Komentowana treść: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce
[#31] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #28

No wiesz, mogłeś to ująć w mniej konfliktogenny sposób, na przykład tak:

"Coś nie chce mi się ściągać. Może ktoś sprawdzić, czy u niego też występuje ten problem? A i przy okazji: Gdzie jest obiecana wersja anglojęzyczna?" Zamiast wyskakiwać ze "spieprzonym archiwum" i "amatorszczyzną".

A przy okazji: Mogłby ktoś sprawdzić, czy kody do wersji angielskiej są poprawnie wgrane? Bo mi wyskakuje 404. :)
[#32] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@recedent, post #31

To było faktycznie źle podlinkowane. Już jest poprawione.
[#33] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Grzegorz Kraszewski, post #30

"Na razie to zapachniało amatorką w używaniu Internetu w Twoim wykonaniu."

Co to, to nie.. Sieć mam dobrze skonfigurowaną, działa mi wszystko inne, ale faktem jest że od jakiegoś tygodnia mam innego dostawcę netu. Problem jest dziwny. Mni konfigurowaniem sieci zajmowałem się zawodowo już jakieś 12 lat temu.


"W dziedzinie kulturalnego zachowania się na forum też amatorka..."

No dobra, przyznaję się że można używać jezyka bardzej ogładnego, postaram się. Jednak forum to głównie wymiana myśli, a nie pisanie listów, dlatego najczęściej używam języka potocznego.
[#34] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #33

No to widać jakim językiem posługujesz się na codzień. Szkoda, że według niektórych w internecie panuje kompletna samowolna co do składnii, ortografii, lub co gorsza, do kultury języka.
[#35] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@pampers, post #34

Z kulturą języka, ortografią itp, staram się nie być na bakier. Z matury miałem czwórkę z polskiego. Potoczny język dopuszcza używanie zwrotów "pieprzony" itp. Nawet słownictwo tego typu czesto słyszy się w porzadnych utworach rockowych. Wychowywałem się na Starej Pradze (Północ) toteż może jestem nieco bezpośredni w obyciu, ale kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Wyciągnąłem niby pochopne wnioski, ale poparte niedziałaniem ftp'u na dwóch platformach: Winuae i xp. Problem udało mi się ominąć uruchamiając akcelerator downloadu "flashget". Zamiast mnie publicznie kamienować lepiej byście podpowiedzieli dlaczego na 2 różnych platwormach (i 3 różnych przeglądarkach, Aweb, Opera, IE) występuje zdalny reset połączenia?


Ostatnia edycja: 05.06.09 23:01:10
[#36] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@C2H5OH, post #35

alkohol rownoczesnie pisze na amiscenie :) a tam sie normalnie rozmawia ch .. k .. :PP oj ku.. jak ja tak lubie

[#37] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@HOŁDYS, post #36

To nie ja, to zbieżność ksyw..
[#38] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce
Cytadela jest bardzo słabą grą, która miała rację bytu tylko w czasach wielkiego głodu Dooma. Jej pierwszą i ostatnią zaletą było to, że działała na A500. Ogólnie nie widzę sensu.
[#39] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Daclaw, post #38

Na początku ucieszyłem się sentymentalnie na myśl o tym, że w Cytadelę mogę pograć sobie na piecu. Zagrałem. Ostatni raz grałem w Cytadelę chyba na mojej pierwszej Ami - CDTV. Emocje były o wiele lepsze.

Teraz okazało się, że gra wygląda tak samo. Czyli tak samo klimatycznie ale i tak samo .. kiepsko. Może by tak zrobić skórkę Cytadeli do silnika Quake ;)
[#40] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Daclaw, post #38

Kolejną jej wielką zaletą jest fakt, że działa pod uae4all na Efice :) A na poważnie - skoro jakiś kozak wziął ją na tapetę, to nie mam nic przeciwko temu. A przy okazji może będzie można edytować poziomy, grafikę przeciwników i ścian... ech... rozmarzyłem się :)
[#41] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Leon, post #20

Na środku ekranu podczas gry czasem pojawia się poziomy pasek, którego niewiem jak zlikwidować.

A czy to czasem nie jest wina braku synchronizacji pionowej? Jak masz LCD to zawsze tą opcje zaznaczaj. Na CRT też czasami trzeba.
[#42] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@recedent, post #40

hej recendent - udało ci się w końcu znaleźć sposób na przeskalowanie obrazu z UAE4all na cały ekran?
[#43] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce
Na MacOS nie uruchamia się.... :( szkoda
[#44] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@SirLEO, post #41

Trochę źle zprecyzowałem ten poziomy pasek. Wygląda on jak przezroczysta chmura, która zmienia rozmiary w zależności od odległości od niej i pojawia się dosyć często chyba zawsze w tych samych miejscach. Na początku myślałem, że jest to zamierzony efekt.
[#45] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Brodek, post #43

potwierdzam
[#46] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #45

Na OSX x86 działa.
[#47] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Brodek, post #43

Uruchamia się. Nie mam na hdd archiwum, więc nie mogę zacytować, ale zajrzyj w readme tam jest coś o odpowiednio skompilowanym SDL. Muzyka w menu jest w jakimś amigowatym formacie (chyba *.mod?). Jeśli nie masz SDL z obsługą tego formatu to się nie odpali.
[#48] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@Brodek, post #43

wersja, ktora jest dostepna to universal binary, jednak nie jest ona jeszcze dostosowana do dzialania na powerpc. wlasciciele makow z ppc musza poczekac na kolejna wersje.
[#49] Re: Cytadela dla procesorów PowerPC już wkrótce

@wali7, post #42

Nie ma takiej opcji - ale zgłosiłem request do BalrogSofta i obiecał, że w kolejnej wersji taki ficzer już będzie. Póki co zadowalam się 1/4 (a wliczając zmniejszenie wielkości okienka tak, żeby było płynnie, to nawet 1/8) :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem