Komentowana treść: FontForge dla AmigaOS 4.0
[#1] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0
Ostatnio widzę duży wysyp programów pod X11.
AbiWord, FontForge, Pidgin....
Czy jest może jakaś stronka internetowa na której można zobaczyć postęp prac nad kolejnymi programami?
Czy ktoś próbował na Amigę przenieść Skype nie koniecznie pod X11?
[#2] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #1

Najpierw napisz do autorów Skype aby uwolnili źródła ;)
[#3] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #1

Ciesz sie ze w ogole chca robic Skype na Linuksa. Choc ty jako uzytkownik Windowsa raczej nie potrzebujesz Skype pod X11.
A stronka pewnie jest(a moze nie), tylko trzeba uzyc google ? Przekonasz sie czy rzeczywiscie istnieje.
Ja osobiscie chcialbym zeby te programy pojawily sie tez na MOS. Ale widac tajemnicza Agencja ogranicza pole dostepu dla MOS T i propaguja A OS4.0.
[#4] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@kwolf, post #3

bluznisz ;) ..na mosa? ..przeca X11 to samo zło
[#5] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@kwolf, post #3

o ile mi wiadomo Skype używa QT, więc, jeszcze to trzeba by przeportować, co (raczej) nie nastąpi.
[#6] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@kwolf, post #3

Może jakby dostali parę tysiaków to też by zrobili Skypa na Amigę?
No chyba, że nie mają za dużo wolnego czasu.

Pytałem się o wersję Skypa na Amigę ponieważ wielu moich kolegów (w tym i ja) jest zainteresowanych kupnem Amigi, ale ze względu na małą obecnie ilość programów i problemem ze sprzętem wstrzymują się jeszcze z zakupem.

Na googlu szukałem ale bez rezultatu (może źle szukam).

Myślę, że jak będzie od groma aplikacji pod X11 to w przyszłości możesz się spodziewać odpowiednika weresji X11 dla MOSa
[#7] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #6

Może jakby dostali parę tysiaków to też by zrobili Skypa na Amigę?


Po pierwsze "pare tysiakow" to dosc smieszna kwota. Po drugie - po co mieliby robic skype na Amige, MOS-a, AROS-a czy jakiegokolwiek innego egzota? Zeby im przybylo kilkuset nowych uzytkownikow? Dla takiej garstki nikt powazniejszy nie wykona takiej roboty (nie mowiac juz o ewentualnej koniecznosci przeportowania Qt4).

Ja wiem ze srodowisko amigowcow cierpi na wybujaly optymizm (ktos da super sprzet za male pieniadze, beda specjalne znizki dla Polakow itd itp), ale odrobinka realizmu i male jezioro zimnej wody do ostudzenia zapalow byloby wskazane.
[#8] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@szuler, post #7

Racja.
Z tego co mi wiadomo to biblioteka QT jest wlasnoscia firmy Trolltech - http://www.trolltech.com/products/qt
A wiec i komercyjna. Coz Skype na Amige to na razie strefa nieosiagalna. No ale jak liczba uzytkownikow przekroczy liczbe userow np: Linuksa lub Mac OS to wtedy pewnie zrobia.
Po prostu , to sie musi oplacac.
Offtopic - Ostatnio pojawil sie projekt przeportowania KDE na Windows => ale ja to uwazam za ciekawostke:).

Ostatnia edycja: 10.05.07 11:56:50
[#9] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@szuler, post #7

Mam nadzieję, że niebawem znajdzie się osoba chętna zrobić klona Skypa na Amigę za parę tysięcy (miałem na myśli euro:)).
Może nawet pojawi się darmowa wersja pod X11.
Dla mnie Skype, GaduGadu i dobra przeglądarka stron internetowych to okno na świat.
[#10] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #9

GG i (prawie) dobra przegladarke juz masz, a Skype to taki bonus.
[#11] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@kwolf, post #10

O jakiej (prawie) dobrej przeglądarce piszesz? :)
[#12] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #9

Mam nadzieję, że niebawem znajdzie się osoba chętna zrobić klona Skypa na Amigę za parę tysięcy (miałem na myśli euro).

Biorac pod uwage to ze nikomu (na zadnym systemie) nie udalo sie rozgryzc jak dziala skype a troche osob juz nad tym siedzialo to liczenie na to iz jakis amigowiec przyjdzie i zrobi to za miske ryzu jest conajmniej malorealistyczne.
[#13] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #11

pewnie o sputniku, dlatego pisal "prawie" :P
[#14] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #9

IBrowse nie jest taki zly jak o nim pisza.
[#15] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

IBrowse nie jest taki zly jak o nim pisza.

Ale ma problemy z wyświetlaniem wielu stron (jak każda chyba przeglądarka na Amigę). Nie wspominając o problemach z flv (YouTube). Mam nadzieję, że to się zmieni.
[#16] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0
NO tak, ale ja pisalem o Sputniku i mam nadzieje ze MOS doczeka sie browsera z prawdziwego zdarzenia.
Bo Sputnik dobrze pretenduje do tego miana.
[#17] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #15

Leon widze ze ty bys chcial JUZ TERAZ ZARAZ miec OS multimedialny:).
Poczekaj, wszystko w swoim czasie.
Flash to takie cos co nazwya sie wtyczka i na razie jest nieobslugiwane :O.
Ty chyba w innym swiecie zyjesz?
[#18] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@kwolf, post #17

O tej wtyczce już czytałem, że nie do końca działa jak trzeba.
Żyje w ŚWIECIE MULTIMEDIÓW :D
Pewnie, że poczekam nie bój żaby:)
Bo wiem, że warto
[#19] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@kwolf, post #17

Poczekaj, wszystko w swoim czasie.
To ciągłe czekanie przypomina mi sytuację za komuny jak wielu stało w kolejce pół roku za telewizorem :)
Na szczęście nie stałem w tej kolejce :D ale za to teraz muszę czekać.
[#20] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #19

Wiesz ja lubie Amige, ale nie lubie czekac:).
Wiec uzywam Linuksa ktory ma praktycznie to wszystko czego potrzebuje, a nawet Skype :P.
[#21] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #18

Pewnie, że poczekam nie bój żaby :D
Bo wiem, że warto


O cholera, ale romantycznie zabrzmiało... dziewczyna, ruda miłość w serduszkach wub całus

[#22] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@kwolf, post #20

Dla Ciebie zastępczym systemem jest Linux, a dla mnie Windows XP.
Do szczęścia potrzebuję tylko paru programów nic wiecej.
Może moje marzenia się spełnią niebawem kto to wie.
[#23] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #15

Nie wspominając o problemach z flv (YouTube). - MPlayer nie ma z tym problemów.
[#24] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #22

Może moje marzenia się spełnią niebawem kto to wie.


No o skype mozesz na razie zapomniec :P
[#25] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@szuler, post #24

Rozmowy tekstowe można zrobić w każdej chwili, góra miesiąc - dwa roboty...
Rozmowy głosowe? Można zapomnieć.
[#26] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #25

a po co komu skype bez rozmów głosowych ?
[#27] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@MaaG^dA, post #26

Toż właśnie ze względu na takie opinie, i ze względu na wyniki ankiety przeprowadzonej swojego czasu nie zastanawiam się nad implementacją trybu tekstowego skype...
Chociaż nie należy zapominać o tym, że Skype ma najprawdopodobniej największą bazę użytkowników na świecie wśród komunikatorów w ogóle, i JAKAKOLWIEK możliwość interakcji z tym protokołem na amiplatformie była by czymś pożądanym (to moje prywatne zdanie).
Swoją drogą, my w firmie u siebie używamy przede wszystkim trybu tekstowego, a rozmów głosowych raczej tylko w przypadku jakichś telekonferencji, etc.
[#28] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@kwolf, post #8

Qt4 jest na podwójnej licencji, komercyjnej i GPL. Żeby się przekonać wystarczy na stronie, którą podałeś, kliknąć po lewej na Downloads .

Ostatnia edycja: 10.05.07 15:30:41
[#29] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0

@DanAdam, post #28

Qt4 jest na podwójnej licencji, komercyjnej i GPL.


No i? Qt3 tez bylo na podwojnej licencji, a wersja na amige jakos sie nie pojawila ;P
[#30] Re: FontForge dla AmigaOS 4.0
Lekko offtopikowa ciekawostka - czcionka Helvetica ma już pół wieku. :) (BBC News)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem