Komentowana treść: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box
[#1] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box
A juz myslalem ze chodzi o AOS4...:P
[#2] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Andrzej Drozd, post #1

Na weekendzie bawiłem się AmigaKitem na WinUAE na piecu, całkiem fajnie jest to zrobione i skonfigurowane, autorom należą się brawa i dotacja :)

Za parę dni pobawię się AmigaSysem na Maca Mini, jestem pewien że też zadziała świetnie. Zastanawia mnie jedno, czy jest w ogóle możliwe uruchomienie emulatora od razu przy bootowaniu, żeby pominąć wgrywanie os Maca..
[#3] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box
Czy trzeba mieć przerobionego Xboxa? Zobaczę w wolnej chwili jak to działa.
[#4] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@ender, post #3

taaa

P.S. Szału nie ma.

Ostatnia edycja: 02.02.09 20:25:43
[#5] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@arti4-92, post #4

To ja dorzucę swoje 3 grosze, trochę offtopic.

Zainstalowałem AmigaSYS 4 AGA na swojej A1200 używając przeznaczonego instalera i skończyło się na tym, że po odpaleniu WB miałem zwiechę co trzy kliknięcia mychą.

Moja A1200 nie jest żadna nazdzwyczajna, na pokładzie mam Blizzarda 1260, 64MB RAM i w zasadzie nic poza tym, może poza IDE-Compact Flash adapter z 4GB kartą. Swoją drogą, instalowałem wszystko pod to, co faktycznie mam pod klapką, a więc 68060... Nawet BlizKicka poprawnie nie zainstalował...

Dlaczego się wiesza ciągle - nie mam pojęcia, ale nie da się na tym pracować.

[#6] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@skipp, post #5

Wprawdzie przygodę z AmigaSYS zakończyłem na wersji 3.x i od tego czasu wiele się mogło zmienić ale trójka była również niestabilna do czasu, gdy nie zrobiłem "rzeźni" w WBStartup. Dopiero po wyrzuceniu większości programików z tego katalogu systemu dało się używać bez ciągłych zawieszek.
A i sprawdź jeszcze wersje bibliotek 68060.library i 68040.library (na forum PPA był wątek o najlepszych wersjach bibliotek dla Blizza 1260 - poszperaj)
[#7] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@skipp, post #5

W sumie mi AmigaSYS i 3 i 4 chodzi (chodziło, jak miałem Amy sprawną), miałem jednak drobne problemy z aktualizacjami do wb3.9
Zasłużyli na dotacje :)
[#8] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@skipp, post #5

że po odpaleniu WB miałem zwiechę co trzy kliknięcia mychą.

Moze ta wersja ma doinstalowane tyle patchy/bajerow ze wymaga po prostu 4MB Chipu (dostepne tylko na UAE)?
[#9] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Andrzej Drozd, post #8

Nie. Ja miałem tam z 1,5MB wolnego CHIPa, z tym, że 32MB fastu na Apollo siedzi.
[#10] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@pampers, post #2

Zastanawia mnie jedno, czy jest w ogóle możliwe uruchomienie emulatora od razu przy bootowaniu, żeby pominąć wgrywanie os Maca..


Pod jakiś system w końcu to UAE jest napisane. Nie wydaje mi się, aby istniała możliwość odpalenia programu napisanego pod MacOS, bez uruchamiania MacOSa. To tak, jakbyś chciał WinUAE bez Windowsa uruchomić.
[#11] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #10

Prawda, myślałem że jest jakiś "myk" który pozwoli np w tle wgrać mac os a potem od razu UAE.
[#12] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@pampers, post #11

Pewnie, że jest taki "myk".
Wystarczy wrzucić do odpowiednika Workbenchowskiego WBStartup (czy Windzianego Autostartu) MacOSa plik ustawień UAE (no i ustawić UAE, żeby nie otwierał GUI).
[#13] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #10

Istnieje X-Amiga, program który pozwala zainstalować OS3.x bez jakiegokolwiek innego systemu na PC. Amir, który napisał ten kawałek softu był kiedyś na spotkaniu ANT w Enfield. W 69 numerze Amiga Future jest z nim wywiad na ten temat.

Ostatnia edycja: 03.02.09 15:04:08
[#14] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Deftronic/..., post #13

Mowa była o uruchomieniu konkretnego emulatora Amigi (pewnie UAE) pod MacOS, bez odpalania MacOS.
[#15] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #14

Ja tylko prostuję to co napisałeś wcześniej :)

"To tak, jakbyś chciał WinUAE bez Windowsa uruchomić."

Jak podałem wyżej - można.


Ostatnia edycja: 03.02.09 15:55:31
[#16] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box
Ten AmigaSYS4 jest pod XBox czy XBox360? Jakos nie moge doczytac, a to dosyc istotna roznica.
[#17] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@MDW, post #16

Ja myślę, że skoro jest Xbox (zielone skórki i czarne tło) to raczej jedynka, (tym bardziej, że nie ma napisane Xbox360). Takiego mam i chyba nie będę go przerabiał, bo szukałem wersji bez przeróbek na wypadek gdybym chciał sie na Xbox live pobawić. W sumie teraz można na Allegro dostać taki sprzęt za 250-350 zł i to często z kilkoma grami. Używane oryginały nie są drogie, a sama konsola daje dużo radochy nawet na zwykłym 50 Hz telewizorze. (Szacuneczek dla Nvidi za układ graficzny).
[#18] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@ender, post #17

No niby tak. Tylko jakos pierwszy XBox zniknal mi z oczu zupelnie. Przestalo sie o nim zupelnie pisac, a cena XB360 jest calkiem przystepna. Nie wiem czy bym cos takiego kupowal skoro XBoksa 360 mozna tak tanio kupic.
[#19] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@MDW, post #18

Niby tak, ale pamietaj nie kupuj wersji arcade (to ta bez dysku). M$ ciągle boryka się z problemem "nagłej śmierci konsoli" (pierścień śmierci - 3 kontrolki świecące równocześnie). Ponoć najgorzej było z wersją arcade. Spora część gier ze zwykłego xboxa działa na nowym, ale trzeba mieć dysk twardy. Nowości wydawnicze nie są tanie, ale dość szybko schodzą do normalnego poziomu. Obawiam się, że oprogramowanie nowego Xboxa 360 może jednak być trudniejsze niż zwykłego xboxa (więc chyba jest to na xbox-a). Tam miałeś zmodernizowanego PIII, tu masz zmodernizowanego Xenona z domieszką PPC. M$ raczej nie chce żeby ktokolwiek instalował coś innego niż gry na ich konsoli. (Tak ja rozumuję, dlatego obstawiam, że zadziała na spiraconym xboxie - tym programem, co można linuksa zainstalować. Sam chip pozwoli chyba tylko kopie zapasowe otwierać. Warto zapytać na jakimś forum Xbox-ów).

Ostatnia edycja: 03.02.09 17:38:15
[#20] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Deftronic/..., post #15

program który pozwala zainstalować OS3.x bez jakiegokolwiek innego systemu na PC.


Gdzie tu jest mowa o uruchamianiu WinUAE?
[#21] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@MDW, post #18

Przestalo sie o nim zupelnie pisac,


Jak i o innych konsolach poprzedniej generacji (choć X-Box zdechł najszybciej chyba).
[#22] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #20

Czepiasz się jak zwykle - cóż, niektórzy tak mają :).

"Nie wydaje mi się, aby istniała możliwość odpalenia programu napisanego pod MacOS, bez uruchamiania MacOSa. To tak, jakbyś chciał WinUAE bez Windowsa uruchomić."

Więc wyjaśniam. Pod Maca nie (póki co), ale można uruchomić UAE bez systemu Windows na hardware PC (X-Windows). Dalej wiadomo - w skrócie - zainstalować AmigaSYS4.

Czy jeszcze czegoś nie rozumiesz? Czy teraz będziesz się czepiał, że UAE to nie WinUAE(bo wymaga Windows, chociaż oba programy służą do tego samego)? ;)
[#23] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Deftronic/..., post #22

Zgadza się, X-Amiga jest dostępna tylko na PC i dla Maca wersja ma być soon, a przy dacie ostatniego release (końcówka roku 2007) raczej już się nie pojawi ;)
[#24] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@pampers, post #23

Kto wie? Mogę się zapytać... ;) Amir miał zamiar opuścić UK, ale chyba jeszcze tego nie zrobił...

Co do XBoxa to pisze o nim już tylko Retro Gamer od czasu do czasu.

Ostatnia edycja: 03.02.09 19:03:13
[#25] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Deftronic/..., post #22

Czepiasz się jak zwykle


To Ty nie potrafisz się przyznać, że nie do końca trafiłeś ze swoją podpowiedzią.

ale można uruchomić UAE bez systemu Windows


UAE może i można. Sam nawet to pod MS-DOS robiłem. Tylko, że ja napisałem o WinUAE, a nie o UAE. Jest subtelna różnica.

Czy teraz będziesz się czepiał, że UAE to nie WinUAE


Oczywiście. Dokładnie o WinUAE pisałem od samego początku. Jeśli dla Ciebie nie ma różnicy między jednym a drugim to nie ma sensu nawet dyskutować.

(bo wymaga Windows, chociaż oba programy służą do tego samego)?


FireFox i Sputnik (czy tam OWB) też służą do tego samego. Uważasz, że w dyskusji można o nich mówić, jak o jednym i tym samym programie?


PS. O ile dowiodłeś tego, że da się zaemulować Amigę bez ładowania całego OSa (to już Amithlon potrafił), o tyle próbujesz mi wmówić, że da się odpalić WinUAE bez uruchamiania Windowsa (bo jak to napisałem, to próbujesz dowieść że jakąś nieprawdę napisałem). Ja piszę, że nie da się programu X uruchomić bez Windowsa, a Ty mi piszesz, że to nieprawda, bo da się uruchomić program Y.

Ostatnia edycja: 03.02.09 19:58:07
[#26] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@ender, post #19

1. Jest to "dystrybucja" AmigaKit, dostosowana do możliwości emulatora WinUAE-X, który działa na (przerobionym) pierwszym Xboksie. WinUAE-X jest świetnym emulatorem, ale do emulacji klasycznych gier na klasyczne klasyki (A500/CDTV/A1200/CD32). Nie oferuje natomiast wsparcia dla Picasso96 (była to świadoma decyzja autora portu i jak sięgam pamięcią do 2004 roku, nikt wówczas nie protestował) oraz obsługuje maksymalnie chyba 8MB Fastu.

2. Na Xboksie 360 nie można (po 3,5 roku od premiery!) uruchamiać nielicencjowanego oprogramowania - nikt go nie "złamał" w takim sensie, jak starego iksa - przeróbka daje jedynie możliwość odpalania licencjowanego softu ale z pirackich nośników (DVD-R DL). Natomiast, gwoli ścisłości, można tworzyć legalnie soft na tę konsolę - potrzebne jest Visual Studio i subskrypcja XNA za $50 lub w ramach MSDN - powstało w ten sposób kilka demek, nawet jakieś emulatory (http://code.google.com/p/xnasharpnes/) i jest to całkowicie legalne, natomiast a) nie można rozpowszechniać binariów bo MS na to nie pozwala, tylko kod źródłowy b) cała zabawa jest ograniczona do wąskiego grona programistów opłacających subskrypcję) c) XNA to nie to samo co kodowanie bezpośrednio pod DirectX a tym bardziej bezpośrednio pod sprzęt - całość można porównać do AMOSa (maszyna wirtualna o stosunkowo ograniczonej mocy).

3. Ja bym zdecydowanie przerobił starego iksa, chociażby dla najlepszego moim zdaniem dla tego programu - http://xbmc.org/ (możesz przetestować pod Windą). Nie uniemożliwi Ci to uruchamiania oryginalnych gier ale umożliwi odpalenie kilku perełek, które w wersji PAL po prostu nie wyszły.
Co do Xbox Live - w Xbox Live na starym iksie nie licząc gry Halo pewnie nikt już nie gra (chociaż 90% gier ze starego iksa działa na Xboksie 360), usługa jest mega uboga w porównaniu z nowym Xbox Live na 360tkę a korzystanie z niej kosztuje tyle samo... Więc jak będziesz chciał z takich możliwości korzystać to warto będzie przesiąść się na 360tkę.

4. Jeszcze uwaga na temat parametrów technicznych starego Xboksa - jako ciekawe nawiązanie do dyskusji w sąsiednim wątku (PC vs konsola). Hardware Xboksa to Celeron 733, grafika klasyfikowana jako coś pomiędzy GeForce3 Ti 200 a GeForce3 Ti 500 oraz dosyć szybki DDR współdzielony między CPU, GPU i resztę układów - całe 64MB, wszystko na mostkach nVidii będących protoplastą stosowanego w pecetach układu nForce2. Ale jeśli widziałeś Xboksa w akcji np. w grze Conker Live and Reloaded lub Rallisport Challenge to nigdy nie spróbujesz porównywać hardware'u JAKIEJKOLWIEK konsoli do hardware'u peceta :)
[#27] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@galu, post #26

Nie mogę wyedytować komentarza - chodziło oczywiście o AmigaSYS a nie AmigaKit oraz o Rallisport Challenge 2 a nie o część pierwszą :)
[#28] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #25

Inaczej :).

Kolega Pampers zastanowił się czy jest możliwe uruchomienie emulatora przy botowaniu bez ładowania systemu (w tym przypadku MAC). Tak?

Wskazałem, że jest to możliwe w przypadku komputera opartego o hardware PC. Jest możliwe uruchomienie emulatora UAE na gołym sprzęcie bez systemu. X-Amiga zawiera w sobie wszystko co trzeba, aby coś takiego zrobić i potem bawić się dalej. NIE POTRZEBUJE DO TEGO ŻADNEGO SYSTEMU. I to wszystko. Odpowiedziałem mu na jego pytanie, prostując jednocześnie Twoją nie dokońca trafną wypowiedź.

Ty zacząłeś rozbierać mą wypowiedź na czynniki pierwsze i co typowe dla Ciebie - bez obrazy - czepiać się moich wypowiedzi, gubiąc gdzieś po drodze meritum sprawy (pytanie Pampersa).

Tyle w temacie. Szkoda czasu na takie gadanie. :)

btw:
Jeśli idzie o UAE a WineUAE - są tym samym programem (znowu, nie czepaij się, że WinUAE jest UAE przystosowanym do działania z Windows) i robią to samo.
Przeglądarki, które wymieniłeś są różnymi programami (każdy bazuje chyba na innym engine), które mają robić to samo/służyć do tego samego i... różnie im to wychodzi.





Ostatnia edycja: 03.02.09 20:24:39
[#29] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@galu, post #26

No to się skuszę. Gdzieś miałem ten program to przeróbki (media center), który nie wymaga wmontowania chipu.
Byłem w szoku jak zobaczyłem Halo 1/ RS 2 i chyba największym Half Life 2 wszystko na 25" telewizorze 50 Hz. Liczyłem na efekty podobne do PS2, a tu szok. Jak myślisz użyć media centera czy lepiej Alladyna?

Ostatnia edycja: 03.02.09 20:26:58
[#30] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@galu, post #26

Ja mam od roku xbox1 + xbmc. Fajna zabawka i tanie oryginały na allegro. Na Xbmc jest możliwość kopiowania gier na HDD co jest bardzo wygodne. Miałem kiedyś pod xbmc emulator N64 + Mario64. Płynnie śmigało :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem