Komentowana treść: PS3 dla Friedena
[#61] Re: PS3 dla Friedena

@MinisterQ, post #58

Oczywiście. Między innymi na mnie.
AmigaOS też nie jest nonprofitowym przedsięwzięciem.
[#62] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #23

Jezeli sony mialo by na AOS zarobic jak na normalnej gierce to dlaczego by nie?

Nie bardzo rozumiem. Jak zarobić? Sony? Na AmigaOS4? Zdajesz sobie sprawę z tego co napisałeś? :) Przecież takie Sony każdego dnia wydaje więcej na pączki dla pracowników niż wszystkie amigowe firmy razem wzięte zarobią kiedykolwiek w życiu. :) Ewentualny zysk Sony z zabawy w AmigaOS4 byłby pomijalnie mały przy najbardziej optymistycznej wersji. Oni by chyba nawet nie stracili czasu żeby odpisać maila o treści "nie jesteśmy zainteresowani". :)

A DiscreetFX to po prostu jakiś gostek rulezowiec, który tęskni do czasów wielkości Amigi. Doskonale go rozumiem, bo jestem taki sam. Jego działalność jest chwalebna i godna podziwu pomimo tego, że skazana z góry na niepowodzenie (akcje typu: kupowanie PS3 Friedenowi, portowanie softu VideoToastera na nowe Amigi, AmiZilla). Regularne nagrody $100 też są godne podziwu ale niestety nic nie zmienią. Brakuje czterech zer. :)
[#63] Re: PS3 dla Friedena

@GumBoy, post #60

o to juz pisza masowo stedy pod Linuksa? Umkneło mi jakoś...


a co do Mac OS X na intelu: tu tez tak różowo nie ma, soft 68k na tym nie pójdzie, PPC jak się ma szczęście zadziała jak powinien w Rozecie.
Tyle że Apple wychował sobie userów na tyle że obojętne co wymyślą i niezależnie jak bardzo to głupie, to wyzn^Huserzy nie dośc że przyjmą to z radopścia to jeszcze za to zapłacą. Vide iPhone. Amiga była na dobrej drodze do tego stadium, patrz portalik obok. Hyperion się stara.
[#64] Re: PS3 dla Friedena

@Valwit, post #63

Słuszna uwaga. Macowcy to straszni rulezowcy. :) Ale im jest łatwiej, bo Macintosha (w przeciwieństwie do platform amigowych) przynajmniej można jakoś używać, bo mają większość ważniejszych programów tego świata (Photoshop, Maya, debilny Office, normalne przeglądarki www, Skype itp).

Co do softu z 68k to przecież oni już nawet nie pamiętają, że coś takiego było. W tej chwili to nawet soft z PPC mają w nosie.

A tak swoją drogą to nie przypuszczałem, że tak stosunkowo łatwo i bezboleśnie uda im się przejść na x86.
[#65] Re: PS3 dla Friedena

@MDW, post #44

Nie wiem jak z PS2, ale ponoć przewagą PSXa nad Saturnem miała być łatwiejszość (;)) programowania pod tego pierwszego.

Ostatnia edycja: 26.09.08 15:49:46
[#66] Re: PS3 dla Friedena

@MDW, post #64

W tej chwili to nawet soft z PPC mają w nosie.

Mogłeś parę lat temu spytać się makofcom, co sądzą o x86 ;).
[#67] Re: PS3 dla Friedena

@Hugen, post #49

tam, gdzie nie ma wewnętrznej korekty w redakcji.

Na PPA też nie ma wewnętrznej korekty. Valwit nie jest redaktorem PPA.
[#68] Re: PS3 dla Friedena

@Valwit, post #63

A co tą są "stedy" czy może chodziło Ci o sterowniki tylko literówka się wkradła?
[#69] Re: PS3 dla Friedena

@Hugen, post #68

Kolejny post z wytykaniem sobie literówek nagrodzę dwudniowym banem. Pracę nad ortografią zalecam kontynuować prywatnie.
[#70] Re: PS3 dla Friedena

@MDW, post #62

Pomijam już fakt, że Sony ma dosyć rygorystyczne wytyczne dla wszystkiego co ma zostać wypuszczone jako pełnoprawne wydawnictwo dla PlayStation. Nawet, jeśli wydawcą ma być ktoś inny niż SCE.

Podstawowych warunków do spełnienia jest kilkadziesiąt punktów bodajże (ot chociażby tak trywialny, jak pokazanie na ekranie informacji o tym, że właśnie dokonywany jest zapis na dysk twardy, wcześniej kartę pamięci).
[#71] Re: PS3 dla Friedena

@Valwit, post #63

Nie napisałem, że masowo stery na Linuksa piszą. Ale zdarza się, że są takie przez producenta napisane. Dla AmigaOS pewnie by się nawet nie zdarzało.
[#72] Re: PS3 dla Friedena

@_arti, post #55

Gdyby w 1999 roku nie wierzac w zapewnienia A Inc o nowej, wielkiej Amidze, przejsc od razu na x86 (...)

W 1999 roku? W 2008 roku bardzo łatwo o tym mówić zapomniawszy o atmosferze tamtych czasów i bazując na doświadczeniach co z tego wszystkiego wynikło. I nawet nie chodzi o to, że głosząc takie "herezje" w tamtym czasie zostałbyś zwyczajnie zlinczowany. Po prostu wtedy praktycznie NIKT tego nie chciał, nikt nie był sobie nawet w stanie wyobrazić Amigę z procesorem Intela! Wtedy to było coś powszechnie niemożliwego, niepojętego, nie do pomyślenia i nie do zaakceptowania. Tym bardziej, że procesory PPC wydawały się świetlaną przyszłością, a ich upadek był jeszcze dość daleki.
[#73] Re: PS3 dla Friedena

@MDW, post #64

wiesz, jabys sie dowiedzial z dnia na dzien ze OS ktorego od jakiegos czasu juz uzywasz dziala bez problemu na x86 to tez bys to przyjal inaczej niz jakby Apple zapowiedziale ze palnuja przejscie. Postawili userow przed faktem dokonanym i zalozenie im wyszlo. Pomysl o owcach jakby w 2003 Hyperion czy Genesi wyskoczylo z plytka z OS 4 dzialajacym na x86. Ide o zaklad ze znakomita wiekszosc by szalala z radosci majac AmigaOS i mnostwo taniego i dostepnego sprzetu.
[#74] Re: PS3 dla Friedena

@Adam Kulesza, post #72

Bo ja wiem czy PPC upadlo? ps3, xbox360 = ppc. dekodery dvb = ppc, sporo sprzetu embeded = ppc
[#75] Re: PS3 dla Friedena

@MDW, post #64

...przynajmniej można jakoś używać... hmmm. Ciekawe stwierdzenia. Od ponad dwóch lat "jadę" na intelowskich Macach i uważam, że używa się je bardzo komfortowo a biblioteka softu jest w pełni zadowalająca. No ale tego trzeba spróbować, aby wiedzieć o czym się mówi...
[#76] Re: PS3 dla Friedena

@Valwit, post #74

Desktopy z PPC odeszły w cień...
[#77] Re: PS3 dla Friedena
O pupe rozbic takie bounty. Zrzucmy sie na ps3 dla Kiero, pogra sobie chlopak i za pare lat moze wypusci do ludzi jakis fajny port, w sumie robi to za free i robi to swietnie. Ps. Friedenowi to ja i "paru" innyvh ludkow juz zaplacilismy.
[#78] Re: PS3 dla Friedena

@JaCoP, post #75

JaCoP:

Potwierdzam odnosnie maka .

Moze w przypadku Aos dla ps3 sie myle. "Kto nie probuje nie popelnia bledow".
To jesli chodzi o przejscie z PPC na Intela w przypadku Maka.To magia tkwi w universal binary.Sciagasz paczke ( instalke ,jak kto woli tak ma ) i dziala zarowno na PPC jak na Intelu. Mam kilka makow na intelu ( zbieram se ) w tym i na PPC .Przyznac musze ze Apple zrobilo przesiadke na Intela bezbolesnie .

Ostatnia edycja: 27.09.08 00:31:31
[#79] Re: PS3 dla Friedena
Ciekawe, czy AmigaOS na PS3 będzie obsługiwał Trophies :)
Proponuję platinum, za przesunięcie stu ikonek w ciągu minuty :)

Ostatnia edycja: 27.09.08 10:27:24
[#80] Re: PS3 dla Friedena

@Fazior, post #77

Ps. Friedenowi to ja i "paru" innyvh ludkow juz zaplacilismy.

Kupujac MOSa 2.0/2.1 zrobiles to samo placac glownym dewelopera tegoz systemu (jesli kupiles i tych paru ludkow tez, ofcoz). Nie wiem, czemu ma sluzyc to stwierdzenie? Przedstawic wyzszosc "jednych" nad "drugimi"? Widze w tym bezszens i wybiorczosc... moze mi to dokladniej wytlumaczysz?
[#81] Re: PS3 dla Friedena

@GumBoy, post #79

Węszę tu trolling. Na razie takie niewinne ostrzeżonko...
[#82] Re: PS3 dla Friedena

@Adam Kulesza, post #72

A gdyby miał być tam procesor via albo AMD byłby równie "zły". Gdyby wtedy ktoś pomyslał rozsądnie to teraz nie byłoby takich rosterek i na dysku w PC mógłby być zarówno windows jak i AmigaOS. A naklejki by sobie każdy mógł wydrukować w domowym zaciszu ;p OK
[#83] Re: PS3 dla Friedena

@Dzban, post #82

W zadziwiający sposób sprawa naklejki się zdezaktualizowała. Sam440 nie posiada takowej, a ludzie już się napalają i zakup szykują.
[#84] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #78

Widać, że niedawno zacząłeś Makową przygodę. Jak powstały pierwsze Maki na Intela, to Adobe swoje produkty przepisało po ponad roku na ten procesor. Taki PhotoShop na intelu w emulacji chodził tak strasznie wolno, że można było go porównać do pracy na Motoroli. Dopiero natywna wersja pokazała, że chodzi w miarę szybko. A na takiego Quarka trzeba było czekać prawie 2 lata na Intela.
Ponadto trzeba też zauważyć, że wielu dawnych właścicieli Maków (tych najbardziej zapalonych) przestało udzielać się na forach makowych i pozostali na Makach z PPC. Wystarczy wejść na forum MyApple i pośledzić, to widać, że bardzo dużo jest nowych twarzy (pytają się o podstawowa rzeczy). A wielu z którymi kiedyś korespondowałem na forum, nie pojawia się już. A to właśnie dzięki tym zapaleńcom Apple przeszło trudne chwile, kiedy stało na krawędzi bankructwa. Hmmmm, możliwe, że dlatego Apple wspiera nadal PPC.
[#85] Re: PS3 dla Friedena

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

@ ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
odpal na najszybszym G4 film w mpeg4v10 czyli H.264 o rozdzialce 1080p i napisz czy da sie ogladac

Skolman.... ważne, że filmy dodawane do gazet ładnie chodzą.
[#86] Re: PS3 dla Friedena

@AS, post #84

nie tylko adobe. praktycznie przez pierwsze miesiace zaden sensowny soft foto nie dzialal. a jak juz zaczelo sie cos pojawiac to wyskoczyli z 10.5 i znowu zaczela sie jazda od poczatku bo tyle zmian bylo ze znow nic nie dzialalo. ci co przeszli z 10.4 mieli strasznego pecha :)
[#87] Re: PS3 dla Friedena

@Lokaty, post #80

E tam, dramatyzujesz w tym co napisalem nie ma "podwojnego dna". Po prostu uwazam, ze Kiero zdecydowanie bardziej wg. mojej opinii zasluguje na jakas gratyfikacje niz Frieden - freespace ze 3 razy przepelzlem:).
[#88] Re: PS3 dla Friedena

@Fazior, post #87

Nie dramatyzuje, tylko wedlug mnie uzyles zlego porownania co wywolalo taka, a nie inna reakcje z mojej strony - bounty dotyczy portu SYSTEMU, a NIE GRY. Nie mowie tez, ze Kierowi sie nic nie nalezy - jest w koncu cenionym programista w amigowym/mosowym swiatku i mam do niego szacunek (szczegolnie po tym jak zobaczylem ShowGirls na moim klasiku... ). Powtorze sie raz jeszcze - twoje porownanie nie jest trafione. Jezeli uwazasz, ze Kiera nalezy jakos nagrodzic to zainicjuj bounty i po sprawie.

Ostatnia edycja: 28.09.08 11:37:05
[#89] Re: PS3 dla Friedena

@Lokaty, post #88

Jaki port systemu? Bounty dotyczy kupienie friedenowi ps3 i tyle.
[#90] Re: PS3 dla Friedena

@Fazior, post #89

Kolejny, ktory lapie za slowka... przeczytaj news i zalozenia na stronie bounty. Wyglada to dosc bardzo intencyjnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem