Komentowana treść: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0
[#61] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Kokos, post #60

Ani dla MorphOS, ani dla AmigaOS nie ma sprzętu na "dzisiejsze standardy".
Nie ma i raczej nie będzie. Przynajmnie ja w to nie wierzę. Będą za to różne "wynalazki". Takie tam Efiki i SAM-y.
[#62] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Kokos, post #60

Dla OS4 hmm pewnie nigdy
[#63] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@fibi, post #49

oprócz tego co napisano powyżej:
MuiCon+ MuiSSH, natywne filesystemy NTFS i EXT3, działa Opus Magellan, jest więcej softu komercyjnego a nie rekompilacci z linuxa
[#64] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0
Dlaczego każdy news po chwili zamienia się w brednioserial na temat wyższości jednego proszku nad drugim? Dlaczego jedni nie dają się cieszyć choć przez chwilę tym drugim, z faktu, że coś się ruszyło? Czy aż tak wszystkim posiadaczom jednego rozwiązania jest solą w oku to, że jednak to drugie rozwiązanie też się rozwija?

Miłej wojny i dalszego zniechęcania wszystkich do tego środowiska, a na pewno jeszcze długo będziecie cieszyć się dostatkiem oprogramowania, nowych wersji systemów i masy nowego sprzętu, na którym to wszystko sobie uruchomicie. Zachęcajcie w jakże sympatyczny i miły sposób wszystkich, którzy jeszcze cokolwiek chcą robić... Oby tak dalej...

PS. A może lepiej od razu rozdać Wam noże i adresy osób popierających rozwiązania konkurencyjne.
[#65] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Mandi^ATO, post #64

Dlaczego każdy news po chwili zamienia się w brednioserial

Żaden brednioserial, operujesz stereotypami. Człowiek zapytał konkretnie w czym MOS jest lepszy i dostał konkretną odpowiedź. Być może dla Ciebie niewygodną, ale to jeszcze nie powód, żeby nazywać wątek brednioserialem. W niczym nie przeszkadza to w cieszeniu się AmigaOS 4 Final.

Miłej wojny i dalszego zniechęcania wszystkich do tego środowiska

Nie wiem gdzie tu wojnę widzisz. Czy też zniechęcanie kogokolwiek do czegokolwiek.
[#66] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Mandi^ATO, post #64

Mandi spokojnie OK OK
[#67] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Drako^lM, post #62

tak tak ... i os4 tez mialbyc nigdy nie ukonczony... kra kra
[#68] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Mandi^ATO, post #64

jestem wredną mosowcą więc nie bede nakłaniać nikogo do OS4 ale mogę przyznać, że OS4 ma na pewno jedną lepszą rzecz od mosa - polską lokalizacje dla całosci systemu :)
[#69] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #51

OK to teraz chcialbym sie dowiedziec (poniewaz Morph OSa widzialem tylko na screenshotach) dlaczego obsluga USB jest w nim lepsza i dlaczego MUI 4.0 jest lepsze od reaction ? Pomijajac fakt ze w os4 jest MUI 3.9
[#70] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@rzookol, post #68

a noz swiat sie wlasnie zbliza ku koncowi i ujrzymy nowa wmiare tania plyte glowna z ddr2 ,pcie ,sata i G5 na pokladzie :P :) wkoncu OS4 niemial nigdy wyjsc. heh skoro jeden "duke nukem forever" wyszedl to moze za ciosem wyjdzie drugi DNF -MOS1.5 apozniej 3ci 4 ,5 i swiat sie skonczy :D
[#71] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@fibi, post #69

Usb jest intensywnie rozwijane,umozliwia obsluge wielu urzadzan itp..

Reaction to namiastka mui 3.9 o mui 4 nie wsominajac.jest o wiele szybsze przy resize obiektow.nie ma nalecialosci ze wsio dziedziczy z gadget class.latwiej i przyjemniej sie go programuje,jest tak jakby lepszym boxem bo odpadaja zabawne rzeczy jak offsetowanie ramek etc.
W mui ustawic mozna praktycznie wszystko a i jest bardzo dobrze udokumentowane.
Mnie sie reaction nie podoba ale to kwestia gustu zapewne.
[#72] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@fibi, post #69

dlaczego obsluga USB jest w nim lepsza

Działa poprawnie więcej urządzeń. Chris Hodges, autor Poseidona, ma ogromne doświadczenie z USB i to procentuje.

dlaczego MUI 4.0 jest lepsze od reaction

Daje większe możliwości programiście (więcej klas, większa możliwość dostosowania do potrzeb, przemyślana hierarchia klas), oraz użytkownikowi w zakresie konfiguracji wyglądu.
[#73] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@DRACOX, post #70

swiat sie skonczy

Do jakiej sekty kolega nalezy?
[#74] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #73

gdybym Ci odpowiedzial ,nastepnie musialbym Cie zabic


a wracajac do glownego watku .ehh zamiast sie cieszyc ze w koncu cos wylazlo to niebieskie trolle z czerwonymi trollami zaczynaja jak zwykle licytacje ;/ szkoda
[#75] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@DRACOX, post #74

gdybym Ci odpowiedzial ,nastepnie musialbym Cie zabic

Czyzby kolega byl satanowcem? :P
Oj, nieladnie.


zamiast sie cieszyc ze w koncu cos wylazlo

Ale z czego sie cieszyc? Nie ma sprzetu pod AOS4. A to co wyjdzie kiedys tam, bedzie mialo chore ceny. Jestesmy dokladnie w tym samym miejscu. Dla zwyklego uzytkownika nic sie nie zmienilo.
[#76] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #75

satanowcem ok, racja heheh pijemy palimy mordujemy cwiartujemy i gwalcimy ,niekoniecznie w tej kolejnosci


moze w nowym roku cos sie pojawi przystepnego i dostepnego ze sprzetu?
[#77] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@rzookol, post #63

Czy może Pan podać jakie komercyjne programy są na MOS i tylko na MOS.
Szukałem po różnych miejscach i nie udało mi się nic takiego znaleźć.
[#78] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0
""stare" programy działające na ekranach planarnych są promowane na ekrany RTG"

A jest wbudowany emulator AGI?
[#79] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@DRACOX, post #74

zamiast sie cieszyc ze w koncu cos wylazlo

A wylazło? Można ten system i/lub sprzęt, na którym on chodzi, gdzieś kupić? A skoro nie można, to jaki mam powód, aby cieszyć się jak głupi wiadomością interesującą tylko jakąś wąską grupę wzajemnej adoracji?
[#80] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Pinto, post #78

jesli chodzi o jechanie po rejestrach sprzętowych bez użycia systemu to zapomnij
[#81] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@rzookol, post #80

przecież w MOSie (i w OS4 też) jest emulator AGA - nazywa się E-UAE ;)
[#82] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@wali7, post #81

Jako że nie miałem z tymi systemami kontaktu, to się spytam: a ten E-UAE z punktu widzenia użytkownika jest "przeźroczysty"? :)
[#83] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Pinto, post #82

nie da się zrobić zeby był przezroczysty
[#84] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Pinto, post #82

zależy co rozumiesz pod tą "przeźroczystością"... jeśli taka jak Trance w MOSie (czyli uruchamiając jakiś program nie masz zielonego pojęcia czy korzysta on z PPC bezpośrednio, czy działa na udawanym 68k) to nie. Ale jest prawie przeźroczyście - klikam pod Ambientem na ikonkę jakiegoś adf i otwiera mi się w okienku (albo na pełnym ekranie) ekran emulowanej Amigi z odpalonym na nim programem. Komuś niezorientowanemu spokojnie mógłbym wmówić że ta emulacja jest wbudowana w system ;)
[#85] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #51

No i dla mnie istotna rzecz - obsluguje dvi...
[#86] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0

@rzookol, post #34

Exec: Now uses the MMU to write-protect the .rodata sections of ELF binaries.

to wydaje sie być ciekawe choc .rodata pewnie i tak stanowi nikły procent objętosci binarki.


wiesz, to jedynie da cos takiego:
char *s="Kaczus Rula";
...

s[7]='H';
spowoduje wysypanie sie programu - i wlasciwie zreszta.... Pomine fakt, iż kompilator w wiekszosci wypadkow powinien dac przynajmniej warrninga w takim przypadku. Druga rzecz - do takich danych nie dostana sie tez inne programy... Wiec w sumie mamy chronione stale nie tylko przez program, ale i przez system.... Niewielka to rzecz, ze tak powiem....

[#87] Re: Ostateczna aktualizacja AmigaOS 4.0
Jest ok, ale nie rozumiem niektórych. Taki news i od razu jakieś dziwne teksty, że znów Amiga żyje... Żyje cały czas, nawet z classica wciąż można wyciągnąć dużo, trzeba tylko chcieć ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem