Komentowana treść: Porównanie gadaczy
[#1] Re: Porównanie gadaczy
Całkiem zgrabne i treściwe przedstawienie obu programów.
[#2] Re: Porównanie gadaczy
Bo minusow AmiGG dodalbym jeszcze problemy ze stabilnoscia - mam nadzieje, ze to sie zmieni w najblizszym czasie.
[#3] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Ja nie zauwazylem. Juz nie pamietam kiedy mi sie AmiGG powiesilo. To samo sie tyczy Gadami. Oba maja wrecz wzorowa stabilnosc. Slyszalem, ze i ten i ten u niektorych sie wieszal, ale u mnie nie, wiec moze to kwestia jakichs komponentow systemu?
[#4] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2




Coś musisz mieć nie tak z systemem. U mnie AmiGG jest stabilmy jak skała.
[#5] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


A o której wersji mowa?

I nie łaska bugraport autorowi wysłać, a nie tylko marudzić? ;)
[#6] Re: Porównanie gadaczy

@kmilota, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Nie jestem jedynym userem MOSa, ktory doswiadcza braku stabilnosci.
[#7] Re: Porównanie gadaczy

@MinisterQ, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


O najnowszej.

A o bugu juz daaawno informowalem (totalny freeze systemu wiec mozna wylapac hitow) ;)
[#8] Re: Porównanie gadaczy

@MinisterQ, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




Ja dodalbym jeszcze dwie cechy do AmiGG. Plus - wyswietla czas napisania wiadomsci gdy AmiGG jest wylaczony (Gadami pokazuje tylko czas zalaczenia programu). Minus - niestety nie jest demonem predkosci na 040/40, co jest bardzo uciazliwe. Szkoda ze nie masz dostepu do prockow 68k. WinUAE czy Pegaz to demony predkosci...

[#9] Re: Porównanie gadaczy

@Andrzej Drozd, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


na 060/50 też nie jest demonem prędkości
[#10] Re: Porównanie gadaczy

@Andrzej Drozd, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Niewiele się da zrobić w kwestii poprawy prędkości,zwłaszcza przy animgifach. Ostatnie optymalizacje i tak przyśpieszyły znacznie pracę programu, bez nich otwarcie np. okna z emotionkami to nie była by kwestia kilku sekund na m68k...
[#11] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Tutaj ostro podejrzewam TextEditora, ta klasa ma pare przykrych bugów. Na dniach będę miał nową do edycji tekstu.
[#12] Re: Porównanie gadaczy

@R-Tea, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Bo i m68k to nie jest demon prędkości. ;)
[#13] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Bo i sam MOS1.4 nie jest demonem stabilności. ;)
[#14] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6




No tak. Ja mam A4000 i AmigaOS3.9, więc nie wiem jak to działa na MorphOSie. Wersja dla AmigaOS działa idealnie, tylko "uśmieszkówW nie moge sobie dodać, bo nie mam teraz dostępu do PC i Gadu Gadu.
[#15] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7




Tylko trzeba było napisać od razu, że uruchamiasz to na Pegasosie
[#16] Re: Porównanie gadaczy

@R-Tea, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9




Ja na 68060/50MHz powolności nie zauważyłem. W którym momencie to widać? Dodatkowo powiem że ja łączę się przez modem.
[#17] Re: Porównanie gadaczy

@Andrzej Drozd, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Plus - wyswietla czas napisania wiadomsci gdy AmiGG jest wylaczony



Cytat z artykulu:

Ponadto AmiGG poprawnie pokazuje czas nadania wiadomoôci.



Jesli chodzi o predkosci... coz Pegaz to moj jedyny komputer. AmiGG dziala wedlug mnie wystarczajaco szybko. Nawet nie widze roznicy pomiedzy wersja 68k, a PPC.
[#18] Re: Porównanie gadaczy

@kmilota, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Jak chcesz to podesle ci te ktore mam od MiniQ oraz pare innych ktore znalazlem gdzies tam.
[#19] Re: Porównanie gadaczy

@kmilota, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16




Czekam czasmi okolo minuty (zaleznie od tego co mam w tle), az AmiGG calkowicie sie uruchomi. Wiem jeszcze nie zastosowalem sie do wskazowek MiniQ i nie wylaczylem debugu z w tooltypach, ale chyba jezeli nie odpalam Sashimi itp. to na jedno wychodzi. Sashimi nie startuje z s-s, tylko po zaladowaniu systemu gdy mi jest potrzebny. Po uruchomieniu AmiGG juz jest ok. Lacze sie i wszystko gra. Emotikonki i oczekiwanie na okno moge przebolec, w sumie trzeba sie nauczyc ich napamiec i pisac tekst.

[#20] Re: Porównanie gadaczy

@mcbarlo, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17




No, teraz widze, ale wydaje mi sie ze ta informacja jest dosc wazna i nalezy ja dolaczyc do plusow. W zasadzie to jest niezbedna funkcja. Pomyslmy, wracamy z dwutygodniowych wakacji...i co? No wlasnie...

[#21] Re: Porównanie gadaczy

@Andrzej Drozd, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19






Emotikonki i oczekiwanie na okno moge przebolec, w sumie trzeba sie nauczyc ich napamiec i pisac tekst.



A moze rozwiazaniem bedzie podzielenie okna na kilka czesci? Np. w pierwszej zostanie zaladowanych tylko pierwszych dziesiec emotek (takie rozwiaznie widzialem na jakims czacie, a pecetowego gg juz dawno nie uzywalem wiec nie pamietam jak tam jest).

[#22] Re: Porównanie gadaczy

@MinisterQ, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Co nie zmienia faktu stabilnosci AmiGG ;)
[#23] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22



Nie zauwazylem braku stabilnosci Amigg, moze to jest rzeczywiscie wina MOS-a ;)
[#24] Re: Porównanie gadaczy

@adater, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Na moim MOSie sie nie wiesza, wiec trzeba szukac dalej. :)
[#25] Re: Porównanie gadaczy

@Andrzej Drozd, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


Pisałem na liście kilka razy - z debugiem AmiGG działa znacznie wolniej... Żeby stworzyć debug wystarczy daną wersję amigg uruchomić RAZ ze switchem DEBUG, a potem DEBUG sobie darować, aż do następnej wersji... ;)
[#26] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


Zauważ że AmiGG nie wiesza się u wszystkich. ;)
[#27] Re: Porównanie gadaczy

@MinisterQ, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


To, ze bledy sie nie objawiaja sie na jakis kompach (naogol dzieje sie tak na komputerze autora, gdzie zawsze wszystko chodzi dobrze - znam to z autopsji ;)) znaczy, ze takich nie ma? ;)
[#28] Re: Porównanie gadaczy

@marcik, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


Ale w tym przypadku nie chodzi TYLKO o komputer autora - zauważ. ;)

Jak już mówiłem - na początek stawiam na TextEditor. Jak to się okaże chybione, to się potem zobaczy.
[#29] Re: Porównanie gadaczy

@Andrzej Drozd, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


ale chyba jezeli nie odpalam Sashimi itp. to na jedno wychodzi.

Nie. Sashimi tylko debug wyświetla. AmiGG z ustawionym switchem DEBUG intensywnie śle dane na serial, niezależnie od tego czy sashimi jest, czy też nie jest uruchomione.
[#30] Re: Porównanie gadaczy

@Andrzej Drozd, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19




Przy włączonym debugu wszystkie programy chodzą wolniej. Wyłącz debug i sprawdź prędkość.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem