Komentowana treść: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową
[#31] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@Krecik, post #30

CO Z TYM SPUTNIKIEM NA OS4.0?

Z tego co ja pamiętam, to prace nad Sputnikiem dla OS4 miały się zacząć po spełnieniu trzech warunków:
1. Uzbiera się odpowiednia kwota (spełnione),
2. Gdy pojawi się pierwsza wersja (nie-beta) dla MorphOS-a (jeszcze niespełnione),
3. Marcik dostanie środowisko do pracy (czyli AmigaOne). Troels, który bounty założył miał takową dostarczyć. W dniu dzisiejszym w komentarzach na AW.net napisał, że:
As for the Sputnik project goes, Marcin will receive his A1 hardware soon (just need a final test before being shipped). The original hardware donor backed out when asked to ship the A1 to Marcin and it took some time to get hold of another, so that set us back a bit. Meanwhile Sputnik has been further developed for MOS, so it is not wasted time.

Czyli wszystko jest na dobrej drodze. Marcik nie pisze na razie o postępach w pracach nad OS4, bo póki co nie ma o czym pisać. Co do wersji dla MorphOS-a - jest i się rozwija. A że autor nie informuje na bieżąco... No cóż, lepiej jest gdy autor skupia się na pracy, a nie informuje co dwa dni, że wpisał linijkę kodu. Programistów, którzy dużo gadali, a mało robili w amigowym światku już było dużo.
[#32] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@Krecik, post #30

To jest kpina z tych co deklaruja swoja pomoc finansowa.

Mylisz się głęboko. Bounty jest pewną umową między tymi co wpłacają a tym co je bierze. Ale nie jest to bynajmniej umowa o dzieło w sensie prawnym. W przypadku umowy o dzieło zleceniodawca zobowiązuje się do wypłacenia kasy, a zleceniobiorca do wykonania dzieła. Jeżeli ktokolwiek z nich się nie wywiąże w zapisanym w umowie terminie to albo unieważniają umowę za porozumieniem, albo idą do sądu. Natomiast bounty właśnie tym się różni od umowy o dzieło, że nie ma tutaj tego elementu zobowiązania zleceniobiorcy (różni się też tym, że nie jest umową w sensie prawnym, bo nikt nic nie podpisuje). W związku z tym nie można mieć pretensji do tego kto się podjął bounty, że zrezygnował (chyba że jakimś kłamstwem wcześniej wyłudził pieniądze). I Ty wpłacając na bounty kasę zgadzasz się na taką umowę. Zgadzasz się zatem na to, co w swoim poście napisałeś tłustym drukiem. A jak Ci się to nie podoba to nie wpłacaj. Natomiast toczenie piany na forach naraża Cię jedynie na ośmieszenie.

Mogę jeszcze dodać, że również podjąłem się kiedyś jednego bounty, ale zrezygnowałem po pół roku, kiedy zdałem sobie sprawę, że nie dam rady. Oczywiście nie dostałem pieniędzy, ale nikt nie miał do mnie pretensji, bounty przejął kto inny, kto doprowadził je do finału i zgarnął pulę.
[#33] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@Krecik, post #22

Mocniej, musisz udezyc sie mocniej
[#34] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@Krecik, post #30

Kreciu i spolka:

Komentujecie pod wiadomoscia dotyczaca przegladarki pod AROS-a, jesli nie zauwazyliscie. To nie jest miejsce na dyskusje o systemach MorphOS czy tez AmigaOS4. Tak samo nie jest to miejsce na dyskusje o sputniku.

Administracje prosze o zalozenie odpowiedniego tematu na forum. Dziekuje :)
[#35] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową
Co do nazwy: "Soyuz" brzmi dumnie :D
[#36] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@alpine, post #35

A moze w opozycji do Sputnika Apollo?
[#37] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@Kaczus, post #36

A ja bym się poprzytulał ;) ;)
[#38] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@Kaczus, post #36

A ja chce Vergeltungswaffe-2 troche przydlugo, ale za to jaka ladna :)http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6d/Fus%C3%A9e_V2.jpg/448px-Fus%C3%A9e_V2.jpg
[#39] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@Kaczus, post #36

zdaje się że pierwszy amerykański satelita to Explorer 1 :) , chociaż nazwa Apollo chyba lepsza, bo nasuwa od razu dobre skojarzenia (Explorer to brrrrr ;) )
[#40] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@wali7, post #39

Wcześniej był zupełnie nieudany projekt Vanguard.
A może dać nazwę Dōng Fāng Hóng I - pierwszy Chiński satelita
[#41] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@waldiamiga, post #40

Mowisz o smithie? :P
[#42] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@wali7, post #39

chociaż nazwa Apollo chyba lepsza, bo nasuwa od razu dobre skojarzenia


Szczegolnie Apollo 13 :)
[#43] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@szuler, post #42

Tom Hanks będzie dodawany do kompletu? ;)
[#44] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową
no to moze juz tak bardziej kosmicznie? "Battlestar" ?
[#45] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@szuler, post #42

Apollo 1 to też nic fajnego
[#46] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@szuler, post #42

film jednakze byl calkiem przyjemny.
[#47] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@DRACOX, post #46

oparty na książce Lovella (dowódcy wyprawy) - też bardzo przyjemna :)
[#48] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową
Wystarczy!
[#49] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową
I Aslan sie wsciekl... ;).

Kreciu

[#50] Re: Ruszyły prace nad przeglądarką internetową

@Krecik, post #22

http://13k.pl/-/sugestia.php

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem