Komentowana treść: DigiBooster 3 - raport z postępów
[#1] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów
Czekam, czekam OK

Pozdrawiam

Azzorek
[#2] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów

@Azzorek, post #1

Trochę ten raport nieaktualny już... Prawdopodobnie na Pianeta Amiga będzie pokaz wersji beta 6 (news opisuje betę 5), a na AmiParty w Chełmie pokażę pewnie 7 albo 8...
[#3] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów
Sampel a instrument - sa to dwa rozne pojecie, ktore nie maja ze soba kompletnie nic wspolnego ( wykluczajac sytuacje, kiedy "surowa" probke w jakim kolwiek formacie ( ktory jest obslugiwnay przez dany program ) zapiszemy jako instrument bez zadnych dodatkowych "funckji" ktory oferuje format-instrument tego programu ( np. modulacje, obwiednie, przypisywanie roznych sampli roznym nutom , roznego rodzaju filtry itd... )

Generalnie...
- sampel - surowa probka np. w formatach wspomnianych w news'ie
- instrument - ten sam sampel/sample zapisane w jednym pliku w danym formacie programu (np. *.XRNI) z dodatkowymi funkcjami ( petle, obwiednie, modulacja, filtry... )

Nie moge sie juz doczekac Digżeslawa III
[#4] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów

@cactoos, post #3

Wszystko się zgadza, tylko że DigiBooster oferował tylko jeden rodzaj instrumentów - bazowane na samplach. W tej chwili to co różni sampel od instrumentu to: obwiednie (głośność i panning) oraz pętla. Do tego później mogą dojść inne dane. Wszystkie wymienione formaty sampli mają budowę chunkową, w związku z tym zamiast tworzyć jakiś nowy format, planuję zdefiniować chunk, w którym DB3 będzie sobie trzymał te wszystkie dodatkowe dane (najpierw zobaczę co DB2 ma w tym temacie do zaproponowania, widziałem dodatkowy chunk w zapisywanych przez niego instrumentach). Zaletą rozwiązania jest to, że wtedy w dalszym ciągu inne programy będą rozpoznawać ten plik jako zwykły sampel.
[#5] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów
Jak patrzę na nowego DigiBoostera to żałuję, że nie zajmuję się (nie potrafię) robieniem muzyki. Chętnie bym go poużywał ale już sobie wyobrażam co by z tego wyszło. :D
[#6] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów

@MDW, post #5

Nieważne co by z tego wyszło, ważne, że kupiłbyś program .
[#7] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów

@Azzorek, post #1

Mam nadzieje ze program bedzie obslugiwal .sf2 czyli popularne
soundfonty i bedzie mial wbudowana synteze dzwiekow starych syntezatorow tb303 tb404 podstawa plus efekty,filtry,dsp,porzadny
mixer i recorder (mam gitare) plus MIDI(mam syntyzator i sequenser).Wzorem jest tu moim m zdaniem tzw.tracker drugiej generacji JascolaBuzz(freeware) czyli wlasciwie male studio muzyczne.:

[#8] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów

@Jupiler, post #7

Wwszystkie te rzeczy będą w późniejszych wersjach, o ile oczywiście 3.0 jako tako się sprzeda. Na razie są bardziej podstawowe rzeczy do zrobienia.
[#9] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów
Jak widzę to oczekiwanie będzie nagrodzone w postaci DigiBostera :)
[#10] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów

@cactoos, post #3

Hello Cacti!

Ciekawe co się stanie jak DB3 trafi na WAV z nagłówkiem zawierającym informację, ze zapis fali skompresowany jest w MP3 :)

Za niedługo jadę na wątrobowy meeting z TAPem :) Chętnie mu opowiem o postępach nad nowym DB.

Ostatnia edycja: 30.09.09 00:37:07
[#11] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów

@magiel, post #10

Ciekawe co się stanie jak DB3 trafi na WAV z nagłówkiem zawierającym informację, ze zapis fali skompresowany jest w MP3

Na MorphOS-ie załaduje. Na pozostałych systemach wyświetli komunikat, że ten podformat WAVE nie jest obsługiwany.
[#12] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Zawodowo :) Tego się nie spodziewałem, dlatego dziś stawiam piwo! Oczywiście chętnie zostanę beta-testerem :)
[#13] Re: DigiBooster 3 - raport z postępów

@magiel, post #12

Zainteresowanych rozwojem DigiBoostera 3 zachęcam do zaglądania na mojego Twittera.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem