Komentowana treść: Nieoficjalna strona Ambienta
[#1] Re: Nieoficjalna strona Ambienta
Super!

Amiga Rulez!

[#2] Re: Nieoficjalna strona Ambienta
Brawo Ambient Team :) :) DOpus idzie w odstawke :)



-------------------------------------

Pegasos II G4 & MorphOS User

[#3] Re: Nieoficjalna strona Ambienta
taka mala korekta do tresci newsa.



zawiera działający edytor filetypów



edytor jeszcze nie pozwala na tworzenie wlasnych typow.



w pełni sprawne paski narzędzi



to co aktualnie jest to dziala, ale nie ma mozliwosci dodawania wlasnych, konfigurowalnych przysiskow. mozna jedynie ustawiac predefiniowane.







[#4] Re: Nieoficjalna strona Ambienta
No tak tylko, że ta wersja Ambienta do pełni szczęścia wymaga MUI 4 alpha, który jest w wersji DEBUG i przez to spowalnia działanie systemu.
[#5] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #3

prawda, ale to jest i tak jest bardzo fajne ;)

wielkie dzięki.

[#6] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Wymaga wersji alpha czy beta?
[#7] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Korni, post #6

Zależy od interpretacji.

[#8] Re: Nieoficjalna strona Ambienta
Uuuuuuuu... Od dawna nie robiłem update Ambienta. Przed chwilą zrobiłem muszę powiedzieć, że szczęka mi lekko opadła. W nim się naprawdę coś dzieje. Wiem, że w nim jest sporo rzeczy nieskończonych ale i tak nie przypuszczałem, że kiedykolwiek dojdzie do takiej postaci. Chylę czoła przed tymi, którym się jeszcze chce. Naprawdę kawał bardzo dobrej roboty.



A teraz konkrety.



1. Mogę w tej wersji jakoś wywalić to "My MorphOS"? :)



2. Mogę zmieniać ikony na toolbarze listerów?



3. Gdzie właściwie się edytuje te filetypy? Wiem, że narazie nie można tam nic edytować ale jakieś tam predefiniowane się wybiera czy coś takiego. Ja tu nic takiego nie widzę.



4. Świetnie, że dołożony został "Find". I to taki w którym można dodawać lokacje do obszukania (wreszcie ktoś to zrobił). Tylko, że ten find nie działa u mnie. Nie znajduje na partycji MorphOS: pliku startup-sequence. :) Tak ma być w tej wersji czy ja mam coś nie tak?



5. Listery w trybie tekstowym naprawdę zaczynają przypominać listery i są już naprawdę funkcjonalne! Czy jest szansa na zrobienie zaznaczania takiego jak w Magellanie? Ja wiem, że to jest niezgodne z konwencją przyjętą we wszystkich chyba systemach świata ale jednak. Mam na myśli to, żeby nie zaznaczać plików z shiftem tylko tak jak w listerach Magellana. Jak się walnie myszą chcąc coś zaznaczyć (bez trzymania shift) to nie odznaczą się już zaznaczone elementy. To nie jest bardzo ważne ale chciałbym wiedzieć czy kiedyś może... :)



6. Już od dawna miałem zapytać. Co to jest to Utilities/Sound w memu? Otwiera się takie play/stop. :) Nie mam pojęcia co to ma być a intryguje mnie to odkąd się pojawiło. :)



A tak ogólnie to naprawdę robi wrażenie... Na mnie robi. :)

[#9] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@MDW, post #8

Ad. 6

Odpal mp3 bezpośrednio dwuklikiem. Posłuchaj chwilę. Włącz Utilities/Sound i naciśnij kwadrat
[#10] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@MDW, post #8

1. Mogę w tej wersji jakoś wywalić to "My MorphOS"?



aktualnie nie. schowaj sobie pod panelem:)



2. Mogę zmieniać ikony na toolbarze listerów?



nazwy ikon dla wbudowanych akcji sa ustalone na stale. mozesz albo zobaczyc w zrodle, poczekac az pojawia sie na cvsie lub poszukac na sieci jakiegos archiwum ktory je zawiera.



3. Gdzie właściwie się edytuje te filetypy? Wiem, że narazie nie można tam nic edytować ale jakieś tam predefiniowane się wybiera czy coś takiego. Ja tu nic takiego nie widzę.



na razie tworzy sie pliki tekstowe. nie jestem pewien czy ich edycja pozniej dziala w ambiencie. poszukaj watkow na MZ. ostatnio byly.



4. Świetnie, że dołożony został "Find". I to taki w którym można dodawać lokacje do obszukania (wreszcie ktoś to zrobił). Tylko, że ten find nie działa u mnie. Nie znajduje na partycji MorphOS: pliku startup-sequence. Tak ma być w tej wersji czy ja mam coś nie tak?



wszystko dziala, tylko jest pewien blad. sprawdzana jest cala sciezka, wiec musisz dodac sobie na poczatku * (*startup-sequence) i wtedy zadziala.



5. Listery w trybie tekstowym naprawdę zaczynają przypominać listery i są już naprawdę funkcjonalne! Czy jest szansa na zrobienie zaznaczania takiego jak w Magellanie? Ja wiem, że to jest niezgodne z konwencją przyjętą we wszystkich chyba systemach świata ale jednak. Mam na myśli to, żeby nie zaznaczać plików z shiftem tylko tak jak w listerach Magellana. Jak się walnie myszą chcąc coś zaznaczyć (bez trzymania shift) to nie odznaczą się już zaznaczone elementy. To nie jest bardzo ważne ale chciałbym wiedzieć czy kiedyś może...



nie wiem. zalezy od innych. ja bym sie nie obrazil, ale jest u nas silny front anty-magellanowy:)



6. Już od dawna miałem zapytać. Co to jest to Utilities/Sound w memu? Otwiera się takie play/stop. Nie mam pojęcia co to ma być a intryguje mnie to odkąd się pojawiło.



to jest cos czego pozniej nie bedzie:)



[#11] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@MDW, post #8

3. Sam edytor pojawia się po wybraniu info jakiegoś pliku bezikonowego, konkretnie po kliknięciu na zakładkę Filetype kliknij na Edit Filetype Actions. Tu widać że AmbientT nad tym pracuje, bo sam edytor nie zawsze się pokazuje (widzimy napis że to wewnętrzny typ Ambienta), nie wyśledziłem dlaczego raz się pokazuje a raz nie. Pozatym nie da się ustawić wielu rzeczy w tym edytorze (choćby nazwy akcji w menu), ale to co edytor zrobi, już zapisuje w opisie filetypu w Ambient/filetypes. Tak czy inaczej pozostaje edycja pliku txt. Nowe filetypy stwórz dodając nowe pliki z definicjami w Ambient/filetypes, na wzór masz tam kilka definicji.
[#12] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@wali7, post #11

to zalezy czy masz juz plik filetypa opisujacy dane akcje na pliku czy nie o ile jarze
[#13] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@stefkos, post #12

jak nie ma opisu filetypu to wtedy zawsze jest info że to wewn. typ Ambienta, ale jak plik jest, to wtedy raz pokazuje jakby opisu nie byłu, a kiedy indziej da się wejść do edytora. zresztą sprawdzam to na tych samych plikach, do których typów opisy mam zrobione.
[#14] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #10

nie wiem. zalezy od innych. ja bym sie nie obrazil, ale jest u nas silny front anty-magellanowy



To może ten tryb chociaż jako jedna z dwóch możliwości do ustawienia w prefsach? :)

[#15] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Kamul, post #14



mamy tez bardzo silny front walczacy z kazda mozliwa opcja w ustawieniach:)

[#16] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #15

No to trzeba bedzie zalozyc jakas partyzantke ;)
[#17] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #15

Jesli tym frontem nie jest lenistwo, to chyba u mnie ambient nei zagosci jako podstawowy desktop... nie lubie sztucznych ograniczen :)
[#18] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Kaczus, post #17

nie, nie lenistwo. polecam changelog z wczoraj.

[#19] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #15

Dużo opcji to dużo możliwości. :P
[#20] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@MinisterQ, post #19



duzo mozliwosci mozna tez zapewnic bez miliona opcji:)
[#21] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #20

Ale to nie to samo, gdy te możliwości nie są konfigurowalne :P
[#22] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@MinisterQ, post #21

Ja tez bym wolal wiecej opcji. Nie zawsze userowi musi sie podobac to samo co autorowi. :)
[#23] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@MinisterQ, post #21



no tak, amigg jest pod tym wzgledem wzorcowe. tam mozna skonfigurowac chyba wszystko:)
[#24] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@mcbarlo, post #22

to spamuj liste albo fora. potem ci co sa za wieksza iloscia opcji nie maja argumentow.
[#25] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #24

err, nieco inaczej. jak nikt nie marudzi ze jest za malo opcji, to ci ktorzy sa przeciw ich dodawaniu maja argument zeby nie dodawac kolejnych. jest publiczna lista na ktorej mozna marudzic:)

[#26] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #25

Heh, to zabrzmialo o wiele bardziej dyplomatycznie. ;)
[#27] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #23

Nie wiem czy uzywasz AmiGG, ale jest lepszy od oryginalu.
[#28] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #27

Pecetowe Gadu-Gadu wogóle (czy w ogóle?) ostatnio zeszło na psy. Z wersji, na wersję jest coraz gorsze. Wcześniejsze wersje, te które miały domyślnie to okropne GUI były o wiele stabilniejsze i milsze w codziennym użytkowaniu.



/To była krótka dygresja na temat pecetowego softu na amigowym portalu/ :P



[#29] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@Andrzej Drozd, post #27

nie uzywam gg na pc, wiec nie wiem czy lepsze czy gorsze. poza tym nie o to chodzilo. chodzilo o NADMIAR opcji konfiguracyjnych. wiem ze niektorzy to lubia, ale takie cos moze przerazac nowego uzytkownika. akurat tu sie zgadzam z niektorymi w zespole, ze nalezy tak planowac aby wyeliminowac zbedne opcje konfiguracyjne.



[#30] Re: Nieoficjalna strona Ambienta

@kiero, post #29

Zawsze czesc opcji moze byc dostepna od zaraz, a czesc dla zaawansowanych...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem