Komentowana treść: Payback - obniżka
[#1] Re: Payback - obniżka
Swietna gierka na Ami, mogli by jeszcze jakiegos patcha wydac i edytor do nowych misji.
[#2] Re: Payback - obniżka
Uzytkownicy iPhone dostali pelnosprawna wersje gry i pomimo tego, ze wazy naprawde duzo jak na telefon (250MB) to zostala przyjeta tak srednio. Glowne zarzuty jakie stawiano Paybackowi to: slaba grafika, male mapy i marna sztuczna inteligencja komputera. Mimo wszystko mysle, ze Payback w pierwszy dzien sprzedazy na AppStore zarobil wiecej niz przez wszystkie lata sprzedazy wersji dla AmigiClassic. :)
[#3] Re: Payback - obniżka

@MDW, post #2

Jest jakiś emulator iPhona na Windows Mobile? :P
[#4] Re: Payback - obniżka

@Mario, post #3

Nie słyszałem. Raczej to mało prawdopodobne. Nawet jeżeli by był to z prędkością byłoby kiepsko, bo iPhod (wspolna nazwa dla iPhone i iPod Touch) potrafi śmigać. Chociaż z drugiej strony - w 2008 roku na Atari XL/XE powstał i działa emulator ZX Spectrum. :)
[#5] Re: Payback - obniżka
Czy gra działa pod MorphOSem na efice?
Jeżeli tak to czy jest grywalna w wysokiej rozdzielczości?
Czy płacąc 18 funtów za grę na CD razem z przesyłką dostanę też wszystkie aktualizacje?
[#6] Re: Payback - obniżka

@Leon, post #5

Gra korzysta z rtg wiec rozdzialke mozna sobie klepnac duza. Aktualizacje to chyba tylko ze strony mozna sobie sciagnac. Ja jak kupilem swoj egzemplarz (przed promocja) to dostalem tylko pudelko, plyte i w srodku okladke z kluczem.
[#7] Re: Payback - obniżka

@MDW, post #2

Glowne zarzuty jakie stawiano Paybackowi to: slaba grafika, male mapy i marna sztuczna inteligencja komputera.

To nie jest jeszcze tak zle, mogli od razu zarzucic ze jest to port starej gry z przed kilku lat. Ogolnie to chyba pierwsze "GTA" na iphonea.

Z drugiej strony grajac na ami, wydaje mi sie ze Payback wcale taki kiepsko latwy nie byl, poza tym edytor wlasnych plansz i splitscreen na 4 graczy na jednym ekranie mooooocccnnnooo wydluzal zywotnosc tego tytulu. Patrzac na zapowiedzi najnowszego GTA na NDS to wydaje mi sie ze jest troche wzorowany na Paybacku tym z GBA.
[#8] Re: Payback - obniżka

@Leon, post #5

Aktualizacja jest dostępna na stronie gry. Wystarczy mieć ostatnią (siódmą), co jest tożsame z posiadaniem poprzednich.
[#9] Re: Payback - obniżka

@Koyot1222, post #6

Krótko mówiąc gdybym dziś tę grę kupił to bym dostał kilkuletnią wersję gry na CD do tego musiałbym pobrać z neta conajmniej z 7 aktualizacji żeby wyeliminować błędy w grze.
Wersja gry na Amigę i PC jest taka sama czyli 320x200.
Można ustawić wyższą rozdzielczość np. 640x400 ale będę wtedy grał na ćwiartce ekranu.
[#10] Re: Payback - obniżka

@Leon, post #9

Wersja gry na Amigę i PC jest taka sama czyli 320x200.

Ja na pewno grałem w Payback w min. 640x480. Oczywiście na Amidze Classic PowerPC z BVision3D (wersja korzystająca z akceleratora 3D za pośrednictwem Warp3D).
[#11] Re: Payback - obniżka

@MDW, post #10

Zapytam tak, czy jest różnica w grafice pomiędzy wersją demo a pełną ze wszystkimi aktualizacjami?
Jutro jak znajdę trochę czasu to zainstaluję wersję demo.
[#12] Re: Payback - obniżka

@Leon, post #11

demo na Efi może cię rozczarować prędkością działania. Co prawda rozdzielczość możesz wybrać dowolną, ale obie wersje mi się ślimaczą.
[#13] Re: Payback - obniżka

@recedent, post #12

To demo chodzi pod Warp3D? Jeżeli tak to powinno śmigać na Efice w np. 640x480.
[#14] Re: Payback - obniżka

@MDW, post #13

Chodzi i z akceleracją i bez. Niestety, śmigają tylko menusy (w dowolnej rozdzielczości). W samej grze jest dużo gorzej (zarówno w wersji 68k jak i WOS). Poza tym - zauważyłem pewne przekłamania obiektów, które nie występowały na tym samym demie na klasyku.
[#15] Re: Payback - obniżka

@recedent, post #14

Działa dobrze pod warunkiem że jest rozdziałka 800x600 (hardware rendering). W wyższych rozdzielczościach tnie na maxa. Sprawdziłem tylko dwa etapy. Oczywiście na Pegu

Ostatnia edycja: 20.02.09 23:58:55
[#16] Re: Payback - obniżka

@Arbuz, post #15

Przy tak marnych obiektach i teksturach 800x600 styka. :) Gra i tak wyglada nieszczegolnie. Chociaz i tak najlepiej wsrod gier 3D robionych od poczatku specjalnie dla Amigi.
[#17] Re: Payback - obniżka

@MDW, post #16

Chociaz i tak najlepiej wsrod gier 3D robionych od poczatku specjalnie dla Amigi.
Graficznie np moje oczy cieszy do dzis. Najwygodniej/najplynniej gra mi sie na 040/40 16mbf w NTSC low res, lekko szarawo ale jest ok. Szkoda ze w tamtym czasie pozostal sam na polu tego typu rozrywki. Z drugiej strony, snieg, deszcz, noc, bawia mnie do dzis.
Z drugiej strony zabawa na jednym ekranie na splicie jest normalnie... super, beczka miodu jak sie jeszcze kumpla z boku kluje lokciem :D

Ostatnia edycja: 21.02.09 01:17:54
[#18] Re: Payback - obniżka

@Leon, post #9

musiałbym pobrać z neta conajmniej z 7 aktualizacji żeby wyeliminować błędy w grze.
eee, wystarczy tylko ostatnia sciagnac i tyle. Jak gralem od poczatku bez zadnych aktualnien to bledow nie bylo widac zadnych, wiec wydaje mi sie ze usprawnienia byly glownie po stronie logicznej gry, np mozna bylo zatrzymac sie bokiem bardzo blisko budynku wyjsc z samochodu i byc juz od razu na jego szczycie.
[#19] Re: Payback - obniżka
18 funtów to cena z wysyłką? funt teraz coś koło 5 pln stoi. Cena i tak spora jak na polskie kieszenie.



Benedykt Dziubałtowski.
[#20] Re: Payback - obniżka
...a jak chciałem zamieścić newsa o Pinball Dreams na iPhone, to mi odpisaliście, że nie warto, bo na forum jest ten temat.. Podwójne standardy.
[#21] Re: Payback - obniżka

@skipp, post #20

Przeczytałbyś może o czym jest news, a później robił aferę o nic. Tak na marginesie, to jest trollowanie i grozi za to ban.
[#22] Re: Payback - obniżka

@Leon, post #9

Krótko mówiąc gdybym dziś tę grę kupił to bym dostał kilkuletnią wersję gry na CD do tego musiałbym pobrać z neta conajmniej z 7 aktualizacji żeby wyeliminować błędy w grze.

Przeczytaj mój komentarz numer osiem i przestań opowiadać takie farmazony.
[#23] Re: Payback - obniżka

@skipp, post #20

A ten news jest o czym? O Paybacku na iPhone? Proszę czytać ze zrozumieniem cały tekst.
[#24] Re: Payback - obniżka

@Leon, post #11

Zapytam tak, czy jest różnica w grafice pomiędzy wersją demo a pełną ze wszystkimi aktualizacjami?
Jutro jak znajdę trochę czasu to zainstaluję wersję demo.


Pełna wersja, po siódmej aktualizacji daje możliwość ustawienia widoku perspektywicznego. Daje to większe poczucie prędkości. Umożliwia także włączenie motion blur. Do tych bajerów niezbędna jest jednak karta PowerPC (WarpOS).
[#25] Re: Payback - obniżka

@Koyot1222, post #18

Szczegóły o tym, co znalazło się w każdym uaktualnieniu są wypisane tutaj.
[#26] Re: Payback - obniżka

@mailman, post #24

Warto też wspomnieć, że i bez PPC dzięki aktualizacjom można cieszyć się odrobinę lepszą grafiką (chyba takie efekty jak istkierki przy zderzeniach wprowadzono w patchach). Nie wspomniając już o bugfixach.
To zdecydowanie jeden z najlepszych "nowszych" tytułów, które pojawiły się na Amidze. Niestety gra jest droga i ma trochę, irytujących z lekka, niedopracowań (np. AI policjantów).
Mi zawsze najbardziej podobały się odrzuty pojazdów po wybuchu. Często łatwo było o efektowną lub zabawną sytuację dzięki nim. :)
[#27] Re: Payback - obniżka

@Mario, post #26

Przy wybuchach prawa fizyki są podobne do naturalnych, ale dlaczego nie działa to kiedy wychodzisz ludzikiem z pędzącego auta (gdzie zasada zachowania pędu...)? Jeśli dobrze pamiętam (bo dawno grałem w tę grę) właśnie tak można było zrobić.
[#28] Re: Payback - obniżka

@grxmrx, post #27

Tak, tego zachowania brakuje ;)
[#29] Re: Payback - obniżka

@Mario, post #26

Niestety gra jest droga


O ile dobrze przeczytałem, to wychodzi 100 PLN. Stówka za dobrą grę, to niedrogo.
[#30] Re: Payback - obniżka

@GumBoy, post #29

Ale nie oszukujmy się - nienajnowszą grę. ;)
Poza tym piszesz chyba o cenie promocyjnej, czyli, jak w treści newsa napisano, tymczasowej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem