Komentowana treść: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box
[#31] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Deftronic/..., post #28

Zacytowałeś jedne konkretny fragment mojej wypowiedzi i zacząłeś go obalać. Fragment o odpalaniu WinUAE bez Windowsa. Nie możesz po prostu napisać, że się nie da, a nie wypisujesz, że się da, bo jest UAE?

Ja mówię o programie X, a Ty mi wyjeżdżasz, że to nie prawda, bo program Y da radę.

Jakbyś nie zauważył, to napisałem, że dowiodłeś możliwości uruchomienia UAE na sprzęcie bez systemu. Jednak w życiu nie zgodzę się z tym, że dowiodłeś możliwości uruchomienia WinUAE bez systemu.

Przeglądarki, które wymieniłeś są różnymi programami (każdy bazuje chyba na innym engine), które mają robić to samo/służyć do tego samego i... różnie im to wychodzi


A jakbym za przykład podał OWB i Sputnika, które ponoć na tym samym engine bazują? Też mi powiesz, że to ten sam program?

UAE a WineUAE - są tym samym programem


Jak już pisałem, jeśli wypisujesz takie bzdury, to ja nie mam za bardzo o czym z Tobą rozmawiać. Nie wcinaj się proszę więcej w moje wypowiedzi na temat UAE i WinUAE, bo sam fakt uważanie przez Ciebie tych programów za jeden i ten sam oznacza, że nie dojdziemy do porozumienia i w przybliżony sposób dyskusja będzie wyglądała. Z mojej strony EOT.
[#32] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@ender, post #29

Liczyłem na efekty podobne do PS2, a tu szok.


X-Box jest mocniejszy trochę od PS2 (co nie powinno dziwić, skoro o wiele później się ukazał). Między innymi dlatego na nim masz HL2, a na PS2 nie.
[#33] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #31

No patrz! A ja myślałem zawsze, że WinUae jest portem tego samego programu (Uae) na Windows (i w tym znaczeniu jest to dla mnie ten sam program). :)

Z mojej również EOT.
[#34] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Deftronic/..., post #33

A ja na przyszłość ugryzę się w klawiature zanim zadam jakieś pytanie ;)

Gwoli ścisłości - xamiga na pieca bazuje na jakiejś minimalistycznej wersji linuxa więc w sumie najpierw musi załadować się linux, aby uruchomić UAE.
[#35] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@ender, post #19

no mnie się zdawało że wersja Arcade to pierwsze konsole z serii Falcon(chyba ze jeszcze elite liczyć), czyli konsola zrobiona w technologi 65nm, co daje mniejszą ilość wydzielanego ciepła i mniejszy pobór prądu, w połączeniu z lepszym chłodzeniem dostajemy konsole praktycznie nie do zajechania(można wsadzić ją do pudełka po butach i grac parę godzin dziennie, nic się jej nie stanie.).
Pewnie chodziło ci o wersje Core.
[#36] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@galu, post #26

2. NA konsoli już uruchomiono linuxa, bodajże dzięki zhakowanej grze King Kong, było pokazane to chyba na breakpoint 2008.
[#37] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #32

Druga sprawa, że programiści gier na x1 na samym początku znali sam hardwar lepiej jak własną kieszeń, już na starcie wyciskali wszystkie soki z hardware x1, z ps2 było o tyle gorzej, że pod koniec życia konsoli programiści nauczyli się panować nad nią.
[#38] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@arti4-92, post #37

Trudno było go nie znać, jak tam w zasadzie Intel, DX i GeForce.
[#39] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #21

Jak i o innych konsolach poprzedniej generacji (choć X-Box zdechł najszybciej chyba).

No właśnie o PS2 ciągle słychać i ciągle widzę nowości chociażby na GameTrailers.com czy www.polygamia.pl, a o czymkolwiek na pierwszego XBoksa zupełnie nie słychać.
[#40] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@ender, post #19

Niby tak, ale pamietaj nie kupuj wersji arcade (to ta bez dysku).

Zgadzam się. Dysk twardy nawet jeżeli miałby być najmniejszy to w XBox360 być MUSI. Bez tego ta konsola to pół konsoli. :) Zupełnie nie rozumiem po co powstały wersje bez dysku. Jakbym miał kupować XBox360 bez dysku to bym go wcale nie kupił. Oczywiście i tak go nie kupię, bo ja po prostu nie gram. :) Ale chodzi o zasadę. :)
[#41] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@MDW, post #40

Zupełnie nie rozumiem po co powstały wersje bez dysku.


Dla mniej zamożnych, albo dla takich, którzy posiadają już jakiś zbędny dysk w domu.
[#42] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@pampers, post #34

Zgadza się, ale nie musisz mieć linuxa na tym kompie! Wystarczy Ci goły sprzęt. ;)
[#43] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #38

Do tego DashBoard zrobiony na bazie Windowsa 2000 tłumaczy powstanie takiej ilości softu.
[#44] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@MDW, post #40

Enderowi chyba chodziło o to że wersje Arcade się niby psują.
[#45] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@arti4-92, post #44

No i?

MDW pytał się po co wypuszczają wersje bez dysku.
[#46] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box
Przepychanki słowne proszę kontynuować na forum w dziale HydePark, względnie w Rzeźni.

moderator
[#47] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #45

I przytczył słowa endera, chyba ktoś kogoś nie zrozumiał, enderowi chyba nie bardzo chodziło o to, że xbox bez hdd to zły pomysł, tylko o to że xboy sprzedawane bez hdd są psujące się.

Widzę, że nie do wszystkich dotarło, nie chcę być zmuszony do rozdania kilku banów...

moderator
[#48] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@ender, post #29

Nie pamiętam zupełnie jak to wyglądało (kupowałem przerobionego iksa w 2003r.) ale sprawa nie jest wcale trywialna - żeby XBMC odpalić to musisz najpierw przerobić konsolę (na jeden z wielu sposobów), XBMC sam nie służy do przeróbki.
[#49] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@arti4-92, post #37

Właśnie rzecz w tym, że w chwili premiery Xboksa możliwości sprzętu nie były jeszcze dobrze wykorzystywane, a technologia (programowalne shadery) to była nowość - dla wszystkich twórców gier, zarówno tych skupionych na konsolach, jak i piszących pod Windows (pierwszy pecetowy hardware zgodny z DX8.0 pojawił się w tym samym czasie, co Xbox). Z tego co wiem, SDK dla twórców oprogramowania również nie odsłaniało wszystkich kart w momencie premiery sprzętu, a dopiero jego kolejne wersje. Szczyt wykorzystania możliwości sprzętu to był rok 2004 i 2005 (Chronicles of Riddick, Rallisport Challenge 2, SC: Chaos Theory, Conker Live & Reloaded).
[#50] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #32

No niby tak, ale na PS2 nie zauważyłem (oglądałem w marketach na LCD) antyaliasingu z prawdziwego zdarzenia. To juą Dreamcast sobie lepiej z tym radził (starszy niż PS2) i to na zwykłych telewizorach. Moim zdaniem to zasługa Nvidi, która przygotowała układ, który miał pokazać moc konsoli również na zwykłych TV.
[#51] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@arti4-92, post #35

Chyba masz rację, teraz kojarzę, że arcade pojawiła się później.
[#52] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #41

Kompletna bzdura, bo akurat w X360 prawie niemożliwe jest zastosowanie zwykłego pecetowego HDD, chyba, że upoluje się model bliźniaczy z tym jaki jest w X360 ale raczej takie nie leżą zbędne w domu. To nie PS3 gdzie pasuje zwykły dysk dla PC, tutaj za "specjalne" dyski dla Xboxa o niewielkich pojemnościach M$ każe sobie płacić grube pieniądze.
[#53] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@ender, post #19

Tam miałeś zmodernizowanego PIII, tu masz zmodernizowanego Xenona z domieszką PPC.


Zastanawiałem się długo czy pisać coś na temat tego kawału ale ender skąd Ty takie "numery" bierzesz. Xenon to trzyrdzeniowy PPC - w dodatku z HT, czyli generalnie widziane to może być jako 6 core - prawdopodobnie pokrewny G5. Generalnie to zastanawiam się czym jest zmodernizowany Xenon według Ciebie, zalinkuj mi proszę dane niezmodernizowanego Xenona, bo chciałbym przyjrzeć się pierwotnej konstrukcji. ;) Śpioch
[#54] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Chaos, post #53

Czepiasz się szczegółów. ;)


Ostatnia edycja: 04.02.09 17:03:01
[#55] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Chaos, post #53

Wyczytałem na jakiejś stronce o tym, że zamiast Celerona był zmodernizowany PIII chyba miał więcej pamięci cache, ale już nie pamiętam, co tam pisało. Co do Xenona (Xbox-owego) to ja zrozumiałem, że bazuje on na architekturze x86 i ma jakieś rozwiązania wykorzystywane w PPC. Może coś pomyliłem, nie będę się spierał tym bardziej, że są to dane z Internetu ( Neo Plus wydałem i nie mam numerów z tymi danymi, a tam byłoby na pewno tak jak jest naprawdę). jeżeli wprowadziłęm kogoś nieumyślnie w błąd to sorki, nie było to moja intencją.

PS. I tak "kocham" najbardziej procesory SH 4 i nowsze, no i Dreamcasta.

Sprawdziłem i chyba ja coś pomieszałem z tym Xenonem (mea culpa)

Ostatnia edycja: 04.02.09 17:42:36
[#56] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@ender, post #50

No niby tak, ale na PS2 nie zauważyłem (oglądałem w marketach na LCD) antyaliasingu z prawdziwego zdarzenia.


Bo PS2 go nie ma.
[#57] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@Chaos, post #52

Kompletna bzdura, bo akurat w X360 prawie niemożliwe jest zastosowanie zwykłego pecetowego HDD,


W takim razie pech i pozostaje opcja, że dla mniej zamożnych.
[#58] Re: AmigaSYS 4 dla konsoli X-Box

@GumBoy, post #57

widzę że te nowe owce to zupełnie jak stare.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem