Komentowana treść: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
[#1] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
engine jest lekko koszmarny, nie wiem czemu ludzie woleli dać pieniądze na rozwój portu pod os4 zamiast dla marcika

(dotowanie portu owb dla os4 uważam za sensowne w kazdym razie)
[#2] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@rzookol, post #1

A kiedy nowy Sputnik? :-/
[#3] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@skipp, post #2

Już niedługo będzie bugfix release sputnika . Obecenie Marcik ma sesje :)
[#4] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
A propos Sputnika, to mam pytanko do Was.
www.rozklady.com.pl
Co to za dziwna technologia linków została na powyższej stronie zastosowana, że Sputnik jej nie jarzy?
Mam na myśli główne menu strony, czyli ten żółty pas.
[#5] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@R-Tea, post #4

JavaScript, po prostu tak beznadziejnie napisany.
[#6] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@rzookol, post #1

Moim zdaniem itx poprostu stracił czas .
[#7] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@Drako^lM, post #6

Zapewne nie pierwszy i nie ostatni raz.
[#8] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@Drako^lM, post #6

A wziąłby zamiast tego Itix ulepszył OS4Emu, dodał do tego wrapper Reaction do MUI (bez wnikania, czy to jest wogóle wykonalne). I wtedy każdy wysiłek środowiska OS4 miałby i dla nas korzyść ;) ...
A tak na serio - jak tylko odpalę Pega, to sprawdzę to cudo, sama lista ficzerów brzmi nieźle. A jeśli silnik badziewny, to tym chętniej dorzucę się do Sputnikowego bounty :) Na pewno od nadmiaru głowa nie boli.
[#9] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@wali7, post #8

Zwłaszcza że OWB też będzie :)
[#10] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@wali7, post #8

wrapper Reaction do MUI (bez wnikania, czy to jest wogóle wykonalne).

Jest.
[#11] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #10

No to brzmi interesująco :)
[#12] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #10

Do it, bedziesz slawny ok, racja
[#13] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@Fazior, post #12

Nie mam ochoty.
[#14] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@MinisterQ, post #13

no to pechozol :P
[#15] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@Fazior, post #14

Prawdopodobniw wolał by juz zrobic patha do ab3d2 :D
[#16] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@Hellena, post #15

a to poprosze:)
[#17] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
Będzie to działało sensownie na efiice?



Benedykt Dziubałtowski

[#18] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
A nie wygodniej byłoby kupić aplikacje na swoją platformę?
[#19] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
Dziwnie jakoś rozumujesz - Linuksa używam nie dlatego, że nie lubię Windowsów, tylko Linux jest za darmo, jest stabilniejszy, ma mniejsze wymagania niż Vista (czas XP dobiega kresu), do tego wszystko jest ze sobą ładnie połączone (przynajmniej w Suse). A MS Office po to, aby czasami móc oglądnąć wygenerowany Open Officem *.doc pod MS Office (często są różnice), tym bardziej, że licencja którą zakupiłem, dopuszcza instalację na trzech stanowiskach. A Starcrafta lubię, a pod Linuksem nie ma tej gry, więc używam pod Wine.
[#20] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@Chaos, post #18

Prawie wszystko robię pod Open Officem, który mam za darmo na darmowym Suse. Jednak czasami muszę wygenerować komuś dokument z dużą ilością grafiki... tak się niestety składa, że mało kto wie jak otworzyć dokumenty odt, więc posiłkuję się MS Officem (oczywiście najprościej eksportować wprost do pdf, ale nie zawsze odbiorca dokumentu dopuszcza taką możliwość).
Zdecydowanie dobrze jest mieć możliwość odpalenia programów z wielu platform pod jedną platformą (windziane pod linuksem, os3 pod os4, os3 i os4 pod morphosem). Program pod daną platformę jest od niej niezależny.
[#21] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
zabawne przeciez tego translatora nawet nie ma po co odapalac i to pewnie jest ironia, zeby nie tracic czasu na portowanie jak mozna odpalic i sie przekonac, ze to nie warte, ale autor portu konkretnie podchodzi do sprawy to ten port moze bedzie wiecej wart (a moze juz jest) niz ten sam program natywnie pod os4.

Ostatnia edycja: 14.01.09 15:58:37
[#22] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
Celowo przez "Z"?

BTW, w Niemczech są za to 3 lata...
[#23] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
No i patrz gdzie ta logika prowadzi:
Jest sobie pewien system operacyjny X. Rozwija się, powstają programy, generalnie jest ciukus. W pewnym jednak momencie, twórcy systemu X, zauważają, że początkowe założenia co do konstrukcji OS-a nie pozostawiają miejsca na rozwój, więc wywalają to w cholerę i robią od nowa(tzw. rewrite). No ale, przecież jest kupę aplikacji na starą architekturę, a nowe się szybko nie napiszą - co więc robią twórcy? A no piszą wrapper - co do zasady działania, dokładnie taki sam jak wine czy OS4Emu - na stare funkcje biblioteczne, co by stary soft dział na nowym systemie.
Idąc tokiem twojej logiki, w tym momencie użytkownicy platformy X nie są jej użytkownikami, tylko "pijawkami" chcącymi "za darmo wykorzystać wysiłki osób które tworzą i wspierają system X" - niezły bezsens, IMO.
P.S. Pod X możesz podstawić Windows(kernele NT vs. 9x), MacOS(darwin vs. klasyczny system), a nawet do pewnego stopnia(tylko - bo zmiany nie są[na razie] aż tak daleko idące) AOS4(vs. AOS3)...
P.P.S. Nawet nie wspomnę o takich rzeczach jak .NET bo wnioski mogłyby być już naprawdę "dziwne".
[#24] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a
Działanie przeglądarki internetowej NetSurf 2.0 na efice:
Po wczytaniu systemu MorphOS2.2 w rozdz. 1440x900 (24bit) zostaje mi do użytku 72MB.
Po uruchomieniu NetSurf2.0 już tylko 58MB.
Podczas ładowania jakiejkolwiek strony już tylko ok. 38-42MB.
Zajętość procesora podczas ładowania jakiejkolwiek strony 100%
Po kilku minutach czakania nawet na otwarcie najprostszej stronki WWW dalej trwa proces ładowania strony.
W obecnej wersji przeglądarka nie jest wogóle używalna dlatego trzeba ją traktować jako wersję testową.
Tak czy siak duże brawa dla autora portu, że podjął się takiego wyzwania. OK
[#25] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@Leon, post #24

Po wczytaniu systemu MorphOS2.2 w rozdz. 1440x900 (24bit) zostaje mi do użytku 72MB.

Rety. I jak tu cokolwiek na tym robić? :( Może spróbuj odchudzić nieco MorphOS-a. Wywalić to co nie pogorszy jego funkcjonalności a zjada RAM. Nie rozumiem po co było robić na to MorphOS-a skoro było wiadomo, że urządzenie to ma za mało pamięci jak na nawet prosty komputer domowy.

A co do NetSurf to mam dokładnie taki sam efekt na Pegasosie2. Strona się ładuje, ładuje, ładuje, coś się wyświetli ale niewiele. Procesor w 100% zajęty. Po wyjściu z niej zwis całego systemu. :)
[#26] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@MDW, post #25

Nie rozumiem po co było robić na to MorphOS-a skoro było wiadomo, że urządzenie to ma za mało pamięci jak na nawet prosty komputer domowy.

Nie chcę być niegrzeczny, ale moim zdaniem przeginasz. Są osoby, które używają MorphOS-a na Efice i są z niego zadowolone. Na przykład ja. Zdając sobie jednocześnie sprawę z ograniczeń jakie nakłada 128 MB. Ale przecież z góry było wiadomo ile Efika ma pamięci i nie trzeba było geniusza, aby przewidzieć do czego takowa Efika z MorphOS-em będzie się nadawała, a do czego nie. Więc "po co było robić"? Dla malkontentów jest dobra odpowiedź: bo team miał taki kaprys. Dobra jak każda inna, może niekoniecznie prawdziwa. Efika jest dla Ciebie za słaba, więc jej nie kupiłeś, proste. O co to całe halo teraz? Wyjdzie na MiniMaca, będziesz miał maszynę mniej więcej dwa razy szybszą od Pegasosa 2...
[#27] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@MDW, post #25

u mnie nie zawiesza systemu, nawet dosyć szybko pojawiają się elementy graficzne strony (sprawdzałem Google i PPA), natomiast nie mogę się doczekać na tekst (może czekałem zbyt krótko - jakieś 2 min)
[#28] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@Grzegorz Kraszewski, post #26

Właściwie racja. Ja po prostu chciałbym żeby nasze amigowe możliwości zostały najbardziej optymalnie wykorzystane. Pierwszeństwo powinny mieć normalne platformy, a potem jakieś dodatkowe, które nie potrafią wykorzystać w pełni możliwości systemu. Cieszę się, że ten MiniMac się zbliża. Jak się pojawi to przestanę marudzić. Obiecuję. :)
[#29] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@MDW, post #28

Wiesz MDW, dla przeciętnego zjadacza klasyka chcącego pobawić się systemem ta Efika nie jest nawet taka zła - pamięci tyle co na CyberStormiePPC, a procek szybszy. Do tego malutka, cichutka (wiem, bo miałem ją jeszcze jakieś 2 tygodnie po release MOSa 2.0), USB, szybka grafika (jak na Ami). Tylko te nieszczęsne 128 MB - tak jakby zrobić fajny, mały, lekki (może nie super pojemny, ale zawsze coś) plecak turystyczny, ale z oszczędności założyć tam tylko jedną szelkę (no bo przecież "na jednej też da się nosić").
Ale i tak gostek szalejący wcześniej z AmigaOS na klasyku będzie wniebowzięty. My starzy Pegowcy zepsuci G4 i min. 512 MB na pewno juz nie... no ale nas czeka już mac mini :)
[#30] Re: NetSurf 2.0 dev dla MorphOS-a

@MDW, post #25

Ja mam pegaza i efike :) I jakoś jestem zadowolony z tego sprzętu.I nie mam problemów że ma tylko 128 MB .Wiem jakie ma ograniczenia i nie robie z niej desktopa .Znam też jedną osobe co sprzedała pegaza i zostawiła sobie Efike :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem