Komentowana treść: Otwarte beta testy DigiBoostera 3
[#31] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@rzookol, post #30

Plugin nie jest potrzebny. Ikona w archiwum dla systemu AmigaOS 4 nie jest w formacie PNG, to jest natywny dla OS4 format GlowIcon32. Na moim Pegasosie pod AmigaOS 4.1 ta ikona pokazuje się, mimo, że specjalnie (dla sprawdzenia) skasowałem png.iconmodule.
[#32] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@Grzegorz Kraszewski, post #31

Ikonke mam w nosie. :) Po prostu jest to nieznany rodzaj danych dla AOS4.0. Moze rzeczywiscie potrzebny jest jakis dodatkowy plugin. Archiwum rozpakowalem systemowa rozpakowywaczka.
AHI w ogole nie instalowalem, korzystalem z tego co juz bylo w systemie. Oprocz braku ahi-handlera okazalo sie ze nie ma takze Filesave. Wszystko znalazlem na OS4Depot.

Co do odtwarzania 20 kanalowego modulu, to wyrabia sie on na x0.76 (procek 603p 210 MHz). Nie mozna bez zaklocen posluchac tego modulu. Wyrabia sie dopiero przy 22.05 kHz.
Oj, to na AOS3 i 040/40 nawet nie bede probowal go odpalac.
Program dziala stabilnie i fajnie ze mozna eksportowac muzyke do wave/aiff. :)
[#33] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@Andrzej Drozd, post #32

no nie mów, że wielki, potężny i zarazem drogi OS4 nie ma wszystkich potrzebnych do działania dźwięku rzeczy i trzeba je ściągać z internetu


kto by pomyślał :)
[#34] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@Andrzej Drozd, post #32

Akurat do działania DigiRollera Filesave nie jest potrzebne. Renderowanie do pliku w ogóle nie wymaga AHI nawet, jest robione całkowicie niezależnie.
[#35] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@Grzegorz Kraszewski, post #29

chociaż mam już opracowany plan przejścia z trybu stereo++ na stereo

Czyli przestawienie AHI np. z Paula:HiFi 14 bit stereo++ calibrated, na zwykle Paula:14 bit stereo calibarated nie da zadnego efektu, poniewaz program i tak wymusza stereo++?
Tak czy inaczej ja poprawy nie zauwazylem. Zostaje jedynie zmiana miksowania na 22,05 kHz w samym programie. Choc nawet dobrze juz jest przy 32 kHz.
[#36] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@Andrzej Drozd, post #35

a sprawdzales na mosie ? czy tak samo jest i tu i tu ?
[#37] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@Andrzej Drozd, post #35

Jak ustawisz w prefsach AHI dla "Unit 0" tryb stereo bez ++, będziesz miał dźwięk tylko w jednym kanale. Dotyczy to tylko odtwarzania. Renderowanie do pliku ma AHI generalnie gdzieś i działa nawet jak w systemie nie ma w ogóle AHI.

Przy okazji do odtwarzania modów DigiRollerem warto ustawić tryb "Fast" albo zwykły zamiast "HiFi" - DigiRoller działa w taki sposób, że nie ma różnicy w jakości między tymi trybami.
[#38] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@rzookol, post #36

Sprawdzilem na MOSie PUP. Jest tak samo, a nawet minimalnie wolniej.
Troche sie naszukalem Aboutbox.mcc, zanim odpalilem DigiRollera. Klase znalazlem w MediaLoggerze. Moze tez warto by ja wrzucic do katalogu z programem?

Ikona DigiRollera MOSowego jest widoczna prawidlowo. Ikonka wersji AOS4 podgladana na MOSie nie posiada grafiki. Czyli chyba cos nie tak jest z ikonka AOS4.
[#39] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@Andrzej Drozd, post #38

Troche sie naszukalem Aboutbox.mcc

A wystarczyło zainstalować MorphOS Update Pack v1.0 (ściąganie stąd). Jest tam między innymi Aboutbox.mcc. Dlatego nie ma go w katalogu z DigiRollerem.

Ikona DigiRollera MOSowego jest widoczna prawidlowo. Ikonka wersji AOS4 podgladana na MOSie nie posiada grafiki.

Pewnie dlatego, że stary Ambient nie obsługuje GlowIcons32. U mnie ta ikona wyświetla się prawidłowo zarówno pod MOS-em 2.2 jak i pod AmigaOS 4.1. Oba systemy idą do przodu, użytkownik starych wersji niestety będzie zawsze skazany na pewne niedogodności...
[#40] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@Grzegorz Kraszewski, post #39

albo w ambiencie odptaszkowany w prefsach jest support dla tych ikonek
[#41] Re: Otwarte beta testy DigiBoostera 3

@Grzegorz Kraszewski, post #29

odpalam pod OS3, OS4, MOS. na szczescie to tylko pod OS3, pod OS4 i MOS mozna jeszcze spokojnie cos robic tylko modek zacina sie.

Ostatnia edycja: 03.06.09 14:14:34
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem