Komentowana treść: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu
[#61] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@pwe, post #52

No wiesz - to, że sprzęt będzie z lekka "outdated" nie znaczy, że musi być od razu zły. Ostatecznie ile jest na OS4 programów potrafiących wycisnąć siódme poty z każdego, nawet najnowszego CPU/GPU...
[#62] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@DRACOX, post #55

no tak,na pewno bedzie nia a1,czy ma1.pegasos 2 to sprzet bez porownywania lepszy od a1,ma1.prosze poczytaj specyfikacje,do tego
dorzuc jeszcze support systemow i serwis.
[#63] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@APC74, post #51

Więc projektowanie sprzętu, który nie będzie obsługiwany przez system, lub system będzie umiał wykorzystać tylko ułamek jego potencjału, mija się z celem.


Może się nie znam, ale wydaje mi się że to oprogramowanie powinno się przystosowywać do sprzętu, a nie odwrotnie.
[#64] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@GumBoy, post #63

Masz rację, ale weź pod uwagę, że mówimy o realiach amigowych. Hyperion odwalił i tak kawał dobrej roboty przystosowując OS4 do dużej liczby konfiguracji i to, że OS nie jest przewidywany dla sprzętu wieloprocesorowego czy procesorów wielordzeniowych można im wybaczyć. Taka przeróbka wymagałaby praktycznie napisania systemu od nowa - porównaj np. Windows 95/98 z rodziną Windows NT, przecież to oddzielne gałęzie systemów - różne kernele, różne sterowniki do tego samego sprzętu itd.
[#65] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@APC74, post #64

Microsoft nie jest autorem Win NT i kilka szczęśliwych (dla nich, dla nas chyba nie) zbiegów okoliczności spowodowało, że odziedziczyli nt.

(Nie wiem czemu to napisałem, coś mnie natchneło ;p)

Ostatnia edycja: 30.04.07 13:44:56
[#66] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@APC74, post #64

Masz rację, ale weź pod uwagę, że mówimy o realiach amigowych


No i to kolejny problem, że do pewnych rzeczy trzeba podchodzić patrząc, że to realia amigowe, a nie cywilizowany rynek i gałąź informatyki.

Dopóki wszyscy będę przymykać oko na pewne chore i sytuacje "bo to realia amigowe i można to wybaczyć", dopóty będzie jak jest, czyli nienajlepiej.
[#67] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu
Nie ma się z czego cieszyć - raczej smutno jest, na forum amiga.org już wygrzebali jakie to newsy miał na myśli McBill na poniedziałek. Jeśli to prawda, to obawiał bym się, aby to nie cofnęło rozwoju AmigaOS o kilka lat (jeśli w ogóle będzie jakiś rozwój). W jednym z wątków wypatrzono, iż na amiga.com pojawiła się informacja, że 20 grudnia 2006 Hyperion stracił licencję na tworzenie AmigaOS:

amiga.com - about amiga os hostory

W innym wątku wyszperano, iż Amiga pozwała Hyperion za złamanie praw do znaków towarowych:

http://www.amiga.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=37700&forum=22

Kto teraz stworzy system dla ACK? Fleecy? Bill?
[#68] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@GumBoy, post #66

Ale czego Ty oczekujesz, że AmigaINC, ACK, Hyperion zamienią się cudownym zbiegiem okoliczności w IBM, Lenovo, MicroSoft? Amiga to rynek niszowy/hobbystyczny i nie ma co wymagać cudów.
[#69] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@APair, post #67

Że tak się powtórzę. Taki bieg wypadków przewidywałem jak Hyperion
zabrał się do prac nad AmigaOS4. Wtedy przekonywano mnie na execu, że
umowa jest podpisana tak, że nic podobnego stać się nie może. Wtedy
redaktorzy execa znali treść umowy, teraz nie znają. Patrząc na to jak
na współpracy z Amiga NIC wyszli H&P, Bill Buck, QNX i parę innych
mniejszych lub większych firm, taki obrót sprawy był dla mnie
oczywisty. I jak widzę niestety potwierdza się mój kiepski
scenariusz...
[#70] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@APair, post #67

http://www.merlancia.us/amiga-hyperion/decmcewenshow_case_doc.pdf

Przeczytałem całość i dobrze to nie wygląda, chociaż twierdzenie, że Hyperion sprzedaje OS4.0 na wszystkim co ma PPC od smartphonów przez kioski do serwerów jest nagięciem faktów.

Jestem ciekaw czy Hyperion wypowie się w tej sprawie.
[#71] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@stOOsh, post #70

tak chcialbym zobaczyc te smartphony kioski ,nielicencjonowane desktopy i high-endowe serwery na ktorych to rzekomo smiga Hyperion AmigaOS4
[#72] Re: Amiga Inc. zdradza dalsze szczegóły nt. nowego sprzętu

@APC74, post #68

Wiesz, przynajmniej by nie aspirowali do miana wielkiego nie wiadomo czego i nie nazywali np. AOne niewiadomo jak profesjonalnym i high-endowym sprzętem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem