Komentowana treść: Cyfrowe marzenia
[#1] Re: Cyfrowe marzenia
Może być ciekawe nawet jako książka popularnonaukowa.
[#2] Re: Cyfrowe marzenia
Mnie tylko ciekawi dlaczego na okładce jest lara kroft
[#3] Re: Cyfrowe marzenia

@parallax, post #2

Lara Rulez!
[#4] Re: Cyfrowe marzenia
A co do konkursu, to można pisać o tym że zamiast do kościoła (to tak w związku z debatą o krzyżu) i na lody to chodziło się do salonów gier i czasami staczało realne bójki gdy ktoś chciał wysępić żetony? :)

No, dobra żartowałem.

Ostatnia edycja: 05.08.10 20:46:08
[#5] Re: Cyfrowe marzenia

@Andrzej Drozd, post #4

Komu ta książka potrzebna ? Dzisiejszej młodzieży nie interesują stare gry ani ich historia, tym bardziej "kultowość" wielu tytułów.
Z kolei starzy wyjadacze znają historię z autopsji, więc też nie kupią. Kto kupi więc ?
[#6] Re: Cyfrowe marzenia

@Andrzej Drozd, post #4

Amiga na żetony? To naprawdę byłoby ciekawe. Opowiadanie science-fiction, ale nie wiem czy jakąś miałoby wartość poza... byciem opowiadaniem fantastycznym. Ale jak masz ochotę, to pisz.
[#7] Re: Cyfrowe marzenia

@cacodemon666, post #5

Ja jestem tak po między starym wyjadaczem, a dzisiejszą młodzieżą ;)
[#8] Re: Cyfrowe marzenia

@parallax, post #7

I kupisz knige ? Jak ktoś chce poczytać o historii gier to sięga po...google.pl

Sorry, ale z takimi książkami jest jak z miesięcznikami o grach. Kiedyś całe zatrzęsienie świetnych pism, ale tylko nieliczne przekroczyły 100 numerów, a potem padły.
[#9] Re: Cyfrowe marzenia

@cacodemon666, post #8

Nie kupię, bo nie ma superfroga na okładce ;)
[#10] Re: Cyfrowe marzenia
Strona nie bangla pod OWB, jakiś obiekt flash na cały ekran. Może ktoś podać linka do tego co jest na następnej stronie? Thx! :)
[#11] Re: Cyfrowe marzenia

@mailman, post #6

Co do Amigowych "automatów" to było ich kilka (zarabiały na siebie- w tej chwili przychodzi mi do głowy automat do wróżenia opisany C&A lub MA.
[#12] Re: Cyfrowe marzenia

@BULI, post #11

Widziałem go! W parku chorzowskim stał taki posąg kleopatry z wbudowanym monitorem. Na dole otwór gdzie wkładało się rękę, w nim prosty czujnik, jakaś dioda czy coś. W środku drukarka igłowa, A500 i monitor. Widzieliśmy na własne oczy, bo się papier zaciął i jakiś jegomość posąg otworzył :)
[#13] Re: Cyfrowe marzenia

@cacodemon666, post #8

Jeśli to jest poważne opracowanie (a na to liczę, znając kilka tytułów tego wydawnictwa), to chętnie kupię i przeczytam.
Jeżeli szukasz tylko rozrywki, to możesz oprzeć się wyłącznie na googlach, ale to tak, jakbyś wiedzę o świecie czerpał z wikipedii :). Chodzi mi o to, że rynek gier komputerowych wyrósł już z okresu dziecięcego i jako taki zasługuje na opracowanie swojej historii. Jak sądzę właśnie do czegoś takiego aspiruje ta książka.
Tak na marginesie - pod koniec lat 90. Iskry wydało "Biblię komputerowego gracza" autorstwa znanych z pism o grach Gawrysiaka, Uchańskiego i Mańkowskiego właśnie. W sumie ciekawa książka, polecam.
[#14] Re: Cyfrowe marzenia

@mailman, post #6

http://www.amigahistory.co.uk/arcadia.html

Dla mnie to żadne Sci-Fi :P

Edit: Obecne wersje MAME radzą już sobie z gierkami Arcadia System. Wiem, bo grałem w kilka - praktycznie to samo co na amigę, tyle że dostosowane do maszyn zręcznościowych (insert coin zamiast press fire).

Ostatnia edycja: 05.08.10 22:32:52
[#15] Re: Cyfrowe marzenia

@Andrzej Drozd, post #3

Lara Rulez!
Tak szczególnie na PC-Tasku. :P
[#16] Re: Cyfrowe marzenia

@Leon, post #15

hehe OK

Moim zdaniem ona nie zasłużyła, by być na okładce. Kto waszym zdaniem powinien być zamiast niej?
[#17] Re: Cyfrowe marzenia

@parallax, post #16

Setlersi z lemingami na planszy z Pac Mana. A zamiast Pac Mana - Mario.
[#18] Re: Cyfrowe marzenia

@Leander, post #13

Żebyś się nie zdziwił jak się okaże, że autor też się wspierał googlami podczas tworzenia tego swojego "dzieła".
[#19] Re: Cyfrowe marzenia

@Kiv_Master, post #18

Mógł się wspierać google, to normalne. Żeby nie bazował TYLKO na google.
[#20] Re: Cyfrowe marzenia

@kjb, post #19

Tak tylko wtedy to już bardziej kompilacja niż własne doświadczenie w temacie książki. Chociaż teraz tak pisze się większość prac magisterskich, więc czemu autor książki miałby wyważać otwarte drzwi, ale tutaj znowu dochodzimy do wcześniejszego stwierdzenia, że zamiast tej książki można użyć googli i dowiedzieć się tego samego. :P
[#21] Re: Cyfrowe marzenia

@Kiv_Master, post #20

Tak tylko wtedy to już bardziej kompilacja niż własne doświadczenie w temacie książki.

Mam nadzieję że autor w większości bazował na własnym doświadczeniu, a wspierał się google w celu upewnienia, że pamięć nie płata figli.

Czytałem "Biblię komputerowego gracza", fajne, ale jakoś tak sztucznie napisane. Brakowało mi klimatu jaki był w gazetach, np. Top Secret :)
[#22] Re: Cyfrowe marzenia

@kjb, post #21

Ja też mam taką nadzieję. Zgadzam się też w 100%, że stare gazety o grach/komputerowe miały swój klimat, samo czekanie na nowy numer, pytanie się w kiosku, czy już jest (tak samo jak MA oczywiście). A teraz mimo, iż wszystko można znaleźć na tych przysłowiowych googlach to już nie to samo, jakoś to tak nie cieszy. :(
[#23] Re: Cyfrowe marzenia
Książkę na pewno kupię. Na Polygamii oglądałem krótki wywiad z autorem z którego wynika, że książka może być faktycznie czymś dla mnie. Lubię wszystko co jest związane z historią gier. Głównie tą starą historią, czyli powiedzmy przed 1995 rokiem. Grać nie lubię ale czytać, słuchać, gadać o grach mogę bez końca. :)
[#24] Re: Cyfrowe marzenia

@mailman, post #6

Amiga na żetony? To naprawdę byłoby ciekawe. Opowiadanie science-fiction


Prosze bardzo...
http://www.amigahistory.co.uk/bundles/cubocd32.html
[#25] Re: Cyfrowe marzenia

@Kiv_Master, post #22

Ja też mam taką nadzieję. Zgadzam się też w 100%, że stare gazety o grach/komputerowe miały swój klimat, samo czekanie na nowy numer, pytanie się w kiosku, czy już jest

masz racje ...a wytlumaczyc to mozna bylo brakiem taniego internetu.
no i czlowiek byl mlody .. i mial najwspanialszy komputer na swiecie w domu na biurku ;-]
[#26] Re: Cyfrowe marzenia

@HOŁDYS, post #25

Moim orężem w dyskusjach o wyższości Amigi nad PC z kolegami z podstawówki były amigowe miesięczniki jak Magazyn Amiga,Commodore&Amiga, Amigowiec,Amiga Computer Studio, czy nawet początkowo składany na Amidze Świat Gier Komputerowych. Kiedy argumentów brakowało, dochodziło do rękoczynów :)) Dzieci to jednak głupie są :)
[#27] Re: Cyfrowe marzenia

@HOŁDYS, post #25

...a wytlumaczyc to mozna bylo brakiem taniego internetu.

Zgadzam się, z tym, że wtedy w internecie nie było tyle tego stuffu, więc nawet jak ktoś miał do niego dostęp (głównie przez modem - to się wtedy telekomuna cieszyła) to i tak tylu i takich rzeczy jak w gazetach by nie znalazł (przynajmniej nie tak łatwo), poza tym polskie strony dopiero raczkowały, więc dodatkowo znajomość języków obcych była wysoce wskazana.

no i czlowiek byl mlody

Ano było się, było, tego chyba najbardziej szkoda, a te stare komputery, gazety, etc. poprostu tą młodość przypominają.


.. i mial najwspanialszy komputer na swiecie w domu na biurku ;-]

Tak! I do tego nie każdy miał wtedy taki wspaniały komputer, ba wtedy nawet nie każdy miał jakikolwiek komputer.
Teraz czuję się że byliśmy elitą.
[#28] Re: Cyfrowe marzenia

@cacodemon666, post #8

Ja bardzo chętnie kupię mimo że to wszystko pamiętam.
[#29] Re: Cyfrowe marzenia
http://p2.kciuk.pl/p2.kciuk.pl/78563640f0ca8680d7fc3b60cad6b6fb.jpg
:)


Ostatnia edycja: 06.08.10 11:12:38
[#30] Re: Cyfrowe marzenia

@Dorian3d, post #29

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem