Komentowana treść: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce
[#1] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce
Czy to oznacza, że Cytadela będzie działać na os 4.x oraz 3.x pup/wos?


Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Na stronie jest tyle o PPC:
"...Wśród nich jest wsparcie dla procesorów wykonanych w architekturze big-endian, więc teraz będzie można pograć w grę na maszynach z PPC (tzn. Macach PPC, oraz oczywiście na Amigach :D) oraz innych z procesorami big-endian."
Jakie konkretnie Amigi autor ma na myśli nie wiadomo.
[#3] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@APC74, post #2

mam nadzieje ze na klasyki tez da sie rade :)
[#4] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce
Z całym szacunkiem dla Cytadeli i dla autora ale są gry które się nie starzeją i takie które po kilku latach tylko straszą. Na amigę 500 czy na ppc/osx "czy-co-tam-chcecie" ta gra będzie brzydka i niegrywalna... szkoda czasu..
[#5] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

ta cytadela pisana jest w opengl wiec największe szanse na dzialanie ma mos, potem os4 a potem barachło w stylu klasyków
[#6] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce
W dziale "rodzynki" jest "cytadela", ale co z tego skoro archiwum jest spieprzone, kończy się na ~500KB. Angielskiej wersji w ogóle ni ema na serwerze. Co za amatorka..
[#7] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #6

Faktycznie wersję angielską wcięło gdzieś. Za to reszta ściąga się bez problemów. Spróbuj ściągnąć ponownie.
[#8] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@rzookol, post #5

barachło w stylu klasyków

Ja ci dam barachlo. :P
Jam mam BVision i na tym OpenGL nie dziala (a przynajmniej nie ma sterow dla publiki).
Chyba ze chodzilo ci o barchlo z Radeonami. To bardzo prosze. :)
[#9] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@jokov, post #4

cztery be dwa do dwa jeden :) Nieśmiertelny tekst. Gierka spoko chętnie pogram na a1.
[#10] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Adrian Horn, post #9

nie wiem po co ppc :) skoro na 060 zapieprza az milo
[#11] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Andrzej Drozd, post #8

mówilem przeciez o klasykach z wosem/pupem, na wosie masz tylko minigl, który może nie podołać, na pupie masz rave3d, który nie istnieje
[#12] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@rzookol, post #11

Na pupie to ja mam gacie ;)

Cytadela new age? Chętnie zagram :)
[#13] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@pampers, post #12

Pod Windą, w rozdziałce 1024x768 gra zaczyna wyglądać całkiem do rzeczy (jak na Cytadelę).
[#14] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@APC74, post #7


Wersja LHA (WHDLoad) urywa się na 51.5% downloadu.
[#15] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #14

Bzdury opowiadasz, przed chwila pobralem pelne 3,5 MB (3 667 365 bajtow) OK
[#16] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Andrzej Drozd, post #8

OpenGL nie ma na Amigę Classic? No to w co ja się bawiłem w latach 2000-2004? Tylko na Amidze się uczyłem GLa i nie dotykałem go na jakichkolwiek innych platformach. Jest przecież kompletna StormMESA i bardziej praktyczny MiniGL. Obie wersje wykorzystują Permedię2. Jest jeszcze na AmiNecie to stare softwareowe TinyGL ale tym sobie głowy zawracać nie warto. Tak więc na Amigę Classic nie tylko jest OpenGL ale są aż 3 implementacje. StormMESA jest nawet wymieniona na oficjalnej stronie opengl.org.
[#17] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@MDW, post #16

Ale biorac zycie, to gra wyjdzie tylko dla AOS4 i MOSa, a tego nie uswiadcze na BVision. ;)
Nikt nie bedzie robil wersji WOS/PUP dla kilkunastu uzytkownikow na calym swiecie. :)
[#18] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Andrzej Drozd, post #17

Aaa o to chodzi. No cóż... Ci którzy pozostali przy szeroko pojętej Amidze raczej bawią się w coś bardziej przyszłościowego.
[#19] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Andrzej Drozd, post #17

To tak jak ja czekam na Nexuiza. Kiero już dawno pokazał screeny a gry jakoś nie ma.
[#20] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce
Grafika nawet w 640x480 prezentuje się całkiem, całkiem. Błędy jakie zauważyłem po paru minutach grania.
Przy zmianie ustawienia szybkości myszy można tylko szybciej się obracać niestety prędkość przód, tył jest bez zmian.
Na środku ekranu podczas gry czasem pojawia się poziomy pasek, którego niewiem jak zlikwidować.
Szkoda, że w grze niema strefowania czasem by się przydało.
[#21] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@taurus, post #15

Pewnie masz dobre proxy które pamięta ten plik kiedy jeszcze był w całości..
[#22] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #21

Właśnie spróbowałem pociągnąć po raz pierwszy Cytadelę z rodzynków i elegancko się ściągnęło.
[#23] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Arbuz, post #22

To jakieś fatum mam. Pod Winuae archiwum kończyło się na ~500KB, Opera pod xp daje rade do 51.5%, a IE wbudowany w system melduje po około 500KB: połączenie z serwerem zostało zresetowane... Asterpsity? Wszystko inne śmiga jak Pan Bóg przykazał 4/8Mb..

Zostają mi rodzynki z planetemu..


Ostatnia edycja: 05.06.09 18:03:11
[#24] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #23

Archiwa nie są uszkodzone, wszystkie odnośniki działają prawidłowo. Wyłącz proxy i dopiero wtedy zabieraj głos, a nie psioczysz od razu wyzywając od "amatorki". Krytykę zaczynaj od siebie. I licz się ze słownictwem. Możesz to traktować jako ostrzeżenie.
[#25] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@mailman, post #24

Dobra dobra, archiwum angielskiego nie ma/nie było (tak zgłaszał wasz własny serwer swoimi słowami). Możesz traktować to jak chesz, mnie to wali..

Władzuchna..


Ostatnia edycja: 05.06.09 19:21:21
[#26] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #25

Nie wiem o co ci tak naprawdę chodzi. Inni jakoś pobrali ty nie. Czyli logicznym jest, że ty masz coś zwalone w piecu i tyle. Wygląda na to że jakiejś wojenki szukasz i robisz oborę na forum.
[#27] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #25

Sorki dwa razy się napisało.

Ostatnia edycja: 05.06.09 19:31:01
[#28] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Arbuz, post #26

Jestem pokojowo nastawiony, ale nie lubie gróźb pod moim adresem i ludzi co nadużywają władzy. Zgłosiłem błąd polegający na braku wesji angielskiej i ten fakt potwierdził człowiek od regowania serwisu. Reszta problemów widać leży po stronie mojego dostawcy netu, proxy nie mam, problem był dziwny i w zestawieniu z brakiem pliku (w wesji ang) zapachniało amatorką we wgrywaniu plików na serwer. Wielkie mi rzeczy.

A pozatym żyby ktos nie myślał, że nie doceniam pracy włożonej w utrzymanie i rozwój serwisu PPA.
[#29] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce
Ta gra to straszny gniot , tyle tytułów jest gpdnych polecenia np gloom , breatles warta poprawek , czy alien 3d .
po co reanimować trupa , po co ?
[#30] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #28

Na razie to zapachniało amatorką w używaniu Internetu w Twoim wykonaniu. W dziedzinie kulturalnego zachowania się na forum też amatorka...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem