Komentowana treść: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.
[#1] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.
Czyli jest duża szansa że uczestnicy spotkania w UK zobaczą działającą X1000 w akcji. Deftronic - liczymy na Ciebie jako nieoficjalnego wysłannika ppa ;)
[#2] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.
Po obejrzeniu strony Varisysa można dojść do wniosku, że procesorem X1000 będzie jednak procesor PA Semi. Technicznie to najlepszy moim zdaniem wybór (lepszy procesor niż układy AMCC), pytanie tylko czy uda się zabezpieczyć zapas procesorów. Oficjalnie nie są one produkowane, chociaż wieść niesie o kontraktowanej produkcji dla armii amerykańskiej. A patrząc w ofertę Varisysa, widać, że robią dla wojska też...
[#3] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@G. Kraszewski, post #2

Być możę dowiemy się szczegółów już jutro ;)
[#4] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@G. Kraszewski, post #2

Grzegorzu (oczywiscie panie jesli wolisz taka forme), czy np. obecnie istnieja firmy, ktore sa w stanie wyprodukowac plyte glowna na zamowienia po stosunkow niskich kosztach (ponizej 1000$) z gotowych elementow? Np. w wersji pod x86-64, z tym, ze plyta posiadalaby dodatkowo sloty ISA, i PCI oprocz PCI-EXPRESS. Bo to chyba technicznie jest duzy problem, bo obsluga isa wciaz jest zakodowana w mostkach - o ile sie nie myle, bo specjalista nie jestem.
[#5] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@ruberum_ignis, post #4

Trudno mi odpowiedzieć na takie pytanie, zwłaszcza z dokładnie podaną ceną. W przypadku sprzętu robionego na zamówienie większość kosztów to koszty projektowania, a nie elementów czy montażu. Zależy to też od wielkości serii produkcyjnej. Przy powiedzmy 100 sztukach można z pewnością zejść poniżej 1000 dolarów - ale nie licząc kosztów projektowania. Bo tu płaci się za pracę projektową inżynierów, a ta jest znacznie droższa niż ceny elementów, czy czas pracy automatu do SMD.

Osobiście, jeżeli miałbym przed sobą zadanie obsłużenia szyny ISA, wybrałbym standardową płytę główną i zaimplementował mostek z PCI-X na ISA na układach FPGA, cenowo wyjdzie to znacznie taniej. W nowych chipsetach płyt PC, zwłaszcza dla procesorów 64-bitowych, obsługi ISA pewnie już nie ma. Niestety w przypadku problemu obsłużenia starych kart ISA (bo pewnie o to chodzi), sterowniki trzebaby napisać od nowa.
[#6] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@G. Kraszewski, post #5

Dziekuje Ci za odpowiedz. Wizja pisania sterownikow szczerze mnie przeraza.

Czy przypadkiem z nowa Amiga X1000 to nie jest tak, ze im zostala jakas partia procesorow do wykorzystania, a oprocz tego dogadali sie z ludzmi, ktorzy wrecz po kosztach zrobia plyte? Bo patrzac na jej specyfikacje w sumie moglaby sie sprzedac, gdyby zamawialo np. wojsko amerykanskie - ktore nie zawsze patrzy dokladnie na koszty. Zwlaszcza, gdyby zamowili liczbe plyt odpowiadajaca kilkukrotnej liczbie sprzedanych w przyszlosci X1000. Chociaz oczywiscie to sa z mojej strony tylko zwykle przypuszczenia.
[#7] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@G. Kraszewski, post #2

PA Semi jest kompatybilny z PowerPC?
[#8] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@FOrest, post #7

PA Semi jest kompatybilny z PowerPC?

PA Semi to jest PowerPC. Co więcej, jako jedyny z procesorów, jakie do wyboru ma A-Eon, ma AltiVec-a.

Ostatnia edycja: 18.06.10 21:30:02
[#9] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@G. Kraszewski, post #8

zastanowiło mnie, że Varisys wymienia osobno PA Semi Boards i PowerPC Boards...
[#10] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@FOrest, post #9

Liczę na relację na żywo. Wiadomo, że przecież że ppa.pl jest the biggest portal of amiga, więc trochę obciachowato wyszłoby, gdyby na najważniejszą amigową imprezę nie wysłano żadnego obserwatora. Nie mogę się doczekać, kiedy jutro wieczorem wystukam wuwuwu.pepea.peel i poczytam obszerną relację z pokazu nowej Amigi.
[#11] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@FOrest, post #7

PA Semi jest kompatybilny z PowerPC


Tak, to ta sama architektura. 64 bitowy PPC (OS4.1 bedzie wstepnie pracowal w 32 bitach) z jednostka AltiVec, 2GHz i dwa rdzenie.
[#12] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@cacodemon666, post #10

Sypniesz kasą to i ja pojadę :)
[#13] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@pampers, post #1

No ciekawie się zapowiada. Jutro będziemy w Milton Keynes.
[#14] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@madman15, post #12

A ja byłbym ostrożny patrząc na nicka, bo zamiast kasy zobaczysz dziwny portal, jakiś pentagram i w efekcie zamiast X1000, Jack Tramiel zapyta czy chcesz kupić Atari TT
[#15] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.
To czym tak naprawdę zajmuje się A-EON w kwestii X1000? Cały czas myślałem, że to oni projektują i wyprodukują płytę główna X1000 a teraz wychodzi że nie, więc pytam co oni takiego robią (za co są tak naprawdę odpowiedzialni) w projekcie X1000?
[#16] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.
Wyglada na to, ze to bedzie dobry sprzet. Ale ja i tak jakos niezadowolony jestem, bo kazdy jakby zapomina o AOS4...
[#17] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@przemysław, post #14

Tylko prosze bez pentagramow. Wolalbym Amige z anarchistycznym znaczkiem "A" na poczatku. ;)

Ostatnia edycja: 18.06.10 23:57:49
[#18] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@Ender, post #15

No cóż, pewnie będą montować X1000 z komponentów dostarczonych przez inne firmy. Podobnie jak zwykły sklep komputerowy.
[#19] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@Ender, post #15

Wygląda na to, że A-EON "projektuje" i "produkuje" na poziomie zbliżonym do projektów iMica i Ares One. Zamówią i złożą sprzęt kompatybilny z AmigaOS tak jak Pascal Pappara i Steven Jones zrobili z AROS-em. Nie, żebym miał coś przeciwko ale taka to będzie Amiga...
[#20] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@Andrzej Drozd, post #17

kieruj swój apel do kakoszatana z wiele wnoszącego do dyskusji postu nr 10...
[#21] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@FOrest, post #19

To nie jest ten sam poziom - AresaOne możesz sobie sam złożyć, X1000 nie bardzo.
"złożą sprzęt kompatybilny z AmigaOS" - raczej trzeba było dostosować AmigaOS do niego, nie odwrotnie.

Nawet nie łudziłem się, że mogło być inaczej. Własne biuro projektowe i linia produkcyjna to większe koszty. W imię czego? Idei?
[#22] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@FOrest, post #20

kieruj swój apel do kakoszatana z wiele wnoszącego do dyskusji postu nr 10...

W liczbie obgadujacej? Nie ma sprawy. :P


"Liczę na relację na żywo."

CocaSzaton jest spragniony ruchu. On Amigi nie uzywal, ale pamieta legende i jest tym podjarany. Wiec jemu wszystko jedno czy 68k, PPC, x86. Wazne aby byla nazwa "Amiga".



"Wiadomo, że przecież że ppa.pl jest the biggest portal of amiga, więc trochę obciachowato wyszłoby, gdyby na najważniejszą amigową imprezę nie wysłano żadnego obserwatora."

Sugeruje (on) wszystkim uzytkownikom starych Amig, MOSowcom, AROSowcom oraz uzytkownikom AOS4 (lecz uzywającym, tylko po prostu), ze musimy (a tak, pisze w liczbie mnogiej), wyslac jakiegos obserwatora. GRXMRX, co o tym myslisz? Psioczysz czesto takze na MOSa, AOS4 znasz, natomiast klasyka dokladnie znasz. Jestes gosc obeznany w tym wszystkim, mysle ze neutralny. Kto jest za GRXMRX?



"Nie mogę się doczekać, kiedy jutro wieczorem wystukam wuwuwu.pepea.peel i poczytam obszerną relację z pokazu nowej Ami."

Marzyciel? Czy Troll?
Tutaj moze jednak poznac zdanie calego srodowiska amigowego. Wiec korzysta z tego przywileju. I jak tu psioczyc na PPA, panie CocaSzaton? :P
[#23] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@cacodemon666, post #10

@cacodemon666

Za wywołanie flame'a - na razie ostrzeżenie.

@reszta

Proszę nie ciągnąć OT i nie reagować na podobne, zaczepne wypowiedzi.
[#24] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@Ender, post #15

A-EON najprawdopodobniej wykłada kasę oraz koordynuje prace nad projektem, zajmuje się marketingiem. Osobiście wątpię czy oni będą składać sprzęt.
[#25] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@Andrzej Drozd, post #22

GRXMRX, co o tym myslisz? Psioczysz czesto takze na MOSa, AOS4 znasz, natomiast klasyka dokladnie znasz. Jestes gosc obeznany w tym wszystkim, mysle ze neutralny. Kto jest za GRXMRX?


PPA.pl tworzą w znacznej mierze użytkownicy portalu więc na pewno ktoś będzie i opisze wrażenia i zrobi parę fotek. Kilka osób deklarowało się, że będzie.
Ja aktualnie mam inne problemy na głowie, spalił mi się zasilacz (markowy i dosyć drogi, ale już miał parę lat) więc muszę najpierw zająć się sprawdzeniem czy Pegasos działa i czy coś jeszcze się spaliło poza zasilaczem...
[#26] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@G. Kraszewski, post #2

Jeśli jest tak jak mówisz to historia sie powtarza, 060 tez były robione dla armii do naprowadzania rakiet o ile pamiętam. Taka równoczesna produkcja dla armii może oznaczać, że biorą wielkie partie, a więc i cena na procki będzie niższa.
[#27] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@Kiv_Master, post #26

Problem tylko w tym, że firma PA Semi w 2008 roku została wykupiona przez Apple i oficjalnie jej nie ma. No ale może dzięki jakimś układom, czy znajomościom mają te procesory, wiele w końcu nie trzeba...
[#28] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@G. Kraszewski, post #27

Krashan no jak, prawdziwa Amiga i strucle? ;)
[#29] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@pampers, post #28

Sam nie wiem. Pamiętajmy jednak, że mój (chociaż nie tylko mój, na AmigaWorld.net doszli do tego samego) wniosek na temat użycia PA Semi może być mylny. To tylko przypuszczenie, A-Eon nie ogłosił jeszcze oficjalnie procesora. Może dzisiaj?...
[#30] Re: A-EON współpracuje z Varisys Ltd.

@G. Kraszewski, post #27

to jest o tyle śmieszna historia, że najpierw było PA Semi, wykupione przez Apple, następnie ekipa z PA Semi złożyła wymówienie (czy bóg wie co) i założyła firmę Agnilux, którą wykupiło Google i teraz to już zupełnie nie wiadomo, bo ani strucla, ani amiga - zostaje wojsko, czyli światowy spisek... ;)

EDIT : po dłuższym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że pa semi jest jednak w łapskach apple, bo odeszli z apple wyłącznie ludzie

Ostatnia edycja: 19.06.10 10:58:07
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem