Komentowana treść: Sam440-ep flex za 15 dni
[#1] Re: Sam440-ep flex za 15 dni
Sprzedaż oficjalnie przetaktowanych komputerów - nieco dziwne zjawisko moim zdaniem. Tym bardziej, że ponoć nie nadążają z produkcją, więc to przetaktowanie na chwyt marketingowy mi nie wygląda...
[#2] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
[#3] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Przynajmniej nie ma dylematu przetaktowac czy nie , bo szkoda gwarancji ,moim zdaniem plusik :D
[#4] Re: Sam440-ep flex za 15 dni
ciekawe jaka predkosc ma ten procesor w porownaniu do G3, bo taki jak ma Efika MPC 5200B tylko o taktowaniu 466 MHz jest szybszy od G3 600 MHz

Ostatnia edycja: 03.04.09 16:45:10
[#5] Re: Sam440-ep flex za 15 dni
Przynajmniej dla AOS4 jest fabrycznie nowy sprzęt.Może, a raczej na pewno nie jest hi-end, ale zawsze to nowy produkt.Martwi jak zwykle cena.
[#6] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@eastone, post #5

Coż sprzęt przemysłowy to i cena odpowiednia
[#7] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Drako^lM, post #6

Efika przy Sam to niestety ciekawostka.


Ostatnia edycja: 03.04.09 20:35:17
[#8] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@eastone, post #7

Sprzet przemysłowy :) Tak samo jak sam przy mini :)
[#9] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@eastone, post #7

No nie wiem, czy taka ciekawostka. Znajdą się zastosowania, gdzie ta ciekawostka wystarczy z nadmiarem i wtedy patrząc na cenę to Sam będzie ciekawostką.
[#10] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@GumBoy, post #9

Dokładnie. Zależy czego oczekujesz od sprzętu.
[#11] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@eastone, post #7

Tylko z efiki Genesi nie robi desktopa . A Acube robi to z sam ..

Ostatnia edycja: 03.04.09 21:14:16
[#12] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Drako^lM, post #11

a nie zauwazasz na ta chwile ndosc duzej dysproporcji tego co siedzi w sam a tego co w efice? .sam szczegolnie w wersji 800mhz jest juz zblizona pod to co oferuja te wszelkie pokraki typu via epia . efika niestety jest duzo ponizej tego pulapu
[#13] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Drako^lM, post #11

A Acube robi to z sam


Nie wiem na ile robi to ACube, a na ile robią to AmigaOSowcy ;)
[#14] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@DRACOX, post #12

niestety ta pokraka epia jest dużo tańsza od sam (a droższa od efi, więc jednak da się robić sprzęt niszowy tanio)
[#15] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@ender, post #10

Od Amigi (lub sprzetu na ktorym bedzie dzialac AmigaOS) oczekiwalbym aby byla nowoczesnym sprzetem do obrobki grafiki, video, miala jakis dobry pakiet biurowy oraz dobry soft do internetu. Wszystko na nowoczesnym Amiga OS w jakiejs tam wersji. Wszyscy bysmy chyba chcieli aby bylo "szybciej i lepiej" niz ciagle ponizej bariery 1 Ghz.

Fajnie, ze podkrecili SAM, ale to wciaz mniej niz A1XE czy szybszy Peg2. Kurde, swiat wciaz nam ucieka i jest juz lata swietlne w przedzie...

Tak mnie naszlo zeby to wklepac, bo konwertuje wlasnie filmy Full HD na PowerMacu ProG5 QuadCore 2.5 i mam wrazenie, ze w porownaniu do mojego Aliena trwa to strasznie dlugo (musze sobie zrobic test porownawczy). W kazdym razie, siedze, konwertuje i mysle sobie gdzie jest w tym wszystkim Amiga? Ano nie ma jej i zaczynam juz watpic czy kiedykolwiek bedzie. Jest rok 2009, a u nas czeka sie na sprzet >1.5Ghz jak na objawienie.
[#16] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@wali7, post #14

No co Ty? Teraz na temat ceny sprzętu zejdziemy, a ponoć to normalne, że na amigowym "rynku" wszystko jest droższe.

A po za tym, SAM jest bliżej desktopa niż Efika i to o wiele bliżej. I już przestańcie się chwytać jak tonący brzytwy, że z Efiki się nie robi desktopa a z SAM tak, jak mi się spodoba to sobie zrobię nawet serwer, albo tylko serwer. A SAM jest wydajniejszy i bardziej się nadaje dla zwykłego usera i nie ogranicza choćby śmiesznymi limitami pamięci tak jak Efika właśnie. W tym momencie jest to porządny, dodatkowo produkowany sprzęt o średniej wydajności, przy czym na rynek Amigowy, wydajność jest zupełnie zadowalająca. Na siłę można to samo powiedzieć o Efice ale bardzo na siłę i o wiele wiele wiele bardziej niż na siłę można mówić, że SAM jest słaba. Za słaba na co? Na konwersje filmów jaką robi np. Deftronic? Nom, być może wolniej to zrobi niż Mac Mini i co z tego, skoro Mac Mini zrobi to jeszcze wolniej choćby od średnio wydajnego laptopa z x86 o desktopie nie wspomnę. Po za tym przestańcie się podniecać, tą taniością i wydajnością a przy tym dostępnością Maca Mini, sprzęt już od dawna nie produkowany, fani Apple chcą się pozbyć złomu to niegolone barany zakupią - jest się z czego cieszyć ano jest bo dla MOSa będzie teraz tani sprzęt, tylko co z tego? Jak zaraz ten sprzęt będzie drogi, bo owce wykupią po 10 sztuk każda i sprzęt kosztujący $300 będzie teraz trudno dostępny i w cenie $800. To ja dziękuje nie będę za "fanbojowy" produkt z drugiej ręki płacił byle mosowemu spekulantowi majątku, ja znajdę dla siebie SAM ;)
[#17] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Artur32, post #16

w twoją wypowiedź wdał się Chaos
[#18] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Artur32, post #16

A co gorsza, jak ukaże się OS4 na to od dawna nie produkowane badziewie, to niegolone owce też się rzucą jak na michę miodu i ten "fanbojowy" sprzęt skoczy na ebayu do $1500. I podręcona do 1,2 GHz nowa wersja SAM zacznie być konkurencyjna cenowo. Czego wszystkim życzy niżej podpisany.
[#19] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@wali7, post #17

Chyba to nic dziwnego skoro jest integralną częścią wszechświata. I chyba się pisze go z małej litery, no chyba, że jest twoim bogiem.
[#20] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@recedent, post #18

Jeśli się ukaże i kiedy się ukaże, a na to się nie zanosi w najbliżej przyszłości, szybciej wyjdzie MorphOS 6.0 więc już nie bajdurz i swoich fantazji sprzętowych nie przypisuj innym.
[#21] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Artur32, post #20

Do bardzo niedawna, drogi Arturze32, OS4.x na Pegasosa 2 też był bajdurzeniem i fantazją.
[#22] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Artur32, post #19

Kiepsko uważałeś na fizyce - chaos (a właściwie entropia) nie jest żadną częścią Wszechświata, tylko jednym z parametrów termodynamicznych układów, podobnie jak ciśnienie, entalpia, czy np. temperatura (uważasz temperaturę za fizyczną część Wszechświata?). Oczywiście można też zdefiniować chaos jako obszar silnej niestabilności rozwiązań równań matematycznych przy niewielkiej zmianie warunków początkowych. Ale tak zdefiniowany chaos nijak nie odnosi się do żadnej fizycznej rzeczywistości.
A dlaczego z Chaos z dużej - a to się już powinieneś sam domyślić (chyba że przeceniłem Twoje możliwości kojarzenia faktów... mam nadzieję jednak, że nie). A jak już wałkujemy sprawę pisowni dużych i małych liter - to Wszechświat piszemy z dużej. Podobnie jak Chaos w tym konkretnym przypadku :)
[#23] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@wali7, post #22

Naukowa wypowiedź na to liczyłem, długo Cię za język nie trzeba ciągnąć, żebyś zaczął wywód Ja nie zamierzam kojarzyć Twoich własnych faktów i Twojego interpretowania ich. Jeśli masz jakiś powód poparty faktami to go przedstaw. Z chęcią posłuchamy Twoich pomysłów. Przynajmniej ja jestem ciekaw co wymyślisz ;)
[#24] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@recedent, post #21

Kochany recedent jak najbardziej masz rację, jednak Hyperion nigdy jasno nie powiedział, ze takiego portu nie będzie, teraz jednak w temacie mac mini pisze, że nie ma go w planach na najbliższy czas, więc po prostu przestańmy pieprzyć a trzymajmy się faktów. Wyjdzie MOS 6.0, wyjdzie może i AOS na maca mini.
Samanthy są płytami przemysłowymi ale o wiele łatwiej je wykorzystać jako desktop niż Efikę, może by nie było to takie trudne u w/w gdyby nie jego ot choćby śmiesznie mała pamięć. I próba kamuflowania kilku wad Efiki pisaniem, że z niej nie robi się desktopa a z SAM tak, to jakiś żart, spowodowany brakiem jakichkolwiek lepszych argumentów
[#25] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Artur32, post #23

Wywód nie był naukowy. Raczej "wykładowy" (zresztą troszkę posiłkowany wikipedią, bo opieranie się wyłącznie na własnych definicjach zawsze wnosi ryzyko pomyłki). Tobie też to daję pod rozwagę :)
I prośba, można pisać rózne rzeczy, ale człowiek poważny trzyma się faktów, trzymaj się ich, nie naginaj do własnych tez, a zawsze można dojść do porozumienia. Bo prawda jednak zawsze jest tylko jedna.

Ostatnia edycja: 04.04.09 10:54:02
[#26] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Artur32, post #23

Z chęcią posłuchamy Twoich pomysłów.


"My", czyli kto?
Ty, Chaos^, Zion, Kill_GumBoy, Gumkaboy i kto jeszcze?
[#27] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@Artur32, post #24

Hyperion nigdy jasno nie powiedział, ze takiego portu nie będzie, teraz jednak w temacie mac mini pisze, że nie ma go w planach na najbliższy czas, więc po prostu przestańmy pieprzyć a trzymajmy się faktów


Niedługo przed premierą OS4 na Pegasos2 twierdzili, że nie planują w najbliższym czasie wersji na żadną nową platformę.


The last thing I would like to see is people shying away from buying a SAM because they think that there is any work going on on a G3 or G4 based board...
[#28] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@GumBoy, post #9

Jakieś konkrety?
[#29] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@eastone, post #28

Może Drako się wypowie tutaj, zdaje się, że empirycznie to stwierdził.
[#30] Re: Sam440-ep flex za 15 dni

@GumBoy, post #26

Dużo przechowujesz jeszcze kolegów w swojej jaźni? Zaczynasz być męczący. My czyli ja, Adrian, Marian i Bulldog aka 9/11 - wyjaśniłem dokładnie czy jeszcze jakieś niejasności rodzą się w Twojej głowie jak promieniowanie po grzybku atomowym?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem