Komentowana treść: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?
[#1] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?
Wahałem się czy podać tę informację jako wiadomość. Zaczynam powoli powątpiewać, czy firma Proost Software w ogóle istnieje i czy nie jest to jakiś kolejny żart. Znalazł ktoś jakieś informacje o firmie Cruden?
[#2] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@mailman, post #1

Na chwile obecną nie wygląda to poważnie ... Pewnie w następnych dniach możemy spodziewać sie kolejnej zapowiedzi :)
[#3] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?
A ten filmik zamieszczony na YouTube to niby przedstawia wersję dla AOS4? Czy może jeszcze oryginalną wersję dla Windy? Bo w lewym górnym rogu pojawia się adres www.zdsoft.com prowadzący do strony programu służącego do robienia zrzutów video, ale na Windozę... :P

Dla tych co nie zauważyli, tutaj jest jeszcze drugi filmik z tej gry. No to do dzieła - zaczynamy się podniecać. Świat owiec poszedł do przodu, screenshoty nie wystarczą - teraz potrzebne są filmy. ;)
[#4] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?
Racer to tytul open source'owych wyscigow. O ile mi wiadomo nigdy nie doczekaly sie wersji 1.0 i rozwoj zatrzymal sie ok 2-3 lat temu... Pojezdzic sie niby da, ale nie mozna tego nazwac gotowym produktem ;)
aha - stronka: racer.nl

Ostatnia edycja: 03.06.07 11:02:38
[#5] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?
Papierowy sprzęt, papierowy system, papierowe oprogramowanie.
[#6] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się techniki wirtualizacji, więc firmy amigowe postanowiły zrobić następny krok w tej dziedzinie i stąd już nie tylko mamy wirtualny sprzęt ale i software. ;)
Wygląda na to, że znów jesteśmy w informatycznej awangardzie :P
[#7] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Grzegorz Kraszewski, post #5

OK OK OK
[#8] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Grzegorz Kraszewski, post #5

a papierowi uzytkownicy?
[#9] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@AmiChris, post #8

Moze przyszla pora, zeby wziasc sie za origami

Ostatnia edycja: 03.06.07 12:34:05
[#10] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?
Zagralem w to na PC i powiem tak. Jesli prace nie poszly dalej to nie ma sie czym zachwycac. Owszem grafika jest bardzo ladna, model dopracowany (jest tylko Lamborgini), ale sterowanie i zachowanie sie samochodu na drodze to totalna porazka. Samochod praktycznie nie skreca powyzej 100km/h przez co przy kazdym zakrecie (nawet delikatnym luku) trzeba ostro hamowac. W dodatku zero dynamiki jazdy. Czulem sie prowadzac Lambo z 500 konmi pod maska jakbym prowadzil Poloneza ktory zastanawia sie czy sie rozpedzic czy nie. Grafika naprawdę bardzo ladna, ale reszta... no coz. Dodatkowym bajerem moze byc to zemozna grac myszka jak analogowym kontrolerem.
[#11] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Czarek, post #4

Ostatni news na stronie jest datowany na 26 marca 2007.
Najnowszy release dla Windows: Racer v0.5.3 beta 5 (12-03-07, 18Mb zip). Wiec jednak cos tam sie z ta gra dzieje.

W dodatku screeny prezentuja sie dosc obiecujaco: http://www.racer.nl/images/screenshot0091.jpg

Ostatnia edycja: 03.06.07 13:18:09
[#12] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Lorak, post #10

Jeśli model fizyczny - mówiąc krótko - leży, to najlepszą grafikę można sobie wtedy o kant czterech liter potłuc...
[#13] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Lorak, post #10

Nie można się czepiać szczegółów. Na bezrybiu i rak ryba. Ciekaw jestem czy będzie wersja na MOS-a
[#14] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Czarek, post #4

Na pewno nie chodzi o ta gre. Wydaje mi sie, ze chodzi o ta gre.
[#15] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@ako, post #11

To co jest na tym screenie bylo juz w NFS 2 w 1998 roku - tylko w nieco nizszej rozdzielczosci... Ladne tekstury w duzej rozdzielczosci to nie wszystko ;) Odpal sobie nowe NFS albo Colina a zobaczysz o czym mowie...
[#16] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Czarek, post #15

nowych nfs to lepiej nie odpalac ,nfsy dawno juz nie sa wyznacznikiem jakosci racerow,sa nimi PGR,Forza,Burnout. a racer na max detalach prezentuje sie slicznie.co do modelu jazdy ...jak sami tworcy na stronie pisza jest to symulator ...i ni jak sie ma do modelu jazdy z nfsu (ten kto gral w symulator ferarri na dreamcascie -ferrari 355 challange - to wie ze bardziej takie wozki prowadzi sie jak czolg i przed byle zakretem trza ostro wychamowac )
[#17] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@DRACOX, post #16

a ja zawsze myslalem ze auta sportowe maja specjalne ramy i wzmocnienia ktore umozliwiaja wchodzenie w zakrety przy bardzo duzych szybkosciach..
No ale spokojnie,poczekajmy jak sie ten engine bedzie prezentowal na *os4.





*pamietajcie nie piszcie juz aos4 lub amiga os4
[#18] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@AmiChris, post #17

Auta sportowe to mają spoilery i to one je trzymają na drodze przy dużych prędkościach
[#19] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Dzban, post #18

taaaa ,kolorowe nalepki i blyszczace alufelgi tez ;)




a tym co pisza o kiepskim modelu jazdy radze zapoznac sie zn najbardziej uznanaymi symulatorami samochodowymi -forza motorsport i ferrari 355 challange ..to przestanie takie bzdury pisac ok, racja
[#20] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Za to alternatywne systemy sa jak najbardziej na polkach co drugiego sklepu.
[#21] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@XaVeR, post #20

Dosyć tego tu! Chcesz MOSa? To go ściągnij i zainstaluj. Jak masz z tym jakiś problem to wielu użytkowników Ci na forum pomoże.

No chyba, że o Windowsach piszesz, to jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
[#22] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@SirLEO, post #21

[post usunięty za offtopic, rozkręcanie wojenki AOS4 kontra MOS, trollowanie]
[#23] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@norbert741, post #22

Nie wiem co napisales, ale pewnie cos glupiego :P.

Mi ten screen przypomina NFS3 :P
Podoba mi sie :). Zreszta liczy sie zeby byla gra o duzej grywalnosci a nie super pieknej blyszczacej grafice. Macie karty graficzne ktore to obsluza - nie (mowa o A One i Pegasos).
Jakos mnie Starcraft zachwyca dalej a powstal w 98 roku.
Sorki za OT.
[#24] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@SirLEO, post #21

Nie chce tu dyskutowac o systemie ktory wymieniles. Bo on tez wydaje sie papierowy (mityczna wersja 1.5), oraz sprzet pod ktorym mial oryginalnie pracowac (ktory z tego co wiem nie jest juz produkowany).
Czyz to nie jest rowniez ta papierowosc?

KONIEC DYSKUSJI (z mojej strony).
[#25] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@XaVeR, post #20

Ależ oczywiście że są , u mnie w sklepie można kupic MacOS X, Linuxy, i inne świecidełka ;)

I już nie trolluje ;)

A co do samej gry, jeżeli poprawią tragiczną grywalność i troche podrasują grafikę to gierka bedzie znośna, tylko.. jaki sprzęt to pociągnie ;)
[#26] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@kwolf, post #23

[post usunięty: próba ciągnięcia offtopica wbrew ostrzeżeniu moderatora, następnym razem może się to skończyć czasową blokadą]
[#27] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@norbert741, post #26

NIestety kolega pisze o bzdurach i robi Ciut wielki OT.
Milo ze jest Moderator.
[#28] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@kwolf, post #23

Mi sie wydaje, ze nie ma sensu ograniczac sie co do sprzetu i martwic sie na zapas ze nie ma sprzetu ktory to obsluguje. Nie od dziaiaj wiadomo, ze w grach sa ustawienia grafiki i mozna sobie ilosc szczegulow odpowiednio zmniejszyc. A byc moze kiedys wystarczajaco szybki sprzet powstanie. Raczej oprogramowanie wymagajace i na wysokim poziomie moze sprawic, ze bedzie wiekszy nacisk na lepszy sprzet.
[#29] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@XaVeR, post #28

Napisałeś dwie, bardzo ważne rzeczy - "byc moze" i "kiedys".
Zauważ, że wielu się interesuje chwilą obecną, nie chce im się już czekać, zauważ też, że nowo powstający sprzęt amigowy wszelakiej maści, jest coraz to gorszy parametrami. Nacisk od społeczności jest cały czas duży, ale co z tego, firmy i tak robią swoje i nie zwracają uwagi na użytkowników. Firmy to i tak wyraz aż nadto nie pasujący do nich, mi osobiście firma kojarzy się z jakimś biurowcem (nie biurem), z placówkami tu i tam, w końcu mowa o międzynarodowej społeczności. A z tego co widzę, firmy te są np. kilkuosobowe i tylko na papierze. :)
Są plany? No i co z tego? Ja też mam plany, zostania burmistrzem. Mam takie same szanse realizację. No, może trochę przesadziłem, bo mam znacznie większe szanse na to. :)
[#30] Re: Wyścigi dla AmigaOS 4.0?

@mailman, post #1

http://www.cruden.com/
Istnieje nawet demo tej ich gry.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem