Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
[#61] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@grxmrx, post #59

Jest jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia, o której wiele osób albo nie wie, albo nie chce wiedzieć, ale lubią popychać pierdoły na forach w tych kwestiach. Polskie Pismo Amigowe wydawane jest wyłącznie dlatego, że było (a przynajmniej tak się mogło wydawać) zapotrzebowanie na papierowy magazyn. Od samego początku miało to być pismo współtworzone (nie tworzone, choć wiele osób traktuje te słowa niczym synonimy) przez nasz portal. Oferujemy możliwość redagowania artykułów, składu, druku i dystrybucji po dosyć konkurencyjnych, jak na tak niszowy rynek, kosztach. Nie bierzemy jednak udziału w tworzeniu tego, co znajdzie się w numerze i kto to napisze. Gremium redakcyjne nie pisze artykułów tak, jak miało to miejsce w przypadku MA, czy starego ACS. Opieramy się wyłącznie na tekstach od Was, więc jeżeli ktoś napisze tekst o czymś nowym w amigowym światku, wówczas zostanie to zamieszczone. Jeżeli nikt tego nie napisze - nie będzie. Wiele osób błędnie uważa, że skoro portal PPA wydaje czasopismo, to jednocześnie jesteśmy autorami jego całej zawartości i za to, co w nim zostało napisane lub nie napisane ponosimy całkowitą odpowiedzialność. To tak niestety nie jest i proszę mieć to na względzie.
[#62] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@mailman, post #61

Dodam do Twojej wypowiedzi jeszcze, że taka jest idea portali społecznościowych, gdzie użytkownicy tworzą treść strony. Takim portalem jest PPA.pl i co za tym idzie również Polskie Pismo Amigowe.

:)
[#63] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@mailman, post #61

Rozumiem, to były tylko sugestie dla tych, którzy w przeciwieństwie do mnie mają dużo wiedzy praktycznej i chcieliby się nią podzielić. Jeżeli osiągnę podobny poziom wiedzy z miłą chęcią coś napiszę, teraz to raczej nic z tego nie wyjdzie(choć myślę, o czym mogłbym napisać).

[#64] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #60

3. Prezentacja, porównanie i ocena programów (Photogenics, Amitekst,WordWorth,Imagine 3d, Hollywood, Alladin 4d, LightWave, inne - w ostatnich dostępnych wersjach, działające na nowym sprzęcie i nowych systemach). Jak działają na systemach Morphos i AmigaOS (3.x i 4.x)i dostępnych amiplatformach (ranking, który działa najlepiej, który najgorzej itd.)

No tu chyba zaznaczyłem AOS 3.x :P
[#65] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Grzegorz Kraszewski, post #48

Jeszcze raz spokojnie. Powtarzam chodzi mi o małe zdjęcie na pierwszej stronie tak jak te 4 zdjęcia w pierwszym numerze - ok nawet i mniejsze. Tytuł na pierwszej stronie coś w stylu "Nadchodzi nowa Amiga?" czy może jakby miała Ci ręka zadrżeć przy składzie "Nadchodzi nowy sprzęt?" (racz zauważyć pytajniki) plus njus w środku: "Firma XX przy współpracy z Firmą YY ogłosiły opracowanie nowego sprzętu - tu nazwa-, dalej specyfikacja plus jakieś zdanie o niewiadomej w postaci procka, to za dużo? To nazywasz prowokacją? To jak, na tyle też się nie zgodzisz? Spokojny tekst bez egzaltacji w jedną ale też i w drugą stronę. Bo mój drogi to co Ty wypisujesz i ilość tego w wątkach o nowej amidze wskazuje że niestety egzaltujesz się ale właśnie w drugą stronę. Tak masz rację również uważam że narazie nie ma się czym podniecać, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie okazuję to czynem, ile jest moich komentów o nowym sprzęcie a ile Twoich?
Resztę Twojej nędznej prowokacji pominę milczeniem bo nie dotyczy ona meritum tego wątku.

Ostatnia edycja: 10.01.10 02:18:37
[#66] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@TomK, post #65

Mam pytanie: o czym w ogóle jest ta dyskusja? O tym co będzie, było, czy powinno być w nowym numerze, czy też w poprzednim?
[#67] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@TomK, post #65

Tak zwane potocznie "zajawki" na okładce dotyczą wiodących artykułów numeru. Żeby się więc taka pojawiła o X1000, ktoś musi napisać artykuł. Nawet gdyby miałaby to być publicystyka jeszcze nie oparta na dostępności sprzętu, to sama się nie napisze. Tyle mam do powiedzenia na ten temat.
[#68] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Grzegorz Kraszewski, post #67

ja mam calkiem niezle fusy w szklance...moge opisac testowana wlasnie wraz z kotami Slawna "Amige" X1000 :)) juz ja odpalam ..brum brum brum
[#69] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Grzegorz Kraszewski, post #67

OK dzięki już wszystko wiem. Nie mogłeś tak napisać na pierwszej stronie tej dyskusji? A tak zrobiła się zupełnie niepotrzebna dyskusja. Uważam że pisanie publicystyki raczej nie ma sensu. Okładkę mamy z głowy. Ale otwieram sobie pierwszy numer gazetki a tam na dole njus pt. "NatAmi już działa", czy ktoś TO widział w działaniu, było To już gdzieś pokazywane? Myślę więc że na njusa to jednak ta zapowiedź nowej Amigi zasługuje?
A propos prowokacji. Powiedz mi czy czytając np. komentarz 68 z tej dyskusji czy komentarz tego pana pod njusem AmiUpdate 1.118, a miał ich ostatnio jeszcze kilka takich "dużo wnoszących" do dyskusji komentów uważasz tego pana za dowcipnego, dowciapnego czy prowokatora? To jest pytanie retoryczne jakby ktoś pytał.
[#70] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@mailman, post #66

Ależ oczywiście że chodzi o drugi numer chyba raczej do pierwszego to już nic nie da się dodać? :D
Chodzi o to co powinno być w drugim numerze przy "dzisiejszym" stanie wiedzy.
[#71] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@TomK, post #69

Myślę więc że na njusa to jednak ta zapowiedź nowej Amigi zasługuje?

Oczywiście, że tak. Niezależnie od tego jaki będzie efekt, ujawnienie X1000 było niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w ostatnich miesiącach. Tylko, że my tego newsa jeszcze nie piszemy, bo kiedy będziemy zamykali numer sytuacja X1000 może wyglądać zupełnie inaczej. Np. może być wiadomo jaki procesor, ile kosztuje i że można już kupić. To jeszcze dwa miesiące czasu przecież.
[#72] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@TomK, post #69

TomK: a zapytales dlaczego dopisalem tam komentarz ?? Bo na razie tylko ja wiem i zona o co chodzi ;-]
[#73] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #72

Wybacz, ale strona WWW jest miejscem publicznie dostępnym i pisanie na niej czegoś co jest zrozumiałe tylko dla Twojej żony to trochę nie na miejscu. Jeszcze gdy wiesz jaka napięta sytuacja panuje między nami i jak takie coś może zostać zrozumiane. To jakieś koty, to jakieś uśmieszki co to jest
-------------------------------------------
Proszę o natychmiastowe zakończenie tej dyskusji, bądź kontynuację jej prywatnie.

moderator
[#74] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
Cieszę się, że mogę nabyć jakieś pismo o Amidze. Chciałem podziękować redakcji za zaangażowanie i stworzenie PPA na papierze. Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem