Komentowana treść: Pismo spod szyldu PPA - ankieta
[#1] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta
Tego... Może by tak zamknąć wątek na forum (czy coś), bo ludzie nadal podają propozycje tytułów... :D

Ostatnia edycja: 10.09.09 13:50:48
[#2] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta
Ja jestem za tym żeby w tytule byłe literki PPA, a co by nie, więc wybrałem Polskie Pismo Amigowe
[#3] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Shoonay, post #2

Ja zagłosowałem na "Po Prostu Amiga" - skrót PPA jest, a nazwa brzmi krótko, zwięźle i na temat! W ogóle podpisuję się pod tą inicjatywą czterema łapami.. Gdybym tylko dysponował wolnym czasem, chętnie stałbym się współtwórcą...
[#4] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@skipp, post #3

Polskie Pismo Amigowe brzmi troche jak tytuł z PRLu. Powinna być jakaś gra słów, liter, krótko i chwytliwie.

Równie dobrze może być samo Amiga. Wszak oryginalu juz nikt nie wydaje od dawna wiec moze z prawem do takiej nazwy nie bylo by klopotu.
[#5] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta
Brakuje opcji "Nie wam moge pomoc, jestem koniem... i chce tylko zobaczyc wyniki". Zadna z proponowanych nazw mi sie nie podoba. "Magazyn Amiga", tylko ;)

[#6] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Duracel, post #4

Duracel : "Polskie Pismo Amigowe brzmi troche jak tytuł z PRLu. Powinna być jakaś gra słów, liter, krótko i chwytliwie.

Równie dobrze może być samo Amiga. Wszak oryginalu juz nikt nie wydaje od dawna wiec moze z prawem do takiej nazwy nie bylo by klopotu."

Zgadzam się z tobą , ale w tej gazecie mają się pojawiać różne tematy nawet nie związane z Amigą .

Więc co ma piernik do wiatraka . .

Moja propozycja jest taka , aby dodać " + " plusik na końcu tytułu .
do nazwy gazety , świadczyć to by miało o otwartości gazety coś w rodzaju " LINUX + "
pozdrawiam
[#7] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@_arti, post #5

Brakuje opcji "Nie wam moge pomoc, jestem koniem... i chce tylko zobaczyc wyniki". Zadna z proponowanych nazw mi sie nie podoba. "Magazyn Amiga", tylko

Przecież jest opcja "Pokaż wyniki" (pod przyciskiem "Głosuj"). Nie trzeba oddawać głosu.
[#8] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@mailman, post #7

Oj wiem. To byl zarcik tylko.
[#9] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Piotr Myszkowski, post #6

amiga+? bylo juz, w .de :)
[#10] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Valwit, post #9

amiga+? bylo juz, w .de

Ba, nawet amiga- było już i to nawet w .pl...
[#11] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Grzegorz Kraszewski, post #10

A dokładniej rzecz ujmując "Amiga Minus" - bardzo źle mi się to kojarzyło. Ted, why?
[#12] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Duracel, post #4

A Polski Portal Amigowy nie brzmi jak z PRLu?
[#13] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@GumBoy, post #12

A ja zawsze myślałem, że to Podziemny Portal Amigowy ;) ( Smiech ) nie no, żartuję, ale myślę że obie nazwy nie brzmią jak z PRL-u, myślę sobie po prostu, że trzeba w końcu zacząć ten magazyn robić :]
[#14] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@GumBoy, post #12

A poza tym blisko już do korporacji.

Następnie można dać wiele produktów ppa
Np
Polska Prezerwatywa Amigowa
Polskie Pogotowie Alkoholowe
Papierosy Amigowe

Wszystko pod szyldem ppa.

Ostatnia edycja: 11.09.09 11:10:38
[#15] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@MisOr, post #14

Przegląd Piosenki Aktorskiej
[#16] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta
Ciekawe, czy w sprawie ceny pisma też będzie ankieta...
[#17] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@PopoCop, post #16

A to za pismo trza będzie płacić? ;)
[#18] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@PopoCop, post #16

Cena wynika z kosztów druku i dystrybucji. Ankiety nie będzie.
[#19] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta
"PPApierówka" - był Kebab, który był fajną gazetką, to może trzymajmy się jadła ;)

Ostatnia edycja: 11.09.09 16:44:05
[#20] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta
A będzie może konkurs na zaprojektowanie logo? Bo taki skrót PPA na okładce (o ile wygra "Polskie Pismo Amigowe") może być niezrozumiały dla osób niewtajemniczonych, a chyba znajdą się Amigowcy niezwiązani z PPA, którzy kupią pismo.

Ostatnia edycja: 11.09.09 17:10:22
[#21] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Minniat, post #20

Nie wiem dlaczego tylu mądrych ludzi głosuje tak głupio? Powinno być krótko, rzeczowo i na temat, tak? Czyli 'AmigaPL'. :)
[#22] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Cena, jak to zwykle u nas bywa zostanie celowo zawyżona tak, aby wierchuszka mogła się obłowić.
[#23] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Zbysiuk, post #22


Mam nadzieję, że to tylko debilny żart był...
[#24] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta
Polskie Pismo Amigowe - nazwa dokladnie oddaje papierowa wersje PPA.
[#25] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@GumBoy, post #12

A Polski Portal Amigowy nie brzmi jak z PRLu?

Ja tam nie widze octu w newsach, tylko pelny asortyment. Ba! Nawet ten z Baltony i Pewexu. ;)
[#26] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Andrzej Drozd, post #25

Proponuje zrobić drugą turę.
[#27] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Zbysiuk, post #22

Cena, jak to zwykle u nas bywa zostanie celowo zawyżona tak, aby wierchuszka mogła się obłowić.

Kto konkretnie miałby się niby obłowić? Redakcja PPA?
[#28] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@pampers, post #26

Mozna, jezeli wygrana nazwa zdobedzie mniej niz 51%.
Ale w drugiej turze i tak powinny brac udzial tylko dwie pierwsze, zwyciezkie nazwy. :)
[#29] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Andrzej Drozd, post #25

Wpiszecie sobie PPA w google i Wam wyjdzie zaraz za Polskim Portalem Amigowym: Przegląd Piosenki Aktorskiej.
[#30] Re: Pismo spod szyldu PPA - ankieta

@Andrzej Drozd, post #25

Nie mówię, że brzmi, tylko się pytam tych co uważają, że Polskie Pismo Amigowe trąci PRLem. Dziwi mnie po prostu, że "pismo" im trąci, a "portal" nie.

Jakby mi się Polski Portal Amigowy nie podobał, to bym nie forsował w wielu bojach z SirLeo (ostatecznie wygranych) tej nazwy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem