Komentowana treść: Total Amiga - koniec magazynu
[#31] Re: Total Amiga - koniec magazynu

@Mario, post #30

Ale kto mówi o niemieckim? Może zreasumuję co mam na myśli:

- Niemcy wydają od lipca Amiga Future w wersji anglojęzycznej (ergo: tłumaczenie na angielski załatwiają sami, w miarę swoich ograniczonych i ułomnych możliwości ;))
- My za ich pozwoleniem bierzemy tę ich wersję anglojęzyczną i tłumaczymy to na polski w tym składzie tłumaczy co dotychczas.

Jedyny problem jaki widzę, to taki, że AF ukazuje się sześciokrotnie w roku, a TA czterokrotnie. Z kolei jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi na myśl, to brać artki z, powiedzmy, dwóch wydań i wydawać je w naszym, słowiańskim tempie.
[#32] Re: Total Amiga - koniec magazynu

@Mario, post #30

Jakoś tak mi sić wydaje że dużo


No dobrze, ale czy jak napisał recedent, naprawde jest sie czym martwic? Co stracimy robiąc tłumaczenie translacji - ducha tekstu :) ?
Bynajmniej - każdy tłumacz wkłada cząstke swojego stylu w tekst (jak porównam sobie nowowydaną "Diune" z tą tłumaczoną przez pana Barańskiego (?)- to nóż mi sie otwiera), a w przypadku tekstów o Amidze możemy tylko sporadycznie mieć niezgodności (łatwo sprawdzić; ktoś sie przyczepi; teksty opisują cos co da sie uruchomić/zobaczyć) - przynajmniej bedzie o co boje toczyć na forach ;P
[#33] Re: Total Amiga - koniec magazynu

@Skotos, post #32

az sie zarejestrowalem aby to napisac :). jestem zaangazowany w powstawanie total amiga pl i doskonale pamietam wpisy niektorych osob, ktore narzekaly na cene polskiej edycji, pamietam klotnie o to, czy warto robic kolorowa okladke (smieszna roznica kilku zlotych byla dla niektorych wielkim problemem), a niektorzy wrecz domagali sie darmowego pdfa. przez to mam watpliwosci ile osob kupowaloby regularnie amiga format pl, ktory z pewnoscia nie kosztowalby 9 zl. wystarczy spojrzec na wyniki ankiety na ppa, w ktorej az ~30% osob nie bylo zainteresowanych nabyciem ta pl. przy ogolnej liczbie 81 oddanych glosow jest to przerazajacy wynik.


Ostatnia edycja: 12.04.07 13:14:22
[#34] Re: Total Amiga - koniec magazynu

@hakonwpz, post #33

A dlaczego niby Amiga Future po polsku nie miałby kosztować 9 zł? Myślisz, że Niemcy byliby aż tak pazerni żeby zażądać od nas kasy za archiwalne numery swojej gazety?
[#35] Re: Total Amiga - koniec magazynu

@recedent, post #34

rozejrzalem sie po stronie amiga future. w przeciwienstwie do total amiga wyglada to na profesjonalne wydawnictwo, ktore placi autorom i ktorego wymogiem byloby wydanie polskiej edycji rownoczesnie z pozostalymi. oznaczaloby to aktualne tresci i niewyobrazam sobie, aby sprzedawali je za 2,5 euro (nie wspominajac o dostepnej drozszej wersji cd), gdyz nie jest to gazeta, ktora moze byc drukowana na zyczenie, w partiach wg zamowien, jak ta pl. watpie tez, aby niemcy z w/w powodow zgodzili sie na jej drukowanie w polsce. jednak sprawa lezy w rekach osob, ktore zorganizowaly akcje p.t. "total amiga pl". ale zanim zacznie sie rozmowy trzeba sobie teraz odpowiedziec na jedno wazne pytanie: ile osob w polsce to kupi? oby ilosci sprzedanych egzemplarzy ta pl byly mocnym argumentem w negocjacjach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem