Komentowana treść: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a
[#1] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a
No, nieźle. Oby tak dalej. Miejmy nadzieje że autorowi nie zabraknie zacięcia, by to dokończyć. ;)



Tak na marginesie mówiąc - nie da się zaemulować czegoś lepszego na czymś gorszym ;)
[#2] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

Czyli niedługo okaże się, który OS wygrał. Sytuacja przypomina wojenkę
PowerUP vs. WarpOS. Kto wygrał i dlaczego wiadomo przecież ;)
[#3] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a
oby tak dalej ;) bo w dobrym kierunku :D
[#4] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


skoro da sie zaemulowac ppc na 68k to "nie da się zaemulować czegoś lepszego na czymś gorszym" nei jest zgodne z prawda :D
[#5] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@Marek Szyprowski, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Sytuacja przypomina wojenkę PowerUP vs. WarpOS. Kto wygrał i dlaczego wiadomo przecież



Wygrał MS Windows, bo większość użytkowników na niego się przesiadła. ;)
[#6] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@Valwit, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


W tym przypadku porównanie "trochę" chybione - takie emulatory nie emulują procesora, tylko jego listę rozkazów. A to jakby trochę zmienia postać rzeczy. I dzięki temu da się zaemulować każdy procesor na każdym, kwestia prędkości.
[#7] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


> nie da się zaemulować czegoś lepszego na czymś gorszym



A ja bardzo proszę "bez rulezowania".

Bądźmy dorośli.

[#8] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@Piotr Zadora, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7




A ja bardzo proszę "bez rulezowania".

Bądźmy dorośli.




Własnie. W końcu dyskusja na takie dorosłe i męskie tematy, jak MorphOS, czy AmigaOS4.
[#9] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


pearpc odpalony na debianie chodzacym na 68k emuluje calego proca :)

http://www.appletalk.com.au/articles/68kpanther/
[#10] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a
Ludzie od MOSa swietnie pamietaja jak skonczyla sie sprawa PowerUP vs. WarpOS i chca tym razem byc pierwsi, ale niestety przyszlosc ich rozwiazania po raz kolejny stanela pod wielkim znakiem zapytania i to wcale nie z powodu AmigaOS4. Chyba to MPS kiedys napisal, ze ludzi z FAZY 5-tej zawsze interesowalo tylko to czy cos dziala, a finanse ich nie obchodzily.
[#11] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@Valwit, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


No przestań... Tak samo MorphOS chodzący na PPC emuluje całego m68k. Co można rozumieć przez zwrot "emuluje całego proca"? Że strukturę logiczną emuluje?

Tak jak mówiłem - cokolwiek daje się zaemulować na m68k daje się i na każdym innym procesorze. Kwestia prędkości.
[#12] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@SZAMAN, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


przyszlosc ich rozwiazania po raz kolejny stanela pod wielkim znakiem zapytania i to wcale nie z powodu AmigaOS4.



Tzw. "przyszłość rozwiązań" w świecie amigowym to dość abstrakcyjna sprawa ogólnie. Każda burza kiedyś się kończy, statystyki pokazują że raczej nie końcem świata.



Chyba to MPS kiedys napisal, ze ludzi z FAZY 5-tej zawsze interesowalo tylko to czy cos dziala, a finanse ich nie obchodzily.



No właśnie w tym przypadku kwestia finansów wzięła generalnie górę nad jakąkolwiek resztą, więc generalnie jakby chybione.

Poza tym nie oczekujesz chyba że w związku z tym, że ktośtam w mosteamie/genesi ma okres ludzie rzucą morphosa w cholerę, i dadzą sobie spokój?



Jak dla mnie to tylko kolejny dowód na to, co tak naprawdę bardziej jest zbliżone do idei amigaos, nawet od strony technicznej rzecz biorąc.

[#13] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


No właśnie w tym przypadku kwestia finansów wzięła generalnie górę nad jakąkolwiek resztą, więc generalnie jakby chybione.



Dzialalnosc PHASE5 zakonczyla sie bankructwem, dzialalnosc MOSTeamu to tez bankructwo.



ludzie rzucą morphosa w cholerę, i dadzą sobie spokój?



Kamil Durczok zaprasza na furum :)



Jak dla mnie to tylko kolejny dowód na to, co tak naprawdę bardziej jest zbliżone do idei amigaos, nawet od strony technicznej rzecz biorąc.



Co jest tym dowodem? Bankructwo MOSTeamu? Olanie MOSa przez Genesi?
[#14] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@SZAMAN, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Dzialalnosc PHASE5 zakonczyla sie bankructwem, dzialalnosc MOSTeamu to tez bankructwo.



A teraz jeszcze przypomnijmy sobie ilość bankructw AmigaINC...



Co jest tym dowodem? Bankructwo MOSTeamu? Olanie MOSa przez Genesi?



Możliwość emulowania pewnych "niuansów" API OS4 na MOSie, i to, że pod MorphOSem poprawnie działają wszystkie kluczowe "standardy" - cgx, w3d, warpos, powerup, os3.x. Hasła typu "bankrut" tego nie zmieniają. Pomijając sam fakt że MOSTeam to nie firma, by mogła zbankrutować.



[#15] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


ilość bankructw AmigaINC



Lepiej nie przypominac. :) No ale w tym wypadku miala to byc inna jakosc - tak mowiono, tak mnie przekonywano WIELE razy!



Możliwość emulowania pewnych "niuansów"



Czekam tez na liste programow z OS4Depot, ktore udalo sie uruchomic pod MOSem.



MOSTeam to nie firma, by mogła zbankrutować



No to wiedz, ze nie tylko firmy bankrutuja.
[#16] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@SZAMAN, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


No ale w tym wypadku miala to byc inna jakosc - tak mowiono, tak mnie przekonywano WIELE razy!



Wszystko na to wskazywało. Podobnie jak teraz wiele wskazuje na to, że OS4 pozostanie "sam" na placu boju, jako "zwycięzca".

To powinno nas obu (po raz kolejny?) nauczyć że w amiświatku nic nie jest tak trwałe, i "skazane na sukces", jak to się na pierwszy rzut oka wydaje.

[#17] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


nas obu (po raz kolejny?)



Po raz kolejny.



Ja jednak mam zamiar zatanac razem z ta lajba, wiec zostaje do konca! :D
[#18] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@SZAMAN, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Moze juz niedlugo bede sam do siebie pisal newsy na PPA, kto wie?
[#19] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@SZAMAN, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18




Nie bój się. Ja też zostaję przy Amidze.
[#20] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1




cytat: Tak na marginesie mówiąc - nie da się zaemulować czegoś lepszego na czymś gorszym



z tego co pamietam to peceta tez ledwo dalo sie odpalic na Ami :>
[#21] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a


TA EMULACJA ZABIJE AMIGAONE...
[#22] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@miss_diva, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


http://www.morphos.net/ - polecam te stronke koledze na opamietanie



A poza tym kto powiedzial ze odwrotna emulacja nie jest mozliwa.
[#23] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@SZAMAN, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


polecam te stronke koledze na opamietanie



Heh, widzę że herald of AmigaOne kingdom jest zawsze gotów, by bronić czci swojej wybranki... ;)



A poza tym kto powiedzial ze odwrotna emulacja nie jest mozliwa



Na początek warto by było pokazać coś prostszego - jak chociażby emulację WarpOSa...
[#24] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


herald of AmigaOne kingdom



:)



Nareszcie mam jakis tutul! W sumie fajny - chyba betarycerzyki musza byc mi posluszne.



emulację WarpOSa



Pewnie bedzie (a moze juz jest) tak, ze okaze sie ona niepotrzebna. :) Bardziej potrzebna bedzie na pewno emulacja MOSa, bo nawet wiele softu pod ta ciekawostke powstalo. :D
[#25] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@SZAMAN, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Nareszcie mam jakis tutul!



Nie ma się z czego cieszyć. To tytuł tymczasowy. Na stały trzeba sobie bardziej zasłużyć. ;)



Bardziej potrzebna bedzie na pewno emulacja MOSa, bo nawet wiele softu pod ta ciekawostke powstalo



Jeśli mos ze swoim natywnym oprogramowaniem (+soft który powstał na WOS, PUP) jest ciekawostką, to czym jest OS4, jeśli by go oceniać w taki sposób? ;) Mikrobem? ;)
[#26] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Mikrobem?



Nie, naklejka!



A tak na powaznie, to dla mnie MOS byl zawsze tylko ciekawostka i dlatego tak napisalem. Ja jestem wierny do konca swojej wybrance Amidze. Draco to byla ciekawostka, Pegasos i MOS tez - zaczynasz mnie rozumiec?
[#27] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@SZAMAN, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


Nie. Nigdy nie zrozumiem ślepej wierności sprzetowi, nazwie, naklejce, czy czemuś podobnemu.
[#28] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@SZAMAN, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


To jest cios ponizej pasa. To, ze sie Zapek napial to nie znaczy, ze ponad 20 innych czlonkow ciagle powiekszajacego sie MOSTu sie z nim zgadza. Przeciwnie, jest dokladnie odwrotnie, wiec aspekty polityczne porponuje sobie darowac.



A poza tym kto powiedzial ze odwrotna emulacja nie jest mozliwa.



Droga wolna. Macie wspaniale GCC3, wiec lapac ze nie i do dziela.



Tak zauwazylem, ze nadal panuje tendencja, ze na OS4 cos bedzie podczas gdy na MOSa juz jest.
[#29] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


Ja tez tego nigdy nie zrozumiem. Dla mnie Pegasos i MOS byl jakas alternatywa w momenci kiedy zdecyduje sie sprzedac classika i kupic jakiegos uzywanego pegasosa I (okolo 1000 zl za plyte to nie majatek). AONE z wielu powodow taka alternatywa dla mnie nie bedzie. I gdy czytam ze dla kogos pegasos i mos byl tylko ciekawostka to czym jest AONE - wspanialym i wielkim projektem ktory poruszy komputerowy swiat?? Szaman pewnie uwaza ze tak;) Przy okazji to mam pytanie dla Szamana. Tak sie o wszystko martwisz, co to bedzie i jak to bedzie z ta amiga itd, to powiedz mi w takim razie co zrobilbys w momencie gdy to hyperion i cale to towarzystwo od aone za jakies pol roku bankrutuje, pegasos i mos sie podnosi z upadku, a twoja amige classik szlag trafia (bo lata leca a sprzet, (nawet amigowy, wiesz?) wieczny nie jest)?

pozdrawiam
[#30] Re: Emulator AmigaOS4.0 dla MorphOS-a
to czym jest AONE - wspanialym i wielkim projektem ktory poruszy komputerowy swiat??



Kolejnym modelem Amigi, ktory pewnie nie poruszy swiata, ale na pewno przedluzy moje hobby o kolejnych 10 lat.



co zrobilbys w momencie gdy to hyperion i cale to towarzystwo od aone za jakies pol roku bankrutuje, pegasos i mos sie podnosi z upadku, a twoja amige classik szlag trafia



Oczywiscie, ze kupilbym Pegasosa i zainstalowal MOSa. Na razie jednak wszystko wskazuje na to, ze bedzie odwrotnie. Pozdrawiam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem