Komentowana treść: Rebel na PPA
[#1] Re: Rebel na PPA
WIELKIE dzieki :)
[#2] Re: Rebel na PPA
Dzięki Marcin! :)
[#3] Re: Rebel na PPA
Źródła wkrótce, bo nie mogę znaleźć ;)
Pewnikiem leżą w domu na dyskietkach, więc jeśli tylko jeszcze są sprawne, to będą zamieszczone, razem z edytorem poziomów i źródłami do niego również.

PS. W dokumentacji jest napisane o demie i 14PLN, proszę się tym nie sugerować, wersja jest pełna.

Ostatnia edycja: 19.05.09 21:32:10
[#4] Re: Rebel na PPA

@GumBoy, post #3

Pamietam demo w jakimś ACS..
Dzięki :)
[#5] Re: Rebel na PPA

@Mir3k, post #4

Tez pamietam. Milo sie gralo w to;)
Dzieki wielkie!;)
[#6] Re: Rebel na PPA
Jestem w drugiej misji :) Zrobilem save i jak znajde wiecej czasu na pewno pogram chwile. Gra dosyc ciekawa. Jednostki poruszaja sie identycznie jak w DuneII, zreszta w ogole Rebel przypoomina mi ta gre. Grafika nie powalajaca na kolana, jednak dobrze, ze w przeciwienstwie do DuneII mozna wysylac jednostki prawym przyciskiem myszy, to wlasnie dlatego moge w ta gre zagrac, ale oczywiscie bez muzyki bo po 10 minutach jej sluchania doprowadzila mnie do epilepsji.
[#7] Re: Rebel na PPA
Ta gra to swoista perełka, zważywszy na język w którym powstała.
Szacunek dla autora.
[#8] Re: Rebel na PPA

@sordan, post #6

ale oczywiscie bez muzyki bo po 10 minutach jej sluchania doprowadzila mnie do epilepsji


I tak długo wytrzymałeś :)
[#9] Re: Rebel na PPA
Spotkałem się już kiedyś z tą grą właśnie na ACS Cover CD chyba. Powiem tak, grafika może być, szkoda, że podobna zbyt do Dune II choć z wycinką drzew świetny motyw!! Za to BARDZO duże plusy za sam engine, powstał w Amosie, te animowane palmy, muzyka w tle, naprawdę pod względem kodowania jest to majstersztyk! Czasem tylko mi jednostka głupieje jak ją wysyłam gdzieś, a jest za dużo przeszkód. Gratuluję, mam rozumieć, że gra jest za free? Trochę szkoda jeżeli tak jest bo myślę, że warta jest nawet wydania w jakimś małym boxie "po polskich" pieniądzach.
[#10] Re: Rebel na PPA
W katalogu 'Dane' brakuje ikony katalogu o nazwie 'Rebel.info' przez co installer się wywala zaraz na początku.
Prawdopodobnie na skutek kompresji zipem zginęły bity protekcji - po instalacji trzeba ustawić bit protekcji E (Executable) plikowi 'Game' żeby gra ruszyła.
W życiu bym nie pomyślał, że gra jest zrobiona w AMOSie. A jednak można napisać w AMOSie grę która będzie szybka i którą da się uruchomić bez uprawiania przez gracza "gimnastyki" nad cache CPU i AGAtą.
[#11] Re: Rebel na PPA

@APC74, post #10

Ja odpaliłem dlatego bez instalki i idzie u mnie od razu z ikony.
Jest kilka błędów w grze, ale są nieznaczne - raz mi się pojawiły czarne kropki na mapie w różnych miejscach po tym jak sobie postawiłem radar w misji pierwszej. No i kuleje trochę inteligencja naszych jednostek gdy chcemy je gdzieś doprowadzić ale na to też pewnie znajdę jakąś radę. Wspaniała rozrywka mimo wszystko!! Dzięki!
[#12] Re: Rebel na PPA
Hej, pamiętam tę grę. Wyśmienita grafika i grywalność. Dzięki OK
[#13] Re: Rebel na PPA

@Minniat, post #12

W to nigdy nie gralem, ale bylo takie cudo tez pisane zdaje sie w amosie manager pilkarski PSV z samplami z polskich filmow komendiowych. Jako odwieczny fan managerow.... rewela za pomysl! To jakby wykopac z archiwow byla by perelka ;) Zdaje sie zajmowalo z samplami cala plyte cd.
[#14] Re: Rebel na PPA

@APC74, post #10

Gry nie trzeba instalować, jest już zainstalowana i gotowa do użycia.
[#15] Re: Rebel na PPA

@BagoZonde, post #9

Trochę szkoda jeżeli tak jest bo myślę, że warta jest nawet wydania w jakimś małym boxie "po polskich" pieniądzach.


Grę miał wydać Twin Spark Soft. Nawet pierwotny tytuł został na ich życzenie zmieniony. Niestety upadło im się w międzyczasie.
[#16] Re: Rebel na PPA

@GumBoy, post #15

Ciekawe czy gra by się sprzedała, gdybyście ją zareklamowali choćby na PPA (i może Exec też?). Wypalać na zwykłym CD, można zrobić też nadruk na CD, książeczki koszt niewielki też by był. Oczywiście tak jak wspomniałem "po polskich pieniądzach". Satysfakcja zawsze to większa bo i tak kawał dobrej roboty jest odwalone to realizacji tej gry. Jaka była jej wcześniejsza nazwa przed ingerencją Twin Spark Softu?
[#17] Re: Rebel na PPA

@BagoZonde, post #16

Odpowiem sam sobie na część poprzedniego postu: domyślam się, że gra się nazywała GW24 Solar System, tajemniczo.
[#18] Re: Rebel na PPA

@BagoZonde, post #16

Trochę szkoda jeżeli tak jest bo myślę, że warta jest nawet wydania w jakimś małym boxie "po polskich" pieniądzach.


PPA wtedy jeszcze nie było. eXec chyba dopiero zaczął się ukazywać.

Wypalać na zwykłym CD, można zrobić też nadruk na CD, książeczki koszt niewielki też by był.


Nagrywarka? Jedna w mieście była pewnie wtedy. ;)

Jaka była jej wcześniejsza nazwa przed ingerencją Twin Spark Softu?


GW24

Dodatkowo limit 3 dyskietek i A500 1MB standardowo narzucony.
[#19] Re: Rebel na PPA

@BagoZonde, post #16

Teraz to już by się chyba nie sprzedała, za dużo ludzi ma MorphOS-a albo OS4, a gra jest niestety w AMOS-ie... Ale może jakiś sequel? Tylko znowuż, parę miesięcy ciężkiej pracy i co? Optymistycznie 20 sprzedanych kopii po 20 zł... Można zrobić drobną imprezę i mieć satysfakcję...
[#20] Re: Rebel na PPA

@Grzegorz Kraszewski, post #19

No właśnie raczej symbolicznie można by pchnąć tą grę za jakieś 15 - 20 zł, za dużo pracy za takie wynagrodzenie, żeby ją odświeżyć graficznie. Pograłem sobie trochę i przeszedłem drugą misję właśnie, jest trochę bugów, ale ogólnie poziomy są na wysokim poziomie jeżeli chodzi o trudność, co sprawia, że jest to nie lada wyzwanie! Brawo!
[#21] Re: Rebel na PPA

@BagoZonde, post #20

Scenerie się zmieniają.
Po kilku misjach gromadzisz armię i pakujesz w statki kosmiczne, po czym plansza w przestrzeni kosmicznej, gdzie musisz flotę przeprowadzić bezpiecznie do lądowania na nowej planecie.
[#22] Re: Rebel na PPA

@GumBoy, post #21

To znaczy chodziło mi o wpakowanie grafiki z większą liczbą kolorów i przepisania pod C ;), w tym sensie. Gra mnie wciągnęła, proszę wybaczyć, wracam na front ;)
[#23] Re: Rebel na PPA

@Grzegorz Kraszewski, post #19

Teraz to już by sić chyba nie sprzedała, za dużo ludzi ma MorphOS-a albo OS4, a gra jest niestety w AMOS-ie...

Faktycznie gra nie odpala sie na OS 4.0, chociaz nie mam pojecia dlaczego, bo wszystkie moje stare programy napisane w Amosie dzialaja mi na OS 4.0. Co prawda po wyjsciu z programu do systemu pokazuje sie Guru, ale same programy dzialaja jak nalezy.
[#24] Re: Rebel na PPA
A obrazki z tej gierki można gdzieś zobaczyć?
[#25] Re: Rebel na PPA

@ender, post #24

hahah nie ma jej na HOL :)
[#26] Re: Rebel na PPA
Super! Dzięki wielkie!
[#27] Re: Rebel na PPA

@PrzemasIII, post #25

I nie będzie dopóki ktoś nie zrzuci kilkanaście/dziesiąt screenów, wrzuci na FTP HOL i zacznie napastować Cody'ego z EAB ;)
[#28] Re: Rebel na PPA

@Shoonay, post #27

No ja tego nie zrobie :P wszystkie moje Amigi sa w rozbiorce (z roznych powodow) .
[#29] Re: Rebel na PPA
Gra jest naprawdę niezła jak na Amosa. Dzięki i pozdrawiam! OK
[#30] Re: Rebel na PPA

@PrzemasIII, post #28

WinUAE też wcięło? ;)

Ale swoją drogą to nie wyobrażam sobie jak można masowo zrzucać screeny na prawdziwej Ami, ale poprawcie mnie jeśli to możliwe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem