Komentowana treść: Projekt Timberwolf nabiera tempa
[#1] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa
A na sąsiednim portalu można podziwiać nowe logo tej przeglądarki (jako że nazywa się Timberwolf jest to wilk, który otacza Boinga z konturami świata). Mi się bardzo podoba. Jest to rezultat prac ludzi z AW.net i Execa.
[#2] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Minniat, post #1

Oficjalne logo, czy proponowane przez użytkowników?
[#3] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@GumBoy, post #2

Oficjalnie zaproponowane przez użytkowników. :)
[#4] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa
wygląda obiecująco
[#5] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa
szkoda ze kilka lat za pozno, ale zawsze to cos.
[#6] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Minniat, post #1

Ciekawe ile osób zdaje sobie sprawę z tego że firefox (czyli niby ognisty lis), to nie jest żaden lis tylko to jest nazwa pandy małej (Red Panda), która po prostu z wyglądu przypomina lisa.

http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Panda

http://pl.wikipedia.org/wiki/Panda_ma%C5%82a

... dlatego jak ktoś oglądał Kung Fu Pandę to zauważy że występują tam dwie pandy ... duża panda Po oraz Shifu który jest właśnie pandą małą :)
[#7] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Rafael/ARMO, post #6

Panda, wilk, niech nawet będzie wielbłąd, żubr za rogiem czy kretołak ;) jeśli będzie to taki sam program, tyle że inaczej nazwany (a może nazwa ma znaczenie? hmm, można wpaść w pewną pułapkę :), a dostępny na AmigaOS.
[#8] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@grxmrx, post #7

Właśnie chciałem zapytać o to. Morphosa niektórzy nie pozwalają nazywać Amigowym systemem natomiast jakąś nową przeglądarkę nazywają Firefoxem. Co o tym sądzicie?
[#9] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Rafael/ARMO, post #6

w zoo nawet mamy taka przegladarke :)

Santon: uwazam ze jest to skandal. i powinna byc conajmniej jedna komisja sledcza
[#10] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Santon, post #8

Ja sądzę, że tam gdzie napisano, że "FireFox na Amigę!" wszystko się może zdarzyć, a ludziom którzy próbują coś zmienić wmawia się że nie mają pojęcia o niczym
bo są niebieskimi potworami

Sparafrazuję pewien cytat człowieka który wie wszystko o wszystkim, o angielskim pewnie też:

There is full of lies about AmigaOS in the press.

Anyway, z jedenej strony się bardzo cieszę, że postęp prac nad Timberwolfem postępuje tak szybko z drugiej strony, taki kwas... wprowadzający celowo w błąd, bo przecież bez hasła sloganu nic się w dzisiejszym świecie nie zdziała
[#11] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Santon, post #8

To nie jest jakaś nowa przeglądarka, tylko port open-sourcowej przeglądarki o nazwie Firefox.
[#12] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@grxmrx, post #7

Panda, wilk, niech nawet będzie wielbłąd, żubr za rogiem czy kretołak


Albo owca :)
[#13] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Santon, post #8

Timberwolf is the project name of the AmigaOS port of the Firefox web browser (for legal reasons it cannot be called Firefox).
[#14] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Minniat, post #11

Bluźnierca ! ;) Poczytaj lepiej watki na ten temat na sąsiednim/czerwonym portalu, a wtedy zrozumiesz-tzn przyjmiesz do wiadomości, dlaczego :)
PS
Normalnie stał się cud chyba. Już nie będzie Firefoxa na Amigę. Wchodzę na tamtą stronę a tam CUD!!! ;)

Ostatnia edycja: 08.11.09 15:57:04

Ostatnia edycja: 08.11.09 15:58:23
[#15] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa
Ja mam takie pytanie. Jak to jest z jakimiś prawami do nazwy i loga. Portuje się FireFox-a i port ma nadaną zupełnie inną nazwę i inne logo. To tak można? Każdy może sobie wziąć jakieś opensource, przeportować na jakąś platformę i przedstawiać taki projekt pod włąsną nazwą i z własnym logiem?
[#16] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@MDW, post #15

z tego co wiem to tego wymaga licencja mozilli.
[#17] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@MDW, post #15

Jeśli taki projekt open-source jest na licencji GPL to chyba tak można. Programiści udostępniając program jako open-source na licencji GPL raczej muszą się liczyć z tym, że kod lub jego część może zostać wykorzystana w innych programach. Problemy mogą sie pojawić tylko wtedy gdy chcemy napisać na podstawie takiego kodu źródłowego produkt komercyjny.
[#18] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@MDW, post #15

Odpowiedź znajdziesz np. tutaj: http://www.mozilla.org/foundation/trademarks/policy.html (opis pod "Modifications").
[#19] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Minniat, post #17

Mowa o Mozilla Firefox, a ten nie jest na licencji GPL tylko na MPL - http://www.mozilla.org/MPL/
[#20] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@grxmrx, post #18

Hmm. Z tego opisu wynika, że twórcy Timberwolfa będą musieli mieć pisemną zgodę na wykorzystanie silnika Mozilla Firefox w swojej przeglądarce. Oprócz tego zmiana nazwy jest koniecznością (by nie mylić jej z oryginałem).
[#21] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa
Prawdopodobnie Mozilli Group chodzi o to ze bracia dostana kase za wykonane dzielo (symboliczne oczywiscie, ale kase) a Firefox chyba jest za free i mozilla group dostaje kase z czego innego. Z reszta nie wiem jakie maja finansowanie.
[#22] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@MaveRick, post #21

po co wymyslasz takie brednie? masz co najmniej 2 linki powyzej z wyjasnieniem czmu musza uzyc innej nazwy, chwila googlania i masz powody dlaczego w debianie jest iceweasel a nie firefox, ale nie, lepiej wyssac z palaca jakies brednie, dopisac "prawdopodobnie" i dalej na forum. tylko ze ci sie ppa z onetem i gazeta.pl pomylilo.


Ostatnia edycja: 08.11.09 19:30:29
[#23] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa
Nie zebym byl dociekliwy, ale kompletnie nie rozumiem powodu zlosliwosci w niektorych notkach powyzej. Sztuka dla sztuki? Bez przesady...
Co do ff - jesli bedzie to w pelni funkcjonalna przegladarka, bez zadnego "ale" , to rzeczywiscie bedzie to olbrzymi magnes dla systemu, ktory zacznie w koncu nadawac sie do "standalone" uzytku nie tylko dla hobbystow. Moze OWB taki jest, ale ff to marka, nazwa ktora wielu przekona... jeszcze flash, pakiety open office.. co tam jeszcze ;) Sprzet!

Ostatnia edycja: 08.11.09 20:50:38
[#24] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@pawelini, post #23

Tak, FF to marka, ale:

- Debian ma Iceweasel
- OS4 będzie miał Timberwolf

Oba to zero skojarzeń z FF i żaden z nich magnes.

Ostatnia edycja: 08.11.09 21:15:34
[#25] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@lord_spider, post #24

Pewnie wszędzie gdzie będzie wzmianka o Timberwolf to napiszą, że jest to port Firefox, a jeśli to jak ktoś zobaczy zrzut ekranu to pozna od razu, że jest to Firefox.
[#26] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@pawelini, post #23

Pawelini: chyba się trochę rozpędziłeś. Wydawać 700 euro na sprzęt niskiej klasy bo będzie na nim chodził port FireFoxa? Hmmm...
[#27] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@pampers, post #26

No magnesem z roznych pobudek jeszcze jest amigowy oes. Bez przegladarki niefunkcjonalny jednak nawet dla tej grupy uzytkownikow, ktora kompa uzywa w domu tylko jako terminala www/mailera. Hobby wykluczam, hobbystom brak tego czy owego nie przeszkadza.
Wiem wiem, jest OWB, spoko, ale ff to juz pisalem co daje, naprawdę uznana marke. Do tego kombajn w stylu open office i naprawdę jest nad czym sie zastanawiac. Konkretnego sprzetu brak! (wielki plus dla mac mini, ale to imo dzialanie na krotka mete) :>
Na prawde, wydaje mi sie, ze jest sporo osob, ktore jeszcze troszke, jeszcze troszke pracy nad amisystemami i podjeli by probe powrotu do wspomnien mlodosci w nowym wydaniu, chocby z proznosci, czy nudow badz ciekawosci. Browser to podstawa :> Browser, multimedia i pakiet biurowy, plyta w formacie mikro ktora uciagnie najnowsze kompresje video i juz jest jakis punkt zaczepienia i nisza.
[#28] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@pawelini, post #27

nad czym sie chcesz zastanawiac? jesli potrzebujesz sprzet pod ff i oo to za podwojna cene samego os4 masz juz peceta o wydajnosci wiekszej od dowolnego klona zdolnego odpalic os4.x
[#29] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa
Gdyby Timberwolf był tworzony przez kogoś innego to najprawdopodobniej bym ten cały projekt traktował z mocnym przymrużeniem oka. Jednak jeżeli wzięli się za to Friedenowie to traktuję go jak najbardziej poważnie. Ten specyficzny duet jest właściwie gwarancją, że projekt zostanie skończony. Chociaż OWB na Pegasosie z MorphOS-em ładnie daje radę to Timberwolfa na pewno będę trochę zazdrościł. Mam nadzieję, że niezbyt długo.
[#30] Re: Projekt Timberwolf nabiera tempa

@Banderas, post #25

Oczywiście, zawsze można optymistycznie założyć, że zrzut ekranu wszystko załatwi, ale jak na belce nie będzie napisu Mozilla Firefox, to efekt marketingowo-magnesowy między bajki da się włożyć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem