Komentowana treść: AresOne
[#31] Re: AresOne

@recedent, post #28

Sam440 nie jest pecetem i działa na niej legalnie oryginalny AMIGA OS. Razem z wersją 4.1.


Ostatnia edycja: 06.02.10 16:04:39
[#32] Re: AresOne

@qwerty4000, post #31

amigaos 3.1 dziala na sam ?
[#33] Re: AresOne

@rzookol, post #32

a kogo poza odpalaczami superfroga obchodzi OS 3.1?
[#34] Re: AresOne

@DRACOX, post #33

Np mnie. Lubię sobie pogrzebać na klasyku i w gry wcale nie gram.
[#35] Re: AresOne

@DRACOX, post #33

no skoro dziala oryginalny amigaos to wedlug tego os3.x tez dziala, chyba, że jednak nie działa i mój przedmówca mija się z prawdą
[#36] Re: AresOne

@rzookol, post #35

I znów zaczyna się pociskanie zwolennikom OS4...
[#37] Re: AresOne

@radzik, post #36

Nie nazwałbym tego "pociskaniem zwolennikom OS4", raczej czepialstwem i dzieleniem włosa na czworo. Kontynuując offtop mógłbym napisać rzookolowi: "Na SAM działają wszystkie wersje AmigaOS, tylko część pod emulacją", ale nie napiszę , bo popieram SirLeo, że nie ma sensu ciągnąć OT.

Co do Aresa: myślę, że to ciekawy pomysł, choć może nie cenowo :) Ale widzę też potencjał - jak ktoś ma znajomego w sklepie z PC, może testowo złożyć kilka takich zestawów i sprzedawać chętnym jako Ares-compatibile. Niektórzy chwalili się, że za ułamek podanej ceny. Skoro tak, to chętnych nie powinno braknąć?
[#38] Re: AresOne

@recedent, post #37

to nie czepialstwo tylko ochrona czytelników przed kłamstwami o SAM, lepiej żeby ludzie wiedzieli na czym stoją przed kupnem
[#39] Re: AresOne

@rzookol, post #38

a klasyk z ultraszybkim blizardem jeszcze szybszymi simmami i dziurawym jak ser szwajcarski os 3.1 zbawi swiat....a nie czekaj ...Natami :D
[#40] Re: AresOne

@rzookol, post #38

Tru tru nie dziala na tym sprzecie i dzialal nie bedzie.
[#41] Re: AresOne

@DRACOX, post #39

nie musi tego robic, wystarczy ze uruchomi gry, ktore sie nie uruchomia na sam
[#42] Re: AresOne

@rzookol, post #41

wybacz ,ale odpalac gry z klasyka to umie nie tylko sam ,ale i sredniopolkowy telefon komorkowy. sorry do tego os 3.1 tez nie jest potrzebny :)
[#43] Re: AresOne

@rzookol, post #38

Amiga Os 4.0 i 4.1 jest oryginalnym systemem Amiga Os,
zrobionym z oryginalnych źródeł Amiga Os 3.x.
Przez firmę mającą prawa do Amiga Os.

Po prostu sprzęt z oryginalnym i legalnym AMIGA OSem może mieć większą cenę niż sprzęt z klonem AMIGA OS.


[#44] Re: AresOne

@DRACOX, post #39

Amiga Inc nie sprzeda zespołowi Natami oryginalnych planów AGA do umieszczenia w kostce.
A jak to nie będzie miało oryginalnych kości to czym się to będzie różniło od mojego Mini?

Dałem 400 PLN za 1.5 GHz G4 512 MB RAM 40 GB HD.
Na którym odpalam sobie klona Amiga OS.
Mogę dać szansę Natami, jak będzie po 200 PLN to może kupię.
[#45] Re: AresOne

@fibi, post #21

AMD X2 4400 TDP65W 2.3 1MB -157zł
GIGABYTE GA-M61PME-S2P GeForce 6100 Socket AM2 mATX -128zł
DDR2 Goodram 2GB PC800 CL6 -132zł
Asus GeForce 8400GS 512MB DDR2/64b PCI-E Silent TDP35W -112zł
SEAGATE 250GB (ST3250318AS) -128zł
Nagrywarka Pioneer DVR-216D SATA -53zł
iBOX Zasilacz ATX iBOX 500W SFAN CE+PFC 12cm/FAN -100zł
--
810zł

Sprzęt nówka, na gwarancji.
Jedyny kretynizm AresOne to... zasilacz. Komuś porządnie przygrzało aby dawać zasilacz 500W tam gdzie spokojnie wystarcza 180-200W. Zobaczcie jakie TDP ma procek i grafika.

W razie gdyby coś z nagrywarką sata nie działało, to niżej dwa zamienniki:

GEMBIRD GMB 330W BOX -50zł
Nagrywarka DVD Lite-On iHAP122 ATA -87zł
--
794zł

No obudowy nie znalazłem, ale skoro to JP, to na 100% musi być droga, skoro na 1555zł cały zestaw AresOne wyceniono.
Nie widzę tu też wzmianki jaka płyta główna jest użyta...

Edytowane:
Wyczytałem, że z SATA coś nie tego w Arosie, więc dysk 250GB ATA za 200zł jest, ale takie dyski są zupełnie nieopłacalne, jeśli już to 500GB ATA za 265zł.

A może by tak eFunzine składało takie coś i sprzedawało jako... PolAres. :D
[#46] Re: AresOne

@qwerty4000, post #43

[...] Razem z wersją 4.1.

tą wypowiedź można rozumieć jednoznacznie, że na SAM działa oryginalny amigaos "razem z wersją 4.1" - czyli działa wersja 4.1 a także jakiś inny amigaos, którego wersji nie podałeś. Widzę, że popełniłeś drobną logiczną pomyłkę i przyjmuję twoje wyjaśnienia :)
[#47] Re: AresOne

@SirLEO, post #45

No cóż. Udowodniłeś tym samym tezę przedmówcy, że biorąc najtańsze komponenty nie da się takiego zestawu sklecić za 800 zł (dysk ide+obudowa) Trzeba zainwestować minimum 100 zł więcej ;)
Frying Pan - 100 zł
Art Effect - 40 zł
AmigaForever 120-150 zł (nie wiadomo, jaka wersja ale z pewnością na płycie a nie download)
Bounty dla AROS-a 40 zł (10EUR)

zostaje 305-355 zł na:
- prowizję Vesalii
- koszty i zysk "producenta"

Jest o co rozrywać szaty?

Osobiście też uważam, że "produkcja" maszyn dedykowanych AROS-owi jest bez sensu. Peceta prawie każdy już ma, a jak mu zależy, by śmigał na jego sprzęcie AROS, to w najgorszym razie podmieni niekompatybilny komponent.
[#48] Re: AresOne

@FOrest, post #47

Kolega pisał, że *używane* nawet nie znajdzie za 800zł, a ja nowe podałem. Czepiam się jedynie zasilacza.
Faktem jest, że za niewiele więcej mamy znacznie lepszy sprzęt, a na nim w VMware Aros też pośmiga, można też niezależną myszkę i klawiaturę podłączyć, rzecz jasna do jednego peceta i każdy na swoim monitorze robi swoje.
[#49] Re: AresOne

@SirLEO, post #45

Sprzęt nówka, na gwarancji.
Jedyny kretynizm AresOne to... zasilacz. Komuś porządnie przygrzało aby dawać zasilacz 500W tam gdzie spokojnie wystarcza 180-200W. Zobaczcie jakie TDP ma procek i grafika.


a co to przeszkadza? 500 W to moc maksymalna, jak zestaw bierze mniej to i zasilacz bedzie pobieral mniej, rachunek za prad bedziesz mial ten sam. odpadnie za to koszt nowego zasilacza jak podepniesz jakies dodatkowe dyski, karte tv czy co tam jeszcze zechcesz.
[#50] Re: AresOne
Tak tak. Przecietny uzytkownik z przecietnego niemieckiego miasteczka z pewnoscia w przecietnym komputerowym sklepie kupi sobie pewnie przecietny sprzet obslugujacy arosa. No dobrze. Nie kupi, wymieni czesci z jakich chce by komputer byl zlozony. Przebrnawszy przez uzmyslawianie sprzedawcy, ze jednak nie chce 5x lepszych elementow za 2x nizsza cene po godzinie sprzedawca stwierdzi, ze nie da rady skolowac akurat takich podzespolow bo hurtownia z ktora wspolpracuje nie handluje szrotem. No dobra. Uzytkownik wiec zajrzy na e-bay, dostanie oczoplasu od wysypu mozliwosci wyboru, skolekcjonuje caly arosowy zestaw od 10 supersprzedawcow doliczajac koszty wysylki i zlozy sobie go sam, albo zloza mu w pobliskim sklepie za pare euro. Tak zrobi nienormalny uzytkownik. Normalny przecietny uzytkownik-hobbysta kupi gotowy zestaw. Fakt, ze sam aros jest ciekawostka nie warta zakupu sprzetu pomijam ;)

Ostatnia edycja: 08.02.10 00:52:28
[#51] Re: AresOne

@Valwit, post #49

Pewnie to jakiś tani zasilacz która ma niską sprawność a optymalną ma pewnie przy 350W albo 400W poboru. Zatem i tak będzie pobierał więcej energii niż trzeba niż dobrze dopasowany np 300-350W zasilacz nawet tej samej klasy jakościowej. W sumie nie będzie tego dużo więcej ani rachunek nie będzie przy tym dużo wyższy ale ktoś mógł pomyśleć i dopasować zasilacz do mocy zestawu i pewnie byłby ciut tańszy.
[#52] Re: AresOne

@Dzban, post #51

Dokładnie, 300W nawet o połowę tańszy jest, sprzęt jest lekki, cudów nie potrzebuje, a wystarczy jeszcze mocy na 5 dobrych dysków. :) W pecetach zresztą mało kto tyle ma, więc śmiało stwierdzę, że do Arosa mu nie będzie potrzeba. 500W to ja daję ludziom z C2D i GTS250 i jest aż nadto, minimum Chieftec.
[#53] Re: AresOne

@DRACOX, post #42

wybacz ,ale odpalac gry z klasyka to umie nie tylko sam

Sam moze i umie, ale jej predkosc dzialania jest zalosna. Tak wiec Sam nie zastapi np. golej A1200 z odpalonym Gloomem lub innymi grami ktore wyciskaja ostatnie poty z AGA.

Tak wiec Sam nie bardzo nadaje sie do emulacji klasykow. Zreszta taka AONE czy inny Pegaz takze sie nie nadaja. Poki co to tylko "wada" programowa (brak JITa w UAE), ale jest to kolosalna wada tych komputerow.

Jednym slowem, Sam nie jest Amiga i nawet nie potrafi dobrze zaemulowac klasyka.
Nadaje sie tylko do AOS4 i Linuxa.
[#54] Re: AresOne
"Producent" przeczytał komentarze na PPA i obniżył cenę o 20 euro ;)
[#55] Re: AresOne

@Andrzej Drozd, post #53

Do linuxa tez się nie nadaje, ba na pegu lin jak dla mnie też działa za wolno.
[#56] Re: AresOne

@FOrest, post #54

Ares tańszy o kolejne 20 ojro
[#57] Re: AresOne

@FOrest, post #56

W sumie 40? Tak szybko? No coś podobnego...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem