Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
[#1] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
Wiernym magazynowi PPA jestem ja, rysunkową historię kontynuować trza!
[#2] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@BagoZonde, post #1

Ja obawiam się, że mam na razie bana na kolejne artykuły - na druk czeka druga część "O Efice w praktyce", a także drugi artek. Mam też świetny pomysł na kolejny długi artykuł, ale temat wymaga ode mnie trochę poświęceń, więc tak szybko nie powstanie.
[#3] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@BagoZonde, post #1

ale dajcie więcej klatek w komiksie :( prooosiiiimyyyy...
[#4] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@recedent, post #2

Bana? ;)

Pisz, artykułów nigdy za dużo.
[#5] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@nimrod7, post #3

@nimrod7

Tak tak, wiem, więcej klatek = kadrów. W pierwszym strzeliłem dwa, bo raz: że lubię tylko duże kadry tak do trzech maksymalnie na planszę a dwa, że to było wprowadzenie. Ale teraz będzie tego więcej - szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że więcej dynamiki będzie :).

Ale generalnie nie będę grzeszył z konwencją stricte komiksową i sadzeniem 6-9 kadrów na planszy, bo nie lubię takich zabaw osobiście - trochę mnie znudziły przez te lata poszukiwania formy. I męczą nie ze względu na ilość pracy, którą trzeba wykonać bo tak naprawdę jest jej tyle samo, tylko po prostu jakoś tego nie czuję ;). Kiedyś sadziłem kadrów co nie miara na planszę, ale nie zawsze mam satysfakcję z wyniku pracy bo lubię robić szerokie panoramy i tła :). Chyba, że dostanę dwie strony to już co innego :D. No, mogę zrobić wyjątek z tą ilością kadrów:}. Pomyślimy. Więc prawdopodobnie Elvira wsiądzie do pojazdu - no wiadomo, że nie mogę zrobić tu dwóch kadrów, na których siedzi w środku i dyskutuje - tego nikt by nie zniósł :). Będzie żywiej, nie martwcie się :).

[#6] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
Dlaczego wydajecie to w formie papierowej? Dla zarobku? Śmieszne. Żeby móc poczytać na tronie? Taniej i nie gorzej wydrukuję na swojej drukarce :)
[#7] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Pinto, post #6

Jest tak jak jest napisane na stronie - "Magazyn Polskie Pismo Amigowe przygotowywany jest po kosztach własnych". Skoro są zamówienia, jest chęć czytelników i są ciągle nadsyłane nowe teksty to znaczy, że na taką formę dystrybucji jest zapotrzebowanie. Co do wersji elektronicznej - była już o tym mowa w kontekście kolejnych numerów. Przejrzyj archiwum komentarzy lub forum.
[#8] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@grxmrx, post #7

tylko na okladce drugiego numeru nie dawajcie motyla ...mr.konrado znowu tego nie zdzierzy

http://www.exec.pl/forum/posts/list/523.page#top

czytam ten watek do konca i nie wierze ze zyja jeszcze OWCE !!
on jest fanatykiem z al kaidy ze ten MOS mu tak przeszkadza ?
ja na MOSa leje niech sobie bedzie niech ludzie uzywaja .. jesli komus to sprawia frajde to czemu nie .. jesli byc ta radyklanym to trzeba by bylo wybic wszystkich co WinUAE uzywaja..

Ciezki obraz psychologiczny tego czlowieka - chyba strzepek kompleksow... ciekawe czy byl na jakims party :))))

Ostatnia edycja: 06.01.10 00:30:30
[#9] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Pinto, post #6

Śmieszne.

Jak śmieszne to nie kupuj. Nie ma przymusu przecież. Wersja elektroniczna będzie dostępna za darmo 15 grudnia 2010.
[#10] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #8

tylko na okladce drugiego numeru nie dawajcie motyla... mr.konrado znowu tego nie zdzierzy

A to już jego problem. On nie będzie nam dyktował co mamy dać na okładce, a czego nie mamy dać.
[#11] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #8

I po co to komu ?
Konrad jest jaki jest i nic tego nie zmieni.
Nie lepiej zamiast kolejnej prowokacji było podać linka do forum execa z treści którego można się dowiedzieć, że poszukiwane są osoby do współtworzenia amigowego pisma.
I proszę mi nie pisać, że to jakaś utopia, że to nie ma sensu i w ogóle niemożliwe, tylko to zrobić i tyle. Przecież nikt za to głowy nie urwie. Jeśli pojawią się jakieś złośliwe komentarze takie jak np. HOŁDYSA to po prostu nie dawać się sprkowokować i je zignorować.
Może to żadnego skutku nie odniesie, ale zawsze warto spróbować.

[#12] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@eastone, post #11

ja nikogo nie prowokuje.. tylko dziwie sie ze w tym kolezce jest tyle nienawisci.. on ma klapy na oczach z tym AmigaOS4.0 tak wielkei ze swojego siusiaka nie widzi.. to co ..znaczy ze jak ja uzywam A600 i sobie ja rozbudowuje .. to wbijam noz w plecy amidze ?? glopota..a zreszta nie ma sensu ciagnac tematu.

ja tylko i wylacznie zagladam na PPA bo jest wiecej newsow .. o amidze :D :D :D cos sie tu dzieje po prostu a tam nic tylko .. noze lataja :)))

a nowej "amigi" czy natami czy jakiegos tam pega.. w zyciu nie kupie :)) nie jara mnie.. wole babrac sie w klasyku daje mi wiecej magi i przyjemnosci ..nowy AmigaOS4.0 odpalilem tylko raz z ciekawosci .. i wyje.. :)) od pracy komfortowej mam DELLa

Ostatnia edycja: 06.01.10 12:58:25
[#13] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Pinto, post #6

Jaki był cel Twojej wypowiedzi w kontekście w/w prośby (patrz temat newsa) bo nie pojmuje?
[#14] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #12

Wiec zostaw ich samych sobie. Niech sobie wypisują co chcą.Po prostu ignoruj to co mówią bo reagując w jakikolwiek sposób tylko napędzasz całą tą chorą machinę.
A wracając do tematu być może znajdzie się tam ktoś, kto ma coś do powiedzenia w jakiejś dziedzinie związanej z AmigaOS i chętnie by przekształcił w jakiś fajny artek. Jestem pewny, że redakcja PPA nikogo za to nie pobije :) mało tego, nagrodą będzie wieczna chwała ;)

[#15] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@eastone, post #14

lub uscisk dloni Kondrada.
[#16] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #15

nie już oni się tam w redakcji execa tylko obściskują
[#17] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@rzookol, post #16

A to po co? Jeszcze komuś nerwy puszczą... :(
[#18] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
Srednio sie interesuje, srednio sie znam, ale az wszedlem zobaczyc co to za "Konrad" i o dziwo bardzo rozsadnie pisze. Po jaka cholere wam Natami (grzebanie sie w przeszlosci, szczyt: koles, ktory chce sobie zobaczyc jak wygladalaby nastepna amiga w latach 90tych:D) , jakies MOSy...

Patrzac z perspektywy walki o jakakolwiek popularnosc komputera , to on ma 100 procent racji, przynajmniej na pierwszy rzut oka :) Az sie zarejestrowalem zeby to napisac :D
[#19] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
Na chronosa minelo 9 dni o potwierdzenia wplaty a gazety jak ni ma tak ni ma.Moze przez ten sniezobialy ....
[#20] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Jupiler, post #19

Łatwiej by mi było gdybyś podał jakieś swoje dane, bo nawet mail z profilu nic mi nie mówi w tym przypadku.
W takich sprawach piszcie na totalamiga@ppa.pl
[#21] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@di, post #18

Skoro już wygłosiłeś "dobrą nowinę" to polecam czytać dalej samemu kontemplując owe "mądrości" :) A jak dojdziesz do wzmianki o tym, iż w imię "wyższego dobra" koniecznym jest by wywalić kilka tyś. na sprzęt to proszę nadal czytać i nie przestawać! Bo prawdziwy True Amigowiec jest oddany do końca! Napisałem Amigowiec? Przepraszam, winno być OS4owiec bo firma Amiga z Amigą nie ma z nic wspólnego. Dlatego pewna grupa może o sobie 'mówić' Amigowcy, a ja nie! Proste i jasne, prawda? :)

Jeśli jakakolwiek z powyższych kwestii jest niejasne i zawiła i/lub nie zrozumiała to proponuję trochę się zainteresować by być bardziej opiniotwórczym.

[#22] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@di, post #18

To może mi powiesz co takiego mądrego jest w głoszeniu tezy, że NatAmi będzie zabijać nowe Amigi i odbierać im użytkowników i NatAmiowcy to wrogowie ludu? Projekt jest skierowany do ludzi którzy OS4 i nowymi Amigami w ogóle nie są zainteresowani. Np. ja nie mam zamiaru kupić ani OS4, ani żadnej nowej Amigi, a powiedzmy że kupię NatAmi. Czy Natami odbierze użytkownika OS4? Nawet potencjalnego? A 99% kupujących NatAmi nie ma zamiaru bawić się z OS4 i nowe Amigi. Owszem, sam nie bardzo wiem po co komu NatAmi, jeśli będzie kosztować tyle co nowy laptop, ale mówienie, że to zabija Amigę i jej użytkowników odbiera to nie jest "mądre pisanie".

Windows i platforma PC odebrała Amidze ilości użytkowników idące pewnie w grube setki tysięcy i to przede wszystkim ten duet zabił Amigę, a jednak na portalu tego pana reklamuje się zarówno Windows jak i pecety.
[#23] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@GumBoy, post #22

Jesli mialbym kupowac cos *NOWEGO* amigowego, to wolalbym kupic od firmy, ktora najwiecej robi w kierunku istnienia i rozwoju Amigi. Ja wiem, ze stare Amigi 600, 1200 z czasem beda odmawiac posluszenstwa, ale co to za sens czepiac sie czegos co je udaje, skoro tak samo (chyba?) w praktyce udaja ja nowe amigowe produkty czy chocby emulatory na PC? Rozumiem dopieszczanie takiej A4000 z nostalgii, z reszta to chyba nadajacy sie do roznych zastosowan sprzet takze dzis. Ale zeby kupowac cos takiego to dla mnie kuriozalne troszke...

Jasne, nie moja sprawa, dla mnie mozecie sobie kupowac po 100szt C64 i budowac klastry :) Po prostu tak od czasu do czasu zagladam co sie wokol Amigi dzieje i ciagle jest ten sam metlik :)
[#24] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@RadziN, post #21

Bynajmniej nie uwazam ze wydawanie tysiecy zlotych na Amige jest dzis rozsadne, brzmi to nieco jak fanaberia bogatych hobbystow raczej, ale moze sie myle :) Jesli mialbym sam cos kupic to jedynie A1200, ale raczej i tak pozostane przy WinUAE, bo i tak nie wiem ile mi taka Amiszka stara podziala.

Ale jesli juz ktos chce te tysiace wydawac , to nie czaje po co na cos takiego jak Natami, jak obok ma kompa firmy, ktora robi cos nowego w sprawie Amigi.
[#25] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@di, post #23

Jesli mialbym kupowac cos *NOWEGO* amigowego, to wolalbym kupic od firmy, ktora najwiecej robi w kierunku istnienia i rozwoju Amigi.


Nawet jeśli oferta tej firmy mnie kompletnie nie interesuje?

Ja wiem, ze stare Amigi 600, 1200 z czasem beda odmawiac posluszenstwa, ale co to za sens czepiac sie czegos co je udaje, skoro tak samo (chyba?) w praktyce udaja ja nowe amigowe produkty czy chocby emulatory na PC?


Nie o sensie zakupu NatAmi pisałem, bo dla mnie on też jest średnio zrozumiały. Wolę WinUAE, bo tańsze, a jak chce na padzie od CD32 czy joysticku pograć, to mam A1200 od tego. Pisałem o rzekomym zabieraniu Amidze i OS4 użytkowników przez NatAmi, co jest dla mnie bzdurą.
[#26] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@GumBoy, post #25

Zapytam tak : sa rozwiazania w swiecie Amigi, ktore rownie dobrze jak Natami spelnialyby amigowe funkcje, niezalezni czy to przez emulacje czy kompatybilne uklady ? Jesli jest taka firma i jest prezniejsza, przy czym cena jest podobna, to tak, kupowanie Natami to juz nie kwestia gustu, a kompletna glupota.
[#27] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
Świetnie że kolejny numer jeszcze zimą :) Dzisiaj otrzymałem pismo i zainteresowałem się konkursem w którym zamierzam wziąć udział :)
[#28] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
W sumie to okladka Polskiego Pisma AMIGOWEGO powinna nawiazywac do wschodzacej gwiazdy, nadziei wszystkich amigowcow amigione x1000. Czyz nie ? Jakbysmy sie nie sprzeczali to zdecydowanie najwazniejsze i przelomowe wydarzenie/zapowiedz naszego swiatka ostatniego czasu.
[#29] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@pawelini, post #28

Zdjęcie zaprezentowane przez A-EON jest za słabej jakości, żeby się nadawało na okładkę. Trzeba poczekać na premierę sprzętu.
[#30] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Grzegorz Kraszewski, post #29

dajcie okladke z ugryzionym jabluszkiem :) pleas :D

nikt nic do AmigaOS4.1 nie ma tylko do pisowskich rzadow konrada .. kazdy lubi to co ma .

Ostatnia edycja: 08.01.10 14:32:15
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem