Komentowana treść: AresOne
[#1] Re: AresOne
Tyle kasy za drugiego peceta?
Po co?
Ten cały AROS powinien chodzić na tym co już mam.
[#2] Re: AresOne

@qwerty4000, post #1

Jakby miał tysiące ludzi pracujących nad przystosowaniem kodu do różnych sprzętów i zainteresowanie ze strony producentów hardware to by działał. Ale wiadomo że to niszowy system więc nie ma co za dużo wymagać.
[#3] Re: AresOne

@qwerty4000, post #1

..e a co to jest jakas wyprzedaz staroci? ... caly ten blaszak po obecnych cenach wart jest z jakies 800 peelenow . to dopiero jest golenie aros-owiec.
[#4] Re: AresOne
Prawie 400 euro za coś co można w sklepie kupić za 200 , to się nazywa chamstwo i tyle . Ma system około amigowy i ma niby to usprawiedliwiać wzrost ceny o 100% . Dobry żarcik, ale do 1 kwietnia troszke daleko
[#5] Re: AresOne

@qwerty4000, post #1

A ten cały AROS nie chodzi na tym co juz masz?
[#6] Re: AresOne

@DRACOX, post #3

Może to ważne: ten sklep jest w Niemczech... Tam, w sklepach są trochę inne ceny komputerów niż na allegro...
W zestawie jest też oprogramowanie warte 200 peelenów.
[#7] Re: AresOne

@FOrest, post #6

Co i tak daje zawyżoną cenę :)
Rzeczywiście składając taki komputer samemu, dokupując oprogramowanie oraz wspierając dowolny AROS'owy projekt niewielką kwotą można śmiało zaoszczędzić niemal połowę ceny tego zestawu...
[#8] Re: AresOne

@FOrest, post #5

Mam 9600 GT.
Gdzie mogę znaleźć AROSa z obsługą mojej karty?
Chciałbym sobie też zagrać w Quake III, można gdzieś ściągnąć port na AROSa?
[#9] Re: AresOne

@qwerty4000, post #8

ICAROS
Portu Q3 nie ma.Tylko jedynka.

Ostatnia edycja: 05.02.10 20:00:33
[#10] Re: AresOne

@FOrest, post #6

Może to ważne: ten sklep jest w Niemczech... Tam, w sklepach są trochę inne ceny komputerów niż na allegro...

Fajnie, ale patrząc na ceny z komputronika , który ma cholernie drogo, to za ten zestaw wyszło mi ok 800 zł, czyli coś ok 200ojro, a gdybym poszukał części używanych to wyszło by pewnie ok 400 zł . Więc cena JEST kosmiczna .
[#11] Re: AresOne

@Logan, post #7

No cóż nasze dywagacje nie wpłyną na poziom sprzedaży AresOne. Jeśli cena faktycznie zbyt mocno odstaje od podobnych konfiguracji w niemieckich sklepach to autor tego pomysłu się srodze zawiedzie.
Nie wydaje mi się jednak, by ceną właściwą dla tego zestawu (mam cały czas na myśli Zachodnią Europe, bo wiadomo, że nikt z Polski tego nie kupi) jest 200 ojro. To jest przegięcie w druga stronę. Tyle to kosztuje nawet u nas dobra obudowa do PC.
[#12] Re: AresOne

@Olo, post #10

Znalazłeś w komputroniku obudowę JP Dark Crystal ? Ja nie.
A skąd wiesz jakiej marki jest tam zasilacz?, Jaka płyta główna? Jaki choćby wentylator na procesorze? Za 2 ojro, cy za 20??
[#13] Re: AresOne

@qwerty4000, post #8

Obawiam się, że każdy AROS obsługuje Twoją kartę (co najmniej w trybie VESA). Ty po prostu nawet nie sprawdziłeś...

Chciałbym sobie też zagrać w Quake III, można gdzieś ściągnąć port na AROSa?

A co ma piernik do wiatraka?

Ostatnia edycja: 05.02.10 20:25:32
[#14] Re: AresOne

@FOrest, post #12

Dokładnie.Jak dla mnie cena jest wygórowana, jednak zbyt mało szczegółów by się wypowiadać ile ten sprzęt jest wart rzeczywiście.
[#15] Re: AresOne
nie wiem po ile ta obudowa ale flaki to za taka cene to 2 lata temu mozna bylo kupic. 420euro zaplacilem za athlona x2 5200+, taka sama pamiec, nv 8600 tez 0.5 Gb i pasywnym chlodzniem (XFX) dysk 320 GB (hitachi) i sonowskie dvd-rw. zasilacza nie pamietam ale tez byl w komplecie, jedynie obudowe uzylem stara.
[#16] Re: AresOne

@piteq, post #14

Ten news jest tylko ciekawostką ale z dwóch względów wydawał mi się wart opublikowania.
1. Pojawienie się już drugiego gotowego zestawu dla AROS-a (propozycja dla bogatych i leniwych).
2. Port Cinnamon Writer dla x86.
[#17] Re: AresOne

@FOrest, post #16

Forest: ale nie bierz negatywnych komentarzy do siebie. Ludzie nie komentują tego że fakt powstania takiego zestawu jest bez sensu ani tego, że umieściłeś takiego newsa tylko fakt że cena jest nieadekwatna do możliwości i realnej wartości tego sprzętu.
[#18] Re: AresOne

@pampers, post #17

p o p i e r a m   w   c a ł e j   r o z c i ą g ł o ś c i



Ostatnia edycja: 05.02.10 21:19:20
[#19] Re: AresOne
Cena wydaje się wysoka, ale jeżeli będzie to zestaw złożony z bardzo dobrych podzespołów i będzie gwarantował 100% stabilność działania Arosa, to w połączeniu z oferowanym oprogramowaniem wydaje mi się ceną do zaakceptowania. W końcu to ma być komputer hobby i na dodatek jakaś część zarobiona na jego sprzedaży ma zasilić projekty związane z Arosem. Uprzedzając złośliwe pytania , nie mam w tej chwili nadmiaru gotówki i nie kupię tego zestawu, ale taki Niemiec, który zarabia 1500/2000 eur może się skusi. Nie możemy wszystkiego mierzyć naszymi zasiłkami , które nam wypłacają co miesiąc około 10-tego.
[#20] Re: AresOne

@Ender, post #19

zdecydowana wiekszosc niemcow zarabia raczej blizej 1500 niz 2000. z tego cena tego zestawu to polowa, lub ciut ponad, czynszu. bardzo drogie hobby.
[#21] Re: AresOne

@Olo, post #10

* procesor Athlon 64 X2 4400+
* pamięć operacyjna 2 GB RAM (DDR2 800)
* karta graficzna NVidia GeForce 8400 (512 MB)
* dysk twardy 250 GB
* napęd DVD-RW
* obudowa JP Dark Crystal (do wyboru czarna lub biała)
* zasilacz o mocy 500 W

znajdź mi kolego gdziekolwiek chcesz, na używanych częściach ten sprzet za 400 zł..
nawet będziesz mial biedę uskładać ta konfiguracje za 800 zł - dolicz jeszcze software amigowy i wyjdzie Ci 300 Euro ..te 79 euro róznicy Cie tak boli ze biadolisz jak stara baba na pchlim targu ??
[#22] Re: AresOne

@Valwit, post #20

YYYYY chyba kolego przesadziłeś...

Kasjer ma około 1750 Euro gdzie nikt nim nie chce tam być...

średnia płaca wyniosła 2750 Euro w ubiegłym roku...

Co nie zmienia faktu że cena za zestaw i tak jest droga....
[#23] Re: AresOne

@bombermax, post #22

brutto!
[#24] Re: AresOne

@bombermax, post #22

no to podziel przez 2 bo polowe ci zabieraja. de facto nawet ciut wiecej ale nie badzmy upierdliwi
[#25] Re: AresOne
Tak czytam opis komputera na stronie Vesalii i zastanawiam się, to mozna Xp jeszcze legalnie zamówić?. Ja myślałem, że tylko dla netbooków i to nie wszystkich? Co trzeba jeszcze do tej ceny doliczyć prócz przesyłki? Vat?
[#26] Re: AresOne

@FOrest, post #12

pewnie najtansza dostepna . athlona 64 x2 4400 to juz nigdzie normalnie dostac nie mozna . Athlon II x3 2.8GHZ kosztuje obecnie 250 peelenów , 2 jajowy- Athlon II X2 2.8ghz obecnie kosztuje ok 190 plnów . nowoczesna plytka asusa pod AM2+/am3 z chipsetem 785G , radeonem HD4200 i sideportem na pokladzie to koszt 260 peelenów
[#27] Re: AresOne
O co to całe bicie piany? Skoro można znaleźć chętnych na Sam440, można znaleźć i na podstarzałego peceta. Prawo sprzedającego wymyślić cenę z kosmosu, prawo kupującego kupić (albo nie).

Komentarz ocenzurowany, proszę bez wycieczek pod czyimś adresem.
Admin.
[#28] Re: AresOne

@Grzegorz Kraszewski, post #27

Aj waj, po co od razu "frajerów"? Nie ładniej wyglądałoby:

Skoro można znaleźć chętnych na Sam440

?
[#29] Re: AresOne

@Grzegorz Kraszewski, post #27

Krashan: musisz sam wlepić sobie ostrzeżenie jako moderator
[#30] Re: AresOne

@pampers, post #29

Nie musi. Są jeszcze siły wyższe.
Spokój ma być i nie ciągnąć OT-a, bo pan kotek jest chory i leży w łóżeczku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem