Komentowana treść: SANE
[#31] Re: SANE

@TomK, post #24

Obawiam się, że w Amidze to od kilku lat niczego nowego nie zaimplementowano i nieprędko (o ile w ogóle) to nastąpi. Tak więc dyskusja nad amigowością ewentualnych implementacji przez firmę posiadającą do niej prawa jest bezcelowa.
[#32] Re: SANE

@Drako^lM, post #30

Dzięki za linka. Masz rację - co prawda słychać coś tam już chyba było... ale faktycznie nic poza tym. Ale w takim razie co stało na przeszkodzie udostępnienia wersji 4 pod AOS4 nawet te kila lat później? Pamiętam, że w swoim AOS4.1 niedawno specjalnie odpalałem prefsy MUI i z ciekawości sprawdzałem czy jest oficjalny link do rejestracji itp. No i jest. W takim razie, skoro autor oficjalnie sprzedaje starszą wersję użytkownikom AOS4, dlaczego nie zdecyduje się na wypuszczenie wersji aktualnej? Przecież to by było z korzyścią dla wszystkich. Pamiętam jak ktoś kiedyś (chyba Ministerq) pisał o tym, że różne wersje MUI bardzo utrudniają równoległe rozwijanie jego programów pod oba systemy, ze względu na istotne różnice. Dwa posty wyżej to samo potwierdził Grzesiek. Może jest coś o czym nie wiem... może nowe MUI bazuje na jakichś funkcjonalnościach MOSa, których AOS4 po prostu nie ma... ale szczerze mówiąc nie sądzę żeby tak było (albo żeby to było rzeczywiście istotną przeszkodą)... a wtedy fakt, że nowego MUI nie ma na AOS4 jest właśnie dla mnie przykładem takiej "polityki" ze strony autora MUI, o której pisał Grzegorz (tamto było w kontekście Hyperionu)
.
[#33] Re: SANE

@TomK, post #25

po prostu mnie smuci trend dotyczący oprogramowania na os4. Klikam na recent na os4depot i dzien dzisiejszy z bibliotek na pierwszej stronie: 3 to *.so i tylko 1 to library (i jedna w formie linkowalnej).

Zeby przerobic morposowa biblioteke na os3.x trzeba przerobic jeden plik, przerabanie *.so z os4 na os3 jest rownoznaczne z przerobieniem linuxowego zrodla
[#34] Re: SANE

@TomK, post #27

Powiedz mi na podstawie czego twierdzisz że Hyperion coś olał? Biblioteki są nadal rozwijane i są ważną częscią systemu.

Ok, mój błąd, nie Hyperion olal biblioteki tylko 90% programistow OS4.

W AmigaOsie nie ma żadnych innych sterowników poza "diwajsami".

W Amigaosie sterowniki grafiki czy to picasso czy cgx nie są diwajsami :).

(choć tak masz rację jego wina mógł jej nie tworzyć
Wydaje mi sie że faktycznie lepiej jakby jej nie stworzył, zwiększyło by to jakość kodu pod OS4.

I ostatnia sprawa. Czemu kłamiesz? Wyobraź sobie że mój skaner Plustek U16B pięknie skanuje z tym programem. No tak nie pomyślałem żeby zochydzić Amigę można posunąć się nawet do kłamstw.

spokojnie, kłamstwa to tylko na execu, juz tłumacze, poczytałem doce oraz wypowiedzi na amigans i aw.net i wyszło że dzialają tylko epsony (nikt nie zglosil dzialajacego innego sprzetu, do canon lide poszukiwali testera). Nie zamierzalem zohydzać (przez samo h) OS4. Fajnie, że działa Ci skaner, po modelu widze że przez backend gt68xx, jesli masz mozliwosc to sprzeda i kup epsona. Skanery gt68xx to jedno wielkie gó...o (wiem co mówię, mam 3 takie do testów :) )
[#35] Re: SANE

@respector, post #32

to nie do konca tak, czesc klas jest rozszerzona o atrybuty i metody ktore nie wymagaja niczego ponad to co oferuje os4. O ile kojarze to zrodla mui4 zostaly przekazane do Damato (tego od yama i od mui3.9 w os4) ale tu juz musialy by sie wypowiedziec osoby wiedzace wiecej ode mnie
[#36] Re: SANE

@rzookol, post #35

Pewnie przepisuje je jako .so :P
[#37] Re: SANE

@Drako^lM, post #36

I to byłoby całkiem fajne, bo może powstałby łatwiej port MUI4 pod linuksa ;)

Ale zupełnie poważnie, to nie miałbym nic przeciwko wiekszości funkcjonalności MUI4 w KDE4
[#38] Re: SANE

@rzookol, post #33

Zeby przerobic morposowa biblioteke na os3.x trzeba przerobic jeden plik, przerabanie *.so z os4 na os3 jest rownoznaczne z przerobieniem linuxowego zrodla


Ale nie zapominaj, że według wielu OS4kowców, OS3.x to już nie Amiga. Mało tego, gani się postawę ludzi, którzy nie inwestują w OS4 i sprzęt pod niego, więc po ci się za takimi oglądać?
[#39] Re: SANE

@GumBoy, post #38

GumBoy - wszyscy tu dyskutują w miarę merytorycznie, tylko Ty już drugi raz (mimo, że za pierwszym razem zostałeś zignorowany) wyskakujesz jak Filip z konopii i wrzucasz swój komentarz, który kompletnie nic nie wnosi do wątku i jest ewidentną próbą wszczęcia flame'a. A w najlepszym razie psuje atmosferę (robisz to w stylu, który można porównać do puszczenia bąka w towarzystwie).

Wyluzuj - są Święta!
[#40] Re: SANE

@rzookol, post #35

O! I to jest bardzo interesująca informacja - dziękuję. Postaram się czegoś poszukać na ten temat na sieci (albo podpytam...)
[#41] Re: SANE

@respector, post #39

Szanuję Twoją opinię ale się z nią nie zgadzam. Moje komentarze są tak samo na temat jak Twoje. A żaden z nich nie był do Ciebie skierowany, więc polemizowałbym kto tu się wyrywa jak Filip z konopi. W ogóle przecież z Tobą nie dyskutowałem.
[#42] Re: SANE

@GumBoy, post #41

Właśnie o to mi chodzi, że faktycznie nie dyskutowałeś ani ze mną, ani z nikim konkretnym i dlatego użyłem takiego porównania. Jeśli rzucona przez Ciebie uwaga dot. braku innowacji w Amidze od kilku lat" miała być merytorycznym odniesieniem się do tematu to przepraszam - umknęło mi to.
[#43] Re: SANE

@respector, post #42

Jeśli TomK i Rzookol to dla Ciebie nikt konkretny, to nie mam Ci nic więcej do powiedzenia. Na ich posty odpowiadałem.

A uwaga o braku innowacji w Amidze od kilku lat jest po prostu stwierdzeniem faktu. Sprawdź sobie w kalendarzu kiedy ostatnia Amiga zjechała z linii fabrycznej. To będzie data ostatniej innowacji w niej.
[#44] Re: SANE

@respector, post #14

@ respector
2. Umknęło Ci w swojej tabelce prównawczej coś na tyle ważnego, jak desktop systemowy: Os3.x - Workbench, Os4.x - Workbench, Mos - Ambient.

Myślę, że twórcy MorphOS-a, nawet gdyby chcieli, nie mogliby nazwać swojego desktopu Workbenchem ze względu na prawa autorskie. Gdyby mogli, to Ambient pewnie nazywałby się Workbench.
Cieszę się za to, że na sys: mam wciąż katalog WBStartup :D
choć gdyby nie mógł się tak nazywać to pewnie nazwaliby go AmStartup, co i tak nie byłoby takie złe, bo "Am" jak Amiga :)
[#45] Re: SANE

@R-Tea, post #44

ale ten przyklad jest nietrafiony, z workbencha nikt nie korzysta, kazdy natomiast korzysta pod 3.x 2.x z filemanagerow takich jak directory opus czy filemaster
[#46] Re: SANE

@rzookol, post #45

...i dlatego właśnie lepiej nie nazywać żadnego z tych rozwiązań "standardem". Nawiasem mówiąc pod MOSem również sam do końca używałem DirectoryOpusa4 (w sumie tak bardziej z przyzwyczajenia - zostało mi z czasów 1.4.5, kiedy Ambient pozostawiał wiele do życzenia).
[#47] Re: SANE

@Grzegorz Kraszewski, post #28

Ależ ty się zawziąłeś na ten Hyperion. Jeszcze im pamiętasz że odrzucili twój projekt? Daj spokój to już tyle lat... Choć może ta Twoja zawziętość wynika z tego że jesteś zaangażowany w MosTeam?

Ostatnia edycja: 27.12.09 01:48:11
[#48] Re: SANE

@GumBoy, post #31

Fakt wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie. Pisząc "amiga" miałem na myśli sprzęt i system. A system się rozwija.
[#49] Re: SANE

@rzookol, post #33

OK rozumiem smuci Cię. Ale wiesxz jest na to rada ..... po prostu zacznij pisać soft pod OS4.x w oparciu o library które przecież są obsługiwane w OS4.x :D
[#50] Re: SANE

@rzookol, post #34

OK wiem że sterowniki grafiki nie są "diwajsami".
Jak widzisz kłamstwa są nie tylko na Execu. Nie mogłeś od razu napisać coś w stylu "ludzie piszą..." tylko musiałeś "nie działa"? Właśnie o takie "podgryzanie" AmigaOs-u mi chodzi przecież gdybym nie zaprotestował to tak by zostało "powstał kolejny program który nie dość że chodzi pod brzydkimi X-ami to jeszcze nie działa".Proszę tylko o więcej obiektywizmu.
Dzięki za orta. No cóż szkołe skończyłem już trochę latek temu i wiek już taki że i skleroza wychodzi i oczy nie te żeby błędy dostrzegać
Eeee skanera nie sprzedam. wtreszcie mogę skanować pod Amigą a Ty mówisz żebym sprzedał? W życiu. A do tego skaner firmowy nie mój, więc nie mogę. Co złego jest w tym czipsecie?
[#51] Re: SANE

@rzookol, post #45

Eeee tam musiałbyś zrobić ankietę żeby pisać "nikt". Ja jednak czasami coś kasuję pod Workbenchem, katalogi też przeglądam. No chyba że ja to "nikt"
[#52] Re: SANE

@TomK, post #47

Ależ ty się zawziąłeś na ten Hyperion. Jeszcze im pamiętasz że odrzucili twój projekt?

Kolejne kłamstwo z eXeca.
[#53] Re: SANE

@TomK, post #47

No i znowu nie masz wiedzy jeżeli chodzi o temat w którym się wypowiadasz
[#54] Re: SANE

@TomK, post #48

Pisząc "amiga" miałem na myśli sprzęt i system.


To trochę nie teges, bo podpinasz nazwę nierozwijanego sprzętu pod rozwijający się system. Z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że sprzęt ma się dobrze i coraz to nowsze modele są składane. Dobrze, że to wyjaśniłeś.

Ostatnia edycja: 27.12.09 10:31:42
[#55] Re: SANE

@Drako^lM, post #53

Jak widzisz Grzesiek nie potrzebuje prawnika i sam odpowiedział. Dodatkowo skracając cytat o pewną część co daje do myślenia. Prawda?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem