Komentowana treść: Anubis OS - strona w sieci
[#31] Re: Anubis OS - strona w sieci

@libicki, post #29

Nowe Amigi to nie Amigi.

Właśnie zaczynałem się rozpisywać, ale kolega mnie ubiegł, więc jedynie napisze tyle że się zgadzam z przedmówcą ...
[#32] Re: Anubis OS - strona w sieci

@libicki, post #29

Wtedy tez niektorzy znajomi mowili "to juz nie Amiga, bo nie jest w oryginalnej obudowie, bo za duzo w niej zmieniles


Nie zaliczam się do tych, dla których profanacją jest rozbudowa Amigi, czy przekładanie do obudowy tower. Również do tych, dla których Amiga to klasyk i nic więcej. Komputer Amiga, to komputer marki Amiga, a taki powstał ładnych parę lat temu i mimo, że najnowszy, to już nie nowy.

Czyli wyznacznikiem Amigowosci lub pecetowosci jest obudowa


Wyznacznikiem amigowości sprzętu jest jego marka.

To zeby Amiga 1200 zostala Amiga nie mozna nic w niej zmienic? Nie mozna dolozyc dopalki, pamieci, dysku twardego itd??


Nigdzie nic takiego nie napisałem. Sam mam Amigę w obudowie tower i lekko rozbudowaną.
[#33] Re: Anubis OS - strona w sieci

@(V)(I)mothe(P), post #31

Nowe Amigi to nie Amigi.


Już trzecia osoba przypisuje mi zdanie, którego nie napisałem.

Jak Amiga może nie być Amigą?
[#34] Re: Anubis OS - strona w sieci

@GumBoy, post #33

Offtopic się panowie zrobił jak zwykle. Ileż można o definicji Amigi wciąż to samo pisać? Proszę kontynuować na forum.
[#35] Re: Anubis OS - strona w sieci

@GumBoy, post #30

,,Sam440 to nie Amiga" (..) - a niby dlaczego nie można nazwać Amigą?

Widzę, że nie wystarczy poprosić, niektórym trzeba wbijać do głowy. Na razie tylko usunięcie posta.

moderator
[#36] Re: Anubis OS - strona w sieci
A pisząc na temat to no nie wiem po co następny ami-podobny system - to tak jak w świecie Linuxa będzie? Wcześniej Aros, dziś Anubis a później to będzie Minotaur?
[#37] Re: Anubis OS - strona w sieci

@_arti, post #9

Tak w pewnym momencie zrobilo Apple.


zauwaz tylko jaka mialo baze uzytkownikow. tu dzielimy wlos przynajmniej na czworo, nie adze zeby ktos pomyslal o robieniu jakiegokolwiek researchu w ta strone.
[#38] Re: Anubis OS - strona w sieci

@(V)(I)mothe(P), post #36

Po co? Chlopaki chca cos zrobic, zeby za kilka lat sie nie okazalo, ze nie ma na czym uruchomic "czegokolwiek". Chocby po to. Naprawde, spojrzcie czasami na cos w troche dluzszej perspektywie nizli 2-3 lata.


[#39] Re: Anubis OS - strona w sieci
Dużo postów, jak na rzekomo ignorowane oprogramowanie (do spółki z jednym z autorów) ;)
[#40] Re: Anubis OS - strona w sieci

@MaaG^dA, post #23

...ach ci developerzy...nie dosc ze grzebia po jadrze bez sensu.... to jeszcze sie tym chwala ;)

w wyniku czego mamy nawał systemów z cudzymi jadrami
[#41] Re: Anubis OS - strona w sieci

@GumBoy, post #39

Zakłądajac ze teoria memów Dawkinsa jest prawdziwa;)
to to moze byc efekt takiego "wirusa umysłu" :) Rozprzestrzenia sie masowo czy ma sens czy nie, w zamian daje ułudne poczucie zadowolenia.
[#42] Re: Anubis OS - strona w sieci

@_arti, post #14

MacOS pochodzi od FreeBSD a to UNIX a nie linux... nie mylmy pojęć
[#43] Re: Anubis OS - strona w sieci

@Brodek, post #42

Nie, no musiałeś to powiedzieć, a tak dobrze już się bawiliśmy
[#44] Re: Anubis OS - strona w sieci
Jak by by nie bylo, wydaje mi sie ze AROS po prostu przegral na x86. Nie ma kto tego uzywac. Ja odpalilem ze dwa razy WinArosa i juz go wiecej nie odpale. Po co? Do uzytkow mam WinXP, a do poamigowania jest przeciez WinUAE. To tyle w kwestii pecetow.
(Pomijajac juz fakt ze wole uzywac sprzetowych Amig).

Jezeli AROS lub jego klony ma byc zauwazony/doceniony przez Amigowcow, MUSI dzialac na sprzecie amigowym (czyli pod PPC).
Amigowcy maja w nosie takie systemy na x86. Zwykli uzytkownicy peceta tez maja w nosie lub jeszcze nie maja bo nie wiedza o istnieniu tego systemu.
[#45] Re: Anubis OS - strona w sieci

@MDW, post #28

A skąd wiadomo jak wyglądałaby dzisiaj Amiga, że gdyby Commodore przez te wszystkie lata działało?

Wiadomo. Amiga bylaby pecetem z x86. Dobrze ze Commodore padlo. Dzieki temu mamy to co teraz mamy. Moglo byc znaczniej gorzej. ;)
[#46] Re: Anubis OS - strona w sieci

@Andrzej Drozd, post #45

nie do konca, poczytaj dokumenty z devconów, plan rozwoju systemu był nakreslony i wyglądał na całkiem sensowny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem