Komentowana treść: Efika2 bez procesora PowerPC
[#31] Re: Efika2 bez procesora PowerPC

@wali7, post #29

Ale widzisz, zeszliśmy z tematu, bo zagadnienie do którego się odniosłem to:


I myślisz, że to ta niestabilność jest powodem tego, że 95% amisoftu wychodzi pod AmigaOS i MorphOS a nie pod AROS?


więc stwierdziłem:

Ale to chyba jest właśnie jednym z powodów, bo skoro system jest niestabilny(czyt. nie można na nim pracować bez częstych zawieszek) to nie bardzo jest sens pisania dla niego aplikacji, bo kto będzie pracował na sofcie jeśli sam system będzie powodował wywalanie się wszystkiego.


Nie odnosiłem się, który system jest lepszy i z jakich względów, choć pewnie jak sam zauważyłeś, jeden był jednak finansowany co dało mu małego kopa na start, zapewne drugi byłby również trochę na wyższym etapie dopracowania gdyby takie wsparcie dostał. Ale jak piszę to już trochę nie na temat, do którego się odniosłem.
Jeśli chodzi o kłopoty z platformami PPC, to na razie widzę jakieś przetasowania u Freescale, a na całe szczęście nie oni jedni robią przy tym. Czy uważasz, że gdyby jakimś cudem Intel albo AMD zaczęło produkować tylko i wyłącznie np: ARM, to nikt inny by tego nie robił, wręcz przeciwnie zapewne. A PowerPC to nie Alpha albo MIPS które stosowało się w bardzo wąskim zakresie, przynajmniej porównując choćby do PPC właśnie. Ta platforma(PPC) ma jednak taki rynek zbytu, że nie grozi jej zniknięcie z dnia na dzień póki co.
[#32] Re: Efika2 bez procesora PowerPC

@Chaos, post #31

Jakiś AmiSystem pojawi się na ARMa?
Było by super, w końcu coś normalnego w komórce ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem