Komentowana treść: AROS Broadway 0.0.2R8
[#1] Re: AROS Broadway 0.0.2R8
Wczesna wersja, ale trzeba będzie wypróbować! Powodzenia w dalszym rozwoju życzę autorowi! OK
[#2] Re: AROS Broadway 0.0.2R8
Nie testowałem jeszcze tej "dystrybucji" ale na pewno wypróbuje. No i SCANDal się w niej znalazł. :)
[#3] Re: AROS Broadway 0.0.2R8
Hmm, fajnie że są różne dystrybucje ale wolałbym żeby rozszerzała się gama obsługiwanego hw.
[#4] Re: AROS Broadway 0.0.2R8
Człowiek daje temu "systemowi" szansę, i kończy się zawsze tak samo.

Tym razem niestety wyszło jak zwykle.

CPU: AMD S-AM2 Athlon 64 X2 4200

Płyta: GIGABYTE GA-M61SME-S2

karta: Nvidia 9600 GT firmy GIGABYTE GV-NX96T512HP rev 3.0.

Linux działa bez problemów, XP działa bez problemów, Win 7 działa
bez problemów,
A AROS się wiesza po starcie z CD i wyświetleniu 1 okienka.

Ludzie rozwijający ten "system" powinni dać sobie spokój, przestać myśleć o systemie operacyjnym, i przerobić to dziadostowo na port MUI pod linuxa.
[#5] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@pampers, post #3

@pampers

Każdy robi co może :) Pascal nie jest programistą, więc stara się dokładać swoje cegiełki do AROSa w taki sposób w jaki może (budowa dystrybucji, budowa sprzętu, sponsorowanie developmentu).
[#6] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #4

Dziwne, że są ludzie, którym to działa, a Tobie nie. Może to problem u Ciebie. Myślałeś o tym? Może napisz bugreport do autora. Opisz w którym dokładnie momencie się wiesza, jakie okienko się wyświetla po którym to następuje. Nie zapomnij wspomnieć również o swojej konfiguracji.
[#7] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@pampers, post #3

Początkowo też mi się wydawało, że AROS-owe środowisko jest za małe na dwie dystrybucje. Okazuje się jednak, że przy okazji nowej dystrybucji dzieje się trochę dobrego dla samego AROS-a. Pascal namówił autora Cinnamon Writera, by stworzył wersję dla AROS-a, ma swój udział w powstaniu zaczątków systemu drukowania... Przy okazji Broadwaya powstaje oprogramowanie typu Media Center...
Poprzednie moje próby zaprzyjaźnienia się z Broadway'em się nie powiodły - zbyt mało oferował w porównaniu z Icarosem ale kto wie... Niech się rozwija :)
[#8] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@mailman, post #6

Dziwne, że są ludzie, którym to działa, a Tobie nie.

Ale co to zmienia?
Ma działać na każdym w miarę nowym pc i już.
Nie zapomnij wspomnieć również o swojej konfiguracji.

Konfiguracja podana w poprzednim poście.
[#9] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #8

Nie nam wspominaj!
[#10] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #8

Przytoczę raz jeszcze co napisałem, bo zacytowałeś wyłącznie to, do czego, jak widzę, potrafisz się odnieść.

Może napisz bugreport do autora. Opisz w którym dokładnie momencie się wiesza, jakie okienko się wyświetla po którym to następuje. Nie zapomnij wspomnieć również o swojej konfiguracji.

Tylko, jak napisał ZimA, nie wspominaj o tym nam, lecz jemu.
[#11] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #8

Ma działać na każdym w miarę nowym pc i już

Kurcze, specjalnie wypaliłem DVD z Icaros Desktop 1.2.0 (Broadway-a jeszcze nie zassałem) i przetestowałem na: C2D E8400 @3,66GHz, Abit AB9, 3GB Ramu i 8800GTS 512MB od nVidii od ATI...I działa.
Tą samą płytkę wrzuciłem do laptoka HP nx7400..i również działa.
[#12] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@waldiamiga, post #11

CUD normalnie ;)

http://osnews.pl/aros-broadway-0-0-2r8/ :)

Ostatnia edycja: 21.08.10 11:40:42
[#13] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #8

Ma działać na każdym w miarę nowym pc i już.

Taa..Bo ty tak chcesz.Kolejna złota myśl qwerty40001
[#14] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@waldiamiga, post #11

U mnie na lapku Asus A6JC smiga :)
Może najnowszy nie jest, ale NVidię i C2D ma ;)
Pytanie inne, ale w temacie - komu słać bugreporty z działania systemu :)
[#15] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@baderman, post #14

Myślę, że jednym z odpowiednich miejsc jest http://aros-exec.org a konkretnie wątek Bug Reports: http://aros-exec.org/modules/newbb/viewforum.php?forum=22

Ostatnia edycja: 21.08.10 12:31:08
[#16] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@piteq, post #13

no bo tak i już :)
[#17] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@baderman, post #14

U mnie na lapku Asus A6JC smiga

sieciówka też? Jeśli tak to może się dopiszesz: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=13&t=1359
[#18] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@baderman, post #14

Jeśli bug reporty dotyczą samego systemy, możesz je wrzucić na tracker na sourceforge:

http://sourceforge.net/tracker/?atid=439463&group_id=43586&func=browse
[#19] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@mailman, post #10

Gdybyś zajrzał na stronę http://www.aros-broadway.de
Przekonałbyś się że nie ma na niej czegoś takiego jak obsługa błędów.


[#20] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@deadwood, post #18

Fajny link, świetnie prezentuje jak bardzo "kompatybilny" jest AROS z Amiga OS.
[#21] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@piteq, post #13

Ma działać na każdym w miarę nowym pc i już.


Oczywiście.

Nie po to się peceta kupuje żeby bawić w grę kartami bo system czegoś nie obsługuje.

System operacyjny na peceta powinien obsługiwać prawie każdą kartę.


[#22] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #19

Gdybyś zajrzał na stronę http://www.aros-broadway.de

Na samym dole tej strony jest kontakt do autora.
[#23] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #20

Kompatybilność AROS-a z czymkolwiek nie jest tematem tego newsa!
[#24] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #21

A AmigaOS 4.x obsługuje każdą kartę, jaką da się wsadziś do złącza? Kpisz sobie, kolego?
[#25] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@FOrest, post #22

Na samym dole tej strony jest kontakt do autora


Kontakt do autora, to raczej nie jest obsługa błędów w 2010 roku.

Jakiś wykaz błędów powinien być, co poprawione, co nie, jak długo wisi.

Co tu dużo mówić - www.bugzilla.org
[#26] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@ppascal, post #24

Amiga OS nie działa na PC.

Jakbyś nie zauważył "kolego".

[#27] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #25

I cóż byś tam chciał zgłosić? Że Twoja karta jest niekompatybilna z tą dystrybucją? Niekompatybilność jest dla Ciebie bugiem?
To może w bugtrackerze na stronie MorphOS-a (gdyby taki był a nie ma mimo, że jest 2010 rok)powinienem zgłosić, że karta nVidii mi w Pegasosie nie działa? A może w bugtrackerze na stronie Hyperionu (gdyby taki był a nie ma mimo, że jest 2010 rok) powinienem zgłosić problem z instalacją OS4 na A500?
Czepiasz się kolego i każdy kto czyta Twoje komentarze to widzi. Mam nadzieję, że świetnie się bawisz wszczynając tę idiotyczną wojenkę, bo poprawa Twojego samopoczucia to chyba jedyna korzyść dla kogokolwiek z Twojej obecności na tym portalu.

Ostatnia edycja: 21.08.10 19:30:33
[#28] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@qwerty40001, post #4

Spróbuję odpowiedzieć na ten komentarz, jakbym nie zauważył cudzysłowia przy słowie "system", słowa "dziadostwo" i sugestii, żeby developerzy zmienili hobby...

Rozumiem, że testowałeś Broadway'a a nie Nightly Build? Jeśli Nightly to nie polecam, bo z definicji może zawierać błędy. Broadway jest dość młodą dystrybucją i bardziej polecałbym Ci zabawę z Icaros Desktop. Niemniej uruchomić się powinien także Broadway. Osobiście oczekiwałbym nawet, by oferował nieco więcej niż samo uruchomienie ;)
Trochę trudno uwierzyć, by wieszał się po wybraniu każdego sterownika z listy gruba. Jeśli zatem źle działa ze sterownikiem dla nVidii spróbuj go uruchomić w trybie VESA. Z moich doświadczeń wynika, że ten tryb powinien obsłużyć prawie każdą kartę. Ostatnia deska ratunku to tryb nodma (bodajże ostatni na liście). Jeśli i to nie zadziała to mam dla Ciebie złą wiadomość :( Twój sprzęt jest niekompatybilny z AROS-em :( Rzadko się to zdarza. Niektóre komentarze na tym portalu i forum wskazują, że jednak się zdarza.
Możliwości masz dwie upgrade (lub downgrade) sprzętu albo pozostanie przy Windowsie. Jakąkolwiek drogę wybierzesz powodzenia!
[#29] Re: AROS Broadway 0.0.2R8

@FOrest, post #28

Tomek nie tłumacz bo jesczcze gościu uruchomi ;)Wtedy dopiero się zacznie marudzenie.Bo to powinno być takie, a to jeczszce inne, bo nie ma tego...I już :D
Niektórzy nie potrafią zrozumieć że AROS jest bezpłatnym systemem tworzonym przez garstke entuzjastów którzy mają swoją wizje tego co robią.Dletego jeżeli ktoś chce używać tego ststemu "bierze" go takim jaki jest i ne marudzi.

Wracając do głównego wątku to jestem właśnie po pierwszych testach i musze powiedzeć że ta wersja mile mnie zaskoczyła.Jest zdecydowanie stabilniejsza od poprzednich.



Ostatnia edycja: 21.08.10 20:52:18
[#30] Re: AROS Broadway 0.0.2R8
A ja się tam z qwerty40001 w pełni solidaryzuję, ma działać i już.
Jak się tu nie zdenerwować, normalnie nie załamać i to jeszcze w sobotę. Sprawdzam nowe distro AROSA i co?

Ploter nie działa! - a nic w sumie specjalnego, takie sobie “HP Designjet 110plus nr” tylko do formatu A1 plotuje słabizna jedna, ale pod AROSem się nie da. Już bym wybaczył, że coś nie ten teges do końca, ale nawet obcinaczką do papieru nie rusza. Zwykły ploter na USB i normalnie lipa.

To nie koniec problemów, kluczyk na USB mam HASPA, bo jakiś taki dziwny program mam z tym kluczykiem i ten kluczyk widziany nie jest. No normalnie jakby kluczyka nie było. Ja rozumiem, że ten program co z HASPEM był nie zabangla, bo to system jest inny, no ale ja się przez tą niewidzialność kluczyka mogę pomylić i będę myślał, że jedno USB mam wolne, a ono zajęte będzie. A na laptopie to łatwo nie jest, USB nie z gumy, 4 porty i koniec!

I pomylił by się ten co by myślał, że to normalnie koniec mojej rozpaczy, co to, to nie! Bo ja jeszcze mam jakąś taką normalniusieńką inną kartę - kluczyk, sam nie wiem do czego ona jest, ale taka szara jak z PRL-u, no normalnie najzwyklejsza pod słońcem. I co? - i nie bangla!

Jak się już tych kart - kluczyków na USB nasprawdzałem, to się zdenerwowałem i normalną kartę PCIMCIA pcham do slotu i nic. Ani dudu. A zwykła karta taka, nic normalnie nadzwyczajnego, ot jakieś 2 x Firewire + 2 x USB (bo tamte przez AROSA mam niewidzialne) i nic. Tak jakbym slotu nie miał. No po prostu jakbyś wrzucił miedziaka do skarbonki i cała świnka zniknęła.

-------------------------------------

A tak na poważnie są jakieś mini widoki na polubienie się z mobilnym Radeonem X1600, bo narzucany tryb VESA dla natywnej rozdzielczości 1680x1050 (16:10) wygląda masakrycznie. Gdyby nie to, to nawet przyzwoicie AROS człapie na HP Compaq NX9420 (Core2Duo T7400).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem