Komentowana treść: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie
[#1] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie
Bardzo fajnie napisane...
[#2] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@stOOsh, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


...wlasnie moglbys przetlumaczyc i umiescic na ppa ??
[#3] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie
Swietnie, ze Amiga sie pomuje troche osob powroci pewnie.

Tylko ze tym to powinin zajmowac sie nic nie robiacy Eytech a nie dealaerzy i userzy.





[#4] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie
bardzo szybkie tłumaczenie, prawdopodobnie z mnóstwem błędów...

k l i k



życzę miłego czytania...
[#5] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@stOOsh, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




Swietnie :) Dzieki !!!
[#6] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie


Nie wiem czy warto trolowac ale...

Ten koles co to pisal skad on sie urwal, czemu tu sa tylko fanatycy.

Huh takie brednie...

Dobra ide sie samobiczowac.
[#7] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie
To na pewno pedaly Zydzi i cykilsci pisali ten artykul.
[#8] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie
Fragment o funkcjonalności morphosa jest mocny. :)

Z drugiej strony trzeba zwrócić uwagę na to, ze ambient też jest "mocny".

[#9] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Sventevith, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Tego nie powiedzialem...

ale jak wedlug nich os4 ma przewage w gui nad os4 to koles chyba jest

niezle nakrecony. Brakuje mi tylko tekstu "Super hiper bajerancki gui

pod jaki napisano juz 10 programow freeware spisuje sie znakomicie do

tego zadania"
[#10] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie
ale jak wedlug nich os4 ma przewage w gui nad os4 to koles chyba jest

niezle nakrecony




1. Troche chyba nielogiczne to zdanie.



2. de gustibus non est disputandum - proponuje trzymac sie tej zasady.



3. Gosciu w przeciwenstwie do Ciebie pracowal na obu systemach, opiera swoj opis na doswiadczeniu a nie zatrzeciewieniu i wie co mowi.

[#11] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Mufa, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


3. Nie pracowal. Ten tekst jest napisany przez inna osobe niz zeszlomiesieczny review Pegasosa.



A sam tekst ma w sobie kilka fajnych rzeczy - OS4 w calosci w C++ rulez ;).
[#12] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@marcik, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11




C++ to nie tylko obiektowosc :)

Wiec zdanie to jest prawdziwe :D
[#13] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie
Hmmm....moj kuzyn mieszkajacy w Malmo bierze na tamtejszym bezrobociu ok 9000 koron...Czyli za jedno bezrobocie styka mu na Plyte...Ehhh...czemu u nas tak nie ma...
[#14] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie
A jednak autor artykułu nie ustrzegł się manipulowania faktami. Bo oto czytamy między innymi (będę tłumaczył z oryginału):



Nie ma dwóch platform amigowych. Jest jedna nowa Amiga, nazywana AmigaOne. Oprócz tego jest pewna interesująca platforma PPC ze swoim głównym systemem operacyjnym MorphOS, który jest kompatybilny z wieloma amigowymi programami.



Wszystko prawda, tylko że MorphOS jest kompatybilny ze znacznie większą ilością oprogramowania amigowego niż AmigaOS, nawet gdy wliczymy w to aplikacje natywne dla AmigaOS 4.



Nieco niżej piękny przykład hurraoptymizmu:



[o Pegasosie] Dopiero w styczniu 2003 nowa platforma ujrzała światło dzienne w fabryce w Niemczech. W międzyczasie Amiga zgromadziła nowe siły pod wspólnym przewodnictwem Amiga Inc.



Tak, już my dobrze wiemy jakież to siły zgromadzono pod przewodnictwem Amiga Inc. i malwersantów spod jej znaku. Tak to napisano, że wyprodukowanie Pegasosa to pryszcz w porównaniu z niesamowitymi osiągnięciami Amiga Inc. z jej bankructwem na czele.



Ale jedźmy dalej. Teraz mistrzowie od OS4 biorą sobie Aminet na własność:



Jeżeli zajrzymy na Aminet znajdziemy tam ponad 72000 pakietów do ściągnięcia, wiele z nich to aplikacje.



Po pierwsze aplikacje to około 10%, po drugie pytanie ile z nich uruchomi się na AmigaOS4 i o ile więcej z nich odpali się pod MOS-em? Liczba 200 pakietów z OS4Depot znacznie lepiej oddaje prawdziwe znaczenie podtytułu "Mnóstwo aplikacji" z takimi hiciorami jak program zliczający linie pliku tekstowego.



I ostatnia już głupota, coś niecoś o GUI obu systemów.



Półprzezroczyste menu na pulpicie, kolorowe ikony i bardzo logiczny i przemyślany interfejs użytkownika czynią używanie OS4 przyjemnością. To zdecydowany kontrast w stosunku do MorphOS-a, który wygląda jak zaprojektowany przez projektanta stron WWW przedkładającego wygląd nad funkcjonalność.



Przepiękny przykład ignorancji autora. MorphOS ma GUI w znacznie większym stopniu konfigurowalne niż AmigaOS4. Mogę go sobie skonfigurować tak, żeby wyglądało identycznie jak OS4, czy nawet jak OS 3.9 o ile naszłaby mnie taka ochota. Co jeszcze bardziej śmieszy, za przykład tej wygody i funkcjonalności stawia się półprzezroczyste menu. Takie samo menu w MorphOS-ie jest oczywiście "przedkładaniem wyglądu nad funkcjonalność"... Funkcjonalność GUI polega między innymi na możliwości ingerencji w jego wygląd panie autorze...



Podsumowując - Bełkot klasy eXeca ubrany w gładkie słówka.





[#15] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Grzegorz Kraszewski, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14

dodam tylko, ze pegasosa to ja kupilem w 2002 roku, czyli w fabryce w
niemczech pojawily sie jak widac wczesniej...
[#16] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Grzegorz Kraszewski, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Powiedz - tak szczerze - czy w przypadku MorphOSa jest w ogóle o co walczyć? I po co?

Tak, ja wiem że Ty kierujesz się w swoim komentarzu chęcią sprostowania, czy wyjaśnienia; ale jakie to ma znaczenie, skoro MorphOS, team go rozwijający, i jego sytuację najlepiej potraktować wymownym milczeniem?

MorphOS powstał jako system dla amigowców zmęczonych czekaniem, i obietnicami ze strony firmy, która specjalizowała się w "propagandowych odezwach do społeczności amigowej". A teraz? Jak jest teraz? Patrząc obiektywnie - czy MorphOS nie stał się własną karykaturą, odbiciem działań firmy, która tylko mamiła obietnicami?

Role się odwróciły. Nic nie pomoże tu większa kompatybilność mitycznego MorphOSa 1.5 rozwijanego przez kolegów dla kolegów, większa konfigurowalność, czy cokolwiek podobnego.
[#17] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@MinisterQ, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


Ty już skapitulowałeś, więc rzecz jasna sensu walki nie widzisz. Co do sytuacji i traktowania jej wymownym milczeniem - to Twój punkt widzenia, niekoniecznie oparty na wiedzy na temat sytuacji. MorphOS 1.5 nie jest wcale mityczny. Chcesz po prostu odreagować swoje frustracje na tych, którym na MorphOS-ie zależy. między innymi na mnie. Ale ja już nie takie rzeczy znosiłem...
[#18] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Grzegorz Kraszewski, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17




Prawda jest taka, że sytuacja odwróciła się o 180 stopni.

Na dodatek MOST specjalnie PRem nie blyszczy.



Mówienie ze MOS (1.5) nie jest systemem mitycznym gdy ludzie odpowiedzlni za niego nie potrafią sklecić oficalnego stanowiska jest śmieszne. To przerasta ludzkie zrozumienie. Nie ma juz Genesi nie ma NDA, nie jesteście firmą, na dodtek jesteście blisko userów i miliczycie. To wszytko wyglada jakbyscie userom łaske robili i sami nie wiedzieli czy coś z tego jeszce będzie.



Co do mitycznosci dobrze wiemy ze A3000+ istniała jednak dla 99,9 % ludzi związanych z Amigą to komputer mityczny.
[#19] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Grzegorz Kraszewski, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Punkt widzenia bez wiedzy na temat sytuacji? Oczywiście że tak. Ale to nic nowego przecież, prawda?

MorphOS mityczny nie jest, jest pięknie, cudownie, wszyscy o wszystkim wiedzą, etc.



Chcesz po prostu odreagować swoje frustracje na tych, którym na MorphOS-ie zależy.



Ok, nie ma dyskusji, bo z czymś takim dyskutować nie ma jak.

Moja - jak to nazywasz frustracja - skierowana jest przeciwko konkretnym osobom, które w taki, czy inny sposób wsławiły się swoim działaniem, które wg. mojej oceny sytuacji doprowadziły do takiego, a nie innego stanu. Wiesz o kogo mi chodzi.

Największym zaskoczeniem dla mnie jest to, że właśnie Tobie muszę takie rzeczy wyjaśniać.. No, ale cóż. Tak bywa.
[#20] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Sventevith, post #18

eeh... co tu gadać , święte słowa ...

[#21] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@MinisterQ, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


Moja - jak to nazywasz frustracja - skierowana jest przeciwko konkretnym osobom, które w taki, czy inny sposób wsławiły się swoim działaniem



To dlaczego nie skierujesz jej do tych osób, tylko wylewasz żółć w komentarzach tutaj?
[#22] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Grzegorz Kraszewski, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Ale to MosTeam jest od tego , żeby nasza wiedza na temat Morphosa 1.5 była większa . No nie ?
[#23] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Grzegorz Kraszewski, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Ponieważ publicznie taki nacisk będzie miał bardziej wymierne znaczenie, niż spotkanie się z filtrem w programie pocztowym, czy ignore na kanale ircowym. Pisząc te słowa tu, czy na jakimkolwiek portalu kieruję je również do tych osób. Poza tym - dlaczego i Ty dajesz do zrozumienia, że morphos, i jego sytuacja to w jakiś sposób sprawa prywatna?

Czy Ty naprawdę z czystym sumieniem przekonywałbyś kogokolwiek teraz do zakupu Pegaza, w sytuacji gdy ta osoba była by zainteresowana nowszym sprzętem, i nowym amigopodobnym systemem?
[#24] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@MinisterQ, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Ponieważ publicznie taki nacisk będzie miał bardziej wymierne znaczenie



Więc uważasz, że tego rodzaju wypowiedzi wpływają np. na mnie pozytywnie motywująco? Czy nie jest tak, że odpłynąłeś na tratwie z tonącego Twoim zdaniem statku, a teraz usiłujesz pomóc w zatopieniu go, żeby się utwierdzić w słuszności swojej decyzji?



Pisząc te słowa tu, czy na jakimkolwiek portalu kieruję je również do tych osób



A która z nich czyta PPA? Jacek Piszczek? On akurat nie przyczynił się do, jak to nazywasz, aktualnej sytuacji. Główny winowajca nie zna polskiego nawet.



Czy Ty naprawdę z czystym sumieniem przekonywałbyś kogokolwiek teraz do zakupu Pegaza, w sytuacji gdy ta osoba była by zainteresowana nowszym sprzętem, i nowym amigopodobnym systemem?



Oczywiście. Uważam, że to najlepsza alternatywa. David Gerber zrobił to co zrobił. Na jego śmiesznej stronie nadal wiszą kłamstwa. Jego wyjście z teamu było jedynym rozwiązaniem. Spowodowało to poważne problemy chociażby z tego powodu, że hostował CVS MorphOS-a oraz serwer FTP. Tego się nie da naprawić w ciągu miesiąca. System jednak przez cały ten czas był i jest nadal rozwijany. No ale Ty pewnie wiesz lepiej...



[#25] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Grzegorz Kraszewski, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


http://home.polarboing.com/nicomen/download/gag/cruiser.png - MiniQ na tratwie? :)
[#26] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@SZAMAN, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Czy to Titanic?
[#27] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie


Nie Heweliusz
[#28] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Grzegorz Kraszewski, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14




Tak, już my dobrze wiemy jakież to siły zgromadzono pod przewodnictwem Amiga Inc. i malwersantów spod jej znaku.




Tobie jakoś nie przeszkadzała współpraca (branie pieniędzy?)z oszustami z drugiej strony barykady i ukrywanie raczej nieszczególnej sytuacji MOS Teamu. Za to na przytyki w stosunku do Aone/OS4 zawsze znajdziesz czas i ochotę (patrz Twój komentarz dot. Muli3D). Aaa zapomniałem, już sobie odpowiedziałem przecież, pieniądze nie śmierdzą.



....niesamowitymi osiągnięciami Amiga Inc. z jej bankructwem na czele.




Dla przypomnienia czytającym bo często lubisz dodać coś nieprawdziwego od siebie (inaczej tego nie nazwę) AInc nie zbankrytowała, została wykupiona przez KMOS. Mógłbym podać jeszcze inne przykłady kiedy mijasz się z prawdą albo jako "wszystkowiedzący" sugerujesz, że coś będzie albo nie.



Zawsze nakłaniałem do tego, żeby osoby biorące pieniądze od konkurencji raczej nie wypowiadały się na temat drugiej strony bo to ani ładnienie ani wiarygodnie i Ty od czasu do czasu dajesz na to dowody. Twoja zjadliwe wstawki mogłeś sobie darować i skoncentrować się na wyjaśnianiu nieprawdziwych treści o MOSie.
[#29] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@Grzegorz Kraszewski, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


miałbys rację gdyby sytuacja miedzy MosTeamem a userami byłaby inna. Nie chodzi nawet o danie za free Mosa15 ale normalne, zwykłe powiadamianie użytkowników co się dzieje z systemem, co się rozwija, na czym polegają problemy. Ja osobiście tego dlaczego tego nie robicie nie rozumumiem. Jeśli chcecie komercyjnie sprzedawć system (o czym wspominał J.P. w komentach na ppa (jesli to oczywiscie prawda)) to powinniescie podtrzymywac na duchu obecnych i przyszłych userów bo obecna systuacja jest taka że ludzie nie wierzą w najbliższy termin pokazania sie mos15 a jeśli nie wierzą to wybiorą os4 lub prędzej Windows. Czy wy naprawdę tego nie rozmumiecie?
[#30] Re: Artykuł o AmigaOS 4.0 w szwedzkim magazynie

@pini, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28


1. Tak to ja jestem ten zły.

2. To przeze mnie MorphOS 1.5 nie wyszedł.

3. Tak, mam w dupie wszystkich użytkowników MOS-a 1.4.

4. Tak ośmieliłem się otrzymywać pieniądze za wykonaną pracę czyli brałem pieniądze od oszustów.

5. Proszę mnie używać jako przykładu nieobiektywizmu, ukrywania trudnej sytuacji MOS Teamu. Jako przykład obiektywizmu polecam Piniego.

6. Pieniądze mi nie śmierdzą i chciałbym ich mieć więcej niż mam.



To wszystko, dziękuję za uwagę, myślę, że podobnie jak na eXecu, nie spotkamy się już więcej na PPA. Pozdrawiam redakcję i czytelników i żegnam.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem