Komentowana treść: Guitar Hero na Amigę
[#1] Re: Guitar Hero na Amigę
Wiedzialem ze ze na amige mozna w dalszym ciagu powstawac fajne/dobre gry. Kontroler z filmiku to oryginalna gitara od "Guitar hero", teoretycznie skoro jest podlaczana przez zlacze usb to uzycie jej w w grze to tylko kwerstia sterownika, z drugiej strony super pomysl zeby uzyc tego urzadzenia na amidze :)
[#2] Re: Guitar Hero na Amigę
WOW! Szczena na podłodze. :D
[#3] Re: Guitar Hero na Amigę
Zawsze można zrobić też opcję dla ubogich i normalnie skorzystać z klawiatury.
[#4] Re: Guitar Hero na Amigę
no bez jaj bede uzywal swoich gitar od PS3 na Amisi ahahah
[#5] Re: Guitar Hero na Amigę
Normalnie prorok jakis czy co?
Niedawno jadac na AEM gadalem z Feiem na temat takiego pomyslu.
[#6] Re: Guitar Hero na Amigę

@Koyot1222, post #1

Mimo ze wole grac na prawdziwej gitarze podlaczonej do "pieca", to na takiej wirtualnej tez chetnie pogralbym. :)
[#7] Re: Guitar Hero na Amigę

@Phibrizzo, post #5

A ja ciągle zyczę amisystemom darmowego FoFa chociaż, bo na prawdziwe GH to liczyć raczej nie ma co.
[#8] Re: Guitar Hero na Amigę

@Koyot1222, post #1

Mimo ze wole grac na prawdziwej gitarze podlaczonej do "pieca", to na takiej wirtualnej tez chetnie pogralbym. :)
[#9] Re: Guitar Hero na Amigę

@Andrzej Drozd, post #8

ja "gram" na takiej i takiej :P Oczywiscie na elektryku nie idzie mi tak dobrze jak w GH
[#10] Re: Guitar Hero na Amigę

@PrzemasIII, post #9

A ja zapraszam odważnych do Guitar Hero: World Tour :)

Nawet na oficjalnego challenge'a.

PSN ID: GumBoy1979

PS. Emo z Tokio Hotel nie gramy :)

Ostatnia edycja: 21.07.09 20:00:43
[#11] Re: Guitar Hero na Amigę
KLIK - jak można na C64 to i na Amidze da radę :)

A interfejs też jest gotowy : KLIK

Ostatnia edycja: 21.07.09 22:11:42
[#12] Re: Guitar Hero na Amigę

@GumBoy, post #10

A ja zapraszam na prawdziwe jam session, wszystkie instrumenty dozwolone. Niestety plastikowe atrapy wielkich twardzieli na niewiele się zdadzą. ;)

PSN ID: lol

PS. Gramy co chcemy. :]
[#13] Re: Guitar Hero na Amigę

@Kokos, post #12

heh ciesze sie z pomyslu i wykonania ...
ale jakos ta gra dla malych chlopcow nigdy mnie nie pociagala :D
[#14] Re: Guitar Hero na Amigę

@gorzyga, post #11

Dzieki za linka tego interfejsu !! Tego mi bylo trzeba !!A tak miedzy nami jak ci sie udalo to dorwac?? Wpisales w Google interfejs for Amiga czy jak???
[#15] Re: Guitar Hero na Amigę

@HOŁDYS, post #13

Rzeczywiście bardzo fajnie, że coś takiego powstaje również na Ami-maszyny.

Ale ja też nie bardzo rozumiem szał muzycznych gier w ostatnich latach. Mnie też to nie bardzo ciągnie (chociaż w Saturday Night Forever często gram na iPhone3G). Jednak przyznać trzeba, że gry te zrobiły w ostatnich czasach niesamowitą karierę. Dzisiaj to zespoły się starają o to żeby ich utwory były umieszczone w tego typu grach, a jeszcze niedawno było dokładnie odwrotnie. No ale to było do przewidzenia. Ludzie kochają śpiewać i tańczyć. Zwłaszcza ci, którzy nie potrafią (patrz wszystkie programy typu "Idol", "You can dance", "Jak oni śpiewają", "Gwiazdy tańczą na lodzie" i dowolne wesele). :) Pomysł z taką gitarką jest prostacki, a jednak ciężko było na niego wpaść. :)
[#16] Re: Guitar Hero na Amigę

@Baru, post #14

W którymś z filmów na YouTube pokazującym Guitar Hero na C64 był link do strony autora, a on także sprzedaje te interfejsy.
[#17] Re: Guitar Hero na Amigę
dla takich wiadomości warto wstawać rano do pracy :) szok, jeśli to się uda to nawet jeśli nie jestem fanem tego typu zabawy to i tak jest to wspaniałe info dodatkowo, że posiadam sprzęt retro na którym to może działać.
[#18] Re: Guitar Hero na Amigę

@MDW, post #15

Ale ja też nie bardzo rozumiem szał muzycznych gier w ostatnich latach.


Kto nie grał, ten nie zrozumie. Też mnie to smieszyło zawsze. Do czasu jak obadałem darmowe Frets on Fire, które delikatnie mówiąc jest marną namiastką prawdziwego Guitar Hero.

No ale to było do przewidzenia. Ludzie kochają śpiewać i tańczyć. Zwłaszcza ci, którzy nie potrafią


Rozumiem, że zapomniałeś dodać tych co grać na wieśle nie potrafią. Aczkolwiek ja swoich kilka lat spędziłem przy tym instrumencie (ba, nawet banda się miało), a mimo to nie przeszkadza mi to w czerpaniu przyjemności z GH. Zwłaszcza w trybie współzawodnictwa. Kto nie grał, ten nie wie.
[#19] Re: Guitar Hero na Amigę

@GumBoy, post #18

Na pewno masz rację. Sam się zdziwiłem, że taka namiastka tego typu gier jak Saturday Night Forever potrafiła mnie przyciągnąć na tak długo. :) Kiedyś chętnie bym spróbował Guitar Hero (albo konkurencji) ale nie znam nikogo kto miałby do tego sprzęt.
[#20] Re: Guitar Hero na Amigę

@MDW, post #19

Sam się zdziwiłem, że taka namiastka tego typu gier jak Saturday Night Forever potrafiła mnie przyciągnąć na tak długo.


Wiem jak to jest. Siadam na jeden kawałek, bo czekam np. aż się płytka wypali, a później niespodziewanie 3 godziny mija.

Kiedyś chętnie bym spróbował Guitar Hero (albo konkurencji) ale nie znam nikogo kto miałby do tego sprzęt.


No, sprzęt do najtańszych nie należy. Chyba, że jakimiś starymi kontrolerami się posiłkować będziesz, albo nieoficjalnymi z jakiejś np. Manty ;)

Zawsze możesz spróbować Frets on Fire na klawiaturze.
[#21] Re: Guitar Hero na Amigę
Grunt to dobry pomysl ;) Taka gra w latach 90 gdy amiga byla u szczytu, z plastikowa gitarka made in china przy okazji jako donglem zabezpieczajacym przed piratami zrobila by niezla kariere i kase. A kotleta takiego mozna odgrzewac latami, Guitar Hero, Rockband z perkusjami i innymi duperelami! ;) Takie nietypowe manipulatory zamiast linii pc by commodore i bylo by inaczej ;)
[#22] Re: Guitar Hero na Amigę

@MDW, post #15

Po prostu masa dobrej zabawy. :) Sam grałem z tego typu gier tylko w Donkey Konga na NGC. I była z tym kupa śmiechu.
[#23] Re: Guitar Hero na Amigę

@GumBoy, post #18

Ja z przyjaciolmi czasami zasiadamy przy GH w piatek wieczorem i konczymy o 11 przed poludniem (oczywiscie trzeba sie odpowiednio wyposazyc :P), nie wiezylem w moc takich gierek dopoki sam nie wzialem do reki kontrolera :) . Zeby poczuc cala moc gry nalezy zaopatrzyc sie w dobre glosniki .
[#24] Re: Guitar Hero na Amigę

@PrzemasIII, post #23

Zeby poczuc cala moc gry nalezy zaopatrzyc sie w dobre glosniki .


Głośniki, jak głośniki, ale setlista konkretna musi być.
[#25] Re: Guitar Hero na Amigę

@MDW, post #19

dobrze widze, ze to saturday night fever to kopia elite beat agents?
[#26] Re: Guitar Hero na Amigę

@quaint, post #25

Nigdy nie słyszałem o Elite Beat Agents więc nie wiem. :) Jednak Saturday Night Forever firmuje Paramount Picture więc raczej prawne aspekty muszą być dograne. Chociaż fakt jest, że z polskiego AppStore SNF zostało zdjęte. Nie wiem dlaczego. Na amerykańskim jest.
[#27] Re: Guitar Hero na Amigę

@MDW, post #26

Firmuje jedynie licencją jedynie na tytuł zapewne.
[#28] Re: Guitar Hero na Amigę

@MDW, post #26

Nigdy nie słyszałem o Elite Beat Agents więc nie wiem

Jedna z najlepszych gier muzyczno-rytmicznych, jednak na NDS'a więc pewnie dlatego nie słyszałeś :)

Swoją drogą bardzo czekam na premierę Tracker Hero, w komentarzu do filmu na YT autor odpisał że pojawi się w tym roku...
[#29] Re: Guitar Hero na Amigę
Tak patrzę na Guitar Hero i z czymś mi się skojarzyło. Takie lecące nutki przypominają mi trackera. Tak sobie pomyślałem, że skoro już powstaje nowy amigowy tracker (DigiBoosterPro 3) to może by wprowadzić mu jakąś komendę do tracków, którą potem dałoby się wykorzystać właśnie w tego typu grach. :) Autor muzyki od razu mógłby zrobić w swoim module akcenty do gry. A może to już teraz można zrobić używając jakiejś komendy i przy odtwarzaniu interpretując ją odpowiednio. Chociaż nie wiem czy nie lepszy byłby jakiś mp3 z jakimś dodatkowym plikiem definiującym te czasy występowania tych kółeczek. Potem trzeba byłoby tylko zrobić taką grę. W sumie nic trudnego jeżeli to ma działać na klawiaturze. :) Mam oczywiście na myśli normalne Amigi (AmigaOS4, MorphOS). :)
[#30] Re: Guitar Hero na Amigę

@MDW, post #29

Na podobnej zasadzie działa właśnie Frets on Fire. Plik ogg zawierający muzykę, plik *.ini zawierający informację o "kółeczkach". W momencie złego naciśnięcia kółeczka następuje dźwięk "rzępolenia" i wyciszenie utworku. Czasem jest też kilka plików ogg (jeden zawierający podkład, inny wokal itp.) Stąd też taka popularność FoF - możliwość wrzucania "własnych" tracków . Dodatkowo wszelkie tła i kółeczka to zwykłe *.PNG dzięki czemu powstają różne mody.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem