Komentowana treść: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
[#91] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Denver, post #71

Jeśli z twoim polskim jest "w porzadku" to wytłumacz nam, czy słyszałeś np. o teori tzw. znaków przestankowych? Wydaje mi się, że mogłeś słyszeć o kropce, bo raz ją postawiłeś na końcu kilkulinijkowego "zdania".
[#92] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Denver, post #79

Byłby ktoś miły i przetłumaczył to na polski? O co mu chodzi?
[#93] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@APair, post #92

Nie, koniec tego bzdurnego wątku już!!
[#94] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@opi, post #83

Panie Denver, podsumowując: Wiedzy na temat języka, którym wypadałoby się umieć posługiwać, jest bliska zeru.

I kto to pisze?
[#95] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Wchodzę sobie na PPA ,czytam ,"Majowe spotkanie GGUA tydzień później " . Pod spodem 90 komentarzy . Myślę sobie , będzie na spotkaniu jakieś niezwykle ważne , historyczne wydarzenie ...może szefowie Amiga inc. zawitają ... a tu taaaka dyskusja ...



Panowie , łby pod kran albo na browar ! :)od razu będzie przyjemniej
[#96] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Amig_OS, post #23

Machine Machine name: AmigaOne




1. Widzisz, wyraźnie stoi "AmigaOne", a nie "Amiga One". Nie ma Amigi One, jest tylko AmigaOne lub MircroA1.



2. O czym niby świadczy jakiś tam requester? Czy jak na Amidze uruchomię emulator Maca i jakiś program wykryje ją jako Macintosha Quadrę, to znaczy, że Amiga jest komputerem Apple?
[#97] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Ogłaszam święto narodowe. Jest nowa ankieta na a.c.p.
[#98] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@ravek, post #97

To teraz change logi ACP beda zamieszczane w koemntarzach PPA?
[#99] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@reactor, post #98

Ba. redaktorzy execa się tu reklamują, acp też zaczyna... Widać gdzie jest centrum sterowania wszechświatem. ;)
[#100] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@ravek, post #97

O, weejeesh! Chyly Investoru spyjely na moye byadolenye? ;)

Amyga Rooles!
[#101] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Andrzej Drozd, post #100

erata:



veejeesh

spojely



Zapodajcie do say: jak nie znata fonetyki, powinno dzialac ;)
[#102] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Nie denerwuj się. To tylko efekt demonstracyjnego wypisania się paru trolli z komentowania na exec\'u. Nie mają się gdzie wyszumieć i tyle. All trolls are welcome to PPA.

[#103] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
All trolls FROM EXEC are welcome to PPA! Have a nice time boys, and kiss us goodbye now. Bye, bye...
[#104] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Hmm, wygenerował się dziwny odnośnik do komentarza, ciekawe co zepsułem :/
[#105] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później


http://www.intuitionbase.com/static.php?section=ma1c-specs



Przeklejam: ....



The MicroAmigaOne-Consumer....



Mini-ITX MicroA1 (170mmx170mm)or(6.6929"x6.6929")

CPU

- The µA1-C, just like the XE systems has a MagArray 300 connector for PPC processors made by IBM and Motorola and will handle G3/G4 CPU's up to their current clocking limits



Memory

- PC133MHz SODIMM slot.can take up to 2GB.



Legacy Peripherals

- Parallel 1x EPP/ECP,

- 2x Serial (on internal headers)

- JoyStick/Midi port

- PS2 kb and PS2 mouse ports.



Integrated Peripherals

- 2x 1.1 USB on the motherboard rear ITX I/O panel)

- 2 more on headers (using a front bay connecter)

- Ethernet: 10/100 with 3COM 920C controller

- Sound: Cmedia CMI8738 6 ch controller with 3.5mm mic, aux and speaker jacks

- UDMA 100 2 channel interface (VIA686B)

1 44 way (2.5" IDE)

1 40 way (Standard IDE)



PCI

- One PCI slot on board.

- With a suitable riser card you can add upto 3 PCI slots



Graphics interface speed

- ATI Radeon 7000 AGP graphics controller on board with VGA, S-Video and composite output with 32MB of non-shared memory.



BIOS

- Uboot socketed, with OS4 enabling code



The chipsets which are used on the A1-XE are also on the mA1 including the

- North Bridge- Articia "S"

which is the bridge board between the CPU, memory and PCI bus

- South Bridge- VIA 82C686B,

the chip that handles the system timing, interrupts, and communications between functions







[#106] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Piotr Zadora, post #102

http://www.jakubw.pl/trolle/
[#107] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Amig_OS, post #105

No i po co to wkleiłeś, The MicroAmigaOne-Consumerze? Żeby nam pokazać prawdziwą nazwę tego komputera? Mini-ITX MicroA1?
[#108] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@MinisterQ, post #106

Czyżby materiał na kolejną ankietę? Na przykład: określ swoją przynależność... :)
[#109] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Amig_OS, post #105

Widać, że sprawnie posługujesz się clipboardem . Niemniej jednak intuitionbase.com, jakkolwiek by nie była zasłużona dla Amigi, nie jest oficjalną stroną producenta MicroA1... Więc to co tam sobie ktoś napisał nie może być wiążące dla redakcji PPA.
[#110] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Grzegorz Kraszewski, post #109

Kolega ma rację, intuitionbase.com to nie jest oficjalna strona producenta.



Oficjalna strona eyetecha jest podle zrobiona, wstyd!!! Lepiej szanowny Panie Amig_OS zamiast wykłócać się, wykłócaj się z Eyetechem/Amiga inc o nową stronę, bo to, co teraz przedstawiają zniechęca do zakupu komputera Amiga. Podobnie ze stroną Eeeeee...nie powiem jaką, bo znowu będzie wojna...
[#111] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@SirLEO, post #4

Nie przejmujcie się takimi przytykami i względną dokładnośćią niektórych. Odstawiacie naprawde dobry kawał roboty. Dzięki Wam środowisko amigowe (Amiga/Pegasos/AROS) integruje się.

[#112] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Hello. Jak widzę, nic się nie zmieniło od czasu, jak byłem amigowcem-rulezowcem, czyli początku lat 90. Wzajemne czepiactwo o byle co, wykazywanie, co rulez, a co sucks. Wbrew pozorom to mnie cieszy. Kościół katolicki dzięki swojemu konserwatyzmowi przetrwał w niewiele zmienionej formie 2k lat. Być może, dzięki konserwatywnemu podejściu do "zintegrowania" środowisko amigowe również długo pociągnie. No bo co by było, jakby nie było tych sporów? Nuda, panie. A tak można przynajmniej gdzieś przenieść swoją frustrację. Frustrację z powodu śmierci naprawdę doskonałego kompa, jakim była Amiga. Sam ją przeżywam, bo pamiętam, jak Ami wprowadziła mnie w zaczarowany świat informatyki. Ale niestety, to przeszłość. Nie chce mi się wierzyć, że Pegasos czy AmigaOne znajdą jakiekolwiek zastosowanie poza "maniem" i to tylko przez bogatych "innowierców" (zwłaszcza AOne) ze względu na brak supportu software'owego. Ale zawsze pozostanie możliwość "Pegasos rulez" vs. "AmigaOne rulez". Czyli tak, jak zawsze.

Pozdrawiam.

[#113] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Harry, post #112

Sam ją przeżywam, bo pamiętam, jak Ami wprowadziła mnie w zaczarowany świat informatyki. Ale niestety, to przeszłość.



Te teksty niezmiennie się czyta od kilkunastu lat. I ciągle brzmią tak samo fajnie. ;)
[#114] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@MinisterQ, post #113

w istocie, tekst nieco trywialny, ale tak mnie rozczuliła ta dyskusja, że nie mogłem się powstrzymać

[#115] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Harry, post #112

jedynym kompem, na którym mam Worda i PPointa jest ....pegaz, tzn macintosh ale dysk z maca juz dawno jest w pegazie (przy 600mhz macos9 jest już znośnym systemem, no chyba że się włączy nieopatrznie sieć lub mp3) ;)

[#116] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Nie chodziło mi o to, aby się ponabijać, tylko, czytając od dawna PPA wyraziłem własne zdanie n/t tych wszystkich podziałów. Są one IMHO jak przyklejone do amigowego środowiska, ale widać, taka jego uroda. I naprawdę żałuję, że Ami tak skończyła. Przy czym życzę wszystkiego najlepszego następcom Amigi. Mam również nadzieję, że to, co napisałem o wsparciu software'owym ulegnie zmianie.

Pozdrawiam.

[#117] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Harry, post #116

I naprawdę żałuję, że Ami tak skończyła.



Ona się skończyła, ale dla Ciebie.
[#118] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@MinisterQ, post #117

Trafiłeś w samo sedno :)
[#119] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Niestety z powodu zmiany terminu odbywania sie GGUA, nie bedzie mozliwe moje pojawienie sie na imprezie i przeprowadzenie z niej relacji
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem