Komentowana treść: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA
[#1] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA
OK ok, racja
[#2] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA
Fajnie OK Pewnie w grę będzie wchodzić tylko zakup wysyłkowy ?

A jaki tytuł ? Może "Polski Periodyk Amigowy" :)

Ostatnia edycja: 26.08.09 19:11:15
[#3] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA
Coś mi się zdaje, że jak pismo ruszy, to na PPA przestaną pojawiać się nowe artykuły, ewentualnie pojawią się te najsłabsze, odrzucone przez redakcję pisma.
[#4] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA
Hej, fajnie że pisemko nabiera rumieńców! Życzymy powodzenia. A czy możecie choć trochę zdradzić jakie artykuły będą w pierwszym numerze?
[#5] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA
Na rok po wydaniu numeru planowane jest opublikowanie zgromadzonych w nim artykułów na łamach portalu PPA.
Nie za dłuuuuuugo?
[#6] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@PopoCop, post #3

Pismo będzie co najmniej "półrocznikiem". Nie obawiaj się jednak, że artykułów na portalu będzie mniej.
[#7] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Minniat, post #4

Nie możemy, bo jeszcze żadnego nie dostaliśmy. Ta informacja to niejako przypomnienie, że za miesiąc mija termin nadsyłania artykułów, do których wielu się zadeklarowało. Jeżeli nie będzie artykułów, nie będzie pisma.
[#8] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@11MASTEr, post #5

W cyklu magazynu półrocznego to za długo?
[#9] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@TomcioPaluszek, post #2

Papierowe Pisemko Amigowe
Popularne Pisemko Amigowe
Popłuczyny Po Amidze
Pismo Pisane Amatorsko
Piwo Panienki Amiga

;)
[#10] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Valwit, post #9

Mam pewną myśl, ktróra chodzi mi po głowie od pewnego czasu a dotyczy drukowanego pisma. Nie chciałbym jej jednak upubliczniać. Do kogo mam się zwrócić, żeby omówić sprawę? Chodzi mi o audiencję prywatną....
[#11] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Zbysiuk, post #10

Adres redakcyjny jest z lewej strony, w jednym z boksów.
[#12] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA
Popieram tą inicjatywę OK
[#13] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Arbuz, post #12

o zainspirowales mnie:

Popieram Prawdziwą Amigę
Pismo Prawdziwych Amigowców (mozna w przyszlosci partie zrobic ;)
[#14] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Valwit, post #13

Myślę, że gdyby kilku z nas dostało się do parlamentu, możnaby "przpchnąć" kilka spraw dotyczących amigi. Jednocześnie pismo stałoby się oficjalnym periodykiem takiej partii :)
[#15] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Zbysiuk, post #14

no prosze nawet nie wiedzialem ze takowe sprawy sa :D swietny material na artka moim zdaniem

Ostatnia edycja: 26.08.09 21:18:58
[#16] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Valwit, post #15

Pierwszy z brzegu pomysł - zwolnić z podatku VAT programy pisane dla MOSa a firmą mającym w swoim dorobku takowe podwyższyć kwotę wolną od podatku dochodowego :)

A tak poważnie to całe przedsięwziecie (pismo) wydaje mi się jak najbardziej uzasadnione. Różne grupy hobbystyczne (często bardzo egzotyczne) mają wlasne periodyki a my nie.
[#17] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Zbysiuk, post #16

Pismo bez artykułów nie jest pismem. Doceniamy Wasze słowa poparcia, lecz naprawdę oczekujemy na spore wsparcie z Waszej strony.
[#18] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA
Nie no....
...Czytając tę wiadomość dostałem skrzydełek :) Jak dla mnie bomba - papierowe pisemko!!!! Miodzio! Do dziś rozpaczam po "upadku" TA po polsku... Ogólnie pisemek dostępnych na papierze jest niewiele a chciałoby się poczytać wersję papierową w naszym ojczystym języku, oj, chciałoby się... Gratuluję pomysłu i życzę wytrwałości. Ze swojej strony bardzo chciałbym dopomóc jednakże nie bardzo wiem jak. To, że artki można pisać to wiem. Potrzebowałbym jakiegoś ciekawego temaciku to bym coś skrobnął - może ktoś podeśle mi parę pomysłów? Samemu to jakoś kurczę nic wymyślić nie mogę, takie jakieś zaćmienie.... W każdym razie chętnie pomogę w jakikolwiek sposób, finansowo troszkę również jak trzeba. Szkoda też, że termin upływa za miesiąc, troszkę szybko.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich a inicjatorom pomysłu życzę 50 tys. nakładu minimum :)
[#19] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@c3h6, post #18

Ciekawe tematy?

- Recenzja MorphOS-a 2.3
- Recenzja AmigaOS 4.1
- Recenzja AROS-a w obecnym stadium (np. pod kątem stosu USB)
- Recenzja dowolnego programu (najlepiej dla OS4 lub MOS-a, lecz dla OS 3.x też będzie OK: SRec, Battle for Wesnoth, SabreMSN, OWB, NetSurf, WookieChat, BOH, DvPlayer, WarpView, MPlayer)
- Wrażenia z użytkowania SAM440ep + instalacja systemu
- Jakaś publicystyka, która może rozpocząć kolejne artykuły.
- Szkółka FFMpeg

Tematów jest cała masa. Mogę wyliczać w nieskończoność.
[#20] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Valwit, post #9

Po Pierwsze AMIGA!
[#21] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@mailman, post #19

Kącik gier też wchodzi w grę ?
[#22] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@mailman, post #19

...no tak, tematy z pewnością bardzo interesujące. Jednakże z tego co zwróciłem uwagę to głownie dotyczące OS4 i MOS-a. Tu niestety nie bardzo pomogę z prostej przyczyny - nie posiadam takowego sprzętu a OS4 na moim classicu działa troszkę nie halo.... niestety... Zaciekawił mnie temat AROS-a natomiast, kiedys go przez chwile używałem i sam jestem ciekawy co się zmieniło. O ile ISO które właśnie ściągam jest tym ostatnim (pobieram ze strony projektu, iso ma wersję 08.05.2008) to chętnie bym się podjął recenzji, nie tyko pod kątem stosu USB, ale i całości. Temat mógłby być ciekawy bo testowałbym na kilku różnych komputerkach - typowym laptopie PC, iMac-u z Intelem i malutkim MSI Wind... Mailmana proszę o kontakt na email, możemy dograć resztę o ile jest zapotrzebowanie na taki temat.
Pozdrowka
MS
[#23] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA
Może trza dać znać chłopakom z eXeca.Może sam Kokuś coś by napisał.


Aua...dobra,nie bijcie już :D
[#24] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@waldiamiga, post #23

Szczerze to dobrze się czytało jego arty w MA ale teraz jest tak zaślepiony nienawiścią do wszystkiego co jest spod znaku motyla że chyba by nie przełknął obecności artów o AOS gdzieś obok artów o przebrzydłym MOSie
[#25] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@waldiamiga, post #23

Ja się nadaję wyłącznie do tłumaczenia, najlepiej z niemieckiego - pisałem już o tym ,ale powtórzę - jeżeli potrzeba - wiecie gdzie mnie szukać :)
[#26] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@mailman, post #19

z tego co proponujesz to moge napisac cos o ffmpeg, choc uzywam na linuksie i windzie, ale sorry, nie ma szans do 30.9. za duzo roboty.

ps: i tak napisze, niezaleznie czy ktos inny tez czy nie :) najwyzej bedzie na www, zmarnowac sie nie zmarnuje,

Ostatnia edycja: 27.08.09 00:14:13
[#27] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Zbysiuk, post #14

"Jednocześnie pismo stałoby się oficjalnym periodykiem takiej partii."

Wówczas byłoby finansowane z pieniędzy partyjnych, czyli pieniędzy wszystkich Polaków płacących podatki. Cała Polska dołożyłaby się do naszego "Świerszczyka".

A tak na serio to ja bym może coś tam nastukał pomimo ciągłego braku czasu. W końcu codziennie 2 godziny spędzam w autobusie/tramwaju gdzie mógłbym pisać, a w domu tylko uzupełnić elementy wymagające konfrontacji z jakimś np. softem. Problem tylko w tym, że w żadnym temacie nie czuję się aż tak mocny żeby coś napisać.
[#28] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Hubez, post #21

Kącik gier też wchodzi w grę ?

Też, ale raczej "nowych". Nie twierdzimy jednak kategorycznie, że do działu "Retro" jakieś recenzje klasycznych, amigowych hitów by nie trafiły. Nie nastawiałbym się jednak, że są one priorytetem.
[#29] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@c3h6, post #22

...no tak, tematy z pewnością bardzo interesujące. Jednakże z tego co zwróciłem uwagę to głownie dotyczące OS4 i MOS-a.

Głównie, ale nie wyłącznie. Recenzja WookieChat, SabreMSN, szkółka FFMpeg - to są rzeczy, które działają na klasyku. Poza tym jest również masa innych tematów, które klasykowcy mogą opisywać. Nie chcemy niczego narzucać i dlatego dajemy wolną rękę w doborze tematów. Prosimy jednak najpierw skonsultować je z nami, czy ktoś już sobie tego nie zarezerwował.

Zaciekawił mnie temat AROS-a natomiast, kiedys go przez chwile używałem i sam jestem ciekawy co się zmieniło. O ile ISO które właśnie ściągam jest tym ostatnim (pobieram ze strony projektu, iso ma wersję 08.05.200 to chętnie bym się podjął recenzji, nie tyko pod kątem stosu USB, ale i całości.

Nie ma problemu jeżeli test rozszerzysz i nie będziesz się ograniczał tylko stosem USB. Ta wymieniona przeze mnie lista do jedynie na szybko podanych kilka przykładów.

Mailmana proszę o kontakt na email, możemy dograć resztę o ile jest zapotrzebowanie na taki temat.

Wyślij mi maila, a wieczorem odpiszę.
[#30] Re: Papierowe czasopismo spod szyldu PPA

@Valwit, post #26

z tego co proponujesz to moge napisac cos o ffmpeg, choc uzywam na linuksie i windzie, ale sorry, nie ma szans do 30.9. za duzo roboty.

Możesz zrobić szkółkę w odcinkach. Wówczas termin dla artykułu "Wstęp", czyli proces instalacji i podstawowych komend masz do 30 września, ale ciąg dalszy nawet do marca 2010. Równie dobrze możesz się z artykułem załapać do numeru drugiego (o ile pierwszy dojdzie do skutku) lub jak sam wspomniałeś, na WWW.

Poza tym byłeś świadomy tego terminu. W tym wątku padła ta data (nawet wytłuszczona - komentarz 71), a ty brałeś udział w tej dyskusji. Nie rozumiem więc skąd to zaskoczenie. Ta wiadomość to jedynie przypomnienie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem