Komentowana treść: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
[#1] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
Szczerze polecam zakup. Ta gra jest warta o wiele wiekszej ceny. Jakies dwa lata temu kupilem ja od producenta za 40pln. Szkoda ze wiekszosc z Nas wczesniej nie zdecydowala sie na zakup oryginalu, bo teraz bysmy mieli Husarie... a tak, skonczylo sie na screenshotach :(
[#2] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
Owszem, jest warta swojej ceny. Pytanie: uruchamia się na Pegasos'ie II?

Podobno są z nią jakieś problemy. Jest już ich rozwiązanie? Orientuje

się może ktoś jakie są koszty przesyłki z Niemiec?

[#3] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
Nie odpala sie.
[#4] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@reactor, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1




Czy na Pegasosie 1 gra uruchamia sie ?
[#5] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@stefko, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


A pod UAE na Peggy?
[#6] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@reactor, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




U mnie UAE dziala eeee slabo...
[#7] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
Polecam wszystkim. Na czterdziestce + AGA chodziła naprawdę ładnie w wysokiej rozdzielczości. Szkoda, że na Pegasosie się nie uruchamia :( A cena jest atrakcyjna, ja dałem chyba 75 PLN :)
[#8] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
Ja zapłaciłem za tę grę tuż po jej wyjściu na rynek za 90zeta.

Jest naprawdę fajna. Szczerze polecam i na pewno nie odsprzedam!!

:)
[#9] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@reactor, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1




Szkoda, takiej gry nie ma nawet na PC nie liczac Kozakow. Mozna gdzies jeszcze zobaczyc te screenshoty ??
[#10] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@Sventevith, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Widzialem je gdzies w sieci. Sa jeszcze w ktorym z ostatnich ACS-ow. Graficznie to piknie wyglada jak na amigowe gry. Warto zobaczyc.
[#11] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@Sventevith, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Troche obrazków jest na amiga.polde.one.pl :D
[#12] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
A do tego fajne soundtracki..
[#13] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@Pawel, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11




Nie dziala mi ten LINK.



A gra sie tak kiepsko sprzedala czy zostala spiracona ze autorzy dali sobie spokoj ?? Byla sprzedawana na zachodzie ??
[#14] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@Sventevith, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


http://www.amiga.poldek.one.pl/
[#15] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@grxmrx, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


albo jestem slepy, albo glupi, ale niegdzie nie znalazlem odpowiedzi na pytanie Sventevith.
[#16] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@_arti, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Chodziło mi o podanie poprawnego linku.
[#17] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@_arti, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Sventevith sie pytał a pare zdjęc z tej gry są one dokładnie na tej stronie, w poprzednim komentarzu zgubiłem litere w adresie



http://www.amiga.poldek.one.pl/amiga/exodus/exodus.php
[#18] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
Polecam ta gre ale błędy to on ma da SIE Z NIMI grać dla mnie to powinna sie pokazac jakas wersja nr 2 i przewidziana praca na OS3.9 ,4.0. Ciekawe jaka kwota zebrana przez Amigowcow spowodowała wznowienie prac nad nią i Husarią
[#19] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
Jeżeli była by na Pegaza to stanął bym w kolejce po te gierkę, nawet za 50euro

[#20] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
Jest to obowiązkowy tytuł dla każdego gracza.

Fajnie by było gdyby wyszło jakies update na Pegaza/A1 bo gra pod UAE mnie nie pociaga :).

A możę jak sie sprzeda kilkanaście sztuk to autorzy powrócą do tego zapomnianego przez nich tytułu.
[#21] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@Paweł K, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Wydaje mi sie ze koledze Sventevith chodzilo o screenshoty z Husarii, a nie z Exodusa.
[#22] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@reactor, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


być może ale niestety fotek husari nie widziałem juz dawno, chociaż ma je w któryms ACSie, swego czasu były na stronie exodusa ale ta strona chyba już nie istnieje.
[#23] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@DziadzioMiecio, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18




Gra działa poprawnie na AmogaOS3.9, ale jak dla mnie ma jeden błąd. Po prostu odwołują się sprzetowo do portu myszki, przez co mysz podpięta pod USB nie reaguje na naciśnięcie przycisków
[#24] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@reactor, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Nawet jakby wiekszosc z nas kupila Exodus to i tak wplywy bylyby za male zeby zmobilizowac autorow do pracy nad kolejna gra. Poprostu jest nas za malo zeby utrzymac rynek oryginanych amigowych gier. :( Jedyne co sie moze jeszcze oplacac to robienie portow starych gier z innych platform. Do tego wystarczy jeden czy dwoch mozgow. Nie trzeba kilku grafikow siedzacych rok po 8 godzin dziennie i rysujacych tekstury, modelujacych obiekty. Programista tez nie zaglebia sie w sam algorytm gry, nie tworzy go, nie wymysla tylko zmusza istniejacy kod do dzialnia na tej platformie.
[#25] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży
w odpowiedzi na komentarz 24

A dlaczego tego nie zmienic moze pisanie gier na Amige jest mało opłacalne - gdyby tak zrobić plik wykonywalny na Amige i PC lub

Maca. Taka gra sprzedała by się w wielu kopiach. A tak Byli Amigowcy z grópy TopWare piszą strategie Na PC-ta i jakaś 3-firma robi port na Ami Czysta głupota.
[#26] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@DziadzioMiecio, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Moze i by sie sprzedala w wielu kopiach, ale nie na rynku amigowym. A zrobienie takiej wersji to dodatkowe koszty na przepisanie gry, zapewnienie wsparcia technicznego dla klientow, itp, itd. Wiec po co maja wydawac na to pieniadze jak i tak sie nie zwroca? Prosciej wydac gre tylko na pc.
[#27] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@DziadzioMiecio, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Mam obawy czy wpływy z amigowej wersji pokryłyby (normalną prawdziwą) pensję amigowego programisty współpracującego z ekipą robiąca wersję dla na przykład PC. A nawet jeżeli by pokryły to zarobek byłby na pewno tak znikomy, że poprostu szkoda sobie tym głowę zawracać (ja tak nie uważam ale tak jest). Dzisiaj firmy robiące od podstaw gry na PC czy duże konsole to ogromne fabryki tętniące życiem. Większość gier na większy budżet niż średni film. To jest wręcz przerażające. Robota tam aż furczy. :) Zrobił się z tego ogromny przemysł. W takiej fabryce codziennie więcej wydaje się na pączki dla pracowników niż taka amigowa gra zarabia przez całą swoją historię. ;)



Dla kasy nie da się już pisać gier na platformy amigowe. To mogą robic tylko maniacy i świry z sentymentu czy dla satysfakcji. Dużo łatwiejszym, szybszym i bardziej opłacalnym interesem jest zrobienie gry choćby na telefony przenośne. Tak więc TYLKO dla kasy gry na amigowe systemy powstawać nie będą. Musi być jakaś inna, dodoatkowa motywacja. No a trudno w takiej typowej firmie znaleźć jakąkolwiek inna motywację poza chęcia zysku. :)



Masz jednak rację co do robienia jednocześnie wersji dla MacOS, Linux, MorphOS, AmigaOS. To jest jakiś sposób na opłacalnośc dla jakiejś malutkiej firmy. Zresztą taki chyba plan ma Hyperion (ale raczej bez MOSa) i Epic Interactive.
[#28] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@reactor, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21




Tak chodzilo mi o Husarie. :( Ale dzeki za link i tak na Exodusa sobie poaptrzylem naprawde niezla grafa :D
[#29] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@Sventevith, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28

U nas, w Strefie gier, są aż dwa artykuły o Exodusie wzbogacone screenami :D Po co latać po sieci i szukać?
[#30] Re: Exodus - The Last War znów w sprzedaży

@mailman, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29


Latac i szukac to trzeba screenow z Husarii, bo strona tej gry chyba juz nie istnieje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem