Komentowana treść: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a
[#1] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a
Wielkie brawa i jeszcze większe podziękowania dla autorów morphosowego portu. Wypróbuję z dziką rozkoszą. :)
[#2] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a
Czy jest ktoś kto może porównać prędkość portów OS4.1/MOS na Pegu2?
Grx? Krashan? :)
[#3] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@madman15, post #2

No i tak oto Aquaria stanie się benchmarkiem i początkiem nowej wojny na 300 komentarzy. ;) A tak na serio to faktycznie też jestem ciekawy wyników takiego testu.
[#4] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@madman15, post #2

Ja bym musiał najpierw zaktualizować AmigaOS 4. Niestety jest to na tyle kiepsko pomyślane, że wiąże się ze stawianiem systemu od nowa, profesjonalizm pełną gębą. Nie wiem, czy mi się chce...
[#5] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@G. Kraszewski, post #4

profesjonalizm pełną gębą. Nie wiem, czy mi się chce...


Grzesiek, proszę przynajmniej Ty bądź profesjonalny.
[#6] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@Kiv_Master, post #5

Nie muszę. Jestem programistą amatorem.
[#7] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@G. Kraszewski, post #6

No, no, nie bądź taki skromny. :P
[#8] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@G. Kraszewski, post #4

Uuuu, niezbyt fajnie. Wygląda na to, że MorphOS sprawę aktualizacji systemu ma rozwiązaną o niebo lepiej.
[#9] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@MDW, post #8

hehe no i co z tego? :)
[#10] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@parallax, post #9

Gdzies tak po 5 aktualizacji juz bym nie wytrzymal, ze znowu musze wszsytko od nowa konfigurowac. Troche lamerskie podejscie.
[#11] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@MDW, post #8

MorphOS sprawę aktualizacji systemu ma rozwiązaną o niebo lepiej.

Nie jest to jedyna rzecz, którą MorphOS ma rozwiązaną lepiej OK.
[#12] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a
Właśnie sprawdziłem i na moim mac mini 1.33 Ghz z 32 vram (512 ram) gra działa bardzo ładnie (rozdzielczość 800x600). W 1280x768 gra rówmnież działa ale nie jest oczywiście tak płynnie - mimo wszystko i tak byłem pozytywnie zaskoczony prędkością:) Innych rozdziałek nie zdążyłem już sprawdzić.
[#13] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@G. Kraszewski, post #11

Wydaje mi się, że nie jest to wiadomość o aktualizacji, któregokolwiek z systemów, więc proszę o nie kontynuowanie dyskusji na ten temat.
[#14] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a
Zauwazyliscie ostatno pewna regularnosc - najpierw gra pojawia sie na AmigaOS a potem na MorphOS-a... Zazdrosc, czy ki diabel ;)

[#15] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@reactor, post #14

Zazdrosc, czy ki diabel

Eee tam zazdrość :D

Po prostu osoba portująca tego szpila dla OS4 wykonała robotę nieco szybciej niż "porterzy" dla Aros-a i MorphOS-a.
[#16] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@reactor, post #14

Bo z dobrych wzorców trzeba czerpać garściami.
Jak będą przebudowywać system i dokładać elementy potrzebne pod przyszłe oprogramowanie też może trzeba będzie system od nowa stawiać ale na AOS 4 chyba tylko jedna taka aktualizacja była, to się nazywa: raz a porządnie, gdzie indziej trzeba 5 razy, po trochu i nie wiele wnosi, nawet zmian nie trzeba do groma wprowadzać bo maki z G4 i Ati R1/200 bardzo się podzespołami nie różnią: mini, emac, powerbook, w sumie jak tak po jednym modelu, to tych aktualizacji jeszcze będzie trochę a jak każda co pół roku z małymi poprawkami to nie wiem czy to takie strasznie niewiarygodne, że prosta aktualizacja tu wystarcza.

Ostatnia edycja: 04.07.10 21:27:19
[#17] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@Bully Boys, post #16

Bo z dobrych wzorców trzeba czerpać garściami.

Chyba nie sądzisz że gra została napisana dla OS4 i po uwolnieniu źródełek została przepisana dla Arosa i MorphOS-a.

Jak będą przebudowywać system i dokładać elementy potrzebne pod przyszłe oprogramowanie

Hmm...Nie wiem, nie jestem deweloperem MorphOS-a ale z tego co wiem to OS4 potrzebował reinstalki systemu by uruchomić Blendera który hulał na MorphOS 1.4x.

BTW: Używasz OS4 na codzień ? Jeśli tak to na jakiej maszynce.Tak z ciekawości pytam, bo mam wrażenie że przepisujesz słowa niejakiego Konrade Be


Ostatnia edycja: 04.07.10 21:47:24
[#18] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@reactor, post #14

Najpierw gra pojawia się na pece albo linuxa. Większa ilość userów AmigaOS4 robi swoje.
[#19] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@pampers, post #18

A ile mamy obecnie userów AmigaOS4 i MorphOSa ?
[#20] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@luk, post #19

Odpowiedź na to pytanie, zwłaszcza w przypadku AmigaOS 4, jest w znacznej mierze wróżeniem z fusów. Wiadomo, że są co najmniej 904 zarejestrowane kopie MorphOS-a. Z tym, że z jednej strony pomijamy grupę developerów i betatesterów (którzy mają darmowe klucze), użytkowników wersji 1.4, oraz tych co "na razie jadą na demie", z drugiej zaś nie bierzemy pod uwagę faktu, że często jedna osoba ma więcej niż jedną licencję. Co do AmigaOS 4, nie znam żadnego poważnego źródła danych. Przykładowo, zdecydowanie zorientowany na OS 4 portal Amigans.net ma 1208 zarejestrowanych użytkowników, ale po pierwsze, nie wiadomo ilu z nich to "martwe dusze" (na każdym portalu znajdzie się trochę takich) i nie wiadomo ilu kupiło AmigaOS 4. Z drugiej strony może być też nieznana liczba użytkowników OS 4, którzy nie mają tam konta.

Ostatnia edycja: 05.07.10 08:07:41
[#21] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a
Osobiście muszę przyznać że gra jest dosyć ciekawa. Skojarzenia jakie mi się nasuwają to połączenie gier Ecco i Castlevania: Symphony of the Night. Włączyłem z ciekawości i nawet mnie wciągnęło. Na dodatek w grze jest naprawdę dobra oprawa audio-wizualna.

Swoją drogą polecam przełączyć tryb graficzny na 32 bity, bo w 16 jest straszny ditchering.
[#22] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@madman15, post #2

Na AmigaOS 4.1 gra jest niestabilna (potrafi sie zawiesić po wejściu do opcji, włączeniu lub wyłączeniu trybu fullscreen itd.), ale za to wczytuje się z normalną prędkością. Wersja gry na MorphOS wczytuje się wolno, na oko "10 razy wolniej" niż na innych systemach, a w dodatku (przynajmniej u mnie) z sblive dźwięk jest zaszumiony, jak ze zdartej płyty.
[#23] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@waldiamiga, post #17

A ja, że Ty niejakiego Grzegorza Kra
[#24] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@grxmrx, post #22

Broń Boże nie chce posądzać Cię o stronniczość ale wyjdzie, że jak zwykle tylko Ty masz jakieś problemy z AOS 4.1 - musicie się bardzo nie lubić z tym systemem.
[#25] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@Bully Boys, post #24

A zauważyłeś jak bardzo nie lubi się z MorphOSem? U mnie na Mini nie ma żadnego z wspomnianych przez niego objawów. Co prawda nie ma również wspomnianej gry, ale kogo to obchodzi?

Lepiej napisz, jak masz skonfigurowany AOS 4.1, może grxmrx zmieni coś w ustawieniach i będzie działało tak jak u Ciebie, czyli bezproblemowo?
[#26] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@recedent, post #25

Szczerze to nie zauważyłem ale skoro tak piszesz to mam nadzieję, że wiesz co robisz.
[#27] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@recedent, post #25

Nie badz uszczypliwy :)
On ma os4 w deluxe paint, ot "screen figther".
[#28] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@Bully Boys, post #26

Szczerze to nie zauważyłem


Post #22. Cytat: Wersja gry na MorphOS wczytuje się wolno, 10 razy wolniej niż na innych systemach, a w dodatku (przynajmniej u mnie) z sblive dźwięk jest zaszumiony, jak ze zdartej płyty.
[#29] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@grxmrx, post #22

A można wiedzieć co to znaczy 10 razy wolniej, tzn ile dokładnie trwa wczytywanie pod Morphosem. Wieczorem będę miał chwilę to sprawdziłbym dla porównania ile to trwa u mnie na mini. Jak uruchamiałem grę za pierwszym razem, to nie trwało to jakoś tragicznie długo.
[#30] Re: Aquaria dla MorphOS-a i AROS-a

@Bully Boys, post #24

Sprawdziłem działanie gry na każdym z systemów i wiem na czym polega różnica, a Ty na jakim systemie sprawdziłeś i jak działa gra u Ciebie na AmigaOS 4.1? Jak działa na innych systemach, do których masz dostęp? Podziel się wrażeniami bo jak zwykle wyjdzie, że tylko Ty masz problemy z dostępem do systemu w inny sposób niż przez screenshoty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem