Komentowana treść: Filer
[#1] Re: Filer
[#2] Re: Filer

@grxmrx, post #1

Ambienta bym na niego nie zamienił...
[#3] Re: Filer

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Ja Opusa Magellana też nie, ale jeśli się będzie to rozwijało, to może... może...
[#4] Re: Filer

@XaVeR, post #3

A ja powiem, że używam i jest program rewelacyjny. Prosty, łatwy, lekki, w zupełności zaspokaja wszelakie potrzeby do zarządzania plikami.
[#5] Re: Filer

@radzik, post #4

Ja bym się nie posunął do stwierdzenia, że "wszelakie". Może po prostu moje potrzeby są większe.
[#6] Re: Filer
Czy można na tym programie segregować pliki nie tylko po nazwie czy zajętości ale też po rozszerzeniu plików?
[#7] Re: Filer

@grxmrx, post #1

Ja też: http://img235.imageshack.us/img235/2595/fileryv2.png ;)
[#8] Re: Filer
No Panowie, świetne screenshoty porobiliście :D
[#9] Re: Filer

@Leon, post #6

Nie. A w ogóle w jakimś amigowym filemanagerze była taka opcja?
[#10] Re: Filer

@radzik, post #9

Tak w ambiencie
[#11] Re: Filer

@Arbuz, post #10

Arbuz: myślałem że Ambient to integralna część systemu a nie filemanager :P
[#12] Re: Filer
Muszę przyznać, że wygląda to na naprawdę fajny i przydatny programik. Oczywiście tylko dla kogoś kto używa systemu, który nie ma używalnego desktopu. :) Ambienta bym tym nie zastąpił na pewno. :)

Ostatnia edycja: 21.01.10 22:48:29
[#13] Re: Filer

@MDW, post #12

Ależ ten programik nie ma intencji zastępowania Ambienta, tylko ułatwienia podstawowych operacji na plikach. 99% to wystarczy.
[#14] Re: Filer
Tak się z ciekawości Was zapytam, co może zaoferować więcej użytkownikowi np. ambient w porównaniu z filerem czy opusem?
Każdy pisze, że ambienta by nie zamienił na filera ale nikt nie pisze dlaczego (może mam ukryte jakieś opcje o których ja niewiem).
Według mnie do prostych operacji na plikach nie ma różnicy czy używa się filera, opusa czy ambienta bo można tą samą pracę wykonać w podobny sposób.
Mnie najbardziej brakuje na amisystemach takiego programu jak Total commander z intuicyjną obsługą myszki czy "narzędziem wielokrotnej zmiany".
Bez tych cech praca na ww programach czy pod ambientem nie różni się dla mnie znacznie.
[#15] Re: Filer

@Leon, post #14

Przyzwyczajenie robi swoje. Siła leży w konfiguracji. Nie licząc kilku skrótów klawiaturowych i advanced.conf wszystko jest w Ustawieniach Ambienta. Nie wiem co masz na myśli pisząc o intuicyjnej obsłudze myszy czy narzędziu wielokrotnej zmiany. Total Commandera nie używałem wieki, DOpusa4 też, dwupanelowce wciąż oferują wiele i czasem mi ich szkoda ;).


Ostatnia edycja: 22.01.10 01:51:37
[#16] Re: Filer

@Korni, post #15

dwupanelowce wciąż oferują wiele
A ja nierozumiem tego ubolewania z dwoma panelami. Zazwyczaj, kopiuje plik z miejsca zrodlowego do miejsca docelowego - po co w takiej sytuacji wiecej paneli niz 2?
[#17] Re: Filer

@Leon, post #14

Tez lubie TC, i sadz ze najbardziej zblizony do niego jest amigowy ClassAction.
[#18] Re: Filer

@reactor, post #17

lub AmiDisk.
[#19] Re: Filer

@reactor, post #16

po co w takiej sytuacji wiecej paneli niz 2

Wystarczy sobie wyobrazić np. sortowanie plików MP3 do 3 katalogów po uprzednim przesłuchaniu fragmentu każdego z nich. Możliwość otworzenia 4 listerów Ambienta robi wtedy różnicę.
[#20] Re: Filer

@radzik, post #13

Najpierw piszesz "wszelkie potrzeby zarządzania plikami" a później że tylko "ułatwienia podstawowych operacji". To jakby dwie skrajne opinie trochę.
[#21] Re: Filer

@reactor, post #16

Ja od czasu ostatniego party IntelOutside nie używam dwupanelowców. Duszę się w tego typu programach, czuję że jest mi ciasno, lubię mieć okno dowolnego rozmiaru w dowolnym miejscu ekranu, zawsze mam kilka takich okien (pod MacOSX i Windows też). :) 1.5 roku temu jak mi w pracy kupili TotalCommandera (zakładając, że każdy tego potrzebuje) to zacząłem używać ale po 3-4 dniach przestałem, bo mnie to denerwowało. :) Teraz używam go tylko do szukania tekstu w plikach (windowsowa "szukajka" z WinXP przy szukaniu pomija wiele plików i bardzo często nie znajduje czegoś co istnieje, hehe).
[#22] Re: Filer

@Grzegorz Kraszewski, post #19

Ktoś, kto nigdy nie używał np. Magellana nie zrozumie kolosalnej różnicy pomiędzy dwupanelowcami a zamiennikami desktopu. Po co mam używać różnych programów do zarządzania plikami, przeglądania zawartości dysku czy po prostu uruchamiania czegokolwiek, jeśli mogę to zrobić w jednym?
[#23] Re: Filer

@Grzegorz Kraszewski, post #19

Gdy mam taka potrzebe sortowania plikow do wielu miejsc docelowych na raz (a zadko to mi sie zdarza) , to przelaczam sie miedzy "zakladkami" listera, gdzie w kazdej mam inna sciezke. Taka funkcjonalnsc ma i TC i AmiDisk i ClassAction.

(BTW: uzywalem i Magellana i Ambienta.)
[#24] Re: Filer

@Korni, post #15

Z tą intuicyjną obsługą myszki w TC miałem na myśli, że można np. w łatwy sposób zaznaczać i przekopiowywać pliki bez używania klawiatury. Nie wyobrażam sobie zaznaczać chociażby wyrywkowych plików pod ambientem bez używania klawiatury.
Szczególnie brak takiej funkcji jest odczuwalny na efice gdzie mając standardowo 2 gniazda USB i podpiętą mysz z pendrivem nie mam innego wyboru jak używanie nawet starego filemastera.
Po pierwsze na FM błyskawicznie otwierają się katalogi, zanim otworzy się katalog pod ambientem ustawi się odpowiednią wielkość okna (wiem, że można zapisać ustawienia okna), uporządkuje ikonki itd. to pod FM już dawno mam wszystko przekopiowane, nazwy zmienione itd.
Po drugie ambient lubi(ł) się wieszać podczas kopiowania dużych plików i teraz jakoś nie mam do niego przekonania/ zaufania.

Brakuje mi wiele opcji w ambiencie np. po zakończeniu kopiowania plików nie ma komunikatu w postaci chociażby dźwięku. Jak kopiuje po wolnym USB np. filmy z "pena" na efikę to czekam czasem blisko nawet godzinę i dłużej w zależności ile filmów chcę przekopiować. W systemie mam ustawione wyłączanie monitora bądź włączanie wygaszacza po 10min i co jakiś czas muszę sprawdzać (i czasem fatygować się przychąc z 2 pokoju) jaki jest postęp w kopiowaniu plików tak jakby nie dało się ustawić w systemie np. że po kopiowaniu dłuższym niż np. 5min system po zakończeniu czynności poinformuje mnie chociażby dźwiękiem z możliwością ustawienia sampla np. "kopiowanie zakończone".

Brakuje mi też ustawienia domyślnie w ambiencie opcji ""praca na 2 oknach czy np. 4". Wyglądałoby to tak że jak mam ustawioną tę opcję to praca na nich wyglądałaby tak samo jak na 2-panelowcach. 2 okna byłyby ze sobą sklejone/połączone. Rozciągając prawe okno w dolnym prawym rogu automatycznie skalowane było by też lewe okno. Do tego jakby można było samą myszką zaznaczać różne pliki z katalogu i przenosić 2 przyciskiem do 2 okna plus możliwość dodania zmiany nazwy wybranego pliku za pomocą wirtualnej klawiatury (którą można by było skalować, żeby nie zajmowała za dużo miejsca na ekranie to byłoby super. Moim zdaniem takie "ficzery" niektórym znacznie by ułatwiły pracę z ambientem a niektórych takich upartych jak ja by mogły pozytywnie zachęcić do jego używania.

Ps.Czy można tak skonfigurować ambienta i mysz, żeby prawym pm. można było zaznaczać pliki a lewym pm. po przytrzymaniu kopiować/przenosić pliki do wybranego katalogu?
[#25] Re: Filer

@reactor, post #23

I DirectoryOpus 4.x - u mnie w tym momencie jest po 40 okien/ścieżek/buforów czy jak to się tam zwie na panel. Do tego, co robię pod Ami w zupełności mi wystarcza (zwykle i tak robię jedną operację na plikach na raz), dlatego też porzuciłem jakiś czas temu Magellana i wróciłem do korzeni. ;)
[#26] Re: Filer

@Leon, post #24

W Ambiencie też łatwo się zaznacza i przenosi pliki bez używania klawiatury, chyba że masz na myśli zaznaczanie odległych od siebie plików, wtedy bez dodatkowych klawiszy się nie obejdzie. Idąc po najmniejszej lini oporu, żeby było jak najszybciej, wystarczy zapisać raz pozycję, tryb i rozmiar "My MorphOS". Wyświetlanie ikonek, podkładów, itp. można skonfigurować. Tryb ikonkowy z pewnością nie jest najwygodniejszy do zarządzania dużą ilością plików, do tego jest lister.

Ambienta powiesić oczywiście można, jednak są dość specyficzne przypadki. Podczas kopiowania z USB faktycznie były kiedyś problemy, ale problem był w stosie USB. Przy normalnym kopiowaniu nigdy się z takim czymś nie spotkałem (może dlatego, że nie mam Efiki ;)).

Dźwięki faktycznie mogłoby się przydać, mnie osobiście to drażni. Poseidon ma domyślnie włączone popupy i dźwięki przy podłączaniu urządzeń, tfu.

"Zachowuj się jak dwupanelowiec" - wątpie czy takie coś kiedykolwiek będzie w Ambiencie.

Jak masz więcej guzików w myszce to możesz np. sobie dodać drugi lewy i shift jako prawy, póżniej prawy na jakiś inny i gotowe. W ustawieniach Poseidona można robić cuda na kiju :).
[#27] Re: Filer
Ja tam lubie Filera, duzo razy przydal mi sie na AOS3. :)
[#28] Re: Filer

@Korni, post #26

Dźwięki faktycznie mogłoby się przydać, mnie osobiście to drażni. Poseidon ma domyślnie włączone popupy i dźwięki przy podłączaniu urządzeń, tfu.

Gdy masz miniaka i podłączone słuchawki bezpośrednio albo co gorsza ich brak, ten dźwięk może przyprawić o zawał serca :)
[#29] Re: Filer
Jak juz piszemy o filemanagerach to ja zareklamuje dopusa9 pod winde. Zastepowalnosc TC podobna jak w przypadku klasycznego amigowego dopusa i magellana. Raz uzyjesz i nie wracasz. Palce lizac :> Warto kupic.
[#30] Re: Filer

@pawelini, post #29

Raz odpalony, wywalony. Nie wiem, nie mogłem się przemóc... Spodziewałem się chyba że wraz z odpaleniem zamieni moją windę a amiga os z magellanem ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem