Komentowana treść: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a
[#1] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a
Czyli granie na Efice odpada.Trza chyba zakupić Maca Mini.
[#2] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a
Nareszcie! A już przestawałem wierzyć w to, że gra, którą pokazywał mi Drako w zeszłym roku na Amimajówce będzie kiedyś jednak dostępna. Co prawda długo kisił się ten port, ale rozumiem że Fab miał też inne programy na głowie jak np. mosowe OWB. Pamiętam, że w tamtej wersji beta było jeszcze kilka rzeczy do poprawienia, więc chyba dlatego dopiero teraz port jest publiczny (bo autor by niedokończonego portu raczej nie wypuścił).
[#3] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@grxmrx, post #2

specjalista od niedokonczonych portow jest sixk albo programisci wrzucajacy prace na os4depot
[#4] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a
Ponad 400 MB RAM?! Jak oni to zrobili, kopiują do pamięci wszystkie grafiki (zapewne w postaci 32-bitowych .bmp) i ścieżkę dźwiękową (czyżby zwykły WAV)?! Czy istnieje na MorphOSa gra, która wymaga więcej pamięci niż toto?
[#5] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a
... jutro odpalę w pracy. Jestem strasznie ciekaw grywalności...

P.S. Czy ktoś już uruchamiał tę grę z polskim tłumaczeniem ?
Odpaliłem przypadkowo plik z polskim tłumaczeniem i od razu znalazłem błąd:

#: ../base/maps/forest.ump:435
msgid "Little bungalo in forest"
msgstr "Bungalow w lesie"

owe bungalow to nic innego jak domek/dom letniskowy/domek campingowy :)
[#6] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@MaveRick, post #5

Przecież istnieje w jęz. polskim słowo "bungalow", oznaczające dokładnie "domek/dom letniskowy/domek campingowy" - a raczej (za Wikipedią) "jednokondygnacyjny, podmiejski dom mieszkalny, z werandami. Wykonany najczęściej z drewna, lekki"
[#7] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@recedent, post #4

Kiedyś sprawdzałem tę grę na linuksie - też była wyjątkowo zasobożerna.
[#8] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@wali7, post #7

Bzdury opowiadasz. Gra wcale nie wymaga specjalnych zasobów. Chodzi na silniku Quake2. Właśnie sprawdzałem i po uruchomieniu gry zżerami mi niecałe 200 MB.
[#9] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a
Gra wymaga dużych pokładów wolnej pamięci (ponad 400 MB)

A najśmieszniejsze jest to że ta gra w wersji PC zabiera niespełna 60 MB Ram ;) , Ktoś chyba mocno pokiełbasił ten port gry :( . W samą grę gra się dosyć przyjemnie, chociaż czasami nawala SI jednostek .
[#10] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a
na dniach pojawi sie wersja 2.3 gry :)
Więc fab będzie musiał zrobić update ;)
[#11] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@MaveRick, post #5

ten błąd juz jest dawno poprawiony :)
Tą wersje lepiej odpalać po angielsku ...
[#12] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@Olo, post #9

Gry w wersji PC/Win zazwyczaj zadowala się mniejszą ilością pamięci. Tak to już jest z portami gier, które nie były robione z myślą o ami-systemach (patrz np. Heretic 2).
[#13] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@MDW, post #12

Tak przy okazji.Udało się komuś pograć w Hexen2 na Efice.Bo gra się odpala,daje New Game ale "level" się już nie ładuję.Czyżby brak pamięci.
[#14] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@QkiZ, post #8

Może i chodzi na silniku Quake2, ale na moim lapku z Pentium M 1.6 GHz i 512 MB RAM (kiedyś) powodowała solidną czkawkę systemu. Może od tego czasu coś polepszyli, albo po prostu masz lepszy sprzęt.

A zresztą każdy program wymagający więcej niż 128 MB pamięci z punktu widzenia Efiki jest "wyjątkowo zasobożerny". Po prostu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ostatnia edycja: 01.03.10 12:47:51
[#15] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@rzookol, post #3

Właśnie odpaliłem grę i niestety zawiodłem się. Port jest słaby albo sama gra zawiera błędy - trudno mi powiedzieć bo nie mam porównania z wersją na inny system. Przybliżanie i oddalanie globu to rysowanie sobie śmieci na ekranie, domyślnie Ziemia jest płaska - być może dlatego, nie wiem. Muzyka się rwie. Pamięci RAM mam pod dostatkiem bo 1024 MB, jest jej jeszcze dużo do dyspozycji po włączeniu gry. Karta graficzna Radeon 9250 128 MB VRAM - czyli też powinno wystarczyć.

Niestety gra nie jest grywalna, jeśli pojawi się na dniach nowa wersja to przetestuje.
[#16] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@grxmrx, post #15

Więc tak :

1) Aktualna stabilna wersja 2.2.1 na której bazuje port zawiera błędy
Poprawek można się spodziewać po nadchodzącej wersji 2.3
2) Jeżeli zmieniasz ustawienia musisz wyjśc do menu lub zresterować gre ...
3) Ziemia jest płaska na standardowych ustwieniach trzeba włączyć opcje 3d geoscape w menu game :)
4) Co do dzwięku to punkt 1
[#17] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@Drako^lM, post #16

Na amiwigilii to właśnie tę grę pokazywałeś?
[#18] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@grxmrx, post #15

Tak jak Drako napisał wcześniej... Ustwaw odpowiednio w opcjach i zresetuj kompa.
Też się załamałem kaszaną ale po ponownym odpaleniu działa poprawnie i jest grywalna. Trochę cierpliwości GrxMrx :)

Ostatnia edycja: 01.03.10 19:08:25
[#19] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@Ender, post #17

Tak ;)
[#20] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@MDW, post #12

Kiedyś (czasy 68k) było odwrotnie.
[#21] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a
Jak widzę po komentach kolejny kapitalny port FABa. OK
MOS Rulezzzzzz!!!
[#22] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@Kiv_Master, post #21

Ja przynajmniej sprawdziłem w działaniu ten port, a Ty co wniosłeś do dyskusji poza trollowaniem? Masz porównanie z tą samą wersją gry na MorphOS-ie i na innym systemie u siebie?
[#23] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@Kiv_Master, post #21

MOS Rulezzzzzz!!!

Oczywiście. Miałeś jakieś wątpliwości pod tym względem?
[#24] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@MaveRick, post #18

U mnie obylo sie bez kaszany, giera ruszyla z kopyta i jest kul, z wyjatkiem jednego niewidzialnego obcego /kaszana/ na pierwszej planszy ktorego zabic nie moge bo...hmm bo go niewidze, ale wiem w jakim obszarze sie gnojek porusza:D
[#25] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@Kiv_Master, post #21

Widziales chociaz jeden port autorstwa Faba aby moc krytykowac? Jesli nie, to po co tracic czas na nic nie wnoszace komentarze?

Ostatnia edycja: 02.03.10 08:47:26
[#26] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@fazior, post #24

Jak wiesz mniej-więcej gdzie, to obrzuć dziada granatami. Albo siej ogniem zaporowym na oślep :)
[#27] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@recedent, post #26

Dzisiaj dostanie granatowy holocaust:), no chyba ze tym razem bedzie widoczny i bedzie mu mozna klasycznego bursta w intelekt umiescic:D
[#28] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@wali7, post #14

Tak, mam lepszy sprzęt i zrzera mi gra mniej pamięci niż tobie
[#29] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a
Grałem, szybko zrezygnowałem. Z początku może i fajne się wydawać, ale straszna masakra to jest.
[#30] Re: UFO: Alien Invasion dla MorphOS-a

@SirLEO, post #29

Coż gra się cały czas rozwija ;)
Następna wersja 2.3 będzie już bardziej grywalna. Naraz wszystkiego nie da się zrobić :)

Ostatnia edycja: 02.03.10 13:07:47
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem