Komentowana treść: Payback - obniżka
[#31] Re: Payback - obniżka

@MDW, post #2

Warto pamiętać, że jest to jedynie bardzo przeciętna, a może nawet wprost - nieudana - "podróba" gry z 1997 roku. I jako taka, może mieć rację bytu wyłącznie na platformie, na której brakuje akurat gier tego typu, tym bardziej dobrych - na Amigach A.D. 2001 albo na iPhonie. Swoją drogą, widocznie Rockstar nie chciał wydać swojego Grand Theft Auto na iPhona - gdyby chciał, to założę się że zgodnie z polityką Apple - tak bardzo dbającego o interesy nie tylko swoje, ale i tzw. dużych wydawców, do których to Apex raczej się nie zalicza - Paybacka w AppStore by nie było :)
A co do tego, czy gra jest dobra czy nie dobra - wersja na GBA byłą wręcz mieszana z błotem (chociaż konwersja była to karkołomna, zważywszy na możliwości platformy) przez recenzentów, a mimo tego gracze dyskutowali o grze na forach przez długie tygodnie. Podobnie obecnie w przypadku konwersji na iPhona. Takie gry po prostu dobrze się sprzedadzą, nawet pomimo kiepskiej grywalności i błędów.

Ostatnia edycja: 21.02.09 15:28:44
[#32] Re: Payback - obniżka

@Leon, post #9

Można ustawić wyższą rozdzielczość np. 640x400 ale będę wtedy grał na ćwiartce ekranu.

Nie bardzo rozumiem. Ja gram pod WinUAE w 1280x1024x32 na fullscreenie. Gra wg Frapsa ma limit do 25fps. Postaram sie wrzucic jakis filmik z max. ustawieniami.
[#33] Re: Payback - obniżka

@Mario, post #30

Ale nie oszukujmy się - nienajnowszą grę.


Na Amidze nie masz luksusu w przebieraniu pomiędzy nowościami.


Poza tym piszesz chyba o cenie promocyjnej, czyli, jak w treści newsa napisano, tymczasowej.


Tymczasowa, czy nie, w chwili obecnej nie jest droga.

[#34] Re: Payback - obniżka
Jakby ktoś chciał obejrzeć...

http://rapidshare.com/files/200937327/Payback.avi


110MB, prawie 4 minuty, w czasie nagrywania było z 3-5 fps mniej niż jest normalnie w czasie gry. Dźwięk wyłączyłem, bo strasznie trzeszczy w niektórych momentach i nie wiem jak go skonfigurować.
[#35] Re: Payback - obniżka

@mailman, post #21

O rany, przepraszam Pana za moje trollowanie :->

A tak serio, to faktycznie mogłem przeczytać dokładnie newsa, zwracam honor i biczuję pokornie ;)

A tak na marginesie to i tak ciągle uważam, że warto było zamieścić newsa o Pinball Dreams, nie każdy śledzi wszystkie wątki na forum PPA, prawda?
[#36] Re: Payback - obniżka

@skipp, post #35

No, ale co ten fakt będzie znaczył dla amigowca? Czysta informacja, z której dla niego nic nie wynika. W ten sposób myśląc, powinniśmy zamieszczać newsy o nowościach na komórki, które są amigowymi remake'ami. Czasami przemycamy takie wiadomości, jeżeli w ślad za nimi idą jakieś wywiady lub jak w tym przypadku obniżka ceny wersji amigowej. Bez wyraźnego związku to trochę takie "pustonewsy".
[#37] Re: Payback - obniżka

@mailman, post #36

No ja bym chciał takie newsy. A tak w ogóle jest jakaś cywilizacja na komórki?
[#38] Re: Payback - obniżka

@Dzban, post #37

Również wrzucę kamyczek do ogródka redakcji PPA, która to nie widzi nic dziwnego w pisaniu o śmiesznym często (pod względem kalibru) oprogramowaniu na ultraniszowe i w mojej opinii (i założę się, że 99,9% byłych Amigowców również) nie mające niczego wspólnego z "duchem Amigi" systemy operacyje (AmigaOS4, MorphOS, AROS), a uważa za nietaktowne umieszczenie informacji o fakcie wydania 100% konwersji jednej z najważniejszych stricte Amigowych gier na bardzo popularną platformę. Tzn. redakcja robi, co uważa za słuszne - i tak PPA jest najlepszą stroną o tematyce Amigi w Polsce, więc to nie jest żadna krytyka z mojej strony - ale mniej ortodoksyjne podejście też warto rozważyć! :)
Na pewno o Cywilizacji na komórki pisać tu nie warto, bo z amigową wersją J2MEowe wydania nie mają wspólnego ani interfejsu, ani grafiki, ani oprawy dźwiękowej :) Poza tym Cywilizacja aż tak bardzo amigowa jak Pinball Dreams czy Sensible Soccer nie była.
[#39] Re: Payback - obniżka

@galu, post #38

Tak, masz rację, "byłych amigowców" być może MorphOS, AmigaOS 4 czy AROS nie interesują. PPA jednak bardziej chce być portalem dla obecnych amigowców. Jeżeli szukasz newsów o nowych grach na popularne platrofmy, to polecam portale zajmujące się tymiż popularnymi platformami...

Stwierdzenie natomiast, że wyżej wymienione systemy "nie mają nic wspólnego z duchem Amigi", jest Twoją subiektywną opinią, z którą wielu czytelników PPA się nie zgadza. Dlatego jej wpływ na linię programową PPA wielki raczej nie będzie.
[#40] Re: Payback - obniżka

@Grzegorz Kraszewski, post #39

Wiadomo, że to moja subiektywna opinia i że na linię programową wpływu nie ma - przy czym ja linii programowej PPA wcale nie krytykuję - po prostu oddaję głos na "tak", który ktoś z redakcji może wziąć w przyszłości pod uwagę, zastanawiając się czy takiego newsa nie wrzucić. Nie, żebym się tego domagał ani żeby mi brak takich newsów w czymkolwiek przeszkadzał.
[#41] Re: Payback - obniżka

@Dzban, post #37

W J2ME to chyba tylko CivIII i Revival. Dla pocketów jest jeszcze pocket humanity.
[#42] Re: Payback - obniżka
Na tech.wp.pl jest opis Paybacka na iPhona. Gra jest porównana do GTA i tu perełka: "cena pewnie nie odstraszy fanów popularnej gry wyścigowej"


Ostatnia edycja: 23.02.09 08:26:03
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem