Komentowana treść: PC-Task do pobrania
[#1] Re: PC-Task do pobrania
Ależ to były czasy... Łezka się w oku kręci :)
[#2] Re: PC-Task do pobrania
Ciekaw jestem co dałoby się uruchomić na M68060? Norton Commander z tego co pamiętam chodził dobrze na M68000. Przy okazji: Wie ktoś może gdzie można zdobyć dyskietki z MS-DOSem (oczywiście legalnie)? Bo bez tego to raczej trudno będzie się w cokolwiek pobawić.
[#3] Re: PC-Task do pobrania

@Minniat, post #2

Na 060 działa,zresztą MPS w teście B1260 zachwalał szybką (?) prace PC-Taska.Daaawno temu zainstalowałem..Win98 (95 nie chciała się instalować) na 040 33MHz.Uruchamiało się ze 5 minut ale działał.Ostatnio odpalałem na WinUAE - działa OK.Wolf 3D szaleje :)
[#4] Re: PC-Task do pobrania

@waldiamiga, post #3

@Waldiamiga

Jeśli mówimy o wygodnej pracy PC-Taska na klasyku to chyba pozostaje tylko MS-DOS. W gruncie rzeczy to tyle z emulacji peceta by mi wystarczyło. W swoim pytaniu o 060 jestem ciekaw, czy na tym procku na klasyku pójdą z rozsądną prędkością jakieś stare dwuwymiarowe gry oraz programy pisane niegdyś pod DOSa. Bo Wolf3D to raczej ciekawostka, w tym wypadku pozostaje nam natywna wersja dla Amigi, która działa dobrze i można pograć.
[#5] Re: PC-Task do pobrania

@waldiamiga, post #3

Ja też mam 040/33mhz i tyle samo mi się uruchamia Win3.1....
[#6] Re: PC-Task do pobrania

@Minniat, post #4

Minniat: pozwól że zapytam, co takiego można robić pod msdosem co nie można zrobić na klasycznej Amidze?
[#7] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #6

Powspominać dawne czasy :) Taki sam klimat jak przy każdym emulatorze. Ja np. mogę powspominać lekcje informatyki z klasy podstawowej i średniej :)
[#8] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #6

Znak zachety zobaczyc? :)
[#9] Re: PC-Task do pobrania

@Minniat, post #7

Prawdopodobnie szybciej będzie gdy odpalisz Fusiona i pod nim emulator peceta :D
[#10] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #9

Amigowe emulatory Maców to inna para kaloszy.
[#11] Re: PC-Task do pobrania

@Minniat, post #10

he he pamietam jak odpalilem prehistoryka2 pod emulatorem :) dalo sie ciupac na 060
[#12] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #6

Można zagrać w stare pctowe gierki, które nie ukazały sie na Amigę.
[#13] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #6

Swego czasu przygotowaliśmy z GRX-em artykuł na ten temat ;)
[#14] Re: PC-Task do pobrania

@Minniat, post #2

Ja na swojej Amidze z 060/66MHz uruchamiałem z pomocą PC-Taska Windows 95 - nie dało się pracować, ale na 3.11 już było o wiele lepiej i dało się coś już porobić. Dosowe programy (Norton, Turbo Pascal itp) działały bardzo przyzwoicie. Ale i tak emulator peceta uruchomiony na emulatorze Maca (Shapeshifter) działał lepiej :)
[#15] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #6

Ja się bawiłem na moim 68030 50 MHz pod PCTaskiem:
- Nortonem (chodził jak na każdym peciecie)
- jakimś programem do nauki szybkiego klepania w klawiaturę (jakoś pod Ami nic takiego nie miałem, a WTEDY... circa 1996, dysponowałem tylko tym MS-dosowym)
- ChiWriterem

Zdecydowanie bardziej użytecznym emulatorem pod tym konfigiem był ShapeShifter, który umozliwiał normalną pracę z Wordem, czy Excelem.
[#16] Re: PC-Task do pobrania

@gorzyga, post #14

Z emulatorów PC największe wrażenie robi na mnie VirtualPC który na moim Macu pozwala na w miarę wygodną pracę w WindowsXP. Ciekawe gdyby został przekompilowany pod MorphOSa, wtedy pewnie dostałby jeszcze większego kopa.
[#17] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #16

Ponoć niezły pod MOSa jest Bochs (za to jego konfiguracja to masakra).
[#18] Re: PC-Task do pobrania

@Minniat, post #2

Wie ktoś może gdzie można zdobyć dyskietki z MS-DOSem (oczywiście legalnie)? Bo bez tego to raczej trudno będzie się w cokolwiek pobawić.

Nie wiem czy legalnie, ale jakby co to mam obraz dyskietki, a raczej plikopartycji z MS-DOS dla PC-TASKa.
[#19] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #6

Mozna pobawic sie Norton Commanderem i pograc w Gobliny w 8bit :P :)
[#20] Re: PC-Task do pobrania

@wali7, post #17

No właśnie nie jest niezły. Jak uda Ci się już skonfigurować (co przy obecnej rev dla MorphOSa graniczy z cudem) to się ślimaczy..
[#21] Re: PC-Task do pobrania

@Minniat, post #2

Wie ktoś może gdzie można zdobyć dyskietki z MS-DOSem (oczywiście legalnie)?


ms-dos to nie wiem, ale jest freedos, dr-dos czy inny caldera dos - od lat freeare a bywaja tez na licencji gnu. wszytskie w pelni kompatybilne z ms-dos
[#22] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #20

No tak, w sumie czego można oczekiwać po międzyplatformowym emulatorze. Ale słyszałem że taki Win 9x jest na tym używalny.
[#23] Re: PC-Task do pobrania

@wali7, post #22

Może kiedyś starczy mi cierpliwości żeby spróbować odpalić na tym Win98 (bo prace były już zaawansowane ;)
[#24] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #23

Ja zamiast PC-Taska polecam DOSBOKSA. Z tego co wiem, to wersja 0.73 jest na Amigę. Działa wszystko: NC, Win3.11/95/98, dźwięk...lepszego emulatora blaszaka (VirtualPC/VMWare/VirtualBOX to nie są emulatory a maszyny wirtualne) nie znajdziecie.
[#25] Re: PC-Task do pobrania

@OSH, post #24

na 68k znalazłem tylko 0.58 i ciekawy jestem jak będzie z wydajnością, np na takim 030, na arm9 220mhz, wlokło się to jak cholera.
[#26] Re: PC-Task do pobrania

@OSH, post #24

Do grania tak (wersja MOS, zwłaszcza najnowsza). Ale nie robiłbym sobie apetytu na 68k (zważywszy na osiągi pod G4).
Ale to niestety tylko soft dla MS-DOS.
[#27] Re: PC-Task do pobrania

@Andrzej Drozd, post #19

jakie sa jeszcze oprocz PCX emulatory na 68k ?

Ostatnia edycja: 19.04.10 13:44:55
[#28] Re: PC-Task do pobrania

@HOŁDYS, post #27

transformer
[#29] Re: PC-Task do pobrania
kiedys uzywalem do pisania w Turbo Pascalu/asm, DOS batch, TurboC/asm oraz derive.., na zajecia w szkole.... oj napisalem w tym nawet jakis program na szkolny konkurs informat., program na PC w 1994/5, ale calkowicie stworzony na Amidze 1200 z 030/882/50MHz:)
[#30] Re: PC-Task do pobrania

@HOŁDYS, post #27

Selco PC Emulator - Jest wersja 68k i PPC.Tyle że chyba max to 286.

Oprócz tego jest jeszcze jeden,ale nazwy nie pamiętam.

Ostatnia edycja: 21.04.10 17:06:49
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem