Komentowana treść: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów
[#31] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Grzegorz Kraszewski, post #30

W odpowiedzi na komentarz #30


Ale to juz bylo walkowane 168 razy wiec sie ludziom znudzilo. Teraz maja chec podyskutowac na temat innych sprzetow, wiec im nie przeszkadzaj.
[#32] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


Co ty mi tu z motoryzacją wyjeżdzasz? Nie obchodzą mnie samochody, tu nie są potrzebne żadne wydumane alegorie, żeby zamaskować twoją kompletną ignorancję, i nieznajomość tematu "od kuchni". Elektronika rządzi się "trochę" innymi prawami niż motoryzacja. Nie od dziś wiadomo, że inżynier konstruujący jakieś urządzenie elektroniczne w danej chwili stosuje taki układ, który mu najbardziej pasuje. Producent układu ma drugo, a nawet trzeciorzędne znaczenie. Końcowy efekt jest taki sam w każdym przypadku: przykładowo w urządzeniu marki "Sony" znajdują się układy philipsa, samsunga, goldstara, national semiconductors, i atmela. W urządzeniu samsunga mamy kilka sztuk układów sony, national semiconductors, motoroli. W samochodach nie jest tak prosto. I cokolwiek nie powiesz, miotając się, nie wmówisz mi, że w samochodach panuje taka sama dowolność stosowanych części różnych producentów (kluczowych), co w elektronice.

[#33] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@mailman, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29




Masz racje. Mialem DVD Creativa na czescich Samsunga tez padlo.

Dlatego mam takie zdanie o Samsungu a nie inne sprzet ten popstu czesciej zawodzi niz innych firm. Szczegolnie CD oraz HDD.



Co do rugiej czesci wypowiedzi masz 100 % racji. Kiedys plyty Asusa i Abita znaczyly o jakosci teraz mam ECS i dzial tak samo bez zarzutu jak stary Abit. Kiedy byla roznica teraz nie ma.
[#34] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Jan Chryzostom, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28




Pracuje nad tym :)
[#35] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18




Zobacz moj 18 komentarz :)



"Argument jak najbardziej chybiony. Bo w naszym przypadku nie chodzi o jakosc lecz o przywiazanie lub sentyment."
[#36] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MinisterQ, post #32

W odpowiedzi na komentarz #32


Dodam od siebie, że kumpel pracujący w Tokyo w firmie zajmującą się m.in. produkcją i naprawą specjalistycznych/laboratoryjnych urządzeń pomiarowych i im podobnych, opowiadał jak to się robi drogi sprzęt. Kupują części od jednych rosjan, coś tam dorabiają, przerabiają, czasami tylko sprawdzą jak to działa i nalepiają swoją nalepkę i sprzedają to innym rosjanom za kilkukrotnie wyższą cenę. Ale sprzęt już jest markowy.
[#37] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MinisterQ, post #32

W odpowiedzi na komentarz #32




Producent układu ma drugo, a nawet trzeciorzędne znaczenie. Końcowy efekt jest taki sam w każdym przypadku: przykładowo w urządzeniu marki "Sony" znajdują się układy philipsa, samsunga, goldstara, national semiconductors, i atmela. W urządzeniu samsunga mamy kilka sztuk układów sony, national semiconductors, motoroli.



O.K znasz sie na elektronice, ja nie bardzo. To co napisales jest niepodwazalnym faktem.



I cokolwiek nie powiesz, miotając się, nie wmówisz mi, że w samochodach panuje taka sama dowolność stosowanych części różnych producentów (kluczowych), co w elektronice.



A gdzie tak stwierdzilem. Ty stwerdziles ze za marka nic sie nie kryje ja podalem przyklad, akurat z motoryzacji ze marka o czyms swiadczy. Ale oki moj przyklad do naszej rozmowy o informatyce/elektronice byl chybiony chodzilo mi tylo o pokazanie ze marka jednak cos znaczy.



Wracajac do elektroniki, ja swoja wiedze opieram na tym z czym mialem do czyniena fakt jest taki ze IBM dyski byly trefne, dyski Samsunga i CD czesciej wracaly do naprawy niz innych firm. A i w testach Segate czy Maxtor wypadal duzo lepiej i nie wiem czy w srodku byly te same czesci czy nie nie sprawdzalem.



Stad moje stwierdzenie ze marka Segate i Maxtor istnieje i to nie tylko reklama.



Co do monitorow skoro twierdzisz, ze nie ma roznicy miedzy Sony a LG czy NEC, nie bede sie sprzeczal to ty sie na tym lepiej znasz.

Czyli niema roznicy medzy marakmi monitorow ani w parametrach ani w niezawodnosci ??









[#38] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #37

W odpowiedzi na komentarz #37




Czyli niema roznicy medzy marakmi monitorow ani w parametrach ani w niezawodnosci ??



Oczywiście że są różnice. Tyle że występują również w obrębie tej samej "marki".

A jeśli chodzi o uszkodzenia, to naprawdę większość uszkodzeń w monitorach jest typowa, i niezależna od "marki".



fakt jest taki ze IBM dyski byly trefne, dyski Samsunga i CD czesciej wracaly do naprawy niz innych firm.



Zdarzają się wadliwe serie danego towaru, to dotyczy wszystkich producentów.
[#39] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@R-Tea, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Bywają różne wpadki nawet u znanych producentów (mam porównanie z kumplem obaj mamy monitory iiyamy bardzo zbliżone modele ale jeden jest silnie awaryjny)nie mówię że nie ale w wypadku "markowych" rzeczy wązna jest cała otoczka taka jak gwarancja, dołączany osprzęt i oprogramowanie.
[#40] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Dorrr, post #39

W odpowiedzi na komentarz #39


Dokładnie. Jedyną korzyścią z posiadania markowego sprzętu jest trochę lepszy support.

Ale w tym zakresie nawet takie firmy jak LG, czy samsung nie odbiegają zbytnio od innych producentów, uznawanych za "lepszych".
[#41] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MinisterQ, post #40

W odpowiedzi na komentarz #40


NO troszeczkę tym tańszym jednak brakuje, ostatnio miałem przykład jak wygląda servis Door2Dorr u iiyamy a jak u CTX'a. :)
[#42] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Dorrr, post #41

W odpowiedzi na komentarz #41


Na tym też się nie ma co opierać. Wiele zależy od indywidualnego podejścia danego serwisanta. Nieodpowiednie traktowanie klienta zawsze można zgłosić "wyżej". :)
[#43] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@MinisterQ, post #40

W odpowiedzi na komentarz #40


Zapomniałeś o magicznej mocy naklejki, którą można kultywować np. na amiportalu. Przecież o to chodzi, a nie o jakość produktu. "Ja mam markową Amigę, a ty podrabianego Pegasosa".
[#44] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Fei, post #43

W odpowiedzi na komentarz #43




I kto tu troluje. Juz 2 razy pisalem ze nie chodzi tu o jakosc tylko sentyment. Ale widze ze fanatycy MOS'a wszedzie znajda pretekst zeby gadac swoje. Nie chodzi mi o jakosc bo Pegaz czy A1 chowja sie przy pececie wydajnosca jakoscia mozliwosciami i cena.

Wiec i tak wiekszosc rzeczy robie na PC. Dlatecho interesuje mnie tylko OS4. MOS mnie nie intersuje bo znam duzo innych alternatywnych systemow od niego duzo lepszych. Chodzi mi o Amige dlatego interesuje mnie OS4 glownie dzialajacy na klasykach.



[#45] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #44

W odpowiedzi na komentarz #44


Akurat co do jakości to się grubo mylisz - wykonanie Pegaza2 to najwyższa jakość w tej klasie sprzętu. A i wydajnościowo niejeden pecet dostaje zadyszki przy pegazie2 z G4.

Że nie wspomnę o ogólnym odczuciu, gdy siada się przy pegazie z wydawało by się "nędznym" G3, a chwilę przedtem siedziało się przy grzybie z 1400Mhz (athlon 1700+). Oczywiście na korzyść Pegaza.

P.S do pielęgnowania sentymentu nadaje się w sam raz WinUAE..



P.S2 Dlatecho interesuje mnie tylko OS4. MOS mnie nie intersuje bo znam duzo innych alternatywnych systemow od niego duzo lepszych.



Czyli tzw. "sentyment" jest w stanie zamaskować wszystko inne... Boo przy określaniu OS4 nie padło słowo "lepszy"...
[#46] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #44

W odpowiedzi na komentarz #44


Juz 2 razy pisalem ze nie chodzi tu o jakosc tylko sentyment.


Ja napisałem to samo.

fanatycy MOS'a


Nawet nie używam MOSa, więc jak mogę być jego fanatykiem?

gadac swoje


Skoro nie ma mowy o jakości, cenie i możliwościach (co sam napisałeś), to co pozostaje? Snobizm, czyli sentyment do naklejki. Jeśli ci to odpowiada, to twoja sprawa. Są gorsze zboczenia.
[#47] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Sventevith, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22




"Kazdy moj kumpel oddawal do naprawy"... No popatrz. A ja to szczesciarz jestem. Pierwsza nagryware LG oddalem po 3 latach bezproblemowej pracy, bo kupilem nagrywarke DVD, tez z LG. I o dziwo - dziala :P. Czary z mleka i te sprawy.
[#48] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@Michal Schulz, post #47

W odpowiedzi na komentarz #47


No i teraz sie zacznie licytacja...

A moj CDROM "noname" 12x chodzi juz 5 lat, a co najciekawsze transfery osiaga lepsze niz TEAC 40x... ;)
[#49] Re: Uaktualnienie OS4-Prerelease w fazie betatestów

@stOOsh, post #48

W odpowiedzi na komentarz #48


No właśnie. Nie ma sensu się dalej licytować, jak sam stwierdziłeś. To wszystko tylko potwierdza moje słowa o abstrakcyjności "marek".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem