Komentowana treść: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony
[#1] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony
Mailman: thx, już wiesz za co :)
[#2] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@pampers, post #1

o jejku jaki entuziazm a ja sobie kupie amige 500 plus he he he
[#3] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony
Wiadomo już jaki procesor będzie zainstalowany na X1000 ?
[#4] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@waldiamiga, post #3

tak , dwurdzeniowy :)


oficjalnie wciaz nie wiadomo ,ale obecnie wszystko wskazuje ze bedzie to jakas wersja PA6t

Ostatnia edycja: 20.07.10 22:42:59
[#5] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony
Czyli maszyna się rozwija. Cieszę się. Szkoda, że skończy tak jak skończy. :( Niestety z taką ceną to nawet w niszowym środowisku nie da się dzisiaj egzystować. Jeszcze 10 lat temu tak ale dzisiaj już nie bardzo. Ludzi przywykli do tego, że zarówno sprzęt jak i soft są tanie lub darmowe. Moim zdaniem X1000 będzie kiedyś niezłym białym krukiem, bo dużo tego nie wyjdzie.
[#6] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@MDW, post #5

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że to tylko wstępna cena ustalona jeszcze przed rozeznaniem rynku. Może jeśli sprzedaż będzie wystarczająco wysoka zdecydują się upuścić cenę lub wypuścić tańszy model.
[#7] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@Minniat, post #6

Ja myslę że jest taka możliwośc.Obetna pare złącz wstawia słaby procek,itd.tak jak to było z microONE i bedzie można sobie kupic tylko pytanie czy to już bedzie warto??????? pomysł
[#8] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony
Dobra news, a już pojawiły się głosy biedaków, że nic z tego, że skończy jak skończy. Jeszcze sprzęt nie pojawił się na rynku, a już wieszczą jego koniec. Taaaak...ten Dickinson to prawdziwy szaleniec. Dłubie swoją diabelską machinę z szatańskim chichotem na ustach i planuje podbić świat. No świr totalny. Napiszcie mu biedacy, że tu jest kraj na Wisłą, (omal znowu nie IV RP, ale i tak jest badziewnie) i Wolacy wiedzą lepiej. Na forum to każdy może być mądraliński, ale proszę bardzo, niebawem nowy pokaz u zachodnich sąsiadów, pożyczcie sobie biedacy na bilet i śmiało możecie wygarnąć temu szaleńcowi prosto w twarz, jak głęboko macie w poważaniu jego kretyński pomysł.
[#9] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #8

Moglbys nie nazywac ludzi biedakami. Nie kazdy ma niewiadomo ile kasy (Moglbys nam zasponsorowac sprzet skoro jestes taki bogaty).
Co do samej wiadomosci, coz ludzie pisali jak bedzie. Ty sie zacietrzewiles czekales a tu klapa 250 sztuk.
Zostalo Ci ogladac tylko ten sprzet "zza szyby".
Teraz znow wrociles i znow piszesz ahhy i ohhy.
[#10] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #8

Hej cacodemon666 :)

Gdy się przesiadałem z Atari 800 XL, wybierałem z tego co było na rynku w 1994r. - miałem do wyboru Atari ST albo Amigę 1200 albo peceta. Z powodów finansowych miałem do wyboru Atari ST lub A1200. Wybrałem Amisię z powodu lepszych gier. W dniu dzisiejszym amigowców jest mało, i tearaz fakt - przeciętny amigowiec (na pewno w polsce) nie jest w stanie dać tak dużo kasy, z powodów normalnych jak rodzina, ę itd...

I teraz - jeśli tych bogatych jest np 10%, to nowa Amiga jest ciekawostką tylko dla nich, ale nie realnym następcą dla wszystkich.

Więc po co? For fun? Życzę powodzenia, i mam nadzieję na Amisię dla wszystkich amigowców, kiedyś...


[#11] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@stefkos, post #9

No to nie biadol jakie to x1000 drogie. Ferrari też jest drogie, ale nie płaczę z tego powodu. Core i7 też jest drogie i zgadnij... również nie płaczę z tego powodu !
[#12] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@kjb, post #10

Jak już mówiłem, powiedz o tym Trevorowi. Jeśli nie osobiście to pocztą elektroniczną. Napisz, żeby dał sobie chłopina spokój ze swoim chorym projektem, bo nie podoba się to ludziom z Polski. I w ogóle przecież tutaj wiemy lepiej, więc zamiast marnować kasę na X1000, niechaj rozda ubogim amigowcom na klasyki, albo co gorsza na minimaki z drugiej, trzeciej a nawet z czwartej ręki. Tylko o czym wtedy będą kłótnie ? O już wiem !
Że nic nie dodaje do tych klasycznych maszynek. Darmowy sprzęt bez oryginalnego SuperFroga ?? Skandal ! Trevor ..ck you !
[#13] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #12

Ale przecież nikt nie próbuje odciągać fundatora tego przedsięwzięcia od tego co robi. Niech sobie robi. Ludzie wyrażają tylko swój żal, że na pewno kupić tego nie będą mogli i znając swoich współziomków przewidują, że nie będą w tym żalu odosobnieni. Mi to X1000 generalnie lata koło nogi, bo jestem po przeciwnej stronie barykady (MorphOS), a tam została przyjęta zupełnie inna strategia radzenia sobie w ciężkich czasach, która w tej chwili jest lepsza (nie mówię, że w przyszłości). Jak widzę, że ludzie marudzą jak mają kupić jakiegoś starego Maca za 500 zł i dokupić za to MorphOS-a za 111 euro to naprawdę nie mam podstaw sądzić, że kupią X1000 za taką kwotę jaka została ogłoszona. A bez popularyzacji (oczywiście na skalę amigową) to nie bardzo ma sens. Oczywiście facetowi robić wolno wszystko. Nawet jedną sztukę i wystawić ją za 1 mln dolarów. Tylko co nam wtedy do tego?

Ostatnia edycja: 21.07.10 09:44:25
[#14] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #11

Jesli core i7 jest drogie...:)
Masz dziwne porownania.
Wiesz ja nie biadole, ja nie placze, ja mam co lubie i ciesze sie z tego. Jedyny problem z tego co widze masz Ty. Masz taki wielki problem ze ludzie nie chca kupic x1000 ze wyzalasz sie to tu to tam a jak pisalem, sam poogladasz x1000 zza szybki.
[#15] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #8

Po pierwsze to nasz kraj leży nad Wisłą, a my póki co jesteśmy Polakami, może Ty jesteś Wolak.
Po drugie jest badziewnie m.in przez takich osobników jak Ty. Jakim prawem wyzywasz nas od biedaków? Jak Ci ciśnienie skacze to idź do pokoju, zamknij się na klucz i rozładuj emocje. (jakieś przysiady, pompki itd.)
Po trzecie amigowcy/postamigowcy to nie sekta, która musi coś zrobić, bo tak nakazuje im Guru. Wyjdzie sprzęt to ludzie zdecydują. Na razie kilka osób uważa, że jest za drogo, czy posiadanie innych poglądów niż Twoje już jest zabronione? Kogo z tych co faktycznie chcą kupić obchodzi zdanie/opinia tych co narzekają, że drogo? Chcesz sprzedaj nerkę i kup sobie Amigę X1000. Twoja nerka, Twój problem i przestań "sapać" do każdego kto myśli inaczej niż Ty!!!

Ostatnia edycja: 21.07.10 09:51:38

Ostatnia edycja: 21.07.10 09:57:30
[#16] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@Ender, post #15

I po co karmić trolla? Wrzucić gościa w blokadę i spokój. Ja tak zrobiłem.
[#17] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony
Ciekaw jestem jak teraz system smiga na tym tajemniczym procku.
[#18] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@reactor, post #17

Zakładam że na Sam AOS 4.x nie rysował okien, więc na szybszym sprzęcie system będzie wystarczająco szybki. Zabawa zacznie się w programach 3D lub np. klon Fire Fox + Flash (youtube itd.)
[#19] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@MDW, post #5

Sugerujesz ze oplaca sie kupic z 5 sztuk i jeszcze na tym kiedys zarobic? :> Do rozwazenia!
[#20] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@MDW, post #5

A skąd Ty wiesz, że po X1000 sięgną TYLKO osoby z niszowego amigowego rynku ? Jasnowidz czy co ?
[#21] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@Ender, post #15

Owszem, każdy może wyrazić swoją opinię i być może lekko przegiąłem z "biedakami", ale ilekroć pojawia się info o nowym sprzęcie, to cały czas słyszę tu tylko wycie i biadolenie. Typowo polskie, któremu nigdy nic nie pasuje. Ciągle za drogo, ciągle słabo ze sprzętem, a to drugi rdzeń nie działa, a to pokaz w namiocie, ciągle NIC nie odpowiada itd. Zamiast optymizmu, mamy tu mega dawkę polskiego (skoro nie lubisz określenia "wolskiego") pesymizmu.
Za drogo ? To nie kupuj i nie komentuj, bo biadolenia tu nie potrzeba. Choćby du.ę miodem smarował to i tak będzie źle.
[#22] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@stefkos, post #14

No jeśli dla Ciebie sam procek nie jest drogi

http://www.komputronik.pl/index.php/product/96879/Podzespo_y_PC/Procesory/Intel_Core_i7_980x_Extreme_Edition_3_33_GHz_BOX.html

to może sam zasponsoruj wszystkim takie cudo, a o X1000 solidarnie zapomnimy
[#23] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #20

A niby kto spoza środowiska to kupi? Co takiego ma X1000 co sprawi, że klient mający 8 tysi w kieszeni zamiast wypasionego PC albo Maca kupi sobie to coś?
[#24] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #22

A po co komu taki procek? Do słuchania mp3 lub oglądania filmów?

A tak z innej beczki:
Po to są różne produkty na rynku żeby każdy znalazł coś dla siebie. Dla jednej osoby 10kPLN to kieszonkowe a dla drugiej 500PLN to roczne oszczędności.
[#25] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@General_Specific, post #23

Ciekawość?
[#26] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #22

Patrzac na to co oferuje wyglada na przydatny (np dla grafikow 3d). No i ide o zaklad ze lepiej jest/bedzie wykorzystany.

Przeciej to ja jestem biedny, okresliles tak wszystkich w tym i mnie.
[#27] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #22

No nie ma to jak dobre porównaie tego proca do tego co jest w w x1000
[#28] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@Drako^lM, post #27

Wskaż palcem porównanie, bo moje minus 0,75 nie dostrzega
[#29] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@parallax, post #25

Tak o tym nie pomyślałem, z tego powodu zejdą pewnie jakieś 2 sztuki więcej. pomysł
[#30] Re: Projekt nowej wersji płyty AmigaOne X1000 ukończony

@cacodemon666, post #11

Amiga nie ma NIC wspólnego z Ferrari.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem