Komentowana treść: PC-Task do pobrania
[#31] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #6

Testować programy pisane w assemblerze Z80.

Na studiach miałem laborkę, na której pisaliśmy programiki na Z80. Dostępny był prosty emulator procka działający pod MS-DOS i na 030/50 działało to wystarczająco szybko.

A testowanie w emulatorach ZX Spectrum czy innego Amstrada bądź MSX-a odpadała ze względu na brak doświadczenia z takowymi.
[#32] Re: PC-Task do pobrania

@hrw, post #31

emulator na emulatorze emulatora pogania ;)
[#33] Re: PC-Task do pobrania

@FOrest, post #32

o jeden emulator masz za dużo ;D

A działało to zacnie.
[#34] Re: PC-Task do pobrania

@FOrest, post #32

AROS? ;)
[#35] Re: PC-Task do pobrania
W bardzo dawnych czasach na uczelniach w ramach tak zwanych zajęć z informatyki wszystkim na siłę wciskano podstawy programowania pecetów z DOSem przy pomocy TurboPascala. Ja oczywiście wówczas jakiegokolwiek peceta nie miałem i żeby robić zadania domowe musiałem zostawać po zajęciach w "laboratorium" i katować XT, 286 a czasem 386. Nie sprawiało mi to większego problemu (bo namiętnie wtedy w domu klepałem programy w Atari Basic) więc z powodzeniem skończyłem dwa semestry tych śmiesznych zajęć bez peceta.

Dwa lata później dostałem bojowe zadanie nauczenia dwóch osób TurboPascala. To miało być coś w rodzaju korepetycji. Moje zdolności edukacyjne są raczej mizerne ale nie było wyjścia, bo to było zlecenie z góry. :) Wtedy miałem już Amigę 1200 i całe korepetycje wspomagane były TurboPascalem działającym na PC-Tasku. Jakaś wielka wygoda to nie była ale do zadań na tym poziomie wystarczało i obie osoby zaliczyły te swoje zajęcia z całkiem dobrym wynikiem.
[#36] Re: PC-Task do pobrania

@hrw, post #33

Ooo! To HRW żyje i jeszcze czasami gdzieś się odzywa. Normalnie szok. Pozdrowienia z Ziemi Mazurskiej od ziomala, co to swego czasu Szczecin okupował:D
[#37] Re: PC-Task do pobrania

@Kiv_Master, post #34

Że co Aros? Kolejny bezsensowny komentarz.
[#38] Re: PC-Task do pobrania

@pampers, post #37

Szkoda ze SoundBlastera nie emuluje... mozna by odpalic na 060

Future Crew - Second Reality 1993 r

predkosc emulacji 386 chyba jest na 060 ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem