Komentowana treść: Za ile MorphOS?
[#1] Re: Za ile MorphOS?
Ja licze ze bedzie MAX 40Euro :).

Ostatnia edycja: 25.07.07 22:16:33
[#2] Re: Za ile MorphOS?

@kwolf, post #1

za 2.0 spokojnie można dac troszke więcej :)
[#3] Re: Za ile MorphOS?

@Drako^lM, post #2

Przychylałbym się do opcji najtańszej, ale jakoś mówiło się w kręgach mosowych o kwocie 100 euro
[#4] Re: Za ile MorphOS?
Przedzial powinien byc od 0 (free) bo za tyle obiecywali.
[#5] Re: Za ile MorphOS?
Za dwa tygodnie, powiadasz? :> Dwa tygodnie = wtedy gdy wypadnie oczekiwana przez nas kwota? ;d
[#6] Re: Za ile MorphOS?

@reactor, post #4

kiedy i gdzie ?
[#7] Re: Za ile MorphOS?

@reactor, post #4

kto i kiedy obiecywał?
a Ty za ile kupisz MOSa (piszesz, więc pewnie jesteś zainteresowany)? ;)
Ja zagłosowałem na 50 euro... spodziewam się 100, więc każda niższa cena będzie dla mnie miłą niespodzianką.

Ostatnia edycja: 25.07.07 22:49:49
[#8] Re: Za ile MorphOS?

@reactor, post #4

Przedzial powinien byc od 0 (free) bo za tyle obiecywali.

Obiecanki w amigowym świecie są warte tyle co udziały w AI albo słowa Leppera. :) Nie pracuję w Prokomie żeby wierzyć w różne bajeczki z amigowego świata. :)
[#9] Re: Za ile MorphOS?
Oddałem głos na 50 euro, bo uważam, że to byłaby przystępna cena nawet dla Polaków. Jednak coś mi się wydaje, że kosztować będzie (jeżeli będzie) 100 euro. No cóż - tanio by nie było ale to jest jeszcze cena do przełknięcia nawet dla Polaków. Więcej niż 100 euro byłoby już według mnie grubą przesadą.
[#10] Re: Za ile MorphOS?

@MDW, post #9

Liczę ze mimo wszystko będzie tańszy niż Mac OS X Leopard (129$) :)
[#11] Re: Za ile MorphOS?

@Szewski, post #10

ale masz na mysli wersje basic, premium, bussines, enterprise czy ultimate leoparda?

http://macamour.com/blog/2007/06/28/tooo-many-leopard-versions/
[#12] Re: Za ile MorphOS?
Moim zdaniem cel ankiety (jeżeli jakiś cel jest) jest ustalenie tego, czy bawić się w wersję pozbawioną bajerów, ale w pełni funkcjonalną dla zwykłego usera i tańszą, czy też wydać od razu pełen pakiet za maksymalną kwotę. Czyli coś na wzór wersji Lite, Pro czy tam inne nazwy.
[#13] Re: Za ile MorphOS?

@MDW, post #9

Zgadzam się z tobą 100 euro to górny próg jak na Polskę :D
[#14] Re: Za ile MorphOS?

@mailman, post #12

Niech wypowiedzą się członkowie mosteamu
[#15] Re: Za ile MorphOS?

@mailman, post #12

Nie ma w planach kilku różnych wersji.
[#16] Re: Za ile MorphOS?

@reactor, post #4

Nie przypominam sobie, by było w tej sprawie jakieś oficjalne oświadczenie.
[#17] Re: Za ile MorphOS?

@quaint, post #11

Czyli piwinien kosztowac NIE WIECEJ niz 129$.
[#18] Re: Za ile MorphOS?

@Jacek Piszczek, post #16

Pewnie pomylil fakt, że z Pegasosem dostawalo sie Morphosa gratis.... Ale przecież nikt nie powiedział, że update'y beda w przyszlosci gratis
[#19] Re: Za ile MorphOS?

@mailman, post #12

Myślisz, że układ "home", "pro" (co to w ogóle oznacza? Podkładka pod mysz za dwa złote też może by multimedialna i do tego PRO?), oraz insze "NT" był do przyjęcia w światku Ami? Przecież to jest chore!
[#20] Re: Za ile MorphOS?

@Pero, post #19

Myślałem, że panowie z MOSTeam mają już jakąś wizję ceny - na przykład 200 euro. Stwierdzili jednak, że zbadają "rynek", aby sprawdzić ile osób tyle kasy jest w stanie dać. Jeżeli okaże się, że znaczna większość da tylko 50 euro, to okroją system do niezbędnego minimum takiego, aby tylko działał (np. w pakiecie będą stery pod jedną kartę graficzną, którą sobie zażyczysz, nie będzie pakietu deweloperskiego, będzie wersja tylka dla Peg1/Peg2/Efika (kupujący wybiera) - cała reszta jako update płatna, podobnie jak i nowe update'y po wydaniu systemu). Dla tych, co będą chcieli mieć "na dzień dobry" w pakiecie wszystkie stery do każdej karty, którą w przyszłości nabędą, system działający na każdym dedykowanym kompie, ewentualne dalsze update'y darmowe, pełne środowisko deweloperskie i tak dalej - tutaj mamy wersję FULL.

Nie myślałem o żadnych myszkach czy innych bzdetach.

P.S. Ceny, które podałem to czyste dywagacje, zresztą Jacek wyjaśnił już, że nie to było ich intencją.
[#21] Re: Za ile MorphOS?

@mailman, post #20

Nie wiem czy taki układ ma sens. Bo "okrojenie" systemu też zajmuje czas i wymaga jakiegoś poświęcenia. W twoim toku rozumowania można dostrzec tok myślenia jedynie słusznego monopolisty, który stosuje podobne narzędzie marketingowe.
[#22] Re: Za ile MorphOS?

@ZED^lM, post #21

W twoim toku rozumowania można dostrzec tok myślenia jedynie słusznego monopolisty, który stosuje podobne narzędzie marketingowe.

Ja nie widzę w tym nic złego.
[#23] Re: Za ile MorphOS?

@ZED^lM, post #21

Powtarzam, nie ma planów powstania jakichkolwiek okrojonych wersji.
[#24] Re: Za ile MorphOS?

@mailman, post #22

To mozna doskonale zrozumiec :D.
Ale pomyslmy inaczej. MOS kosztuje 200Euro. Ludzie pewnie zamozniejsi kupia ten OS, ale co z tymi co kase musza wydac na cos innego, wazniejszego ?
Od dawien dawna wiadomo ze liczy sie obrót towarem, aczkolwiek moze jestescie pewni az tak swojej marki ze mozecie probowac zdzierac mase kasy za to:).
Owszem licze sie z tym ze kazdy chce zarobic, ale nie dajmy sie zwariowac.
Mam nadzieje ze dojdzie do ustalenia dobrej ceny i ludzie oraz programisci beda zadowoleni :).
A MOS 2.0 bedzie godnym nastepca 1.4x.
[#25] Re: Za ile MorphOS?

@mailman, post #20

zresztą Jacek wyjaśnił już, że nie to było ich intencją.

I całe szczęście. Bo gdyby to miało wyglądać tak, jak piszesz (tzn.
wersja pełna albo zabawa w zapłatę za niemal każdy "dodatkowy"
element), to chyba by mi się MorphOSa odechciało. Nie uważam, że
chłopakom nie należy się zapłata - w końcu niemało się napracowali.
Jednak takie kombinowanie, o jakim piszesz, pasuje mi do np. operatora
telefonii komórkowej, ale nie do grupki osób rozwijającej
hobbystycznie niszowy system dla kolejnej, niewielkiej grupki. :)
[#26] Re: Za ile MorphOS?

@Jacek Piszczek, post #23

Mam nadzieję, że tak będzie. Bo jak wiadomo w środowisku amigowym wiele rzeczy obiecano a jak dochodziło co do czego to już bywało całkiem inaczej :)
[#27] Re: Za ile MorphOS?

@Kamul, post #25

I całe szczęście. Bo gdyby to miało wyglądać tak, jak piszesz (tzn.
wersja pełna albo zabawa w zapłatę za niemal każdy "dodatkowy"
element),


Niekoniecznie, bo nie musiałbyś tego dokupować. Zwróć uwagę co napisałem przy pakiecie LITE - wystarcza Ci do takiego sprzętu, jaki aktualnie posiadasz. Gdyby to dobrze przemyśleć, to miałbyś niższą cenę za system, a pożytek z tego taki sam zarówno dla Ciebie jako kupującego, jak i dla sprzedającego.

Zamieńcie sobie słowa Pegasos/Efika na markę samochodu, a MorphOS-a na wyposażenie. Decydując się na samochód biorę jakieś wyposażenie (kierownica, fotele, skrzynia biegów i inne rzeczy). Mogę wziąć podstawowe (LITE) i samochód jeździ. Ale mogę je odbajerzyć (FULL, PRO - nazwa jakakolwiek) i też będzie jeździć. Co więcej, tak samo będzie jeździć jak na LITE, ale dostanę np. zestaw małego mechanika (jestem deweloperem) lub inne bajery-rowery na kiju, który osobie, która tylko chce pojeździć są niepotrzebne. Rozbijanie komercyjnego softu na pakiety mniej lub bardziej zaawansowane przynosi korzyść zarówno userom jak i tym, co to sprzedają.

Zresztą, TO BYŁY TYLKO MOJE DYWAGACJE, Z KTÓRYMI MOSTEAM NIE MA NIC WSPÓLNEGO I CHYBA JUŻ JACEK WYRAŹNIE ZAZNACZYŁ DWUKROTNIE, ŻE NIC TAKIEGO MIEJSCA MIEĆ NIE BĘDZIE! TO TYLKO MOJE ZDANIE.
[#28] Re: Za ile MorphOS?
Ja daję 60 euro, a jeśli już miałbym dać więcej, to wolałbym aby cena nie była wyższa niż cena windowsa, czyli jakieś 300zł.
[#29] Re: Za ile MorphOS?

@R-Tea, post #28

A którego?

60 euro? Od 60 euro do 100 już nie jest taka daleka droga, a większy pieniądz może zadziałać motywująco.
[#30] Re: Za ile MorphOS?

@mailman, post #27

Zamieńcie sobie słowa Pegasos/Efika na markę samochodu, a MorphOS-a
na wyposażenie. Decydując się na samochód biorę jakieś wyposażenie
(kierownica, fotele, skrzynia biegów i inne rzeczy). Mogę wziąć
podstawowe (LITE) i samochód jeździ. Ale mogę je odbajerzyć (FULL, PRO
- nazwa jakakolwiek) i też będzie jeździć.


I tu jest właśnie pies pogrzebany. Typowy samochód, telefon komórkowy,
czy wiodący system operacyjny sprzedawany jest (z punktu widzenia
sprzedającego) w praktycznie jednym celu. Chodzi o zdobycie pieniędzy.
Tutaj kobinowanie, gdzie to tylko możliwe, jest i będzie - takie są
niestety zasady rynku kapitalistycznego. Ale co innego w wypadku
systemu operacyjnego takiego, jak MorphOS. Mnie osobiście nie chodziło
już nawet o to, że takie rozwiązanie nie bardzo miałoby uzasadnienie
ekonomiczne. Po prostu brzydziłbym się takich trików w przypadku
rozprowadzania MorphOSa. To wynika nieco z mojej filozofii i podejścia
do amigowania. Nię będę się tutaj rozpisywał na ten temat, nie ma
sensu.

Zresztą, TO BYŁY TYLKO MOJE DYWAGACJE, Z KTÓRYMI MOSTEAM NIE MA NIC WSPÓLNEGO I CHYBA JUŻ JACEK WYRAŹNIE ZAZNACZYŁ DWUKROTNIE, ŻE NIC TAKIEGO MIEJSCA MIEĆ NIE BĘDZIE! TO TYLKO MOJE ZDANIE.

Zgoda. Na samym początku mojego poprzedniego posta jest cytat (Twojej,
w nawiasie mówiąc, wypowiedzi), który właśnie o tym mówi.
Podywagowałeś sobie Ty, dlaczego ja nie mógłbym tego zrobić? ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem