Komentowana treść: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów
[#1] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów
OS4 i nie ma mocnych :P
[#2] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Ja nowy jestem, wiec nie mam bladego pojecia po ktorej stronie barykady stoisz, ale koment jest wyjatkowo durny i jatrzacy. fakof pedrylu:)
[#3] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Fazior, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Kurde, to juz barykady postawili?!?
[#4] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@reactor, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Zaczolem sie w Amigowanie bawic na nowo. A tu rzez 1-nieskonczony system zjada 2-nieskonczony system. Z czego userow 1 jest 5 a drugiego 2:). I jakis sevenfilth niby niewinnie szczerzy paszczeke po przeczytaniu nedznnego newsa. Z tego co widzialem drzewiej zacznie sie wygrzebywanie wlasnych babek z grobow i opluwanie dawno zmarlych dziadkow:)
[#5] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


No, pokaż, pokaż na co Cię stać. :D
[#6] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów
Zareczylem sie wczoraj i jestem "nieco" nakrecony. Sorry Sventevith za tego pedryla
[#7] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Fazior, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Ale tak ogolnie to o co Ci chodzi?
[#8] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów
Tego nie wie nikt:)
[#9] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Fazior, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


5 userów? Hmmm... w Polsce jest na pewno ponad 50 Pegasosów. Na świecie to już nie wiem ale na pewno ponad 1200. Nie jest to porażająca ilość ale jednak nie 5... Myślisz, że tyle by się gadało o czymś co ma 5 osób? :)
[#10] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MDW, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Troche bylem nawalony wczoraj:). Nie chodzilo mi o liczbe userow, tylko o to, ze szczekanie na portalach (oj malo nas zostalo już) jest do pupy:). Oba systemy sa amigowe i ja rzycze im dobrze. A jak czytam komenty po newsie o ami nalepkach, to mi sie rzygac chce i tyle....
[#11] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Fazior, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10

hehehe - to zyganie to moze byc po tym co wypiles :P
[#12] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów
A wie ktoś może co będzie w tym uaktualnieniu ??, USB DMA...(rany wałkuje to jak nawiedzony;) )
[#13] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Kaczus, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Już mi lepiej:)
[#14] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Fazior, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2




Tez sie spowrotem zaczelem bawic w amigowanie i jestem zwolennikiem OS4. Nie mam watpliwosc ze MOS jest amigowym system poniewaz powstawal na poczatku z mysla o Amidze i na Amige. Ale nie dla MOSA powrocilem do Amigi. Marka to marka. To jest tak jak ze Skoda czy Seatem wlascicieliem jest Volswagen silnik ma to Volswagena ale Voswagenem to nie jest.





[#15] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Fazior, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6




Skoro byles pijany to wybaczam

[#16] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Marka to marka.

I nic więcej za nią w tym przypadku nie stoi. No ale każdy wybiera jak chce.
[#17] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Codziennie mam ubaw w pracy, jak przychodzą ludzie, i kupują "markowe" monitory. I płacą jak za zboże. Bo "markowe". I na tym kończą się korzyści.
[#18] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MinisterQ, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Argument jak najbardzij chybiony. Bo w naszym przypadku nie chodzi o jakosc lecz o przywiazanie lub sentyment. Jak najbardziej marka do jakosci sie liczy i oczyms swiadczy. Nie porownasz LG do Sony :D
[#19] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Hmm.. bardzo ciekawe spostrzeżenie... Swego czasu kolega po 3 czy 4 wymianach właśnie monitora Sony.. przesiadł się na Samsunga (może to nie jest LG.. ale na pewno nie Sony...) i od tamtej pory jest bardzo zadowolony...

A ostatnio miałem okazję testować 18" LCD LG.. i reszta "markowych" monitorów może się schować (przynajmniej jeżeli chodzi o część wizualną.. bo techniczną to nie wiem - nie mam przyrządów pomiarowych...). Bardzo ładne kolory, porządny kontrast no i kat patrzenia .. prawie 180 stopni...
[#20] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Nie porownasz LG do Sony



Akurat w tym przypadku w miarę udało ci się porównanie, bo sony robi całkiem ciekawe konstrukcje. Ale widziałem też nie jeden monitor LG od środka (podobnie jak sony zresztą), i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić iż nie odbiegają one jakościowo od innych "marek". A i konstrukcja od strony elektronicznej zwykle nie jest zła.

Ogólnie rzecz biorąc - z mojej codziennej praktyki serwisanta sprzętu (głównie monitory) wynika, że marka to w 99% to nalepka na monitorze, nic więcej. Z tym nie masz co nawet polemizować.
[#21] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MinisterQ, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20




Chodzi o parametry i nie bez powodu monitory sony czesto spotyka sie w studiach graficznych itp.Ja ufam stro razy bardzij Sony niz LG.
[#22] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MaaG^dA, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19




Tio przypadek. Nie na darmo na Samsunga mowi sie Szajsung. HDD czy CD-Roma uzywanego tej firmy nigdy bym nie kupil. Moje DVD Creativa opoarte o czesci samsunga tez bylo totalna padaka.

To samlo LG kazdy moj kumpel majacy nagrywarke tej firmy oddawal do naparwy (w okresie gwarancyjnym). Ja na swojego Asusa narzekac nie moge a sporo wypalam.
[#23] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Chodzi o parametry



Które konkretnie? ;)



nie bez powodu monitory sony czesto spotyka sie w studiach graficznych



Spotyka się też sto innych "marek". Nie próbuj mi wciskać swojej mitomańskiej gadki, ja naprawdę wiem co siedzi wewnątrz monitorów... Twoje zaufanie, czy jego brak nie ma tu nic do rzeczy. Mity w rodzaju "szajsung" tworzą ludzie-laicy, na zasadzie głuchego telefonu, "podaj dalej", i fajnie brzmiącego skrzywienia nazwy produktu.
[#24] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MinisterQ, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23




Tak sie sklada ze handlowalem sprzetem komputerowym i wiem z czym byly problemy i co sie psulo najczesciej. I CD-ROMY i HDD firmy Samsung bardzo czesto padaly. Moze HDD IBM'a z Wengier ktore padaly to tez mit ??
[#25] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


widzę że nowy wątek sie tu narodził, więc tez dorzuce swoje 3 groszaki:



zaraz jak kupiłem Amigę to chciałem w niej mieć MARKOWY cd-rom żeby się móc chwialić kolego z pc, bo oni mieli przeważnie różne tanie pospólstwo sprzętowe :D no i kupiłem sobie NOWY MARKOWY cd-rom ASUS 52x. pochodził 2 lata i zaczął świrować, błędów przy kopiowaniu było jak mrówków w mrowisku :D kumpel akurat kupował sobie nagrywarkę i sprzedał mi swój STARY cd-rom SAMSUNG 32xza 10zł he. he. On go kupił jako nówkę i używał prawie 3 lata, u mnie ten cd-rom chodził 1,5 roku.

możliwe że to tylko przypadek, że markowy Asus pracował duzo krócej niż taki Samsung, nie twierdzę że nie.

biore tez pod uwage to że Asus był 52x a Samsung 32x, na żadnym nie uzywałem programiku WolnyCD, bo jeszcze go nie znałem :)

teraz mam nagrywarkę LG i jestem zadowolony z niej :D

[#26] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MinisterQ, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23




Mity to ty prubujesz stworzyc ze za marka sie nic nie kryje.

Twierdzisz ze cechy utorzsamane z Toyot'a czy Volvo to mity ??

Nie testy i statystki potwierdzaja ze Volo jest/bylo najbezpiecznijszym samochodem a Totyota to smochod niezawodny.



To pewnie tez ludzie laicy w dziedzinie motoryzacji wymyslili :)





[#27] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@R-Tea, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25




Oczywisce nie, twerdze ze kazdy Samsung czy LG to sprzet wadliwy. ALe z moich doswiadczen wynika ze czesciej o wielie psul sie Samsung niz inne marki. W sprzecie komputerowym faktycznie duzo firm ktore kiedys sie zle kojarzyly dogania sprzet markowy ale nie we wszytkim. Pozatym wystrczy popatrzec na testy sprzetu. I z nich wynika ze jednak sprzet markowy ma lepsze parametry.
[#28] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


Ortografia !!!
[#29] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


Mity to ty prubujesz stworzyc ze za marka sie nic nie kryje.


Każdy wie swoje. Ja na przykład wiem to, że w mojej komputerowej przygodzie miałem cztery różne nagrywarki: Ricoh, dwie LG i Lite-On. Lite-On działa do dzisiaj i jedna LG działa do dzisiaj. Druga LG i Ricoh padły. Moje zdziwienie było dosyć spore, gdy wewnątrz Ricoha (teoretycznie jakaś to marka), zobaczyłem podzespoły Samsunga... Tak to już jest z tymi "markami" :D


Wszystko to jest to samo tylko nadruk lub naklejka się zmienia. W początkowej fazie pionierstwa w technologii, na rynku rzeczywiście można mówić o rzeczach markowych. Później jednak firma idzie w ilość a nie w jakość. To co było pionierem, z czasem powszednieje. Skoro było pionierem - koszty produkcji były wysokie i cena końcowa wysoka. Jeżeli powszednieje (czytaj więcej firm posiada "pioniera" ) trzeba obniżać koszty produkcji produkując lub wykorzystując tańsze substytuty o podobnych lub identycznych parametrach, bo inaczej nikt tego nie kupi, a firma mniej zarobi. Nakleja się własną naklejkę i sprzedaje po droższej cenie przekupując naiwnych, że nadal się jest "pionierem" i za markę trzeba płacić. Nawet jeżeli mniej osób to kupi, to firma mniej ryzykuje. To jest normalna strategia takich dużych firm. Same reklamy przecież z czegoś trzeba opłacać, a nikt mi nie powie, że opłacane są one z kasy jaką firmy mają z tytułu tylko i wyłącznie sprzedaży. Kasa jest z ekonomiki kosztów. Nawet jeżeli sprzedadzą jeden egzemplarz czegoś tam za 1000, to koszt jego produkcji był taki, że już zarobili cztery razy. Popatrz na siebie - czy kupujesz tylko i wyłącznie to co jest w reklamach? Prawdopododnie tylko około 10%. Co do reszty wybierasz tańsze substytuty, bo przecież to i tak to samo. :D
[#30] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


Dobra, dobra wyhamuj z deka. Toyota Toyotą a my tu o AmigaOne rozmawiamy... Która jest niezłym knotem i za tą marką żadna jakość nie idzie. Zostaje tylko sentyment.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem