Komentowana treść: MorphOS ma Flasha?
[#1] Re: MorphOS ma Flasha?
jes jes jes :)
[#2] Re: MorphOS ma Flasha?
Rzookol już wuchtę czasu temu pokazywał to na ircu :).
[#3] Re: MorphOS ma Flasha?
Ale tego nie pokazywał :)
http://fabportnawak.free.fr/swfdec-yahoo.png
[#4] Re: MorphOS ma Flasha?
Ja bym użył słowa wtyczka zamiast plugin czy plug-in.
[#5] Re: MorphOS ma Flasha?

@grxmrx, post #4

Da się zmienić
[#6] Re: MorphOS ma Flasha?

@Drako^lM, post #3

A ja jeszcze przypadkiem znalazłem te:

http://fabportnawak.free.fr/swfdec.png
http://fabportnawak.free.fr/swfdec2.png

Tyle, że to sam swfdec, nie jako wtyczka OWB..
[#7] Re: MorphOS ma Flasha?
Fab na prezydenta ;)
[#8] Re: MorphOS ma Flasha?
Hoho, to jeszcze z 10 lat i bedziecie potrzebowali AdBlocka

[#9] Re: MorphOS ma Flasha?

@_arti, post #8

Rozwiązanie typu Adblock już jest w OWB, jest też w Sputniku.
[#10] Re: MorphOS ma Flasha?

@grxmrx, post #9

A co np. blokuje?
[#11] Re: MorphOS ma Flasha?

@_arti, post #10

Blokowanie jest po adresach i wzorcach adresów.
[#12] Re: MorphOS ma Flasha?

@grxmrx, post #11

Ale Artiemu chodziło chyba o to co blokuje, a nie jak to robi.
[#13] Re: MorphOS ma Flasha?

@GumBoy, post #12

Przecież wystarczy blokować po adresie, prosta i skuteczna metoda blokowania wszystkiego co ma być, a nie będzie z uwagi na blokadę wczytane.
[#14] Re: MorphOS ma Flasha?

@grxmrx, post #13

Dalej się nie rozumiemy. Chodzi o to, co konkretnie blokuje. Czyli pop-up window na przykład itp.
[#15] Re: MorphOS ma Flasha?

@GumBoy, post #14

Adblock nie zajmuje się blokowaniem okienek pop-up (tym zajmuje się przeglądarka www), blokuje tylko adresy i wzorce adresów. Nie rozumiemy się, to prawda, ale nie wynika to bynajmniej z mojej niewiedzy w temacie. Dane jakie np. przeglądarka pobiera z sieci, obojętnie czy to tekst, obrazki czy cokolwiek są dostępne z konkretnych adresów, więc COKOLWIEK co pasuje do danego adresu lub jego wzorca jest blokowane przez taki filtr. Przejrzyj sobie dla przykładu pierwszą z brzegu listę dla adblocka, ot na przykład: http://adblocklist.org/adblock-pxf-polish.txt
[#16] Re: MorphOS ma Flasha?

@grxmrx, post #15

Co wcale nie przeklada sie na to, ze jest on aktualnie potrzebny na amigowym rynku przegladarek. O to mi chodzilo.
[#17] Re: MorphOS ma Flasha?

@_arti, post #16

jest potrzebny. blokuje pobieranie pierdyliona javaskryptow do reklam, ciasteczek czy innych 1x1gifow, powodujacych ze zamiast 50 kb strony sciagasz 500kb syfu. dodatkowo jesli to polska strona to wiekszosc jest z zolwich serwerow gemiusa. a tak wycinasz cholerstwo, sciagasz mniej, szybciej i bezpieczniej
[#18] Re: MorphOS ma Flasha?
Niesamowite :)
Jak wyjdzie, to powiem, że nie spodziewałem się, że doczekam pod Mosem działania takich rzeczy! ;)
[#19] Re: MorphOS ma Flasha?
Może by tak w 2010 wprowadzić nakaz używania fontów z antyaliasingiem? ;) Strasznie szpecą tego screena. ;)
[#20] Re: MorphOS ma Flasha?

@El Amigos, post #19

Amiga BitMap Font FTW!
[#21] Re: MorphOS ma Flasha?

@Korni, post #20

No chyba nie.
[#22] Re: MorphOS ma Flasha?

@_arti, post #16

To precyzuj wypowiedzi a nie próbuj wszczynać flame'a. To takie proste.
[#23] Re: MorphOS ma Flasha?
Pomimo wielokrotnie zasłyszanych głosów w stylu "po wuj mi flasz", ja się cieszę, że pod MOSem będzie można skorzystać z kolejnej usługi, co uczyni go bardziej funkcjonalnym. Krok do przodu kolejny i to się chwali. Jeśli nastąpi publiczny release, to jeden z dwóch największych (moim zdaniem) braków MOSowych przeglądarek WWW zniknie. Jeśli z prędkością oczywiście nie będzie.
[#24] Re: MorphOS ma Flasha?

@baderman, post #22

Ale malo zabawne ;)

[#25] Re: MorphOS ma Flasha?

@GumBoy, post #23

Bardzo słusznie. MOS powinien iść za postępem a nie postęp cofać się pod MOSA. Może komuś flash jest "po wuj" ale ja np chętnie skorzystam.
[#26] Re: MorphOS ma Flasha?

@_arti, post #24

Tja, za 10 lat ;), tak sie sklada ze flash na paroletnim pb ledwie pelza Panie Makowka, nie mowiac o tym ze Mplayer zarzyna kompa kilkakrotnie szybszego od pega 2 - OsX saks:P
[#27] Re: MorphOS ma Flasha?
Powiem Wam, że swego czasu korzystałem z swfdec pod linuksem. Program opinię ma dosyć kiepską. Jest powolny (nie, to nie kwestia tego, że tak działa wersja eksperymentalna pod OWB - ten program po prostu jest strasznie powolny) i tak naprawdę nie obsługuje lwiej części funkcjonalności wtyczki od Adobe.

Słowem - na moją głowę nic wielkiego się nie wydarzyło i obawiam się, że czeka Was kolejne rozczarowanie. :(
[#28] Re: MorphOS ma Flasha?

@Kokos, post #27

Już mniej więcej wiadomo dlaczego jest powolny. Fab zrobił profiling i wie co najbardziej go ześlimacza. A co do tego, że nie obsługuje... pewnie tak, ale lepszy rydz niż nic. W temacie obsługi CSS i nowoczesnego HTML-a też na początku mieliśmy nic, potem bardzo mizerne próby w IBrowse i Voyagerze, potem pozostawiającego nieco do życzenia, ale niezłego Sputnika, teraz mamy bardzo pod tym względem dobre OWB. Z czasem i dobrego Flasha się dorobimy.
[#29] Re: MorphOS ma Flasha?

@Grzegorz Kraszewski, post #28

Zgadzam się z przed mówcą.
[#30] Re: MorphOS ma Flasha?

@Grzegorz Kraszewski, post #28

Wiesz.. w dużej mierze będzie to zależało od tego co OWB i swfdec będą potrafiły jako takie... "My" możemy jedynie próbować optymalizować to, co będzie dane... (chyba że się mylę ;) )
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem