Komentowana treść: Breakpoint 2010
[#1] Re: Breakpoint 2010
termin nie ziemski znowu .. ktos sie wybiera ?

No PPC Amiga entries here! We decided not to allow PPC entries because all major "post-68k" Amiga variants are either discontinued or not quite there yet. We do have Pegasos/AmigaOne hardware and accept entries for them in the Console/Real wild compo.


he he he :)))

Ostatnia edycja: 01.02.10 00:04:11
[#2] Re: Breakpoint 2010
Matrix III asci wymiata
[#3] Re: Breakpoint 2010

@11MASTEr, post #2

Chyba Ci sie tematy pomylily
[#4] Re: Breakpoint 2010

@HOŁDYS, post #1

Jak co roku.
[#5] Re: Breakpoint 2010

@HOŁDYS, post #1

Za to klasyczne Amigi nie są według panów organizatorów "discontinued"? Ot scenowa logika.
[#6] Re: Breakpoint 2010

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Może i są "discontinued", ale za to kilkanaście lat "there yet"
[#7] Re: Breakpoint 2010

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Sprawa prosta - na Amigę z PPC już nikt nie robi dem - bodajże w ciągu kilku lat żadna produkcja na tą platformę nie była wystawiona na demo compo. Jest za to parę grup, które cały czas coś robią na Amige z 68k (hi Kiero!:)). Z drugiej strony nie powinni pisać, że nie puszczą w demo compo nic na PPC - a nóż widelec ktoś coś by zrobił.

W tym roku może pojawię się na Breakpoincie - mam nadzieję, że się uda :)
[#8] Re: Breakpoint 2010

@gorzyga, post #7

Gorzyga sam wiesz ze jemu prosciej by bylo zrobic demo na MOSa 1.4 A1200 PPC niz na klasyczna motorole 68k

Kiero lubi robic dema .. a idzie tez z duchem czasu. Sentymenty odstawia na bok , sprawa bardzo podobna do MDW.

Troszke i moze maja racje wyzej wymienieni.. Amiga musi to byc 68k + AGA .. a ograniczen dla dem PC NIE MA ZADNYCH !!! 15 GHZ 33333 GB RAM KARTA 3D megardzeniowa...

dlatego ja sie brandzluje przy demkach z C64 i Amigi .. dem PC mozecie sie smiac ..ale nawet nie chce mi sie ogladac..TO NIE JEST DEMO SCENA !!!
[#9] Re: Breakpoint 2010

@HOŁDYS, post #8

Zgadzam sie co do demek PC. Demo kompoty PC są bez sensu... powinni sobie ustalić granice i wtedy się popróbować. Nie mówię już o tym jak uruchomić te arcydzieła na przeciętnym pc. Tak, to NIE JEST demoscena.
[#10] Re: Breakpoint 2010

@virago, post #9

no comments ... :)
[#11] Re: Breakpoint 2010
Szkoda ze to koniec breakpointa bo to byla wylegarna swietnych dem... A co do tego ze "nowe amigi" nie sa brane pod uwage w compotach to dla mnie sprawa zrozumiala bo Ami to teraz juz na scenie platforma retro tak jak c64... ppc psuje ten klimat vintage
[#12] Re: Breakpoint 2010

@HOŁDYS, post #8

Zara zara, przecież Lightshaft (kodowane przez Kiero) jest na A1200 z 060.
A co demek szkoda, że już nikt nie pisze na PPC dla klasików, sporo ten sprzęt potrafi w porównaniu do 060+AGA i jednocześnie trzeba coś umieć nie tak jak 8 rdzeniowym piecu z dwoma kartami gfx, każdy głupek na to napisze demo.
[#13] Re: Breakpoint 2010

@radzik, post #12

od 3(4?) lat nie napisalem nic na ppc. od 4 (5?) nie napisalem niczego z akceleracja 3d.
[#14] Re: Breakpoint 2010

@kiero, post #13

Zara zara, przecież Lightshaft (kodowane przez Kiero) jest na A1200 z 060.

Czyzby ? :)) mysle ze to demo jak wiekszosc produkcji 8bit ..nie bylo pisane na orginalnej maszynie.


[#15] Re: Breakpoint 2010

@radzik, post #12

Co do PPC to się w zupełności zgodzę - np. Planet Potion to piękne intro. Kiero raczej będzie robił dema na 060+AGA, bo to działa na UAE - z resztą jego trzeba się pytać :)

Co do "łatwości" pisania dem na peceta, to wcale nie jest tak, że "każdy głupek napisze demo" - w tej chwili żeby zrobić na klona dobre demo trzeba naprawdę dużo wiedzieć i być na czasie.
[#16] Re: Breakpoint 2010

@HOŁDYS, post #14

i co z tego? jest pisane pod amige i dziala na amidze.
[#17] Re: Breakpoint 2010

@gorzyga, post #15

zgadza sie. napisanie dobrego dema na pece jest zdecydowanie trudniejsze niz na amige.
[#18] Re: Breakpoint 2010

@kiero, post #16

Emulacja choc jej nie "akceptuje" przedluza linie zycia komputerow typu retro. 8Bit jest tego przykladem (choc znam ludzi co pisza texty na C64 i transferuja je na PC/WWW)
[#19] Re: Breakpoint 2010

@radzik, post #12

"...każdy głupek na to napisze demo."

Wydaje mi się, że nie każdy a już na pewno głupek. :)

Wiesz zbrzmiało to trochę tak jakby dema dajmy na to CNCD, Kewlers czy Stargazer/Andromedy były niewiele warte i banalne do zrobienia. :)



Ostatnia edycja: 01.02.10 16:33:57
[#20] Re: Breakpoint 2010

@kiero, post #17

Znaczy chodzi o innowacyjną produkcję? Bo chyba nie jest problem napisanie płynnego dema mając 3 GHz do dyspozycji?
[#21] Re: Breakpoint 2010

@radzik, post #20

teraz nie jest problem technologiczny wyciagnac odpowiedni frame rate w 8 bitach .. teraz problemem jest ..pomysl
Wszystkie dema pecetowe sa do siebie podobne .. wymiotuje nimi,nie wiem czemu Nexus7 moge ogladac na rzutniku raz po raz :-] ?
[#22] Re: Breakpoint 2010

@radzik, post #20

Zależy co chcesz pokazać. Można zrobić demo na PC jak kiedyś na 486DX50 i będzie płynne, a można na 3Ghz i SLI - kwestia złożoności efektów (rozdzielczość ekranu chyba nadal można zaliczyć w poczet złożoności).
[#23] Re: Breakpoint 2010

@Deftronic/..., post #22

hmm Deftronic ma racje .. stara poczatkujaca DEMOSCENA PCtowa raczkowala ale byla godna konkurencja

Future Crew'1993 PC 386DX/40mhz - zalecany jednak 486DX/66 mhz

http://www.youtube.com/watch?v=XtCW-axRJV8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8G_aUxbbqWU

ja uwielbiam konwersje na 8bit

http://www.youtube.com/watch?v=zVPW40ygds4&feature=related

piekne czasy :))



Ostatnia edycja: 01.02.10 16:47:52
[#24] Re: Breakpoint 2010

@HOŁDYS, post #23

Teraz też są wyzwania na scenie pc : http://www.youtube.com/watch?v=_YWMGuh15nE
[#25] Re: Breakpoint 2010
060 + AGA to najlepszy obecnie retro-konfig do scenowania :) Mamy jasno postawione granice, z jednej strony jest ten nostaligiczny posmak oldskulu, ale jednoczesnie można zrobic cos jeszcze w miare sensownego. Poza tym mozna taki konfig emulowac, co w dobie umierającego amigowego hardware'u, nie jest bez znaczenia.

Miedzy innymi dlatego wlasnie wydaje mi sie, ze Natami bedzie bardzo fajnym gadzetem dla scenowców, szczegolnie tych nie lubiacych uae. Kto wie, moze to nawet ozywi nieco zmumifikowaną demo-scene, bo coraz wiecej osob z dawnej sceny wykazuje zainteresowanie tym sprzetem.
[#26] Re: Breakpoint 2010

@gorzyga, post #24

tak 4kb niby .. a ile DLLk windowsowych jest w tym ?
niech bedzie real 4 kb .. wlacza PC z dyskietki lub PenDriva i na golym dosie niech te 4 kb odpala..

Gorzyga nie przekonales mnie :) wole to co bylo kiedys...
[#27] Re: Breakpoint 2010

@HOŁDYS, post #26

Nie ma DOSowych sterów do nowego hardware.
Chyba, że Lenovo jeszcze robi w notkach
wsparcie dla DOSa.

[#28] Re: Breakpoint 2010

@Santon, post #27

chodzi mi ze to nie sa realne 4kb (DLLki z DirectXa)
[#29] Re: Breakpoint 2010

@HOŁDYS, post #28

Są realne.
Kartę graficzną można wysterować spod DOSa.
Kwestia sterów i ściśle określonego sprzętu z góry.
Bo sprzęt PC jest tak różny, że takie 4kb intro nie pójdzie np na wszystkich rodzajach kart.
[#30] Re: Breakpoint 2010

@HOŁDYS, post #28

W tych 4KB mieszczą się dane do wygenerowania całego intra - amigowe intra także korzystają z procedur systemu, a w tej chwili DirectX jest częścią Windows. Kto teraz do normalnej pracy używa peceta z dosem? No fakt, może są tacy - więc dla nich to : http://www.youtube.com/watch?v=R35UuntQQF8 :)



Ostatnia edycja: 01.02.10 21:22:47
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem