Komentowana treść: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0
[#31] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #28

Zdecyduj sie - albo znasz system i piszesz o konkretach, albo nie znasz i piszesz wymyslone rzeczy.
To ze czegos nie rozumiesz, nie znaczy, ze cos jest zle.
[#32] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #31

Ale na co ja ma sie decydowac? To cale Amigowanie, to i tak jest "Paradise Lost". Wszyscy bez wyjatku jestesmy w Matrixie. W jednym wielkim MATRIXIE.
Mamy tylko jedno ALE. Wiemy wiecej niz statystyczny uzytkownik PC.
AOS3.5/3.9 nie jest zly. Byc moze przesadzam. Mam uprzedzenia. Ale nie wiem dlaczego tak latwo przychodzi mi AOS4 i MOS, a z drugiej strony i tak neguje postep, droge, jaka te systemy obieraja. Chyba dziala to cos na zasadzie rasizmu. Ze nie zawsze sie zgadza, ale mozna ze soba zyc. Ale rasizm nie jest zly i nie wyklucza wspolpracy i wspolistnienia.

Niestety w Amigowych klimatach mamy czesto doczynienia z nacjonalizmem i niestety faszyzmem. Takie rzeczy trzeba niszczysc juz w zarodku. Niestety, ale tak to dziala...

DODANE: Peace, coby nie bylo ze jestem tylko punkiem, bo jestem tez Hipisem :)

Ostatnia edycja: 26.11.09 00:36:35
[#33] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #32

Tak swoja droga to dziwie ci sie, ze w tym naszym Matriksie nie zapoznales sie "wlasnorecznie" z AOS3.9, mogla to by byc ciekawa przygoda dla takiego sceptyka ;)
[#34] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #26

WB, mamy do odpalania programow. Prawda? To tylko zwykla odpalarka softu na "pulpicie", ktorego i tak ustawimy i zalatamy po swojemu.


Hmm, w dawnych czasach w MA pojawił się artek (a może to był wstępniak), że pulpity pecetów są wszędzie takie same (kosz, moje dokumenty, mój komputer), że brak w tym środowisku indywidualności, bo przecież pecetowiec widzi swój pulpit tylko kilka sekund, pomiędzy włączeniem kompa, a odpaleniem gry. Natomiast amigowcy dopieszczali wygląd WB - tapety, ikonki, nakładki, etc.

Teraz przeczytałem, że WB to tylko "odpalarka softu" - hmm, czy my się cofnęliśmy do ich poziomu, czy może dopiero ten poziom dogoniliśmy?
[#35] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #32

rany boskie, ale bełkot.
[#36] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #26

"Jedyna" wada AOS3.1, to brak przwijania okien w czasie rzeczywistym i chowania okien poza ekran.


A czy MiniQ nie napisał kiedyś softu który to umożliwiał?
[#37] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #32

Mamy tylko jedno ALE. Wiemy wiecej niz statystyczny uzytkownik PC.


Rzeczywiście. Mamy na przykład programistę, który w zestawieniu "wyższość WB na Windowsem" pisze, że Windows nie posiada zmiennych środowiskowych.

A tak w ogóle, to czy Ty nie zadeklarowałeś swego czasu wycofania się ze środowiska, czy też ograniczenia się ze swoją obecnością?
[#38] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@MikeN, post #34

Też to przeczytałem w MA. Wtedy, to może była prawda (zdaje się W95 wtedy był), ale teraz to już się dawno zdezaktualizowało.
[#39] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #38

lata mijają a owce wciąż w 95 roku
[#40] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #36

PowerWindows to dzielo MiniQ?
[#41] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Count Grishnak, post #40

Nie wiem. Nie wiem, czy to o ten program chodzi nawet. Wiem na pewno, że przynajmniej jeden patch który to umożliwiał był.

PS. Dowiedziałem się u źródła. Nie napisał nic takiego, zrobił to ktoś inny.
[#42] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #38

A ja to przeczytałem w ACS, zdaje się. O ile się nie mylę to we wstępniaku Rafała Belke. Albo może w polemice dotyczącej używania menu "Start"? Chyba to drugie.
[#43] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@recedent, post #42

Swego czasu był to dumnie powtarzany argument. A, że od szmatu czasu nieprawdziwy, cóż...
[#44] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #43

Przez moje rece przechodzi wiele komputerow i prywatnych i sluzbowych. Roznica miedzy pulpitami w czasach W95 a terazniejszymi polega na tym ze teraz na pulpitach, ktore sa w wiekszej rozdzielczosci nasrane jest wiecej skrotow do programy, ktore domyslnie tworzy kazdy installer, aha, no i tapetka inna.
[#45] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #44

Tylko sednem tych artykułów było stwierdzenie, że pod Windowsem się nie da, a nie, że użytkownicy tego nie robią.

Prze moje ręce też wiele komputerów przechodzi i widziałem wiele bardzo fajnych pulpitów. Niejednokrotnie ładniejszych niż te które oglądałem na Amidze.
[#46] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #45

Tak, tez zdarza mi sie zobaczyc "swiadomie zadbany" windowsowy pulpit, ale to przypadek 1 na 100.
[#47] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #46

U mnie zdarza się to zdecydowanie częściej. Co nie zmienia faktu, że wbrew demagogii amigazet, da się.
[#48] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #47

A gdzie napisano ze sie nie da?
[#49] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #48

A amigazetach swego czasu. Istniała opinia "Workbencha da się wspaniale odpicować, a Windowsa nie i zawsze taki sam kijowy".
[#50] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #45

Najśmieszniejsze jest to, że Amigowcy taką wagę zawsze przywiązywali do pulpitów, a jego podstawowy element, czyli Workbench był (i w wersji dla AmigaOS4 nadal w dużym stopniu jest) ledwo używalny. Amiga mocno wyskoczyła w przyszłość z okienkowo-ikonkowym interfejsem w pierwszej połowie lat 80 i potem się zatrzymała. Reszta świata ją dogoniła, śmignęła obok stojącego ciągle w miejscu Workbencha i wyprzedziła go mocno. Przez długi czas wyglądało, że i MorphOS tak będzie miał, bo Ambient w pierwszych latach był po prostu parodią. Na szczęście to się bardzo mocno zmieniło. Chciałem napisać, że amigowcy spędzają życie na przestawianiu ikon, a tego całego Workbencha nie da się używać. Pomijam już fakt, że większość tych "pięknych" pulpitów amigowych to taka szmira waląca po oczach koszmarnymi kolorami, że tego się nie da używać. No ale z drugiej strony - kto zamierza tego używać? To jest przecież do rulezowania. ;)
[#51] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@MDW, post #50

problem z WB jest taki ze do wersji 3.9 nie ma multitaskingu. wrzucisz kopiowanie i koniec, jak nie masz shella to lezysz i czekasz. dopiero w 3.9 te upierdliwosc usunieto, i jak dla mnie do dzis jest w pelni uzywalny. choc jednak wole ambienta z 2.3 :)
[#52] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0
A mi tam galy wpady-wypadly z orbit jak zobaczylem 3.9 w roku 2009 na moim skromnym laptopie.Trudno mi opisac ten stan ale cos wtedy we mnie sie zaistrzylo.(Sorry Bill mam juz dosc kolejnych tych windowsow).A tak wogole to jestem w szoku ze to diabelstwo tak dobrze sobie radzi choc jest z komputerowego neolitu i co, o ironio dziala mi na pod jedynym slusznym systemem(dzieki Bill).A gdybym to ja teraz sobie zafundowal jakis pececik z roku 2000 to pewnie chyba wszyscy moi znajomi i rodzina- rzekli jednoznacznie to jakis curiosum i czy nie mam innych niepokojacych objawow.A tak sobie grzecznie smigam i wzudzam pewna ciekawosc tym biednym Panie os-em 3.9.
[#53] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #49

Ale gdzie napisano, ze sie nie da pod Win zmienic pulpitu?
[#54] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Jupiler, post #52

Tak gwoli scisłości: Steve, nie Bill :)
[#55] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@MDW, post #50

Nie wiem czy do rulezowania. Od momentu zainstalowania magellana zmienila sie moja filozofia podejscia do filemanagerow i operacji na plikach z poziomu graficznego raz na zawsze. Z tego tez powodu kupilem nawet wersje windziana directory opusa, ktora tez uwazam, ze jest zajebista. Uzywam tego od xp, teraz na viscie, rewelka, dodam, ze kazdy gosc, ktory to widzi jest zachwycony. Tak samo nie pouzywasz golego windowsa jesli wykonujesz duzo operacji na plikach jak i workbencha.
Po installce magellana pulpit wb rzeczywiscie zaczal sluzyc jedynie do wystawiania jakichs fajnych ikonek, ktorych i tak sie nigdy nie uzywalo, ale sporo osob, co jest tez trendem niewindzianym, przywdzialo strategie goly pulpit bez ani jednej ikony(fajne reakcje gosci ;).

Ostatnia edycja: 28.11.09 02:06:57

Ostatnia edycja: 28.11.09 02:11:02
[#56] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #21

Czemu nie rozumiesz, przeciez to proste. Kompletny ladny system dla nowego uzytkownika. chcialbys, zeby kazdy ktory w tamtych czasach liznal odrobine amigowosci, dopiero po roku dowiadywal sie, ze jest cos takiego jak newicons, ze mozna podpiac nowy dysk 40gb, i nie wszystkie workbenche sa szaro-czarne ? ;) Os 3.5 sam w sobie byl bardzo estetyczny i sporo wnosil z punktu widzenia nagich systemow.
Moze wolisz os4 i mos z prostej przyczyny, instalowales je na golych partycjach od zera, a os 3.5/9 na starym zawalonym czymkolwiek systemie, ktory z definicji musial sie kaszanic ? :>
[#57] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #53

Spodziewasz się, że podam Ci rocznik, numer tytuł artykułu i stronę?
[#58] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #57

reactor ma rację. W tym tekście była mowa nie o tym, że "pod Win się nie da", tylko że "chociaż się da to mało kto to robi". I wiesz co, zadam sobie ten trud i odnajdę ten numer. Niech no tylko gdzieś dzieci upchnę na chwilę...

Ostatnia edycja: 28.11.09 09:23:04
[#59] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@GumBoy, post #57

Nie wierze w to co piszesz "ze napisano ze sie nie da" wiec oczekuje konkretow, a nie twojej interpretacji tekstu.
Nie spodziewam sie, ze podasz mi rocznik, numer artykulu i strone bo taki test nie istnieje.
[#60] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #59

Oczekujesz nieistniejących według Ciebie konkretów?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem